0 oy
118 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (937 puan) tarafından
Bebelac gold 1 kullanıyordum arkadaşım aptamil al kusmasi azalır dedi gerçekten de azaldı bebelacin yarısı duruyor karistirsam olur mu?

3 Cevaplar

+1 oy
(172 puan) tarafından
Hayir kesinlikle hayır 
(937 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
(172 puan) tarafından
Birde alttaki yorumda bwni de emiyor kusuyor demişsin oğlumda hem emip hem mama içiyordu beni emdigini de kusuyordu reflusu varmış meğer hemen doktora gidin
(172 puan) tarafından
Onun için özel mama kullanmıştım biraz pahalı ama yapacak birsey yok aptamilin de var ondan ^aptamil AR^ olarak doktora sormadan kullanmayın tabii
(937 puan) tarafından
Bebelac verirken hem sütümü hem mamayi kusuyordu şimdi aptamili verince kusmuyor onu farkettim o yüzden aklıma takıldı sütümü neden kusuyor diye daha önce doktora çok kusuyor demiştim kilo alımı iyi önemli değil her bebek kusar dedi bu seferki muayene de mamayi kusmuyor özellikle diye belirticem belkide reflu var dediğiniz gibi inşallah sut alerjisi değildir
-Reklam-
0 oy
(437 puan) tarafından
Kesinlikle olmaz aptamil devam et mükemmel bir mama 
(437 puan) tarafından
Canim o kusma değil fazla mama aldığı zaman ağızdan biraz gelir kusma kesik peynir gibi olur ona bak öyle ise götür bebeği kaç aylik ona göre mama ver fazla verirsen çıkarir kuzucuk annesi sütün yariyordur fakat doymuyordur ek mama başladı isen sana tavsiyem sakin memeyi unutturma ben çok pismanim şimdi emmiyor sadece mama aliyor
(937 puan) tarafından
3 bucuk aylik oldu sabah öğlen birde gece uyuturken önce emzirip üzerine 60 bazen 90 cc veriyorum günde 2 sefer verdiğim de oluyor gün içinde emzirirken dediginiz gibi kesik peynir gibi kusuyor ilk aylarda 3 saatte bir günde 6-7 sefer veriyordum sut sagma makinasi kiraladim bira mayasi tableti ve damlanın etkisiyle sütüm artti çok şükür ama kusmasi da arttı bende emzirmek için elimden geleni yapıyorum ama kusuyor mamayi verdiğim zaman bezi daha dolu oluyor o yüzden tamamen kesmekte istemiyorum doktora soyledigimde kilo alımı normal deyip geçiştiriyor bende ne yapacağımı şaşırdım
(937 puan) tarafından
Ilk zamanlar emzirme arkasi mesafe koyuyordum ama simdi mama vermediğim zamanlarda da kusuyor
(437 puan) tarafından
Reflü olabilir başka bir yere götür istersen kilo alimi normal ise bunu araştırlar eğer her yediğinde kusma varsa Reflü olur reflü den korkma ilaç filan vermezler reflu yastığı önerir hava almayan biberon önerir birde emzirdikten sonra hemen yatirma ayakta tut biraz 15 dakika filan canım olur mu
(937 puan) tarafından
Tamam canım inşallah refludur dediğin gibi emzirmek icin çok emek verdim sut alerjisi çıkarsa çok üzülürüm çok teşekkür ederim
0 oy
(3,781 puan) tarafından
Canım emzirdikten sonra gazını çıkarmaya dikkat et o yüzden çok kusuyolar bide süt alerjisi olursa demiisin diyet yaparsın emzirmeye devam edersin bu korkulcak bişey değil hem alerjisi olsa mamaya da olur hemde bu kusmayla olmaz en büyük belirtisi kakasında kan çıkar
(937 puan) tarafından
Anladım canım o zaman muhtemelen 6. aya kadar yaka mendiline devam :)) refluden kaynaklı sanırım inşallah o zamana kadar düzelir
(3,781 puan) tarafından
Valla yaka mendili tutuyorsa o kusmak hiç bişey ddeğil canım benim bebeğim daha 10 günlük falandı gece emziriyodum çocuk memeyi bıraktı bi kustu ben iç çamaşırıma kadar ıslandım. Senin ki midesi genişlediği içinde kusuyor olabilir valla o kadarını hiç takma her bebek o kadar kusar
(937 puan) tarafından
He yok bende de durum aynı yaka mendili derken latife yaptım günde abartmıyorum 6-7sefer kıyafet değiştiriyorum ve dediğin gibi iç camasirima kadar kusuyor öyle fışkırır tarzda sesli değil ama göğsüme kendi göğsüne indirecek kadar kusuyor mama aldığı sıralar duzeldi biraz bakalım inşallah tamamen düzelir
(3,781 puan) tarafından
İnşallah canım Allah şifa versin
(937 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 89 göst.
24 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Aydagul (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 36 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ozgen (927 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.
18 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 105 göst.
9 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu

383,768 soru

11,482,880 cevap

35,109 kullanıcı

...