0 oy
768 göst.
Diğer kategorisinde (1,937 puan) tarafından
Kızlar evet anneler baş tacıdır candır biz asgarî ücret ile geçinen bir aileyiz ve bir tek eşimin annesi değil ki benimde annem var ve bende anneyim bir hediye olmuyor ve ben buna artık dur demek istiyorum  şimdi yine görümcem mesaj atmış ortak anneye dikey elektrik süpürgesi alalım bundan beş yıl önce kendi aldı normal süpürge neymiş anne bunuda istiyormuş iki elektrik süpürgesi ben 12 yıl önce evlenirken ceyizime aldığım kaplumbağa süpürgesi kullanıyorum bu adaletsizlik değil mi eşimle konuşmak istiyorum bu konuyu ama kesin tartışacağız biliyorum 

19 Cevaplar

+3 oy
(8,934 puan) tarafından
Bu konuda kavga edeceksek edelim Bi söz vardır genelde borçla harcla ibadet yapanlara soylenir eve lazım olan camiye haramdir diye buda o hesap
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle öyle ve tek bir anne değil ki benimde ihtiyaçlarım hayallerim var nerede yok
(8,934 puan) tarafından
Öncelik sensin ne onun ne senin annen değil sakın taviz verme
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle öyle
-Reklam-
+1 oy
(1,824 puan) tarafından
Ayranı yok içmeye dediklerinden eşin. Önce boğazını doyursun pardon da. Eline para geçer rahata erer o zaman alsın istediğini illa şimdi olmak zorunda mı 
(1,937 puan) tarafından
Ya ben daha ceyizimle duruyorum kaynanam herşeyini 5 yıl önce sıfırladı
0 oy
(2,205 puan) tarafından
Benxe de saçmalık. Ayrıca bir anneye ne yapılıyorsa diğerine de aynı minvalde bir şey yapılması lazım. Biri birinden daha mi üstün yani

Bu teklifle gittiğinde senin annene de onunkine yaptığınız pay kadar ayırıp hediye yapacaksanız kabul et yapmayacaksınız kabil etme. Onunki anne de senin ki çöp mu aq
(1,937 puan) tarafından
Fazlasıyla saçmalık ve bana söyleme gereği bile duymuyor görümcem kırk tane mesaj atmış bu konu için sesler çok çıkınca merak ettim okudum
(2,205 puan) tarafından
Terbiyesizlik ya gerçekten illa alacaksa sen de alırsın annene bakalım ne diyecek
(1,937 puan) tarafından
Anneme alayım kendime kaynanaya alayım ay sonu ne olacak asgari ücret ile geçiniyoruz
(2,205 puan) tarafından
Işte o yüzden kimseye almayacaksınız sonunda mis gibj
(1,937 puan) tarafından
İşte gelde anlat
0 oy
tarafından
Senin kardeşlerin yok mu sizde ortaklaşa alın o zaman ikinzide almış olursunuz 
(1,937 puan) tarafından
Konu Sence bu mu
(4,661 puan) tarafından
Kuzu kendine ihtiyacı var iki tarafa da alinmasa daha iyi kendisine alsa daha iyi olcak eşi abarttiyor bence ya
0 oy
(2,965 puan) tarafından
Sen de kendi annene al hediye madem alınıyor. Bu aralar biz de dardayız Allah hepimizi selamete çıkarsın eşim dedi annelere güzel hediye alalım yok dedim ben. 
(1,937 puan) tarafından
Anneme alayım kaynanama alayım kendime alayım peki bu ay sonu nasıl çıkar
(2,965 puan) tarafından
Kocan bunu dusunmuyorsa sen de düşünme. Niye eksik kalan kısan kişi sen oluyorsun ki. Sen böyle yaptıkça seni hiç unursamaz anasına alir
(1,937 puan) tarafından
Haklısın da vicdanen kendimi rahatsız hissediyorum
(2,965 puan) tarafından
Anlıyorum ama emin ol böyle kimse mutlu olamıyor. Kocan ay canim sen de ne fedakarlık yaptın kendi annene almadın benimkine aldık demeyecek. Bunu normal goreeck bir süre sonra kendi annesi değerli sen değersiz görüneceksin. Evet kötü bir durum ama çevremde olan biten hep bu yönde. Kimse madalya vermiyor ince dusuncelerimiz icin
(1,937 puan) tarafından
Orası öyle canım konuştum sabah tartıştık bakalım ne olacak
0 oy
(682 puan) tarafından
Anneler günü, sevgililer, babalar günü, dünyadaki en saçma şey tamam lutlanirda hediye almak isteyen her türlü alır 
(1,937 puan) tarafından
Öyle ve bu şekilde olmaması da çok kırıcı
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Burda öncelik sensiz bence anneler baş tacı anneler günü ne ya ben çok üzülüyorum o gün hemen geçsin istiyorum 
(1,937 puan) tarafından
İşte gelde anlat
(4,661 puan) tarafından
Burda sıkıntı gorumcende durumu biliyor neden söylüyor ayrıca eşin hayır diyememis olabilir
(1,937 puan) tarafından
Tamamen ortalık karıştırma herkes onun eşi gibi 20.000 almıyor
(4,661 puan) tarafından
Görümce pinti ve yandasci ödeyecek adam arıyor b
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle öyle yani sanane kim ne alırsa alsın
0 oy
tarafından
Direkt annene hediye alma dersen tepki gösterir ancak daha makul bir hediyeye ikna et bence. Bluz elbise vs gibi daha uygun biseye yani. Canım maddi durumumuz sıkışık biliyorum annene de biseyler almak istiyorsun süpürgesi var dik Süpürge yerine anneme bluz alalım diye düşünüyorum giydikce bizi hatırlar sen ne diyorsun diye sorarsan ikna olur bence :)
(1,937 puan) tarafından
Hiç sanmıyorum kıyafet demiş benimki mesaj atmış görümce anne bunu çok istiyor bunu alalım diye ve süpürgesi olmasa zoruma gitmez
tarafından
Ya görümce diyebilir ona ne bakiyosunuz herkesin durumu başka kocana söyle annem en iyisine layık ama çok acilmayalim diye düşüncesiz biri değilse anlar bence yada misilleme yap tamam alalım o zaman iki tane alalım bir annene bir anneme diye ikisine de alacak halı yok ya :)
(1,937 puan) tarafından
Bakalım sabah söyleyeceğim
0 oy
(7,481 puan) tarafından
Valla tartış bacım bende anneyim bi de anandan gencim bende bi çok şeye özeniyorum banada al o zaman de 
(1,937 puan) tarafından
Söyleyeceğim
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Kendine de almayiver bacim.
(1,937 puan) tarafından
Pardon da neden ben insan değil miyim o 60 yaşında ben 27 yaşındayım hiç mi evimin ihtiyacı yok ama cebime bakıyorum sonuç Yok
(3,101 puan) tarafından
Ihtiyacini alma demedim ben.her yorumda sana akil verilmis.madem kendi annenede o minvalde bi hediye al  diye.sen e anneme al bana al kaynanaya al elimde bise kalmaz demissin.kendine anneler gunu hediyesi almak sacma geldi bana onu dedim.senin ihtiyacn varsa tabiki oncelik sensin.ama engeleyemeyeceksen kaynanaya hediye almasini hemen o tutarda bise begen aaaa canm anneme bunu alalm bari de.belki vazgecer ikisi cok gelir de
(1,937 puan) tarafından
Mesele kendime hediye aldırmak değil işte bunu anlamıyorsun O da görüyor derin dondurucum yok mikrodalgam yok kahve makinem yok yaz geldi kızların üstüne örteceğim pikem bile yok bütün beyaz eşyam gitmek üzere ç.makinem daha birkaç gün önce yine tamire gitti bozulduğu için fırın bir kek bile pişiremiyorum hamur bırakıyor anca yemek elektrik süpürge kaplumbağa doğru dürüst çekmiyor bile hepsi çeyizden kalma 12 yıllık mobilyalar 6 defa taşınmanın vermiş olduğu yıpranmaları çok ama maddi durumum el vermediği için ben bunları alamıyorum oturup annesi Bes sene önce elektrik süpürgesi almış neymiş o çok kabaymış büyüklerdenmiş bir tane dikey süpürge de lazımmış annesine 2. süpürgeyi almak istiyorlar zoruma giden bu işte sabah tartıştık hadi al dedim evin ihtiyaçlarını ben sen üzülme diye yapamıyorsun diye susuyorum dedim bir şekilde idare etmeye çalışıyorum dedim Benim de ihtiyacım yok mu sandın annen 60 yaşında ben 27 yaşındayım eltilerimde bileklikler kolyelere bilezikleri dolu Benim alyansım bile yok hepsini sattık dedim
(3,101 puan) tarafından
Haklisin diyecek soz yok öyleyse
0 oy
(48,906 puan) tarafından
simdi herkes alsin derde bende istemezdim dedigin gibi senin annen de var birde.kardesine belki fincan takimi alacak belki seninle ortak alacak fikir verip istedigi seyi soyleyip zorla aldirmak bu
(1,937 puan) tarafından
Bende istemiyorum çünkü bir tek onun annesi yok
0 oy
(1,282 puan) tarafından
Ah bu görümceler hep böyle telefondan akıl verip boş boş ortaya bişey atıp konuşurlar sen haklısın kim ne derse desin, alınır kucuk bir hediye , dikey süpürge en ucuzu 4-5 bin lira
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle öyle onane
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Aynı benim gorumce . Oda diyor hep yok ortak şunu alalm yok bunu alalm. En son geçen sene saksıda çiçek almışlardı 101 den . Allah tan öyle ucmuyolar ama sürekli demesi de cok saçma geliyor insana. Parası var mi yok mu oda ev gecindiriyor demiyor. Kendi alıyor çünkü onun parasını babasından kat kat geri alıyor. Dur bakalm bu anneler gününde ne alalm diyecek
(1,937 puan) tarafından
Herkes veremez bu kadarda olmaz
0 oy
(940 puan) tarafından
Ya kusura bakmayın ama bu kadar maddiyatı hediyelere ne gerek var ben anneme bir yazma alırdım kadın sevinirdi evdeki eksikleri tamamlama günü değil ki hatırlamak bile güzel bir çicek alsın ne bileyim bir yazma bir fincan takımı küçük hediyeler bilmiyorum ya
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle öyle ama gelde anlat
0 oy
(1,513 puan) tarafından
Kısaca bütçem müsait değil bu sene bı şey alamicam deyjp kısa kesebilirsin.
(1,937 puan) tarafından
Anlamaz ki
0 oy
(4,568 puan) tarafından
valla tartısmanız gerekıyorsa tartısın
(1,937 puan) tarafından
Öyle yapacağım
0 oy
(2,761 puan) tarafından
Anneler günü saçmalığı beni çok yoruyor zaten. Annene bir gün değil her gün evlatlık yap. Anneye yapilacak en büyük iyilik 365 gün sevmek sevindirmek. Annesinin de kabul etmemesi gerek açıkçası. Milletin geleneklerini almayı kendimize iyice zorunluluk edindik. 
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle öyle helede böyle
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Valla edeceksen et bunun için kavga  saçmalık yaptigi
(1,937 puan) tarafından
Edeceğim canım

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 150 göst.
25 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eslemree (1,119 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 74 göst.
0 oy
42 cevap 476 göst.
28 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 100 göst.
2 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Tevrat (3 puan) tarafından soruldu

383,039 soru

11,465,614 cevap

35,066 kullanıcı

...