0 oy
120 göst.
Diğer kategorisinde (1,937 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar sizden rica ediyorum konu biraz hassas yorum yaparken dikkatli olursanız sevinirim benim 3-4 aydır kolesterol problemim var ona bağlı olarak da yediğim şeylerden bazen farkında olmadan yükselebiliyor dün de yine çarpıntılarım başladı o süreçteyken eşimle tartışmaya başladık bi konudan dolayı bayağı hararetlerle tartışma en sonunda ben gözyaşları içinde kaldım ve bugüne kadar hiç başıma gelmeyen bir şey oldu defalarca kez eşimle tartışmışımdır başkaları ile tartışmışımdır 27 yaşındayım mutlaka biriyle atışmışımdır sinirlenmişimdir ilk defa dün o şekilde oldu ben kilitlendim sol kolumu hissetmedim böyle yamuldu kanın çekildiğini hissettim o derece ki bir ağrı vardı öncesinde kulağımın arkasından el parmak uçlarıma kadar sonrasında o hale gelince eşim bana ne yaptığını anladı ambulans falan çağırdı kalp krizi diye ama kalp krizi geçirmedim biliyordum ona da söyledim Benim bu hale gelmemin sebebi sensin dedim yaşadığımız sıkıntıları kaldıramıyorum diye söyledim yani ki dediğimde çıktı hastaneye gittim kan tahlili ve ekg yapıldı kalbe bakıldı falan her şeyime bakıldı o hale gelebilmem için bir şey bulamadılar panik ataktan olmuş olabileceğini söylediler Allah göstermesin herhangi bir panik atakta da öfke anında dilimin boğazıma kaçabileceğini tam kitlenebileceğimi falan söylediler bir psikiyatra gitmem gerektiğini söylediler bu durumu yaşayan var mı annem de psikiyatri ilaçları kullanıyordu 10 yıl kadar kullandı yeri geliyordu evinin yolunu hatırlamıyordu o ilaçlar onu hale getirmişti Bu yüzden de ben biraz tedirginim yani direkt ilaca başlamak istemiyorum

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Evet anlattıklariniz panik atak ölüyor gibi hissetmek gecikmeden randevu alıp gidin
(1,937 puan) tarafından
Bu eklemeyi unutmuşum şimdi ekledim annem de bu durum vardı on yıl kadar bu ilaçları kullandı bayağı zorlu bir süreçti evin yolunu hatırlamadığı zamanları bilirim o hale gelmek istemiyorum ya bunun ilaçsız da çözümü var mıdır acaba
-Reklam-
0 oy
(8,404 puan) tarafından
Ablamın başına gelmişti çok üzücü bir haber aldığında bu sürekli devam edebilir geç kalmadan psikiyatriste gidin 
(1,937 puan) tarafından
Ablamın şu anda psikiyatri ilaçları mı kullanıyor ne yapıyor eklemeyi unutmuştum annem ilaçları kullanmıştım 10 yıl kadar evinin yolunu hatırlamadığı zamanları bilirim ne yaptığını bilmediğin zamanları biliyorum o hale gelmek istemiyorum ilaçsız bir çözüm var mı acaba
(8,404 puan) tarafından
Hayır belli bir dönem tedavi gördü doktor eşliğinde ilaçlarını bıraktı şuan gayette sağlıklı
(1,937 puan) tarafından
Maalesef annem 10 yıl O ilaçları kullandı berbat bir halleri vardı kafasını yerden kaldıramıyordu sarhoş gibiydi ne yaptığının farkında değildi nereye gittiğinin ne konuştuğunu ne söylediğinin oyun için tek etkisi onu sakinleştiriyor olmasıydı onun dışında böyle yan etkileri oldu ablaniz da da olmuş muydu böyle
(8,404 puan) tarafından
Hayır annenizin durumu daha ağırdır panik atakla karıştırmayın bakın şuan gayet iyisiniz mesela size sadece o durumlarla nasıl baş etmeniz gerektiği konusundaki eksiklik giderici ilaç yazarlar herkes bir değildir üstelik yolun daha başı
(1,937 puan) tarafından
Yok canım ben 8 yaşında idim annemde ölüm korkusu vardı buda panik atağa krize sebeb oluyordu benim olduğum gibi kilitlenme değil ama direkt bayılıyor fenalaşiyordu dün gibi hatırlıyorum ilaç verdiler o günden sonra 18 yaşıma kadar annem o halde idi bayağı kötü idi ve ilaçlar bağımlılık yapmıştı bırakması da sonraki süreçte çok zorlu idi
0 oy
(6,171 puan) tarafından
Ablamda oldu bu dediğiniz. Doktora gitmeniz gerek, tehlikeli olabilir. Tam ne yaşanıyor, nasıl bir ağrı bilmiyorum ama bildiğiniz karşımda bayılır gibi oldu, değişik bir şeydi. Halamda da vardı yıllarca tedavi gördü ama tam geçmemiş, depremde balkondan atladı, eniştem tutamamış. Neyseki iyi şimdi iyileşiyor çok şükür ama kendinizi riske attığınıza değmez 
(1,937 puan) tarafından
Hiçbir şey değmez ama maalesef evin içindeki huzursuzluk mahvediyor belli bir yerden sonra yıpratıyor annem bu ilaçları kullandı ne hale geldiğini ben gördüm o hale gelmek istemiyorum O ilaçlar yüzünden ilaçsız bir çözüm var mı acaba
(6,171 puan) tarafından
İşte asıl hasta edenler asıl hasta onların doktora gitmesi lazım da valla doktor daha iyi bilir onu ama psikoloğa da giderek dertleserek belki rahatlarsınız biraz
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle öyle gitmeyi düşünüyorum ama eşime kalsa ne gerek varcı
(6,171 puan) tarafından
Gerek varmış ki hatta belki geç kalmışsınız ki böyle bir durum olmuş.
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle canım bakalım inşallah
0 oy
tarafından
6 yaşından beri var bende öyle evin yolunu bulamama gibi olmuyor :) alışıyorsun yaşamaya ona göre kendimi telkin veriyorum nas edemezsen ilaç içiyorum oyle sinirlenince falan filan olmuyor oyle birsen sebepsiz hastalaniyorum sonra geçiyor:)
(1,937 puan) tarafından
Evi bulamama ilaç kaynaklı içtiği ilaçlar çok ağır idi
(1,937 puan) tarafından
Nasıl oluyor sende peki o anda ne yaşıyorsun
0 oy
(7,466 puan) tarafından
Bir kere oldu kaçarak evlendik çok sitresliydim kırize girdim ondan sonra bıda olmadı ailemle dargın olduk düğünden düzeldi daha güzel herşey 
(1,937 puan) tarafından
Maşallah canım nasıl oldu peki neler yaşadın
(7,466 puan) tarafından
Aşırı ağlama sinir ve nefesim kesilmişti o an zor kendime geldim
(1,937 puan) tarafından
İşte bende buna ek kitlenme oldu
0 oy
(758 puan) tarafından
Daha dün geçirdim Durup dururken gerçi stres altindaydim ama ... Birden terleme tam nefes alamama kesik kesik soluk alıp verme  elim ayağıma dolaştı  kendimi yerlere attım  5 dk falan sonra kendime geldim ama sanki kamyon çarpmış gibi bı durumdaydim 
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım kitlenme gibi bir durum oldu mu peki
(758 puan) tarafından
Kitlenmeden ziyade zaten kimildayamadim kendimi yere attim
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Ben yaşadın 2 kere neden yasadigimi da anlamadım özellikle ilk yaşadığım anda evde de tektim hamileligimin ilk aylarındaydim bir anda ustume bir şeyler koşuyor gibi olmuştu ne olduğunu da tarif edemiyorum ölüyorum sanıp yatağa uzanmıştım zaten yatakta oturuyordum. Sonra geçti yavaş yavaş kendi kendine 
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım kitlenme falan olmadı yani
(2,126 puan) tarafından
Yok olmadı bende herkeste aynı olmaz ama kitlenme daha ileri bir düzey sanirim
(1,937 puan) tarafından
Himmmm
0 oy
tarafından
Yani bendede var öyle bişe ama hiç gitmedim doktora 

Bnmde nefesim kesiliyo dişlerim durmuyor birbirine carpiyo kendimden geciom resmen elim kolum kalkmıyor sonradan geciyo çok yaşadım durduk yere değil ama stresden hep hepde eşim v anası yüzünden olurdu enson sınırı krizi geçirdim zaten onların yüzünden kendimden geçtim bağırdım bağırdım

Sonuç olan yine bna oldu hiç bişe yok gibi devam ediyoruz

Uff dertli konular bunlar aklıma getirdin

Yani bn hiç gitmedim 7 seneye yakındır var normalde bişe yok psikolojik cokuslerde oluyo bnd 
(1,937 puan) tarafından
Bende de öyle çıktı ortaya ama kitlenme oldu
tarafından
Kitlenme dediğin nasıl cnm
Bn bazen mesela bı yere bakıyorum odaklanıyorum biri durtcekki hani kendime geleyim sonrada zaten yürümeye hal kalmiyo
(1,937 puan) tarafından
Hayır kolum büküktü o anda öyle kaldı hareket edemedim kolu açmak istedim yapamadım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 187 göst.
19 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 139 göst.
4 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 122 göst.
26 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ftmkyra (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 29 göst.
8 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Mh. 2606mt (93 puan) tarafından soruldu

381,703 soru

11,426,663 cevap

34,987 kullanıcı

...