0 oy
645 göst.
Aile kategorisinde (5,912 puan) tarafından
Ya oğlumun 1 yaş doğum gününde kayınbabam sağolsun çeyrek taktı bitanede kaynanam taktı bizde sakladık dün şoka pilsanın akülü arabası gelmiş 3bine eşim çeyreklerden birini satıp üstünü tamamlayıp aldı oğluma neyse arkadaşımla konuşuyorduk kendisi normalde çok sevdiğim bir arkadaşımdır akülü arabayı gönderdim bak ne aldık diye baktım dedi ki şımarık bir çocuk büyütüyorsun neden öyle diyorsun dedim işte herşeyi alıyorsun doyumsuz bir çocuk olacak vs gibi açıklamalar yaptı çok oyuncak almak gereksiz vs dedi evet çok alıyoruz bende eşimde ama oğlum oyuncak oynamayı seviyor geçen hafta parka gittik çocuklarda akülü arabayı görünce ağlamıştı binmek için heves ediyoruz yanlış mı yapıyoruz anlamadım ya arkadaşımada kalbim kırıldı kendimide sorgulamaya başladım.. 

39 Cevaplar

+3 oy
(2,679 puan) tarafından
Çok oyuncağa ben de karşıyım. Hem doyumsuz oluyorlar ki daha 1 yaşında büyüdükçe istediği olmadığında krize bile girecektir hem de hayal güçleri olmuyor. 
(5,912 puan) tarafından
Şuan 17 aylık hayır dediğimde anlıyor olmaz oğlum diyip bırakınca susuyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım oyuncakla da şımarık olmaz ki mesele her defasında oyuncak almak değil her istediğini yapmak o yanlış anlamis
(574 puan) tarafından
17 aylık bebek mi bunlarin hepsini biliyor sanki 6 yaşında çok da abartmayın
(5,912 puan) tarafından
Evt biliyor diş çıkarma gibi bir sorunu yoksa uyku saati gelince ee ee diyo. Yemek saatti babanı çağır diyorum gidip baba gel diyo ve oturur mama sandalyesine bizle şarkı söyleyerek oyun oynarak kendisi yemeğini yer. Tv saati bitti dediğimde ağlamaz çünkü daha önce ağladı ağlasada açmadığımı fark etti. Rutini olan çocuklar herşeyin farkında oluyorlar biz gündüz yarım saat akşam yarım saat 2 kere tv açıyoruz ondada zaten sevimli dostlar hop hop baykuş izliyor 15er dk. Kaldı ki zaten kısıtlama olmadığı için öyle ve çok izlemediği için bağımlıda değil
(4,276 puan) tarafından
Bebegim 20 aylik olacak. Bisey almayi bilmez. Yani marketten bisey alindigini bilmez. Oyuncakta oyle. Biz gelisimine gore uygun oyuncagi aliyoruz. Evde de az sayida oyuncagi var. Markette gittigimiz de veya alisverise gittigimizde bisey alalim diye aglamaz istemezde. Bazdn bisey ilgisini ceker eline almak ister,hayir alamayiz o bizim degil deriz . Market yiyecegide denemedi henuz. Onlar bebekler icin degil diyoruz. Biz bu sekil ogrettik. Ekran izlemedi hic bilmez yani. Onu da istemez. Bi donem telefon istedi elimizde gordugu icin agladi,kendini yerlere atti. Bebekler icin uygun olmadigini anlattik surekli. Simdi istemiyo. İstedigi her seyi yapmam. Kendini zarar verecek seyleri asla yapmam. Artik aglamasi ve kendini yere atmasida fazla yok. Her istedigi sey alinirsa veya yapilirsa ileride doyumsuz olacaktir.
O arabalari benim bebegimde istiyo. Parka gittigimizde cok hevesleniyo sadece oraya gidince bindiriyoruz. Hevesini alip geciyo. Bazden inmemek icin agladigida oluyo. Ama hic alabiliriz gibi bi istedigi olmadi.
Bu yasta ki bebeklerin alim-satim olayini bilmesini dogru bulmuyorum. Benim yetistirme tarzim bu sekilde.
(5,912 puan) tarafından
Oğlum gayet marketi biliyor markette oyuncak reyonuna gördüğü zaman ilgisini çeken şeyi bana gösteriyor ve istiyor. Tekrar ediyorum o an onu almıyorum mantıklı güzel bir oyuncaksa alıyorum ama değilse hayır alamayız diyorum oğlum ağlamıyor bile. Market ürünlerinde benimde sınırlarım vardır uykusundan yeme içmesine kadar. Akülü araba her parkta kiralanabilir değil. Ve o an parktan çıkıp almadık daha sonrasında bütçemize uygun bulunca aldık. Ben oğlumla rahatlıkla market alışverişi yapabiliyorum şunu al bunu al diye ağlamıyor hayır dediğimi bırakıyor. Ama bizim oyuncağımız çoktur çünkü arkadaşlarımız ailemizde alıyor sürekli
tarafından
Valla benimkiler anlıyor büyükler
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Onlara neymiş acaba cocuk sen ve eşine ait ne alınacak ne alınmayacak siz karar verdiniz onlar değil tasasi onlara mı dusmus
(5,912 puan) tarafından
Ne bileyim ya hayırlı olsun bile demedi yani hiç beklemediğim bi cümleyle karşılaştım
0 oy
tarafından
Canım bende senin gibiyim çok oyuncak aldım arkadaşın üslup yanlış olsada haklı gerçekten doyumsuz oldu başlarda hevesle hep aldık oynuyor bizimki de ama bu sefer sürekli istemeye başladı 
(5,912 puan) tarafından
Sürekli almıyoruz bide ben oyuncak saklarım mesela bazı oyuncakları oynadı sıkıldı saklıyorum 1 hafta sonra tekrar çıkarıyorum
tarafından
Bende aynı böyleyim şimdi iki oldular sürekli degistiriyorum kaldırıyorum farklı geliyor ikisnde bide kirmiyor büyük oğlum. O da şimdi babasına tuturdu akülü araba diye :D
0 oy
(7,255 puan) tarafından
Arkadaşın samimiyetinize dayanarak bişey söylemiş bence bu kadar çok oyuncak almak iyi bişey değil aglayabilir ağladı diye her istediğini alamayiz en azından 1 hafta değil üstünden bi süre geçmeli ki onu aldığımızda gerçekten sevinsin mutlu olsun onun değerini bilsin bence kızma arkadaşına ha uyarmak ona düşer mi düşmez ama ben eğer arkadaşımla samimiysem bende söylerim 
(7,255 puan) tarafından
O kadar üzülüyorum ki kaçırdığını tüh ya
(5,912 puan) tarafından
Bacım bende hayvanları kaçırdım sadece meyveler ve sayıları buldum sayıları kaldırdım şuan anlam karmaşası yaşatmamak için
(9,626 puan) tarafından
https://ty.gl/xypxspgbqu

https://ty.gl/crlff6npxo

https://ty.gl/8ghzql1eox

Tabi daha cok çeşitleri oluyo ben sadece seçenek olarak attım hepsinden ben çeşit çeşit aldım bide e bebekten dijital tablet almıştım onuda sevdiler hep kizimda hem oglumda var resim yapıp siliyolar
(5,912 puan) tarafından
Özellikle bul tak olanlar motor gelişimi için çok güzel oluyo ve inanılmaz oyalıyor ben 2 tane bultak oyununu birbirine karışrıtırarak veriyorum mesela bulması için
(7,255 puan) tarafından
Ay çok iyi alçam bunlardan bine baktım da yok kamyon faan var Piknik seti var gereksiz eşimle hafta sonu alıyım en iyisi
0 oy
(1,373 puan) tarafından
Çocuğumun hiçbir zaman hevesini kırmam benim oğlum kesinlikle oyuncaklarla oynamıyor bende çok alıyordum heves eden bendim. Ama başka çocukta görüp heves edip ağlıyorsa alırım içime oturur çünkü geçen gün scooter gördü parktaki çocuktan o gün aldım çocuk senin çocuğun boşver elalemi çocukluğunu yaşasın yahu bizim her oyuncağımız olmadı benim eşimin hala içinde kalmış biz bile oturup oynuyoruz oğlanların oyuncaklarıyla bizim zamanımızda yoktu diyip iç geçiriyoruz 
(5,912 puan) tarafından
Ya benimki gerçekten çok seviyor oynamayı saatlerce oyuncak oynuyoruz birlikte bende öyle düşüyorum alalım 1 tane oğlumuz var.
0 oy
(15,325 puan) tarafından
Şımarık çocuk yetistiriyosun diye direkt yüzüne söylenir mi ya. Arkadaşın biraz fesatlanmis sanırım. Onun da senin çocuğunun yaşlarında çocuğu var mı. 
(63 puan) tarafından
Aynı şeyi düşündüm ne kadar samimi olsa da üslup çok yanlış. Bir de çocuklar ince çizgi oluyor anne babalarda. Hersey alınsın demiyorum ama bayani anladim bende gönlü kaldığını anladığım şeyleri alıyorum içim rahat etmiyor. Eğer aynı yaşlarda çocuğu varsa bu çekememezlikten de olabilir
(5,912 puan) tarafından
Var evet ama şımarık değil oğlum hayırdan anlar ne bileyim ya öff
(15,325 puan) tarafından
Yani onun da o yaşta çocuğu varsa senin de nispet eder gibi arabanin resmini gondermen hoş.olmamis gibi. Hani hava atar gibi olmuş olabilir. Öyle düşünmüştür belki. Ama yine de onun da öyle demesi hoş değil.
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ya her istediğini o an almıyosan oyuncağın ne mahsuru olucak bi akülü arabayla mı doyumsuz olucak cocuk,ben mesela çocuklar bise isteyince hemen almıyorum oyuncagi evde aynisi varsa hiç almıyorum yoksa başka gün alıyoruz ki her istediğini yaptirabilicegini düşünmesinler diye 
(5,912 puan) tarafından
Hayır her istediğini o an almıyoruz kesinlikle bunun bilincindeyim ama parkta diğer çocuklardan akülü araba görüp ağlayınca geçen hafta bizimde içimizde kaldı açıkçası alalım dedik şoka 3bine geldiğini görünce aldık kaldı ki hayırlı olsun bile demedi
0 oy
tarafından
Çok ve boş konuşmasınlar Allah aşkına ya şimdi almayacağım da ne zaman alacağım 20 yaşına geldiğinde mi çocuğumun oyuncağı olacak akülü arabası olacak bana da neler neler dediler çok para harcıyormuşuz o paraya yazikmis yok öyle olurmuş yok böyle olurmuş e ne oldu kızım 3 yaşında hiç de doyumsuz şımarık bir çocuk değil elhamdülillah gayet de gözü toktu çünkü evde her şeyi gördü
(6,833 puan) tarafından
kesinlikle katiliyorum benim oglumda oyle ev oyuncakci gibi ama masalalh gözü cok tok
ayni sey yiyecek icinde gecerli
mesela annem babam ısrarla gel sana mama alalim der asla hemen atlamaz alin diye asla diretmez cunku gozu tok aldigimiz icin bence en guzeli bu bazen parkta falan goruyorum cocuktur tamam ama gozleri herseye dusuyor gozu ac coxukta cok
tarafından
Vallahi maşallah kızım ne oyun alanı ne park ne oyuncak için gördüğü zaman tutturan bir çocuk değil markete girince 1 hakkın var derim seçer başka şeye bakmaz burdada dışarda kadınlar otururken vs birseyler yiyor kızıma al diyorlar hayır evde var diyor asla saldirmaz çok çok canı çekerse yaklaşır bazı dayanamadığı yiyecekler var tabi onlar olursa alır o kadar
(6,833 puan) tarafından
ayni ayni oglumda kizin gbi masallah
(5,912 puan) tarafından
İşte benim oğlumda öyle
(6,833 puan) tarafından
en guzwli bosversene valla ben oyle saldirgan cocuk hic sevmem allahtan oglum oyle degil
0 oy
(9,677 puan) tarafından
Arkadaşın doğru söylüyor evet ama oynuyor diyorsun bizde alıyoruz iki gün sonra yüzüne bakmıyor mesela o yüzden artık almıyoruz değer kıymet bilmiyor hem hevesi varmış bisiklet scooter akğlü araba gibi şeyler çocuklara alınmalımç bence çünkü herksste görüyorlar hevesleri kalıyor ama incik cimcik oyuncaklar gerçektwn hereksiz 
(5,912 puan) tarafından
Biz oyuncakların bi kısmını saklıyoruz sıkıldığında sonra unuttuğunda geri çıkarınca oynuyo oğlumda kırma huyuda yok bacım valla bak herkes diyo çok güzel oynuyo diye
0 oy
(6,171 puan) tarafından
Pardon da ona ne? Onun parasıyla mı alıyorsunuz sanki :) 
(5,912 puan) tarafından
İşte kız dedim ya sevdiğim bi arkadaşımdı ama beklemediğim bi tepkiydi
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Bende oglumda cok aldim pisman oldum. Aldiklarim cogu duruyor oynadiklari belli seylerZaten büyüyünce ben su oyuncagi istiyorum diyo. Almadiklarima da iyi ki almamisim diyorum.akülu araba istedim olmadi pedalli alalim dedim almadik iyi ki. traktör almistim 10 20 anca binmistir. 6 yasinda simdi mesela forma krampon top merakı basladı bunlari aldirdi. Iste bisiklete biniyor mesela. Küçüktü Kendi istemeden almistim cogunu ben oynar diye dusunmustum.Simdi kizimda hicbirsey almadim. Büyüyünce zaten o da yok mutfak istiyorum yok altini islatan bebek istiyorum der artik kendisi ne isterse :))
(5,912 puan) tarafından
Oğluma doğumda eşimin dayısı kocaman bir kepçe almıştı hediye şuan oğlum günde 2 kere onla evde 2 3 tur atar.. Ya bilmiyorum ama şımarık bi çocuk değil oğlum
(1,012 puan) tarafından
Simarik degildir. Bence cok oyuncak aliyorsun diye de simarik olacak diye de kural yok tabi ki. Ama her istediginin hemen istedigin de olacagini sanmasin.
(5,912 puan) tarafından
Hayırı öğrettik şunu biliyor hayır dediğimiz şeye ağlasada hayırdır
0 oy
(2,556 puan) tarafından
Benim esim de asiri oyuncak aliyor bi gorsen evimi sok olursun a demeden istedigini alir ama hic doyumsuz degil kizim herseyi sorar alabilirmiyiz anne pahalimi frlan diye o yetistirmenden kaynakli cokta guzel parasinida biriktiriyor yavrum
(5,912 puan) tarafından
İşte bencede bacım ben hayır dediğimde oğlum kıyamet koparmıyo anlıyor
0 oy
(809 puan) tarafından
Sanane de kıskanç köpek sinrilendim bana da neymiş çok kıyafet alıyormusum giymezmis buyurmuş falan filan dediler . Gittim hep aldım. Bu hafta 20 tane tişört aldım oğluma. Sürekli sesli müzikli oyuncaklar alıyorum. Ben alamadım oynayamadım oğlum oynacak. Doyumsuz olursa da olsun benim çocuğum onun çocuğu mu . Böyle insanlara o kadar sinirleniyorum ki . Kendisi alamıyor diye karşı tarafta almasin istiyor 
(5,912 puan) tarafından
Bende herkeste görüp sürekli ağlamasını istemiyorum. Varsa almak istiyorum yeterki oynasın...
0 oy
(597 puan) tarafından
Heves bunlar tabi ilk başta çok alınıyor sonra zamanla eve sığmadığını görünce sen de azaltıcan almıycan.ama daha küçük doyumsuz olması için 
(5,912 puan) tarafından
Bencede bacım ama şımarık değil oğlum inan hayırdan anlıyor
0 oy
(993 puan) tarafından
Anlatmaya çalıştığı bence benim kız :) bende esimde dedeside herkeste hep aldık ne istiyorsa yada biz begendikce falan şuan her gördüğünü istiyor önüne geçemiyoruz su Ikea oyuncak dolabı var 6 büyük trofastlilardan  dolu peluş oyuncaklar dolap iclerindr ayrıca akülü araba aldırdı dedesine bisiklet aldırdı teyzesine scooter aldırdı şimdi tutturmuş römorklu traktör ve paten istiyor bugün yarın dedesi alır babasına her markete çarşıya çıktığında oyuncak küçük büyük aldiriyor hayr deyince ağla zirla naz niyaz biz almazsak dedesi sağolsun hayiri bilmiyor ölüyor kızıma artık herkese kızdım kural koydum yasak artk bizde oyuncak almak kumbara aldı içine para toplayacak kaç ayda briikirse gerekli ve eğitici bir oyuncak alabilecek bakalm uygularsak iyi.Herseyin fazlası zarar biz kiyamadik o hevesli biz hevesli herşeyi aldık bu konuda hata yaptık siz dikkatli olun.
(993 puan) tarafından
Valla çok fenalar benim kız bu aralar hava ısınınca çiçeklere sardı anneler çiçekleri çok sever sende seversin değil mi diyor severim ama koparmayalim bak onlarında anne babaları var dedim tamm anne dedi gitmiş 3 tane koparmış bu kez ama sana koparmayalim uzulurler demiştim diyorum ama anne babasını da kopardım artık bak diyor :))
(5,912 puan) tarafından
Shshshs :) çok tatlı ayy :)
(993 puan) tarafından
Hahshshshah :)) kizilmiyor da demi böyle olunca bakalm kreşe göndereyim bu yıl da çocuklarla oyun oynarken inşallah oyuncak işini sınırlandiririz
(5,912 puan) tarafından
Saf duyguları var bebelerin ya :) damacana pompasının başlığını tamamen çıkarıp attı ucunuda su dolu damacanaya attı geçen gün attım diye sevindi biz gülmekten kızamadık shshsh
(993 puan) tarafından
Evet öyle cidden hahahah bizim kızda yapardı önceden onu kiyamm ya :))
0 oy
(130 puan) tarafından
Doyumsuz olmuyor. Akulu araba ve traktorde da dahil bir suru oyuncak aldim. Cok oyuncak dikkat daginikligi yaratir diye ara ara bazilarini kaldirdim digerlerini cikardim. Istedigi bir oyuncak oldugunda suan alamayiz annecim sonra alalim dedigimde asla tutturmadi. Markete gittigimizde bile istedigini alabilirsin dedigimde reyonlara kosturmadi sadece yedigi 2  3 seyi secti. Suan 8 yasinda hala oyle.
(5,912 puan) tarafından
Benimde öyle bacım bak 17 aylık alamayız hayır diyince diretmez bırakır elinden
(130 puan) tarafından
Yetistirme tarziyla alakali bir durum iste bosver sen arkadasini gule gule kullansin. Geriye donup baktigimda sunu da yapsaydim keske dedigim bisey yok iyi ki yapmisim.
(5,912 puan) tarafından
Bencede bacım ya arkadaşımla biraz mesafe koycam aramıza çok kırdı çünkü
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Arkadaşının uzerine vazife degil o konu ayri ama maalesef söylediklerinde haklilik payi var.. Biz de cok oyuncak aldık abartıya kaçtık ta ki anasınıfına baslayana kadar.. Ogretmeni velilerin oyuncak almasini yaskaladi kendi kumbarasi olacak icine duzenli olarak küçük miktarlarda para atilacak istedigi oyuncaklari kendi parasıyla alacak dedi.. Bir senedir bunu uyguluyoruz ve cok şükür artik oyuncaklarinin kiymetini biliyor iki gün kullanip kemara firlatmiyor.. Eeee para öyle kolay kazanilmiyor :))) 
(5,912 puan) tarafından
Bizimkide fırlatmaz çünkü ben saklıyorum bacım sıkıldığı oyuncakları sonra tekrar çıkarınca yeniymiş gibi oynuyo :)
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Çocuklar büyüyecek ve bir daha çocuk olmayacak oynayacak tabi almakla simarmiyorlar herşey istedikleri gibi olursa anne baba değilde çocuk yonlendirirse simariyorlar içinde kalmasın ki buna kimse karışamaz 
(5,912 puan) tarafından
Ya bacım bi hayırlı olsun deseydi bari ne bileyim hani beklemediğim bir tepkiydi bende diyorum bu yaşlara bidaha gelemicek varken alalım
(4,661 puan) tarafından
Boşver bazen sadece yoluna bırakmak lazım hayırlı olsun güle güle kullansın yavrun
(5,912 puan) tarafından
Sağol bacım öyle mesafe koycam aramıza valla
0 oy
tarafından
düzenlendi

Arkadaşın bence biraz kiskanmis olabilir . Benim eşimde hayatta çeyrek bozup da almaz yani kendi parasiyla alır ya da aman gerek yok der yani 

Boşver takma en güzel zamanları hiç biseyde gözü kalmasın ben de iş ariyorum bi buliyim ne isterse onu alicam kızıma benim ve eşimin yasamayamadigi çocukluğu o yaşasın 
(5,912 puan) tarafından
Kız kayınbabamla kaynanam ona harca bunları diye taktılar. Bizde aldık :)
(847 puan) tarafından
Bence gayette iyi yapmışsınız benim eşimde 20 milyara akülü araba aldi ben ona çok demiştim ama iki çocuğumda binip geziyor ben mutlu oluyorum :)
(5,912 puan) tarafından
Evet bacım işte kullanmadığı bişeye bu parayı versen üzülürsün ama çocuklar kullanıyor bak uyandığından beri sürekli akülü arabayla oynuyo

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 767 göst.
13 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Isteoylesine (177 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 482 göst.
31 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ümranşen (1,633 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 86 göst.
21 Kasım 2022 Aile kategorisinde Cinarimmmm66 (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 160 göst.