0 oy
77 göst.
Diğer kategorisinde (4,172 puan) tarafından
Kızlar dün minik adamımın ateşi vardı biraz da huzursuzluğu eşim gece işe gidecek diye o gitmeden özel hastanenin aciline götürdük doktor göğsünü dinlemedi kulağına bakmadı akıntı öksürük var mı dedi yok dedim dişi çıkıyor mu dedi yeni çıkacak var mı bilmiyorum ağzını açmıyor dedim boğazına baktı sadece hafif kızarık dedii diş de olabilir dedi calpol ibufen ve agumentin yazdı sorum şu ki ben oğlumun çok daha hasta olduğu zamanları biliyorum şu an gözüme antibiyotik kullanacak kadar kötü gelmiyor eşime bence kullanmayalım çok üstün körü baktı dedim o da hafif kızarıklık var dedi kullanmazsan ilerlerse sorumluluk sana ait diyor sabah yine ateşi 38 idi hemen duşa soktum calpol içirdim eşim de bak sana dedim doktordan iyi mi bileceğiz dedi sizce ne yapmalıyım?

Bir de ibufen ilk kez yazıldı oğlum daha 12.5 aylık ağır gelir mi yoksa bu zamanda kullanımı uygun mu kızlar? 

6 Cevaplar

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Antibiyotik cpknzorda kalmadan verilmemeli
(4,172 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum canım ama doktor çat diye yazdı
(9,247 puan) tarafından
Zaten öyle yazması ilginc normal de yalvarsanbyazmıyorlar
(4,172 puan) tarafından
Evet eşim de diyo normalde istesek yazmazlar demek ilerlemesin diye yazdı doktor kullan diye
-Reklam-
0 oy
(119,651 puan) tarafından
dr yazmissa verilir sonucta recetrsiz alinmiyo ve dr vermis al kullan 
(4,172 puan) tarafından
Aldım zaten eczaneden canım ama işte içime sinmedi kullanmak
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Ben antibiyotiksiz geçiremedim. Tam geçti dedim bir daha tekrarladı mahvoldu iki haftada kızım.  Hele boğaz ile ilgili şeyler hiç geçmiyor bizde antibiyotiksiz. 
(4,172 puan) tarafından
Bizim de Bi ağırlaştı mı alıp başını gidiyo perişan oluyoruz eşim de ondan diyor kullan diye zaten canım
(2,067 puan) tarafından
Kullan canım bence dediğin gibi tedbir almazsan daha da hastalanıyorlar
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Bir hekimin hafif kızarık dedi boğaz enfeksiyonu ertesi gün ciğerlere atmıştı dilerseniz başka bir doktora daha götürün detaylı bakılsın ona göre kullanırsınız antibiyotik başlayınca bırakmak da olmaz garanti olur en azından. Geçmiş olsun 
(4,172 puan) tarafından
Evet başlayınca şişe bitene kadar kullanılıyor genelde ne bileyim daha kötü zamanlarını gördüm şu an ateşi düşünce neşesi yerinde oluyor yemeğini Bi şekilde yiyor hasta halinde paso ağlar boğazı acıyınca asla yemez normalde bende ondan kullanmak istemedim ama eşim de ilerler çocuk kötü olursa senden olur diyor arada kaldım
(1,824 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm vermedim ilk ama ertesi gün kötüleşince acilde aldık soluğu malesef her bebekte farklı ilerliyor
(4,172 puan) tarafından
Haklısın canım bende bugün durumuna bakıp kullanayım olmadı çok saol
tarafından
Niye sise bitene kadar kullanıyorsunuz. Biz 5 günden fazla kullanmadık. Gerçi benim kızım 8 aylıktı belki o yüzden kısa süreli kullandık.
(1,824 puan) tarafından
Şişe bitmedi canım en az 5 gün dedi zaten o sürede de serumla birlikte aldı hastanede
0 oy
(3,719 puan) tarafından
Şuan salgın var üst solunum yolu enfeksiyonu ve grip . Biz ikinci antibiyotigi kullanıyoruz şuanda yoksa balgamı ciğere iniyor ve boğazı çok kötü kızımın hem KBB hem çocuk doktoru ortak reçete yazdılar enfeksiyon ilerlerse daha da kötü sen olmadı bir de sağlık ocağına götür boğazına baksın ona göre kullanirsin
(4,172 puan) tarafından
Dün götürdüğüm sadece boğazına baktı zaten canım hafif kızarıklık var şimdilik dedi yine de yazayım önlem olsun bunlara rağmen ateşi düşmezse de tekrar çocuk doktoruna götür kanına falan bakılır dedi ateş beni korkutuyor enfeksiyon falan mı var diye
0 oy
(4,172 puan) tarafından
SİZCE kızlar? 
(415 puan) tarafından
Acilde genelde her ihtimale karşı diye antibiyotik yazıyorlar benim kızımın da ateşi vardı öksürme hapşırma hiç bişey yoktu acilde hekim diş olabilir dedi ama antibiyotik yazdı ben hemen vermeyi tercih etmedim çünkü ne kulağına baktı ne ciğeri dinledi takip ettim kızımı ateşi 38 den yukarı çıkmadı ve sırayla pedifen ve calpol verdim ılık duş aldırdım ateşi geçince vucudunda kızarıklar çıkmaya başladı meğer 6. Hastalık denilen bir hastalıkmış ve antibiyotikle geçen bişey değil kendi kendine geçiyormuş tek yapmak gereken ateşi takip edip düşürmek. Benim tecrübem bu şekilde bence anne çocuğunun halinden anlar yani ben size vermeyin diyemem her çocuk farklı her hastalık farklı. Geçmiş olsun bu arada..
(4,172 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim çok saolun ❤️

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 65 göst.
19 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Nevbahar21 (555 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
0 oy
1 cevap 77 göst.
0 oy
11 cevap 204 göst.
15 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde sevgi.att (42 puan) tarafından soruldu

382,063 soru

11,438,609 cevap

35,006 kullanıcı

...