0 oy
234 göst.
Diğer kategorisinde (24 puan) tarafından
Merhaba kızlar Allahn izniyle yarın sezeryan doguma giriyorim bebegimi kucağıma alıcam rabbim dileyen isteyen herkese nasip etsin ilk annelik duygum heycandan uyuyamıyorum. Tabiki birde korkudan..Çevrem o kadar korkuttu ki sezeryan şöyle zor böyle zor her soran niye normal dogurmuyorsun bende biliyorumm az çok ama bebegimin pozisyonu ters mecburi sezeryan oluyorum korku stres bide insanlae üstune yargılıyorlar korkutuyorlar sezeryan doğum yapan annelerr beni rahatlatabilir mi :(

24 Cevaplar

0 oy
(7,073 puan) tarafından
Her doğum kendine özeldir iki doğumun da kendine göre zorlukları var. 
(24 puan) tarafından
Tabikide
-Reklam-
0 oy
tarafından
Şu algı bir bitmedi ya ben sezaryen olmadım tüm ailem sezaryen oldu evet zorlu bir süreç ama hareket etmek önemli sonuçta bir ameliyat canını sıkma panik yapma sezaryen sonrası bol kafein tuket sağlıkla kucağına alırsın inşallah 
(24 puan) tarafından
Amin çok teşekkür ederim
0 oy
(27 puan) tarafından
Ben hamileligimi öğrendiğim ilk andan beri hep normale odaklandım hep normal istiyordum ve hersey iyi ilerliyordu direttim doktoruma ben normal ölçüm diye tam 40 haftalik iken bebeğimin suyu bitmiş acil sezaryenle almamız gerekiyor dedi ben genede normali denemek istiyorum dedim ve lavanta vermişlerdi sonra nstde bebeğimin hareketleri dümdüz çıktı ve acil sezaryen olmak zorunda kaldım bebeğin hiç suyu kalmamış ti küvete girdi sezaryenin bu kadar kolay olduğunu bilseydim 38 haftalik iken sezaryan oldum hiçbir zorluğu yok kişiye gorede değişiyor elbet.dikislerim ağrı yaptı ama Allah dayanma gücü veriyor ben çok iyi atlattım o dönemi şuan 9 aylik oğlum var Allah sagsalim kucağına almayı nasip etsin inşallah hiç korkulacak birsey yok yavrunu düşün zaten tüm acıların gidiyor unutuveriyorsun canım 
(24 puan) tarafından
Ya sizin gibi pozitif iyi kalpli insanlar iyi ki var çok teşekkür ederim Allah razı olsun
(27 puan) tarafından
Ne demek canım hepimiz anne adayıyız burada birbirimiz anlamamız için aynı duyguları yaşamamız gerek.ilk sezaryendwn sonra ilk yürüyüşün biraz zor oluyor gaz problemim olmuştu benim ama çok zor birsen değil ya benim için çok güzel bir deneyim olmuştu diyorum ya bu kadar kolay olacağını bilseydim ilk başta diretmezdim
(27 puan) tarafından
Yarım saate ameliyattan çıkıyorsun zaten canım inşallah acısız ağrısız atlatırsın
0 oy
(555 puan) tarafından
Korkacak bişey yok canım sezeryan doğum da normal doğum kadar normal bişey kimseye kulak asma herkesin bünyesi farklı olur ilk ayağa kalkma olayı zor gelir biraz sonrası gelir zaten bol bol yürümeye bak ne kadar erken yürürsen o kadar çabuk geçer acılarin ve yiyip içmeye başladığında Nescafe iç kayısı çayı falan illaki iç gazını alsın yoksa baş ağrısı bilmem ne yapıyor sağlıkla alırsın inşallah kucağına hiç panik olma 45 dakikalık iş sen o arada dinlenmene bak
(555 puan) tarafından
Bı de ne zaman sezeryan
(24 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim sizin gibi iyi kalpli herşeyi kötüye yormayan insanlar iyi ki var
(24 puan) tarafından
Yarın olucak nasipse
(555 puan) tarafından
Ben teşekkür ederim sen de iyiki varsın canım benim bak ben inanır mısın ameliyatı bırak parmağımın bı yeri kesilse o gün parmağım kesildi diye gezen biriyim ameliyat benim için en büyük fobiydi ama zorunluluk olunca her türlü yapıyorsun ben doğumum boyunca normal doğum hayal ettim hep binsorun da görünmüyordu ama son anda işler değişti bilemiyor insan işte nasıl olacağını ameliyata ağlayarak girdim 45 dakika sürüyor o dakika boyunca ağladım şimdi diyorum ki kendi kendime neden bebeğimin o güzel anini yaşayamamisim keşke o ana geri donebilsem öpüp koklasam diyorum o gün o şaşkinlikla sadece öpmüştum o kadar Allah hayırlı doğum nasip etsin bol bol dinlen uyu bence hatta şuan
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Kızım bir buçuk yaşında. Sezaryen doğum yaptım. Hiçbir sorun yaşamadım. İleride bel ağrısı vs dediler olmadı. Söyledikleri hiçbir olumsuzluk olmadı. Bence müthiş bir şey. Belden uyuşturmali oldum, bebeğimi gördüm kokladım. Tekrar olsa tekrar bu şekilde doğum yapmak isterim
(24 puan) tarafından
Ne güzel bir deneyim Allah uzun ömür versinn bebeginize
0 oy
(678 puan) tarafından
Kendinizi kasmayın tabiki annelik kolay değil boşuna demiyorlar daha dünyaya getirirken başlıyor ama onu görünce herseye değer bir çiçek ekersiniz elleriniz toprak olur çatlar ıslanır üşür sabah akşam ama o çiçek açınca buna değer diyeceksiniz inşallah 

Ben normale hazır ve odaktım doğum haftam öğrendim sezeryan olacağımı problem varmış doktorum baştan beri söylememiş Bi anda söyledi sezeryan yarın çantanı al gel diye vesaire ama onun doğduğunu ve ağlamasını görünce umrumda bile olmadı 1 gün lohusa yatmadım gecesine depremi yaşadık ama inanın ne ağrım oldu ne sızım 3 günlük lohusaydım doşeklik tepelerine tirmaniyordum haaa yapın diye değil ben kendimi kollamadim o ayrı ama insanın gözü kulağı o minicik bedende atıyor işte siz ameliyat sonrası ne kadar erken ayağa kalkarsanız o kadar kolay toparlarsınız ve anesteziyi atmak için nescafe ve süt olmasa dahi emzirin sutunuz de gelir Allahin izniyle hayırlı dogumlariniz olsun yazabilirseniz yazın inşallah 
(24 puan) tarafından
Neler yaşamışsınız o zorlu süreçte bide üstüne deprem rabbimin varmış bir bildigi sizde evladınızı saglıkla büyütün çok teşekkür ederim
(678 puan) tarafından
Amin inşallah çok teşekkür ederim hayırlı sağlıklı sıhhatli dogumlariniz olsun inşallah
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Korkacak hiçbir şey yok canjm ilk 1 hafta belim ağrıdı sonra geçti yanına kahve almayı unutma ben içmedim basım ağrıdı bir avazda kucağına al inşallah sağlıklı sıhhatli olsun.
(24 puan) tarafından
Allah razı olsun teşekkür ederim
0 oy
(847 puan) tarafından

Ben ilk çocuğumu sezeryanla doğurdum çok yavaş geçti çok güzel geçti diyemem çünkü çok stres yapmıştım çok panik yapmıştım bir insan doğurmak çok zor çok acı cekicem diye kesinlestirmistim kafamda ama sonra bebeğimi kucağıma alınca her şeyi unutuverdim 2. De ne yasiycagimi bildiğim için hiç stres yapmamaya odaklandım sabah saat 5 e gelmeden makyajımı yapmıştım duşümü alıp temizlenmistim ve heyecan yapmamaya özen gösterdim gittik yatisimizi yaptık  TV'den şarkılar açtık kapı susumuzu taktik bir gün önceden market alışverişi yapmıştım bir sürü çikolata almıştım onları gidip yerleştirdim mutfağa hemşireler serumumu taktı eşim saçımı topladı elimi tuttu sohbet ettik arkasından dogumhaneye alinmam için kıyafetlerim geldi eşim giydirdi beni öpüştük koklastik beni dogumhaneye aldılar ben sürekli sorular sordum bu ne ne olucak şimdi ne yapicaz sohbet ettik herkesle oradaki şimdi iğne yapilicak belden dediler başka birisi geldi iğneyi yaptı ben ayaklarım uyuştu dedim guzelcene yatırdılar beni ben simdi eşim ne zaman gelicek dedim :)) eşim geldi doğuma girdi o da doktorum ne zaman gelicek dedim doktorum geldi bebek ne zaman gelicek dedim bebek geldi herkes benim bu sorularıma çok güldü çok eğlendim :)));) hiç doğum yaptım gibi olmadı resmen eğlenmeye gittim gibi hisettim arkasından eşim çocukla birlikte odamıza çıktı beni bekliyiceklerini soyliyip benim dikişim dikildi ben hala bebeği düşünüp gülüyorum :))) mutluluktan ağlıyorum doktoruma bebeğim çok güzel dimi siz beğendiniz mi demiştim :))) onlarda sen gibi aynı demislerdi sonra yukarıya çıktım uyuya kalmıştım uyanınca bol bol su çikolata yemek kahve meyva suyu bebekle sarılıp ten tene zaman geçirdim emzirdim kokusunu içime içime çektim bebeği uyutup bol bol eşimle sohbet ederek gezdim hastanedekilerin odasını incelledim onların kapı süsü çok cirkin benimkisi çok güzel digmiii askooomm demiştim eşime ahdbhahshs sonra bizimki nazar oldu yere düştü çok üzüldüm :)))) öyle şeyler yaşadım ama anne oldum ya çok şükür 

0 oy
(211 puan) tarafından
Açılın ben sezeryan oldum.. ameliyattan sadece 2 gün sonra mutfakta koştura koştura yemek hazırlıyordum yürümuyordum dikkatini çekerim koşuyordum :D rahat ol hiçbirseyi yok gelip geçecek 
0 oy
tarafından
Canm öncelikle şunu söyleyim bol bol Nescafe iç bol bol.  Bak bana dua edersin . İcmesen de keşke icseydim Dicen

Narkoz öyle bı ağrı öyle bı sancı yapar ki sonra . Bol bol kahve tuket vücudundan atsın diye . Bana kaynanam vermedi ağrıdan hastaneyi inlettim . Nescafe içenler de keyfindeydi
0 oy
(763 puan) tarafından
Geçen sene 25 Mayıs'ta spinal anesteziyle sezeryan oldum canım. Korku,endişe olması o kadar normal ki. Ama emin ol bebeğini gördüğün an herşey bitiyor. O duygu bambaşka,hayatta hiçbir şekilde yasayamayacagin bi deneyim. Sen insanların ne söylediklerine hiç takılma ve bu güzel duyguların tadını çıkar. Sezeryan konusuna gelirsek ben çok memnun kaldım. Yine doğum yapsam yine aynı sekilde sezeryan isterim. Uyuşukluk geçince bol bol yürüdüm,doğru düzgün hiç yatmadım. Gece hastanede eşimle kaldık. Ve onu hiç uyandırmadan bütün gece bebeğime ben kendim baktm. Hastaneden çıkınca annemde kaldık. Ve 13.cü gün kendimi tamamen iyi hissettiğim için evimdeydim. Yarın bu saatler de herşey geçmiş olacak. Ve emin ol bu seferde bebeğini seyretmekten uyuyamayacaksin:) Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin ♥️
0 oy
(7,412 puan) tarafından
3 sezeryan olmus biri olarak hic korkma canim. Sezeryanin ilacı yuruyeblirsin dedikleri anda bol bol yurumek ne kadar cok yatar yurumezsen okadar zor iyilesirsin. Sen millete bakma.  hic korkma canim Allah in izni  ile hayirla kucsgina sl bebisini❤
(847 puan) tarafından
Cnm bende 3. Yu düşünüyorum 2 çocuğumda sezeryan oldu 4. İçin doktorlar bir şey dedimi yada bağlama yaptilarmi 4 ude istersem diye merak ediyorum
(7,412 puan) tarafından
Yok  valla canim. Ne 2.den sonra 3.yapma nede 3.den sonra 4 u yapma diyeni duymadim. Benim arkadasim 4 sezaryan oldu hic sıkıntı yaşamadı. Bu zamana kadarda hic sıkıntı yaşayanı görmedim. Allah kader etmesin  bise olacaksa normal dogumdada olur. Sen istedikden sonra doktora gidersin muayaeni olursun uygun zamanda tekrar hamile kalırsın Allah in izni ile. Ama 3.den sonra 4.isteyecegini pek sanmam:DD cocuk sayisindan oturu yani☺
(847 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm benim halalarimin hep 4 tane 5. Yasak mis doğumu yaparken bağlama yapıyorlarmış sormardan
0 oy
(2,115 puan) tarafından
Sezaryen olalı 6.günüm bak yalan değil ben de hayatımda ilk kez ameliyat oldum. Spinal anestezi ile belden aşağım uyuşturuldu iğne o kadar ince ki hissetmedim bile. Hemencecik uyuştum zaten. Bebeğin çıkması 10 20 dk sürdü herhalde. Sonra getirip ten teması yaptırdılar öptüm kokladım çok güzeldi. Sedyeyle çıkarırken emzirdim. Odama geldim sonda falan takılıydı. Bacaklarım hissizdi. Sonra o da geçti gaz çıkarınca yeme içme serbest oldu ben büyük abdeste de çıktım. Katı gıdalar da tüketebildim sonrasında. İlk ayağa kaldırdıklarında eyvah dedim ben ölüyorum. Yalan söyleyemem ilk iki üç gün biraz zor ama Allah sabrını veriyor. Her gebrlik kendine münhasır. Önemli olan sen ve bebeğinin sağlığı. Şu an daha iyiyim kalkabiliyorum rahatım. Sana tavsiyem bol bol yürü yürümekten korkma ve bol su iç. Allah yardımcın olsun bebişini sağ salim kucağına al kuzum. Dünyanın en güzel şeyi. Kokusu cennet gibi. Sonu çok güzel olacak buna inan ♥️
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Yok benim çok kolaydı. Ne.aci sizi.ne yara.hiçbir şey görmedim. İz bile yok şuan.  2 sene.oldu doğum yapali. İlk zamanlar dikkat etmen lazım tabiii. 

Rabbım sağ salim kucağına aldirsin.  Niye normal.dogurmuyirsun diyenlere de siz sorun diye  de gül geç.herkese malumat mi vercez  Allah aşkına 
0 oy
(465 puan) tarafından
Hiç kendini sıkıntıya sokma rahatlamaya çalış çünkü bebegini kucağına aldığında hiç birseyin çok da önemi kalmıyor inan sezeryanmis normalmiş ne yani sezeryan olan insan değil mi milletin güzel güzel konuşması gereken yerde saçma sapan konuşmaları akıl işi değil 
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Asla korkma canım beni de korkuttular gülerek girdim gülerek çıktım asla korkulacak bişey yok benimde ilk doğumundu benim yüksek Tansiyon vardı 19/9 du hep tansiyonum gebelik zehirlenmesi tehlikesi birde hem bebek hemde benim hayatı riskim vardı 37 de sezeryan oldum 22 yaşındayım 2 gün daha yatacaktım sezeryan diye dedim ben iyiyim öyle çıkrım ertesi gün eve geldim 3. Gün kalktım temizlik bulaşık yemek yaptım asla ama asla korkma unutma ki iyi geçmesi senin elinde kötü girersen kötü olursun iyi gir ben full pozitiftim doktorlarla makara kukara yaptık hep ameliyat sırasında çok korktum korkuttular diye dedim buse korkarsan sen bitersin korkma bişey yok diye diye girdim gerçekten de böyle olacaksa 200 tane doğururum hatta bebeği çıkarttılar gösterdiler götürdüler bir uyumuşum 2 buçuk saat sonra ameliyatın sonunda uyandım bitti mi diye dediler evet öyle diyim sana uyumuşum 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Korkacak hiç bişey yok kimseye bakma sen ilk sezeryandı devlette ikincide sezeryan oldu haliyle 2. İlla normal doğur diyenler mi dersin seseryana kaçmışsın normal daha iyiydi diyen mi dersin 

İlk doğumumda 3 gün doğumhanede 100 lük sancı ile beklettiler açılmam olmadı 3. Gün zahmet edip sezeryana aldılar yani o acıyı ztn yaşadım 2. Si 2,5 yıl ara ile oldu 5 yılda bile doktorlar normali tercih etmezken bilgili halkkmız illa normal doğur diyordu bende kesilen kukuda olsa karında olsa benim sizene oluyor çok istiyorsanız birer tane siz doğurun dedim 
(7,768 puan) tarafından
İlk sezeryanım mükemmel geçti çnkü 3 gğn boyunca beni aç bıraktılar heran sezeryana dönebilir diye ama ikincisi biraz ağırdı sebebi ise planlı sezeryandı ama kızım erken geldi ben gripim diye hastaneye gittim meğer sancımda varmış acil sezeryana alındım ki evde tıka basa yemek yiyip gitmiştim haliyle gaz sancısı çektim

Kısaca özetlersek birinde %85 ihtimalle kukun kesiliyor diğerinde karnın bence fark yok

Sağlıkla huzurla imanla gelsin bebeğin
0 oy
(156 puan) tarafından
Şimdiki aklım olsa hiç normal doğum diye tutturmayıp direk sezaryen olurdum. Sancım yoktu suni sancı verdiler. Kasılmalar başlayınca bebeğimin kalp atışları düşmeye başladı. Panik oldular direk sezaryene girdim. Çıkınca ağrılar hemen başlamıyor diyor herkes. Benim suni sancı dan dolayı sanırım rahim kasılıyordu. Çıkar çıkmaz ağrım başladı bebeğimi alıp emzirmek bile çok zor geldi. Keşke direk sezaryen olsaydım keşke. O ilk anlarda ağrı falan olmayacaktı. Hiç korkma
0 oy
(7,864 puan) tarafından
2 ay olcak.sezeryanliyim borsey hissetmiyorsun beni tumden uyutun dedim sacmalama dedi abla vardi beni sakinlestirdi cok korkuyordum beni kararimdan cevirdi sacmalama isde bebegini gec gorursun goremezsin osdersen sana sakinlestirici yapalim die cok agladim sakinlestirici vurdular baya fazla vurmuslarki doktorumu bile hatirlayamadim neyse o igneyi vururken kasma kendini sontayi odadayken ameliyata girmeden once takmak isdediler uyusturmadan yani burdaki ablalarimin tavsiyesiyle dedim uyusturun oyle hic hissetmedim takarlarken cikartirlarkende oyle ameliyatida hic hatirlamiyordum sende sakinlestirici isdeyebilirsin bebegimin sadece aglama sesini duydum bakmaya ten tene temas yapacak bilincte deildim normaldede cok korktugum icin igneden falan o yuzden yoksa sezeryan cok kolay birseymis aninda dogum oluyor sancisiz sanci asiri zor normal dogumda ama hemen ayaklaniyorsunya agrisiz sizisiz orasi iyi isde.biraz agrin oluyor falan ama geciyor canim bi muddet sonra bol bol yuru odana gecimce bebegini sutun inmese bile memenden senden ayirma.Yarin teyzemde girecek insallah hayirli dogumlarin olsun saglikla al kucagina...
0 oy
(1,398 puan) tarafından
Cnm öncelikle sağ Salim bebeğini kucağına aşırsın inşallah 

Herkes farklıdır her doğum bir değil sen sakin ol sana tavsiyem doğumdan sonra bol bol kahve iç ve bol bol yürü 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 331 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde busra01busra (1,007 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 330 göst.
12 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.
22 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu

381,689 soru

11,426,335 cevap

34,985 kullanıcı

...