0 oy
1,159 göst.
Aile kategorisinde (1,334 puan) tarafından
O kadar kötüyüm o kadar üzgünüm ki kendime bir türlü gelemiyorum benim bir kuzenim var uyuşturucu bağımlısıymis baya durumu kötü bir halde neredeyse her gün kullanmaktan artık beyin iyice gitmiş bazı yaptığı şeyleri bile hatirlamiyo bir çok kez cezaevine girmiş çıkmış kuzenimin babası amcam 5 yıl önce vurularak oldu ben onlarla büyüdüm kuzenlerim bu yüzden benim kardeşim gibidir ben bu kuzenimin hâlini duydukça çok üzülüyordum yanıma gelsin biraz göreyim edeyim istiyordum bide eşimin işi iyi ona iş öğretir oda orda bisiler yapar diye düşünmüştüm biletini aldık geldi herşey çok iyiydi sordum çocuğa daha bişi kullaniyormusun yok daha içmiyorum bayadir bıraktım felan dedi esimede aynı şeyleri demiş neyse akşam oldu gezmek istediler bunlar eşim bunu güzel bi yere götürmüş yicek içecek bisiler almış oturup konuşurlarken eşime bi anda küfür etmeye felan başlamış eşimin yanında kardeside varmış neyse sonra başlamış bana uyuşturucu bulun ben bagimliyim icmezsem şöyle olur böyle olur işte etraftan millete sormaya başlamış bazıları ne diyorsun sen diye üstüne yürümüş felan derken bu eşime bıçak çekmiş eşim buna biraz vurmuş sonra arabaya bindirmis otogara götürmek için eşim araba kullanırken bi anda yumruk atmış karşıdan tır geliyormuş korna basmış eşim de kuzenimi dövmüş baya üstü başı hep kandı çocuğu görmedim ne halde sonra tekrar bıçak çekmiş otobüse bindirmeye calismislar binmemis beni gasp ediyorlar diye bağırmaya başlamış eşimde onu orada bırakmış gelmiş çocuk dün sefil halde oradan oraya bilmediği bir memlekette dolandı durdu annesi biletini almış gitmiş kaç kez aradı eşimi ama birşey hatirlamiyo hiç bişi olmamış gibi konuşuyor ben soruyorum yine aynı hiç bişi olmamış sanki kötü bişi yaşanmamış gibi ama benim içim hiç rahat değil çocuk bir gece bile kalamadan öylece gitti keşke eve getirseydin sakinlestirirdik diyorum zaten 4 saat boyunca onla uğraştım ama sakinlesmedi düzelir gibi yapıp bida saldırdı evde siz vardınız getiremezdim diyor İlk başta kuzenime sinirliydim ama şimdi eşime böyle olmamaliydi zaten gariban bi çocuk sizce de eşimin yaptığı yanlış değil mı dövüp yolladık resmen 

45 Cevaplar

0 oy
(664 puan) tarafından
Kuzum sende hata böyle birini malesef evine alman çok tehlikeli bu kardeşin dahi olsa seni o kadar iyi anlıyorum ki benimde teyzemin oğlu var beraber büyüdük oda aynı batağa düştü halbuki o kadsr iyi bir insandir ki elinde avucunda ne varsa paylaşır öyle iyi yürekli ama krizi gelince başka biri oluyor malesef o şekilde bir hayat seçti tedavi olması gerek diyincede olmuyor teyzem gariban yıllardır kadın bunun peşinde tansiyon hastası oldu gidip.belediye başkanlarının kapılarında yalvardı oğlumu ameteme yatırın diye kaç kere hastaneye yattı çıktı yine aynı cezaevine girdiginin sayısı belli değil malesef böyle bir insanı sen donduremezsin kimse donduremez o istemediği halde olmaz 
-Reklam-
0 oy
(245 puan) tarafından
Gerçekten böyle birini eve getirmedi diye eşinize kızdınız mı? Bu olaylar çocuğunuzun yanında yaşansaydı yada eşiniz, çocuğunuz zarar görseydi seviyor olabilirsiniz ama çok garip bir istek bence önce ailenizi düşünmek zorundasınız. O maddeyi alabilmek için annesini öldüren var hadi kendinizi düşünmüyorsunuz evladınızı da mı düşünmüyorsunuz?
0 oy
(13,900 puan) tarafından
Kuzeninin hali cok kotu ama onu evine getirmen çok tehlikeli canm budaha evine alma herseyi yapabilir çok tehlikeli ailesi hastaneye yatırsın 
0 oy
(679 puan) tarafından
İlk hatanız uyuşturucu kullanan evinize almanız. İşin açıkçası kullanan var kendi bilir bağımlı değil keyifçidir onun da bu sekilde olmaz zararı. Ama senin kuzenin bağımlı şu anlattıklarına ne kullandığını hangi maddeye düştüğünü tahmin edebiliyorum ve bunlar tedavi görmezse imkansız vazgeçemez yani sen eşin işe goturecek duzelecej o iş yaş canım. Eşin canını kurtarmış şükür etmen gerekirdi göndermeside gayet iyi olmuş sokak da başkalarına saldırsa ve polis gelse suç üstü yazık olurdu e eve getirse adam zaten madde diye millete saldırıyor evdekilere saldırmayacağı ne malum yani gondermenız ıyı olmuş eşine de bosyere kızma adamın yapacak bir şeyi kalmamıs
0 oy
(119,790 puan) tarafından
esin neden hasraneye goturmemis o haldeki insanin otogarda ne isi var adam acillik durumdayken
0 oy
(48,906 puan) tarafından
esin yine sabirli napsin adam çoluğu cocugu var sizi düşünmüş 
0 oy
(2,052 puan) tarafından
Hiç haberlerde görmüyormusunuz uyuşturucu bağımlıları ailesi almaması için para.vermiyor.onlarda neler yapıyor daha bir kaç ay önce para vermediği için öz annesinin kafasını koparıp balkonda sallayan adam vardı görmediniz mi nasıl korkmayıp eve aldınız evinizde çoluk çocuk var
0 oy
(3,667 puan) tarafından
Uyuşturucu kullanan insan bilinçli haraket etmediği için o kriz anında adam da öldürür tecavüz de efer canınızdan namusunuzdan mi korkmadiniz getirirken kim olursa olsun tedavi olmadan sizin evinize sokmaniz yanlış 
0 oy
(1,703 puan) tarafından
En basın dan bağım li birisini evine alarak hata yapmışsın zaten başınıza bela alacağınızı dusumemediznmi tedavi olmadan bu illet den kurtulunmiyor bilmiyormusunuz cahillik yapmissiniz
0 oy
tarafından
Esin en iyisini yapmış ilk önce tedavi olmalı Allah aşkına tedavisiz bu illetten kurtulabilin var mı, eşini oldurebilirdi de yada size bi zarar verebilirdi neyin vicdanı bu hayret ediyorum kucağına mi bassaydi adam bıçak çekmiş kaza yapmasına sebep oluyormuş daha ne olcak ki 
0 oy
(120 puan) tarafından
Esin daha ne yapsın kabul etmiş gelsin demiş dışarı çıkarmış yedirmis icirmis arabasına almış çocuk o halde eşine saldırmış sen de diyorsun ki eve gelseydi... Allah korusun daha kotu olabilirdi eşin dövmeseydi belki canından oluyordu 
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Eve getirse sana çocuklara neler yapar belki burada suç bence sende uyuşturucu içen birini evine ve eşimle tanistirmamalisin ne kadar kuzenin olsa bile nasıl korkmadın aniden birsey olsa ne yapacaktın ya eain ölse yada başkası ölse 
0 oy
(237 puan) tarafından
Senin evinin huzurundan onemli mi? Tamam yardim etmek lazim ama senin de evin var kocan var. Eger duzelmiyorsa annesi ilgilensin yapacak birsey yok. Kocana bicak cekmis o da kendini savunmus napsin adam gel bicakla mi desin. Amcasi dayisi buyugu yok mu onlar ilgilensin biraz da
0 oy
tarafından
O çocuğun yeri senin yanın değil hastane
0 oy
tarafından
Eşini bıçaklasaydi şuan hala onu düşünüyor olabilir mıydın ? Kaza yapmasına da sebep oluyormuş nerdeyse madde bağımlısı insanların sınırı yok evine almakla bile çok büyük bir hata yapmışsın keşke eve davet yerine tedavi olabileceği biryere göturseydiniz seviyor olabilirsin ama bu lanet şey malesef alındığında kimseyi gözleri görmüyor 
0 oy
tarafından
Yok esin gayet doğru yapmış yanlışı yapan sensin 
0 oy
tarafından

Esin eve getirse sakinlesmeye calisirken sana ya da esine kalici bir zarar verse eminim daha cok vicdanin sizlardi.siz elinizden geleni yapmissin bence boylessi en dogrusu 

Bulundugu ilde destek almalı 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Eşini öldürseydi ya? O zaman nasıl vicdan azabı çekecektin? Yol yakınken bırakın gitsin iflah olmaz o
0 oy
(72 puan) tarafından
Eğer uyuşturucu bağımlısıysa onun tedavi görmesi gerekiyor zaten sizin yaptığınız çok büyük bir hata Evet insanlık etmişsiniz ama uyuşturucu bağımlısını Evine kabul etmeyeceksin ne kadar da kuzenin olursa olsun ne kadar da kardeş gibi büyümüş olursan ol Çünkü sonuçta yabancı bir madde kullanıyor ve o maddenin etkisiyle Eşin evde yokken gece kalkıp bir anda sizi bile öldürebilir o derece Allah korusun bir daha kesinlikle bu hatayı yapmayın yaptırtmayın hiçbir Akraban da kabul etmesin Öncelikle tedavi olması gerekiyor ama temel yatırılması gerekiyor ama kendi isteğiyle kendi istemediği sürece olmaz zaten iç kötü bir şey yapmamış işin eşin iyilik yapmak isterken Çocuk bir anda uyuşturucu maddesiyle saldırmış evde sen varsın çocukların var İyi ki de getirmemiş Benim eşim de olsa aynı şeyi yapardı Yani eve getirmeden direkt otogara getirirdi ama benim eşim kabul etmezdi uyuşturucu bağımlısını
0 oy
(6,918 puan) tarafından
Allâh korusun  eşine sana evde saldırsa  bişey olsa napcaktın  tedavi olması şart 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 528 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Pamira (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 279 göst.
25 Mart 2024 Aile kategorisinde Mldnz (445 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 328 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (601 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 771 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,986 puan) tarafından soruldu

383,036 soru

11,465,498 cevap

35,065 kullanıcı

...