0 oy
94 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (896 puan) tarafından
20 gün sonra iş başı yapmam gerekiyor ama bebeğime bakacak kimseyi bulamadım zaten asgari ücretle çalışıyordum 6 ay ücretsiz izne ciksam yinede dogum parasi alabilir miyim lütfen emin olan cevap verebilir mi çünkü dogumdan sonra sigortanın devam etmesi halinde alınır yazıyor 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hayir alamiyorsun isyerin izin verse bile maaş yok
(896 puan) tarafından
Maaş dediğiniz devletin verdiği dogum parasi mi oluyor
tarafından
Hayir isyeri 6 aydan sonrasi karsilamiyor demek istedim
(896 puan) tarafından
O kısmı anladım canım dogum parasını almak için ise geri dönme şartı var işten ayrilirsam dogum parasi alamıyorum 6 ay ücretsiz izne ayrilirsam yine alamaz miyim o konuda bilgin var mı teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(712 puan) tarafından
Ben 37. Haftama kadar çalıştım ondan sonra 4 ay doğum parası aldım devlet onu veriyor brüt maaşın 70% i kadar ondan sonra da 6 ay ücretsiz izine çıktım bu süreçte iş yeri veya devlet para vermiyor. 9bucuk aylıkken ise başladım tekrar. Baya toparlamıştı ek gida fln derken çok zorlanmadık
(896 puan) tarafından
Sen parça parça aldın sanırım ben dogum raporu yolladıktan sonra toplu bildirim yaptılar galiba tam bilgim yok ama işe dönmem mi gerekiyor dogum parasını almam için 6 ay ücretsiz izne çıksam da alabilir miyim
(712 puan) tarafından
Yok parca parca nasıl alcam ki. Doğum parasını iş yeri vermiyor zaten devlet veriyor iş yeri karışmıyor ona. Sen 6 aylık izin ücretsiz izin alsan da almasan da o para sana veriliyor. Ilk başta da alabilirsin izninin veya sonunda da
0 oy
(1,393 puan) tarafından
Dpgum parasını doğum yapıp bildirince toplu yada aydan aya alıyorsun SGK veriyor onu zaten DGM parasını işyeri vermiyor ücretsiz izinde ile para vermiyo kimse sana bu
(896 puan) tarafından
Anladım tesekkur ederim peki alabilmem için iznim bitince ise baslamam mi gerekiyor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 99 göst.
9 Ağustos 2023 Aile kategorisinde bebek2020 (590 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 149 göst.
15 Haziran 2023 Diğer kategorisinde bebek2020 (590 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 149 göst.
8 Şubat 2022 Aile kategorisinde 3mhnads (1,952 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 91 göst.