0 oy
87 göst.
Aile kategorisinde (1,030 puan) tarafından
Kızlar oğluşum konuşup kendini ifade edemiyor dil terapistine gidiyoruz o ayrı bı boyut farklı evde ses yukselsim az tartışalım eşimle ya da strese girsin önceden kafasına vururdu şükür bıraktı şimdi tirnaklarini kemiriyor aslında yemiyor yutma yok ama ısırıyor dikkatini dağıtmaya çalışıyorum ama tamamen bu sorunu çözemedim bende arada kemiririm ama sanmıyorum benden öğrendi bilmiyorum nasıl yol izlicem anlatmadım daha yapma diye uyardım dikkatini dağıttım kaygı olduğu zmn yapıyor davranış bozukluğu olsun istemiyorum 

6 Cevaplar

0 oy
(2,761 puan) tarafından
Hayırlı olsun bacım. Strese girdiğinde tırnak yeme elini ağzına götürme başladıysa ömür boyu gider o. Sakın çocuğa elini ağzına götürme deme. Bu iyice tetikler. Evin içinde çok sakin huzurlu bir hava olması lazım. Baba sıkıntı çıkariyorsa sen kesinlikle sus haklısın falan de. Adamın sesinin yükselmesine izin verme. Çocuğun ancak ortada heba olur. Davranış bozukluğu edinmiş maalesef. Yani buna siz sebep olmuşsunuz siz düzeltebilirsiniz. Çocuklar istediğimiz değil olmuyorlar biz gibi oluyorlar çünkü.
tarafından
Haklısın dedigindede daha çok yüz alıp daha çok bagırıyor bu erkekler varya ormanda yaşamalı
(1,030 puan) tarafından
Napcam bilmiyorum valla kreşe başladı oğlum ve orada edindi aslında bu davranışı oraya alışma sürecinde maalesef
(2,761 puan) tarafından
Olacak olduktan sonra oluyor emin ol. Yatkınlık meselesi. Okulunda rahat değil muhtemelen. Tırnak yeme başladıysa yalan da başlar. Çok dikkatli olman lazım bu dönemde Allah yardımcın olsun
-Reklam-
0 oy
(2,593 puan) tarafından
Benim kizda çok daha  küçükken vardı yani 14 15 aylıkken.  Ben acı oje aldım uyurken sürdüm unuttu bir iki sürmeye 
(1,030 puan) tarafından
Denicem cnm sagol
0 oy
tarafından
Acı oje ne denediysem fayda etmedi benim kızımda 31 aylık kardeşi olduktan sonra pek ilgilenemedim eskisi gibi oda bu yüzden strese girdi bende buraya sormuştum acı sür dediler acı biberleri blenderden gecirdim krem gibi sürdüm bıraktı ara ara alıskanlık yaptigi icin elini goturuyor hemen suruyorum dene mutlaka 
(1,030 puan) tarafından
Ben acı oje bı deneyeyimcnm
0 oy
(887 puan) tarafından
Aman diyim dikkat et o tırnak yeme çok ciddi çene bozukluğuna neden oluyo bende yermişim çene bozukluğum  var ameliyat olmadan düzelmez demişti doktor
(1,030 puan) tarafından
Korkutma cnm ya
0 oy
(47 puan) tarafından
Senin ki en azından yemiyo benim ki yoyo ayak parmakları el parmaklari
(1,030 puan) tarafından
Kaç yaşında cnm çözümün var mı ya
(47 puan) tarafından
İki buçuk yaşında acı oje sürüyorum fayda etmedi. Kendi haline bıraktım:) çünkü uyarınca daha çok yiyo
0 oy
(681 puan) tarafından
Bazıları davranış bozukluğundan dolayı olduğunu söylemiş Fakat benim çocuğum Maşallah Sübhanallah gerçekten uslu bir çocuk Ayna göre hareketleri falan da gayet normal eşimle de çok sakin insanlarız evde ses yok stres yapılacak hiçbir şey yok çocuğumuzu güzel yetiştirdiğimizi düşünüyoruz  Ses yok dövüş yok Ona rağmen çocuğum tırnaklarını yiyor psikiyatriste götürdük doktor çocukta sorun yok evde yiyen varsa ondan öğrenmiştir dedi Evet fark ediyorum çocuğum bir hafta yemiyor bazen unutuyorum yanında tırnaklarımı yediğimde O da yiyor Benim yüzümden öğrendi çocuğum maalesef
(1,030 puan) tarafından
Belkide benden gördü vall cNm bilmiyorum bu yaş grubu tam takıntı yaşı valla korkuyorum takıntı kalacak diye

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 73 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Bol gunesli gunler (727 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 70 göst.
12 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde S. A. M05 (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 62 göst.
17 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu

382,004 soru

11,436,327 cevap

35,004 kullanıcı

...