0 oy
1,155 göst.
Aile kategorisinde (1,334 puan) tarafından
O kadar kötüyüm o kadar üzgünüm ki kendime bir türlü gelemiyorum benim bir kuzenim var uyuşturucu bağımlısıymis baya durumu kötü bir halde neredeyse her gün kullanmaktan artık beyin iyice gitmiş bazı yaptığı şeyleri bile hatirlamiyo bir çok kez cezaevine girmiş çıkmış kuzenimin babası amcam 5 yıl önce vurularak oldu ben onlarla büyüdüm kuzenlerim bu yüzden benim kardeşim gibidir ben bu kuzenimin hâlini duydukça çok üzülüyordum yanıma gelsin biraz göreyim edeyim istiyordum bide eşimin işi iyi ona iş öğretir oda orda bisiler yapar diye düşünmüştüm biletini aldık geldi herşey çok iyiydi sordum çocuğa daha bişi kullaniyormusun yok daha içmiyorum bayadir bıraktım felan dedi esimede aynı şeyleri demiş neyse akşam oldu gezmek istediler bunlar eşim bunu güzel bi yere götürmüş yicek içecek bisiler almış oturup konuşurlarken eşime bi anda küfür etmeye felan başlamış eşimin yanında kardeside varmış neyse sonra başlamış bana uyuşturucu bulun ben bagimliyim icmezsem şöyle olur böyle olur işte etraftan millete sormaya başlamış bazıları ne diyorsun sen diye üstüne yürümüş felan derken bu eşime bıçak çekmiş eşim buna biraz vurmuş sonra arabaya bindirmis otogara götürmek için eşim araba kullanırken bi anda yumruk atmış karşıdan tır geliyormuş korna basmış eşim de kuzenimi dövmüş baya üstü başı hep kandı çocuğu görmedim ne halde sonra tekrar bıçak çekmiş otobüse bindirmeye calismislar binmemis beni gasp ediyorlar diye bağırmaya başlamış eşimde onu orada bırakmış gelmiş çocuk dün sefil halde oradan oraya bilmediği bir memlekette dolandı durdu annesi biletini almış gitmiş kaç kez aradı eşimi ama birşey hatirlamiyo hiç bişi olmamış gibi konuşuyor ben soruyorum yine aynı hiç bişi olmamış sanki kötü bişi yaşanmamış gibi ama benim içim hiç rahat değil çocuk bir gece bile kalamadan öylece gitti keşke eve getirseydin sakinlestirirdik diyorum zaten 4 saat boyunca onla uğraştım ama sakinlesmedi düzelir gibi yapıp bida saldırdı evde siz vardınız getiremezdim diyor İlk başta kuzenime sinirliydim ama şimdi eşime böyle olmamaliydi zaten gariban bi çocuk sizce de eşimin yaptığı yanlış değil mı dövüp yolladık resmen 

45 Cevaplar

+4 oy
(6,254 puan) tarafından
Bacım sizin hatanız o çocuğu o haldeyken yanınıza çağırmanız illa bişey yapacaksanız tedavi olması için uğraşın.yoksa sizinde başınıza bela olur uyuşturucudan neler geliyor insanın başına daha geçen gün post açtılar burda uyuşturucu içmiş gitmiş 85 yaşında ki bir teyzeye tecavüz etmiş deyyuzun biri 
(6,254 puan) tarafından
Yani kuzum çok vicdan yapma bence bir verdiğiniz karşı gelmiş. Madem düşünmüsler icraata döksünler o zaman bu şekilde birinin başına bela olur yazık günah değil mi ayy
(1,334 puan) tarafından
İşte bende ona kızıyorum zaten annesini sık sık dovuyormus ben en son sordugumda da annesi orosbuluk yapmis o yüzden diyor resmen çocuğun üstünü kapatiyorlar iyilik yaptıklarını sanıyorlar ama kötülükten başka birşey değil
(295 puan) tarafından
Bide telefonun yüzüne kapatmış he sen kaç kişiye sordum iyi iyileşmiş kullanmıyor demişler ama evine çağırdığı da resmen eşine zarar verecekmis ki sen düzgün bişey söylemişsin tedavi falan ve kızıp telefonu yüzüne kapatmışlar bence o sana iyi diyenlerle de görüşme  iyiyse onlarla kalsın senin evinde ne işi var ailene eşine bisey olsaydı o zaman çok üzülürdün ve sana iyi ya kullanmıyor diyenler de evinde oturup bı kaç gün uzulurlerdi
(6,254 puan) tarafından
Yani kuzenindir üzülürsun bak vicdan merhamet sahibisin ne güzel ben çok severim vicdanlı insanı zarar vermez kimseye ❤️ama önce kendi ailen gelir cnm hiç irdeleme daha bence
(1,334 puan) tarafından
İkinizde çok doğru demişsiniz haklısınız teşekkür ederim sağolun
-Reklam-
+2 oy
(1,766 puan) tarafından
Siz şaka mısınız başta evinize getirerek hata yapmışsınız. Kimse kusura bakmasın ben uyuşturucu bağımlısı kuzenimi evi me getirmem. Eşin yine izin vermiş benim ki olsa hayatta izin vermez. Onu da geçtim diyorsunuz eşime kızgınım adam ne yapsın eşin öle bilirdi kuzenin mi size bakıcak tı evet akrabasınız ama sonuçta oda senin çocuğunun babası. Kendi kuzeni için böyle yapsaydı tepkiniz başka olurdu. Adama demedik laf bırakmazdınjz. Hastaneye yatırılması gerek RABBİM şifa versin inşallah. 
(1,334 puan) tarafından
He sakayim çok güldün mü
+1 oy
(246 puan) tarafından
Eşinin yaptığı yanlış değil bıçak çekmiş eşin orda ölebilirdi Allah korusun o zaman da böyle dusunebilecek mıydın şükür şu an yanında dua et.eve getirse size zarar verecekti ne yapsın adam.
(1,334 puan) tarafından
Evet ilk bende düşündüm eşimin de dudağı patlamış ama onada üzüldüm bilmiyorum çok tuhaf hissediyorum keşke hiç gelmeseydi
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Eşini yaralasaydi eşine kızar mıydın acaba. Onun saçma sapan alışkanlığı senin kocanin hayatına mal olabilirdi 
(1,334 puan) tarafından
Evet ama onada burada birşey olsaydı eğer ozaman napardik en azından uzaktan seyretseydi bir süre aklı başına gelince hiç bişi hatirlamiyo normal oluyor mesela dayak yediginin bile farkında değil bu yüzden çok üzüldüm
0 oy
(892 puan) tarafından
Adam haklı yapacak bişey yok Allah şifa versin inşallah 
(1,334 puan) tarafından
Adam haklı zaten farkındayım ama onun bu durumuna gerçekten üzülüyorum çok iyi biri aslında bildiğin gariban hayatı yanıyor ya o birine ya biri buna bisi yapar yani
0 oy
(710 puan) tarafından
Hiç korkmadın ya sana, eşine yada varsa çocuğuna bir zarar verirse diye. 
(1,334 puan) tarafından
İnan bilmiyordum ben kime sorsam kimle konuşsam çok iyi cok normal içmiyor çalışıyor felan diyorumdu en son 2 yıl önce icti diye biliyodum telefonda sık sık konusurum çok düzgün konuşurdu bi kere eşimle oraya gittik ozamanda iyi gözüküyordu eşimde normalde çok sever kendisini buraya da eşim davet etmişti zaten
(710 puan) tarafından
İyi niyetini ve duygusallığını anlıyorum ama vicdan azabı çekme. Aksine bu yüzünü erkenden gösterip geceye kalmadığı için Allaha şükret. Yoksa psikolojik olarak büyük bir travma olabilirdi sana ve evlatlarına. Eşin akıllı adammış. Eve getirmemekle en doğrusunu yapmış.
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Siz tedavi merkezi misiniz hatayı en başta boyle birini eşinin yanına sokmakla sen yapmışsın ya ölseyd eşin? O çocuğa yapılacak en büyük yardım gidip bir merkeze teslim edip tedavi masraflarını karşılamaktı
(1,334 puan) tarafından
Ya bişi sorcam insanlara neden tepeden tepeden yorumlar yapıyorsunuz he ben tedavi merkeziyim herkesi iyilestirebiliyorum tövbe ya farkındamisin birlikte büyüdük kardesim gibi demişim babası yok üzülüyorum demişim birlikte büyümekten kastım sokakta top kovalamak değil benim annem babam yoktu ben onlarda kalıyordum amcam baktı bana onun annesi baktı onlar sayesinde bir yerlere geldim ve şimdi kuzenim için birşey yapmak istedim böyle olacağını bilemezdim
(7,208 puan) tarafından
Tepeden yorum yapmıyorum canım şaşkınlıkla anca insan bu kadar yazabiliyor malum daha çok kısa zaman önce uyuşturucu yüzünden annesinin kafasını kesip balkondan adamı gördü bu ülke üstelik kendine gelince de ilk lafı annesini sormak olmuştu öldürdüğünden bir haber. Sende diyorsun hatırlamıyor diye akıl sağlığı yerinde olmayan  birine iş vermek ona iyilik değil maalesef. Rabbim şifa versin kurtarsın biran önce bu bataklıktan
0 oy
(3,285 puan) tarafından
Bence eve çağırmakla hata etmişsiniz. Genelde bıraktım diyorlar ama malesef tedavi olmadan kurtulamıyorlar bu illetten. Ya evdeyken kriz gelse uykuda size çocuklara bıçak çekse yine vicdan yapar mıydın. Aklı başından gidiyor demek ki içmediğinde acilen tedavi olması şart 
(1,334 puan) tarafından
İşte kaç gündür böyle düşünüyordum iyi ki evde bişi yapmadi etmedi diye ama onun içinde üzülmekten kendimi alikoyamiyorum bişi yapmak istiyordum onun için böyle olması çok zoruma gitti yani keşke böyle bişi yasanmadan gitseydi evine özür dilerim felan dedim ne için abla diyor durumun farkında bile değil
(1,210 puan) tarafından
Sen neden özür diliyorsun ki? Kocana bıçak çekmiş çocuk. Madem bırakmadı gelmeseydi. Senin özür dilemek saçma olmuş
0 oy
(87 puan) tarafından

Canım çok güzel düşünmüşsünüz helal olsun eşin de kabul etmiş ama madde bağımlısı tanıdıklarım var maalesef ki sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Hastaneye yatması lazım aynı evin içinde bir anda sizi öldürebilir ya da zarar verebilir. Annesinin, babasının kafasını kesip atan madde bağımlılarının haberlerini görmedin mi :( Daha sonra hiçbir şey hatırlamıyorlar bile. Allah yardımcıları olsun 

(1,334 puan) tarafından
İşte bende farkındayım halamla konuştum ona anlattım ama resmen çocuğa iftira atiyormusum gibi davranmaya başladı sanane demeye getirdi tedavi olması lazım annesine kardeşine zarar verir yada başına bişi gelir dedikce benle tartıştı en sonda senin düşündüğünü biz dusunmuyoz mu dedi yüzüme kapattı yengemin numarası yok atın onla konuscam dedim numarayida atmıyor yengemi zaten kaç kere dövmüş ama kendine gelince de canım annem felan diye sariliyormus
(87 puan) tarafından
Yazık yaaa gerçekten çok büyük sabır gerektiren bir durum.. Bence siz eşinize haksızlık etmeyin iyi bile davranmış ne yapsın zorunda kalmış bir yerde.. Bizim yeğenlerden de var madde bağımlısı kaç kere Amatemde yattı ama çıkınca yine aynı şeyleri yaptı yine devam etti o illete :(  Siz kendinizi suçlu hissediyorsunuz biliyorum ama ortalık biraz sakinleşince akrabalara açıklamanızı yaparsınız dersiniz ki bıçak çekmiş eşim de kendisini savunma amaçlı vurmuş bir zarar vermesin diye. Kendileri de farkında aslında çocuğun yaptıklarını da kabullenemiyorlar belli ki
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Kocanı bıçaklıyomuş neyden bahsediyorsun. Yazık evet ama bazen elinden bişiy gelmez.
(1,334 puan) tarafından
Ya evet çok korktum eşime bişi olsun tabi istemem ama böylesi de çok üzdü beni ben en son o mazlum halini gördüm o yüzden aklıma sürekli o hali geliyor amcam bana o kadar baktı sahip çıktı ben onun evladına sahip çıkamadım gibi hissediyorum vicdanım sızlıyor
(1,950 puan) tarafından
Tamamda ucunda senin ailenin zarar görmesi söz konusuysa bence uzak durmakda fayda var hastalık olsa bakar ödersin vijdan borcunu ama bu başka bişiy bağımlılık çok kötü para için sanada zarar verir varsa evladına da. allah yardımcısı olsun ama yatırılması lazım bence
0 oy
(1,795 puan) tarafından
Öyle birini hayatta eve sokmam. Tedavi olmadan o illeti bırakmak neredeyse imkansizken kimsenin sözüne güvenemem öyle bıraktık ettim demesine de inanmam bir de çocuğumun olduğu eve getirmek isteyeceğim olacak iş değil.
(1,334 puan) tarafından
Ben bilmiyordum herkeste çok iyi kullanmiyo etmiyor demişti tek derdim amacım ona yardım etmekti ama saçma sapan bir şey oldu
(1,795 puan) tarafından
Tedavi olursa eğer olduktan sonra maddi manevi desteğini vermeni tavsiye edebilirim ancak..
(1,334 puan) tarafından
Nasıl tedavi olmasını sağlarım bilmiyorum annesiyle konusmam gerek ama halam kabul etmiyor felan diye bana cikisip yüzüme kapattı ama bence iyi bir anında üstüne düşüp ikna edebilirler umursamiyorlar gibime geldi çünkü çok savunmasız olduğu zamanlarda var ne desen kabul etcek o onda götürmeleri lazım
0 oy
(7,985 puan) tarafından
Eşin gayet haklı sen haksizsin ya eşin evde değilken sana çocuğuna zarar verseydi ya kavgada eşinin kalbine bıçağı saplasaydi ben olsam destekler bir daha gelmesini kabul etmezdin dua et eşine birşey olmamış. Daha geçen sene uyuşturucu bağımlısı genç annesinin kafasını kesip pencereden attı kendine gelince annem nerde dedj ya sana çocuğunada aynı şeyi yapsaydı 
(1,334 puan) tarafından
Ben zaten eşimi destekledim şuan içimde elimde olmayan bir vicdan azabı oluştu sadece yoksa ilk gece bende çok korktum belki eve gelir bişi olur diye uyuyamadım bile ama onun içinde üzüldüm çünkü birlikte büyüdük böyle olması kalbimi gönlümü çok kırdı
(7,985 puan) tarafından
Ama ne senlik ne de eşinle alakalı bir durum değil ki vicdan yapasin
(1,334 puan) tarafından
Elimde değil çok üzüldüm onun haline keşke böyle olmasaydın diyip duruyorum acaba ne yapsaydikda böyle olmazdı diye düşünüyorum yani asla eşime bişi demiyorum ama bu şekilde gitmesinede cidden çok üzüldüm elimde değil
0 oy
(224 puan) tarafından
Çocuğun var mı? Belki Allahın sevdiği kulusunuz.daha başka sonuçlar doğabilirdi. Siz kardeşiniz gibi görüyorsunuz ama onun tedavi olması lazım ve bu çok çok uzun bir süreç
(1,334 puan) tarafından
İnsaAllah tedavi olur çünkü başına çok kötü şeyler gelir iki kızım var onlarla evde oynadı sarıldı kızım çok sevdi dayı felan demeye başlamıştı bilmem nasıl bu kadar hızlı gerçekleşti herşey anlamadım
0 oy
(9,284 puan) tarafından
Öncelikle Allah kimseyi kötu yola düşurmesin kınamadan ve büyuk konuşmadan yazmaya calısacağım, çocuğun  durumunu bile bile ne denli kötu halde olduğunu duyduğun halde senin evine çağırman yanlış. Senin de çoluk çocuğun vardır bağımlı insanın ne yapacağı belli olmaz yaşayp görmuşsun de zaten. 

Eşin de iyi insanmış en başta evine kabul etmiş başkası olsa asla etmez haklı olarak. Bıçak çeken birini dovmesi de bana abes veya yanlıs gelmedi insan karşısında değil eşinin kuzeni kendi babasi olsa aynı tepkiyi verir can havliyle. Eşine boş yere yüklenip kızma. Kuzenine de üzuldum Allah yardımcsı olsun inşallah kurtulur bu illetten
(1,334 puan) tarafından
Yok ben eşime yuklenmedim kızmadım hatta ya sana birşey olsaydı diyip durdum ki öyle ya ona birşey olsaydı ama şöyle ki çocuğun durumundan haberim yoktu ben buraya gelince bu olayda öğrendim çünkü ben hep halamlarla diğer kuzenlerimle konuşurken hep sorardım çok iyi felan derlerdi yani 2 sene oldu bırakalı diye biliyordum görüntülü konusurdum sesli konusurdum ozamanda iyiydi bir ay önce eşimle ordaydik eşimde gördü çok sevdi iyi çocuk felan dedi yani biz o yüzden çağırdık zaten bin pismanda olduk
(9,284 puan) tarafından
Anladım canım, Allah korusun eşin o karşıdan gelen tırla çarpışsa bişey olsaydı ya da bıçağı tutup kalbine saplasaydı işte o zman vicdan azabından yaşayamazdn, şimdi vicdan yapman gereken bi durum yok inan ki.  Inşallah kurtulur bulaştığı pislikten
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Tedavi olmadan Haa bıraktım demeyle olmuyor 

Komşumun oğlu öyleydi kacdefa bıraktım dedi ama simdi daha beter 
0 oy
(694 puan) tarafından
Eşin çok haklı bıçak çekmiş bıçaklayabilirdi ölebilirdi en doğrusunu yapmış 
0 oy
(295 puan) tarafından
Gariban mi ne garibanı ya öyle birini evine alacağına tedavi merkezine götürün vicdaninizi rahatlatacaksiniz doye birine bişey mi olması lazımdı ya eşinize kardeşine bişey olsaydı veya eşiniz yanlislikla kuzeninize zarar verip hapse falan girseydi ne derdiniz keske hiç benim evime gelmeseydi derdiniz bu durumda bile vicdan yapmayın şükredin ki kimsenin canına bı zarar gelmemiş hatırlamıyor olmasida iyi gibi geldi bana çünkü kinlenip eşinize düşman gibi sonradan bişi yapabileceği bile aklıma gelir Allah yardınciniz olsun umarım düzelir iyileşir 
0 oy
(1,785 puan) tarafından
İyi ki eve getirmemiş ya size bişey yapsaydı yine eşin korumuş kendini neden rehabilitasyona yatırmak yerine yanınkza aldınız ki o anasının kafasını kesen adam da aynı böyle krize girmiş kesmiş sonra hatırlamamış 
0 oy
(470 puan) tarafından
Sen iyi misin canim daha eve getir demişsin uyuşturucu bağımlısı bir insan isterse öz kardeşin olsun yine eve sokmam canına kastın mı var üstelik eşimde öyle bir insanı evime getirmezdi ne olursa olsun adam olmaz oyle insan sana da saldırır canına kast edebilir tecavüz bile eder kafa gidince her şeyi yapar 
0 oy
tarafından
Eşine birsey yapa bilirdi hatanız baştan eve almaktı uyuşturucu illeti insanı başka bi hale sokuyor herseyi yapar eşinde suç yok 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 519 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Pamira (1,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 277 göst.
25 Mart 2024 Aile kategorisinde Mldnz (445 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 319 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 769 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,978 puan) tarafından soruldu

381,246 soru

11,413,537 cevap

34,960 kullanıcı

...