0 oy
128 göst.
Diğer kategorisinde (569 puan) tarafından
Kirayi hep elden aliyirdu hesap no istedgmzde vermiyordu acaba ona mu güveniyor kira vermedi der mi derse nasil ispat ederim kirayi verdgmi birde bizi cikarip baskaisni koyacakmis 2 sene kontrat var daha senesi dolmadi cikmazsan da zam yapacam diyor 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kirayı elden almak onun aleyhine vergi kaçırmış sayılıyor 
(569 puan) tarafından
Cok sagol soyledigin icin canim
(569 puan) tarafından
İnkar ederse diye sordum
tarafından
Ederse zaten kanıtı yok elden almak suç çünkü
-Reklam-
0 oy
(120 puan) tarafından
Sözleşmede yazmiyormu kontrat dolana kadar zam yapamaz diye
(569 puan) tarafından
Bilmiyorum canim okumadim zaten taşındıktan 4 ay sinra direk zam yaptı tekrar yapacam diyor
0 oy
(7,655 puan) tarafından
Bizimkide senelerdir elden alıyor kaç kere hesap no istedimsede vermeye yanaşmadı yılların verdiği bi güven oluştu artık ama zaman zaman da kafama takılmıyor değil.
0 oy
(4 puan) tarafından
Kontrat  olmasi senin isine yarar ama en kotu mahkemelik olsaniz rahat 1 seneyi gecen bi mahkemeniz olur   1 seneye kadar da kira vermeden otur bacim orda mahkemeliksiniz sonucta yok oyle ev sahibi diye kiracisini  magdur etmek mesajla falqn biseyle ispatla whatsap mesajlari delil olarak geciyo mahkeme de whatsaptan falan kirayu verdigine dair mesajlar at anlamasin delil olarak kullanicagini anladin mi o mesajlari caps al sonra mahkemeye delil olarak sunarsin sakin ses kaydi yapma ses kaydinda sen suclu olursun ses kaydi yapmak suc. Ama goruntulu kayit yapabilirsin onu da delil olarak eklersin ama isin sonunda sen kazarsin diye biliyorum sonucta kontrat var  mahkemeler  kiracilari hakli bulur cogunlukla zaten kontrat olmasi cok buyuk avantaj senjn icin mahkemelik olursaniz imkansiz seni. Ordan cikarmasi
(569 puan) tarafından
Canim ben zaten cikacamtim köyden ev yapiliyor diye ama bu kadin damarima basıyor habire cik cik diye birden birede çıkamıyorum rv yapilana kadar kac kez telefon degistirduim whatsap mesajlaru silindi ama telefonda kac kez aramistim kirayi falan kiseye bırakıyorum al diye o delil sayilir mi acaba
(4 puan) tarafından
Araman delil sayilmaz cunku ne konustugunu bilmiyorum sen smdi den sonra da yazabilirsin smdi bile mesaj atsan olur mesela yaz deki benim kontratim 2 senelik sen beni cikartamazsin cikartman icin bi sebebin yok kirayu her ay zamaninda elinize saydim falan biseyler de  smdiden sonra da o delili elde edebilirsin
(569 puan) tarafından
Canim direk ariyor oda tam 2 saat konuşuyor biktim sesini duymak istemiyorum hic
(4 puan) tarafından
Sen bide mesaj atmayi dene ama onu yapamasan da sikinti yok sonucta tapu gibi kontratin var elinde her turlu sen kazanctasin
0 oy
(6,552 puan) tarafından
Şikayet et vergi kaçırıyor. Aynen böyle söyle. 
(569 puan) tarafından
Agustosda bi sene olacak sikitni olurmu simdiye kadar gelmedin derse
(6,552 puan) tarafından
Hayır canım hiçbir sıkıntı olmaz sana sormazlar bile neden diye
(569 puan) tarafından
Allah razi olsun senden canim annem diyor ki cik baskasi girerse sikaywt et diye
(6,552 puan) tarafından
Canım şöyle söyleyeyim benim kaynanamların kirada evi var kontratı var ama kirayı elden alıyorlar aynı apartmandayz. Çok zam yapamıyor bir kere şahit oldum konuşmalarına ya anlaşılırsa kirayı elden aldığımız ceza gelir falan diyorlardı. Ondan dozunda zam yapıyorlar huylarına gidiyorlar yani. Belirli bir yıl varmış o yıl dolunca çıkaracaklar kiracıyı. Şu an İstanbul'da 3 bine oturuyorlar.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 229 göst.
11 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 545 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 656 göst.
28 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,406 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 211 göst.