0 oy
161 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (6,066 puan) tarafından
İki haftalık bebeğim var hamilelikten önce çok sigara içen bir insan değildim olsa da olur olmasa da olmaz derdim bağımlısı değildim yani. Hamile kaldım tiksindim eşime bile yanımda içirmedim. Ama şimdi aşırı bir şekilde sigara içme isteği duyuyorum. Bu aralar sinirlerim çok bozuk belki ondan mı psikolojik olarak iyi geldiğini mi sanıyorum bilmiyorum.

Sigaranın bebeğe etkisi nasıldır vicdan azabı duyuyorum içerken de sütümle beraber bebeğime zararı olur diye

11 Cevaplar

0 oy
(6,515 puan) tarafından

Ben emziriyorum öyle içiyorum ilk zamanlarlda yani senin bebeğinin zamanında da emzirip içiyordum zaten çocuk 2 saatte bir emiyor du kızım suan 18 aylık dün kontrole gittik şükür bı sorunu yok 

Tabi sana tavsiyem eğer ki bağımlı değilsen lütfen başlama yapma bunu kendine ben bırakamıyorum şuan 
(6,066 puan) tarafından
Bir anda bağımlısı oldum sanki son bir kaç gündür. Aç karnına sigara içemeyen ben gece asla uykudan kalkıp da sigara içmeyen ben gece uyanıp sigara içiyorum sabah gözümü açar açmaz aklıma içmek geliyor. Sinirlerim çok bozuk sanki hırsımı kendime zarar vererek çıkartıyorum sonrada bebeğime de zarar veriyorum diye vicdan yapıyorum sonra yine kendime engel olamıyorum derken derken hep böyle oluyo lohusa psikolojisi mi ne anlamadım noluyor bana
(6,515 puan) tarafından
İşte bu başlama evresi canım ben şimdi bırakamıyorum kendine engel olmaya çalış psikolojik sorunlar da tetikliyor hemen elin ona gidiyor bilirim o hissi inşallah başlamazsin
(6,066 puan) tarafından
Evet ya direk elim gidiyor off napıcam bilmiyorum hiç bu kadar iradesiz olmamıştım
-Reklam-
0 oy
(896 puan) tarafından
Emzirdikten sonra iciyorum genelde bazen arada isteyince kaçıyor bende çok vicdan azabı çekiyorum bu yüzden puff sigara aldım normal sigaraya göre daha az zararlı 
(6,066 puan) tarafından
O nasıl birşey ki ilk kez duyuyorum
(896 puan) tarafından
Elektronik sigara 5000 cekim 10000 cekim gibi çeşitleri var az içiyorsan 1 ay gidiyor. Nikotin oranı sigaraya göre çok daha düşük ve duman yerine buhar ufluyorsun dolayısıyla karbonmonoksit olmuyor hiç içmemek daha iyi tabi ama kötünün iyisi deyip bunu iciyorum
0 oy
(2,761 puan) tarafından
Kendimizi kandırmaya gerek yok. Her türlü zararlı olduğunu biliyoruz. Kendi yengemde emzirirken sigara kullanan biri. Doktoru çok net bir şekilde söylemiş. Sigara kullanacaksan çocuğu emzirmeyi bırak. Günde 1 bile iceceksen bırak cocuk zehirlemeye hakkın yok demiş. Yani iyi ayar vermiş doktoru. Ve o da saolsun sigarasından vazgeçmedi emzirmeyi bıraktı.
(1,244 puan) tarafından
Yazık. Bir bebeğe bile.isteye yapılabilecek en büyük kötülüğü yapmış. Vicdani nasıl el verdi acaba?
(2,761 puan) tarafından
Dünya umrunda değil ki çocuklar umrunda olsun
(1,244 puan) tarafından
Bişey derdim de demeyeyim bosver. Allah akıl fikir versin.
(6,066 puan) tarafından
O kadar da değil yani. Bebeğe çok üzüldüm yazık insanlar emzirebilmek için neler yapıyor. Ben şuan o kadar stresli bir dönemden geçiyorum ki dua ediyorum hergün Allahım yavrumun rızkını kesme diye
(1,244 puan) tarafından
Amin.
0 oy
(122 puan) tarafından

Doğumdan 4-4.5 ay boyunca hiç sigara icmedim kızım için. Sonra sütüm azalmaya başladı. Kızım sarilikti ve çok emmiyordu. Doktor ualanci emzik olark kullanmis sizi bebeginiz dedi. Etrafimdaki herkeste baskı kuruyordu mama ver ver diye çok direndim ama sonradan mamaya başladım. Sonrada sigaraya başladım. Emzirirken hiç içmedim.

(6,066 puan) tarafından
Bundan da çok korkuyorum. Sigara içince sanki sinirimi stresimi atabiliyorum ama pnu da atmazsam sütüm kesilir diye çok korkuyorum. Zaten baya azaldı zorla birşeyler yemeye çalışıyorum hep. Bi de sütüm kesilirse mahvolurum heralde çocugun rızkına mani oldum diye
(122 puan) tarafından
Sütüm kızım emmedi diye kesildi benm stresten değil. Bütün ilgimi kızıma verince sigara aklıma bile gelmedi
0 oy
(340 puan) tarafından
14.5 aylık bı tane 34 günlük bı tane evladım var . Sigarayı bırakalı 2 sene oluyo ilk oğlumun gebeliğimde bıraktım sigarayı ama öyle berbat bı dönem geciriyorum ki günde bı kaç tane eşimden çalıp içiyorum. İçtiğimi bilse ağzıma sı.çar. ezmirmiyorum fakat dikkat ettiğim şey iki bebeğime de kokusunu solutmamak . Gece kalkıp içme çünkü üstüne nefesine sinen kokuyu çeker çocuk. Ciğerleri daha çok taze. İlk oğlumun doğumunda eşim tuvalette içmişti sigara çocuk doktoru geldiğinde evin balkonunda dahil içilmesine izin verme demişti. Sütten de 150 dakikada mi ne etkisi geçermiş öyle okumuştum rabbim içimize hepimizin de tiksinti versin rabbim sıkıntılarımızı geçirsin inşallah 
(6,066 puan) tarafından
Amin canım amiin..
0 oy
(4,467 puan) tarafından
Nikotin anne sütüne 3 kat fazla geçiyor ne yazıkki :(
0 oy
(6,185 puan) tarafından
Tabii ki nikotin süte geçer. Emzirdikten sonra da içseniz yine geçer. Psikolojik olarak zor bir dönemdeyseniz psikolojik yardım alın bence. Direkt sigaraya yönlenelmeyin. Çünkü sigara çözmeyecek sorunu sadece görmezden gelmenizi sağlayacak ve fırsatını bulunca o sorun tekrar önünüze gelecek. Ve ne kadar duş da alsanız temizlenseniz de bebeğiniz sizi sigara kokusundan tanıyacak. 
0 oy
(6,464 puan) tarafından
Önce iç sigara en az 1 saat geçsin öyle emzir. Kesinlikle sigara içtikten hemen sonra emzirme. Vücudun nikotini yarım saat sonra yavaş yavaş atmaya başlıyor. He bir de sigara kokusu ağzında elinde üstünde kalmasın. Ben bunlara dikkat ediyorum. 
tarafından
Her türlüsü zarar isterse 10 saat geçsin yine zarar bebege
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Bende sigara içmiyorum ama bu ara resmen sigaraya aseriyorum eşimde icmiyo bir dal içsem bı molboro mavi tuch çok rahatlicam gidip koca paketede para vermek istemiyorum zaten eşim bı farkederse içtiğimi hemen sigaraya başlar 9ay oldu o bırakalı bı bahanesi olsa hemen baslicak da qAllah'tan sigara pahalida icmiyo şimdi ama benim hergun aklımda bı dal içsem çok rahat edicem digumada yirmi gün var sabırla beklicem bakalım dogurunca geçer herhelde
0 oy
tarafından
Ne olursa olsun içmeyin. Benimde çok kilo sorunum var zayıflama çayı aldım ama içmiyorum bebeğim ,9 aylık 
0 oy
(4,284 puan) tarafından
Evet sigaranin bildiginiz tum zararli sutunuzle birlikte bebeginize gecer. Yani ha bebeginize sigara icirmissiniz ha siz icmissiniz farketmez. 

Benim bebegim de coklu besin alerjisi vardi susam-tahin falan yasakli. Ben uzerinde susam olan ekmegi bile yiyemedim. Susamini kaldirip yedigim halde etkilerdi ekmege bulasi oldugu icin. O derece etkiliyo yani. Umarim anlatabilmisimdir.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 175 göst.
24 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aycacicek (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 359 göst.
22 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde &Kuzeyim& (1,862 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 246 göst.
17 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 249 göst.
15 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ozgecangursoybursa (10,976 puan) tarafından soruldu

381,817 soru

11,430,930 cevap

34,991 kullanıcı

...