0 oy
393 göst.
Aile kategorisinde (152 puan) tarafından
Kızlar benim bir tanıdığım var her ay 1250 para yatiyormus esine başvuru yapmış kabul olmuş ben çok şaşırdım eşi devlet de çalışıyor çocukları yok kadın başvurmuş ona çıkmış nasıl oluyor bu şekilde onca muhtaç insan varken böyle durumu normal insanların yararlanması hak değil mi sizin de varmi çevrenizde alan

12 Cevaplar

+2 oy
(2,556 puan) tarafından

Ben almiyorum nasil kayit olunur bilmiyorum ama simdi biri post acmis kargom geldi diye aynadan kendini cekmis evi baya iyi eski postlardada sosyal yardim yattimi yazmis galiba zenginlere veriliyor evim var sukur durumumda iyi bendemi basvursam anlamadim :D 

(2,556 puan) tarafından
Zengin degilimde yani muhtac degilim valla anlamadim evini gorunce sok oldum kirada olsa dahi ole bi evde oturma sansi var demekki insallah durumu olmayanlara gider bu saatten sonrakiler bari
tarafından
İnşallah ama nerdeeee gitmiyor malesef durumu kötü olanlar daha da kötüleşiyor zenginlerde sefasını sürüyor
(11,447 puan) tarafından
Cok ihtiyaci olmayanlar almıyor yani sistem nasıl bisi aklım almıyor bu yorumu ben yapmış gibi hissettim bizde basvuralim bali  :)
tarafından
Yap yap her yerde beni konuş devam burada ev bana ait değil kiraciyim arkadaş biraz kiskandida devlet iki bana sosyal yardım verdiği için ne yapacağı bilmiyor  burada kesin sürekli başvuru yapmissndir devlet evin olduğu için sana vermemistir o yuzdn bu kadar dert oldu sana
(2,556 puan) tarafından
Ben ev senin demedim ki kanitla ole bisey dedigimi ayrica neden ozelden yaziyon :D begendim beni galiba
-Reklam-
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Benim annemin maaşı yok sadece kardeşim çalışıyor asgari ücretle evleri kira 6 bin ama anneme çıkmadı 
0 oy
(1,010 puan) tarafından
Bende başvurdum eşim mahkûm asgarî ücret ile çalışıyor  Hatay'dan geldik annemin yanındayım hamileyim 
(1,010 puan) tarafından
Çıkar mı dersen pek umutlu değilim ama bakacaz
(6,407 puan) tarafından
Eşim mahkum derken ? Açık cezaevindemi
(1,010 puan) tarafından
Yok dışarda covid izniyle çıktı temmuzda da denetimli serbestliğe çıkacak
(6,407 puan) tarafından
Himm hayırlısı olsun✌️
0 oy
(7,992 puan) tarafından
Bende bir ara başvurdum kabul edilmedi duruma göre bakıyolar herhalde. Ama arkadaşım aliyo eşi calismiyo girdiği yerlerde mekan tutamiyo. Kira filan vermiyo ama.aliyo arabasıda var bilmiyorm. Onun yakın arkadaşıda durumu iyi olduğu halde aldığını söyledi bazen bende şaşırıyorum.
(1,010 puan) tarafından
Arabası var diye (arzalı ve masraflı) olduğu halde anneme ramazan kolisi ve kaymakam 500 TL verdi bizim burda onu bile vermediler o nasıl olmuş öyle
(7,992 puan) tarafından
SGK yok diye belkide eşi düzgün çalışmıyor uzun sureli çalısmiyo hep kavge ediyor bilmem ne kaynanası dairesinden ev verdi şuan geçici olarak bayadir oturyorlar 6 7 senedir kira vermiyolar. Arabalaridavar ama bilmiyorum ben aliyo diye biliyorum bende basvurmustum reddettiler. Eve gelip bakmamislar bile direk kabul etmişler onunkini.
0 oy
tarafından
Bence şans eseri tanıdığım bir kaç kişi var durmu iyi olduğu halde aldılar 
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Canım bu başvuru söyle bir şey sen her reddedildiginde başvuru yapacaksın bide sana şöyle söylim orda açıklama bölümünde maddi durumunu anlat asgarî ücretin altında aldığımızı söyleyin 
(100 puan) tarafından
Bizde asgari ucret alıyoruz  bize çıktı almadan önce kronik böbrek hastasıyım  eve geldiler sordular ev kira  bu yüzden bana çıktı şuanda zaten organ nakli oldum devlet hastalığı olanlara öncelik veriyo
0 oy
(507 puan) tarafından
Ben boşanıyorum 8 aydır 2 yaşında  oğlumla babamlardayım başvurdum çıkmadı 
0 oy
(147 puan) tarafından
Hayatım evin araban varsa zenginsen sanada çıkar para resmen ihtiyacı olmayanlara veriliyor o kadar muhtaç insan varken 
0 oy
(1,414 puan) tarafından
O nasıl yaa.? Babama başvurduk emekli maaşı var diye çıkmadı.. Emekli maaşı ile 2 çocuk nasıl okutacaksa he daha birde engelli çocuk var ama çıkmadı hatta engelli olanın maaşını bile kestiler..
0 oy
tarafından
Bu yardımim 1 yili dolacak resmen. ben daha 2 aydir alıyorum oda ne zorluklarla. Evim Kıra eşim asgari ücretle çalışıyor hicbisymzyok gelirimiz yok yemin ederim ki ay sonunu getiremiyoruz öteki ayın maaşını çekmek zorunda kaliyor eşim 1 yaşında oğlum var beziydi mamasiydi cart curt elde sifir para ve herseyimizden kısarak... dedigm gibi 2 aydir tek alıyorum bakıyorum çevreme evi var arabası var ecde 3 5 kisi çalışıyor memuru var 1 yıldır aliyor bu yardımı. Ben neden alamiyorum yada kendimi parçaladiktan sonra veriyorlar bunu bana. Hakmi reva mı. Artık çok yoruldum bu adaletsizlikten bıktım usandım. Parasızlık zorluk o kadar zorki şu devirde ya kendini yirtsan da olmuyor zam üstüne zam ben neden şu boğazımdan keseyim millet har vurup harman savururken 

YA BEN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM..... BUNA SEBEBİYET OLANLARIN ALLAH HESABINI SORSUN... 
0 oy
tarafından
Hak ve eğer gram hakkım varsa haketmeden alanlarda haram olsun 

Kuzenim alıyordu birde çıkmış kerizmiyim alıp alıp altın yapıyorum diyordu şimdi ne evi kaldı altını Allah kimsenin yanına koymuyor devleti kandırır ama yukardaki elhamdülillah görüyor herşeyi 

Hiç başvuru yapmadım bilmiyorum şartları ne buraya gelince kaymakamlıktan aradılar gidip görüşmedim dahi Allah haramı nasip etmesin 
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Sorun sistemde olunca ne desek boş sistem yanlış insanlar aç gözlü. Yazık onca ihtiyacı olan varken biz tek maaşız şu anlık ama bir kez olsun bende alim demedim çok şükür geçiniyoruz ev kira fatura vs maaşı yetiyor ha kenara altın koyamıyorum o da olmayıversin neden başkasının hakkına gireyim ya insanlar doymuyor yazık 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 139 göst.
30 Haziran 2022 Aile kategorisinde kbramm27 (374 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 231 göst.
14 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sedaades (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 156 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Tugba3101 (1,303 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 145 göst.
30 Kasım 2022 Aile kategorisinde melike03 (195 puan) tarafından soruldu

381,783 soru

11,429,532 cevap

34,989 kullanıcı

...