0 oy
171 göst.
Diğer kategorisinde (2,835 puan) tarafından
Merhaba hanımlar kızım 4 gün sonra iki yaşına basıcak 4 gündür tuvalet eğitimi veriyorum kızım bri türlü tuvaletinini tuvalette yapmıyor her yolu deniyorum sürekli altına yapıyor tükenmiş durumdayım kış gelmeden alışsın istiyorum napıcam bilmiyorum  çok zor geçiyor bana akıl verin hanımlar nasıl yaklaşmalıyım erken mi yoksa tam vakti mi 

9 Cevaplar

0 oy
(6,277 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Öncelikle eğer hazır değilse hiç zorlama ne çocuğu ne kendini cnm yaşı da küçük daha hem bende yakın zamanda verdim tuvalet eğitimini 3 yaşına girecek oğlum ilk 4 gün heralde olmayacak diyodum bırakacaktım nerdeyse ama alıştı çok şükür 5.gün birden ama çok zor bir egitimmis onu anladım ne memeden kesmeye benzer ne emzikten anamdan emdigim süt burnumdan geldi 4 günde atlattik şükür 
(2,835 puan) tarafından
Senin adına çok sevindim cnm darısı en yakın zamanda  bize inşallah  konuşuyoruz anlıyoruz da ama konu tuvalet olunca yapmak istemiyorum
(6,277 puan) tarafından
Yani bu eğitimin çocuğun konuşup konuşmamasiyla çok ilgisi yok cnm çok farklı çocuğun kas gelişimine bağlı birazda ama şöyle soyliyim bir kaç gün daha dene eğer olmuyosa bezini bağla ara verip öyle başla tekrardan hazır olan çocuk hemn alisiyo çünkü
(2,835 puan) tarafından
Çok sağol cnm bende öyle düşündüm birkaç gün daha uğraşıcam baktım olmuyor doğru zamanı beklerim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ay cok zor arzem cokk beler cektım bılsen 3 yas olcak yenı ogrendı bak
(2,835 puan) tarafından
Gözdeee kaç gündür mahvoldum sürekli lavaboya götürüyorum lavabodan çıktığımız gibi altına yapıyor ne yapacağımı bilmiyorum sıcakken alışsın istiyorum buranın soğuğunu biliyorsun kışın çok hasta olur öğretirsem seneye de kalırsa geç olur bilmiyorum vallahi şaştım kaldım inan bu zamana kadar hiçbirley bu kadar zor gelmemişti bana
tarafından
Inan bak zorlama ben kaç kere denedım bırsktım 32 aylıktı başlayayım dedim çocuk kabız oldu makat çatlağına gıttı iş,tedavi gördü vs ama anlatamam yaşadığımı olmuyorsa Bırak kuzum
(2,835 puan) tarafından
Tuvaletinde bir sıkıntı yok patır patır yapıyor altına lazımlıpa  yapmıyor  bir kaç gün daha deniyecem bakalım olmadı hasıt olunca başlarız
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Yani hazır olnayabilir kış geliyor diye çocuğu zorlama bence kışın da alisabilir 
(2,835 puan) tarafından
Kuzum bizim ev buzhane gibi çok soğuk kışın bizim ev merkezi sistem kalorijer iyi yakmıyorlar kışın çok zor olur diye konuşabiliyor da anne çiş diyor ama yapmıyor  tuvaletten çıkar çıkmaz altına yapıyor cnm
(1,372 puan) tarafından
Canım lazimlik vs dene sevdirmeye çalış ödül ver ben çok verdim hiçbirsey olmadı çok güzel alıştı MasaAllah
(2,835 puan) tarafından
Klozet adaptörü aldım lazımlık aldım  terlik aldım ama yok
0 oy
tarafından
Ama çok küçük yaaa
(4,216 puan) tarafından
Hayır tam olmasi gerekn zaman
(2,835 puan) tarafından
Kuzum konuşuyor herşeyi çok iyi anlıyor güzel anlatıyorum tamm annecim diyor ama yok yapmıyor napıcam bilmiyorum kış gelmeden öğrensin istiyorum kışın evimiz buz gibi oluyor köyü hastalanır
(2,835 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum cnm herşeyi anlıyor konuşuyor
tarafından
Vala cevrrmde kim bı yaşta dyor yapamıyormus bende o yaşta beceremedim ev battı resmen 31 ayllikenn öğretim öğrendi çok kolay demeki hazır değil gülum
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Kizim tam iki yaşında ben de iki gündür başladım yapicam diyor oturuyur yapmıyo sonra altina yapıyor ne yapayim bilmiyorum inan
(2,835 puan) tarafından
Aynı durumdayım bende napıcam bilmiyorum vallahi Allah bize sabır ve kolaylık versin inşallah
(4,216 puan) tarafından
Amin çocuğun doğurması büyütmesi herşeyi bir yana bu tuvalet eğitimi bir yana valla
(2,835 puan) tarafından
Vallahi de öyle o kadar zor ki  her dönemin zorluğu var çocuk büyütmek eğitmek çok zor
0 oy
(446 puan) tarafından
5 gün oluyor bizde başladık bir iki gündür kendisi gidip yapıyordu şimdi ben götürünce yapıyor ben goturmezsem altına yapıyor niye böyle oldu bende anlamadim
(2,835 puan) tarafından
Ben gitsemde gitmesem de tuvalete yapmıyor sürekli altına yapıyor  napıcağıma şaştım vallahi
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Daha 4  gün olmuş canım benim kızım 13.gun söylemeye başladı. Bir iki denk getirirsen tuvalete hoşuna gidecektir. Birde benim kızım tuvalete yapmadı laazimliga yaptırdım onla daha kolay alıştı şükür. 
(2,835 puan) tarafından
Lazımlık aldım cnm yapsa keşke bir türlü yapmıyor şaştım kaldım  brn erkenden öğrensin istiyorum kış gelmesen yanş bizim ev çok soğuk
0 oy
(931 puan) tarafından
Cocugun hazir degilse sende yipranirsin cocuguda yipratirsin. Zamani gelince zaten soyleyecektir . Benim oglan 3 yasini doldurdu kendisi soyledi gece hic te altina kacirmadi. Biranda soyledi ama oncesinde ben yavas yavas alistitma yapmistim tabiki
(2,835 puan) tarafından
Bez takınca çok rahatsızdı anne çıkart diyordu hele altına yapınca  ağlıyordu bende hazır hissediyor diye düşündüm biraz daha uğraşmak lazım aslında burdakilerde kolay olmadığını söylemişlr
0 oy
tarafından
Vallaha ben bir ayda anca öğrettim halada tam öğrenmiş değil bence çabuk hemen tükenme çok zor öğreniyorlar 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 206 göst.
0 oy
5 cevap 153 göst.
24 Şubat 2024 Aile kategorisinde Hediye (5,012 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 140 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Esmaagl (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 93 göst.
25 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,628 puan) tarafından soruldu

382,069 soru

11,438,728 cevap

35,007 kullanıcı

...