0 oy
190 göst.
Diğer kategorisinde (2,145 puan) tarafından
Hayatım boyunca insanları memnun etmek için kendimi paraladim hiçbirzamn el açmadım kimseye hiçbirzamn gururumdan ödün vermeden yaşadım insanlara naparsam yapim tam tersini gördüm ama benim aksime düzenbaz üçkağıtçı dilenci gibi dolanan varyemezler çok sevildi kendime kızıyorum neden bu kadar zoruna gidiyor neden bu kadar çok çaba gösterdin başkalarını mutlu etmek için çocuğum bile benim gibi kimse değer vermiyor bize ben kendi içimde kendimi yemekten yoruldum ben bu kadar çok şey yaparken insanlar neden önlerinden ekmek esirgeyen insana çok değer verir kızlar iyi değilim çok haksızlık görüyorum çocuğumda aynı sekilde sindiremiyorum bu salakligimdan nasıl vazgecebilirim bidaha asla yapmam diyorum yinede herkese yardımcı olmaya çalışıyorum değmiyor hakketmiyorlar nasıl vazgecebilirim bu huyumdan

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Sana acik konusacam çünkü sen açıkça yazmissin kötü niyetle asla yazmiyorum hakkını helal  et. 

Evladinin ortalıkta tabiri caizse paspas gibi olmasini her kesin ayagi rahat etsin diye ustune bastığı biri olmasini ama kendisi hep ezilen biri olarak kalmasini bu hayatta tek kabullenemeyecek dunyayi bu ugurda yakacak tek kisi sensin 
 Allahi razi ettikten sonra gerisine mesafe koyabilirsin
.bu can bu beden bu evlat sana emanet . Kendine deger ve lutfen...
(2,145 puan) tarafından
Ya hayır asla kabul etmem o konuda asla ezdirmem kendimi de onuda tam ifade edemedim sanırım yukarıda yani ben insanlara değer veriyorum çok şey yapıyorum ama eltim yapmaz benim tek çocuğum var çok zor şartlarda doğudu büyüdü ölümlerden döndü ama kimse oğlumun eline bı şeker alıp vermez bugün amcası eltimin oğlunu markete götürecekti örneğin benim oğlumdan saklanarak gitmeye çalıştılar bende izin vermedjm tepki koydum ben oğlumu götürebilirim dedim ki gidecektim ana okul malzemesi için bir kaç birşey alacaktım neyse denk geldik orda baktım oglumun esylarini kasadan geçirmiş parasını ödüyor eve geldim kabul etmedim kaynanama verdim gönderdim parasını bu bahsettiğim kaynım bekar yani diğer yeğenleri için herşeyi yapıyor kayinbabam da öyle ama benim oğluma bu konuda hiç değer vermiyorlar bende onlar icn çok şey yaptım oğlumdan bu şefkati neden esirgiyorlar aynı havluda yaşıyoruz hepimiz eltim onlarin önüne bir bardak çay koymaz ama ben hiçbirseyden mahrum etmem böyle olunca da çok gözüme batmaya başladı çok zoruma gitmeye başladı
(2,145 puan) tarafından
Mesela diyorum birdaha asla hizmet etmem onlara hakketmiyorlar ama yine yapıyorum bilmiyorum ya kendimi gerçekten değersiz hissediyorum sesiz sakin olduğum için tinlamiyor kimse beni
tarafından
Gercekten Farkında olman bence cok önemli.  Ama bir sey beklemedigin gibi onlari takmayarak kendi kendine mutlu oldugu gosterebilirsin. Hizmet etmek evine gelindiyse vs tabi olur ama sınırını ayarlamalisij bence
(2,145 puan) tarafından
Çok haklısın umarım dengeli bı duzen kurarım bu konuda
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayir ben hicbir zaman kendimi ezdirmedim kimseye insallah hep boyle olurum. Dobra birisiyim karsimda kim olursa olsun farketmez .ve kim bana naptiysa aynisini gorur ne eksik ne fazla kimseye eyvallahim yok
(2,145 puan) tarafından
Ben öyle bir insan değilim işte insanlara çok fazla anlam yüklüyorum bilmiyorum kanun bu galiba insanlara dişini göstereceksin öyle değerin olacak
tarafından
Kimseye anlam yuklemiyorum ozellikle gwreksizlere
0 oy
tarafından
Kimseyle muhattap olmuyorum bı annem var bı kaynanam onun dışında arkadaşım bile yok çünkü hepsi çıkarcı ogullarm bana en iyi arkadas
0 oy
(11,113 puan) tarafından
Yediğin kazıklar biriktikçe anlıyorsun kime ne kadar iyi olman gerektiğini. İyi olmak güzeldir, kötüye iyi olmak daha da güzeldir. Ama insanız işte hepimizin bi nefsi var. Bi yere kadar katlanıyo insan. Sen kendini sevdirmeye uğraştığın sürece gereken değeri görmezsin. Ne kötü biri ol ne de afedersin enayi. Orta yolu bul kendince. Kimse seni sevmesin, eşin çocuğun en güzeli de Allah sevsin yeter
(11,113 puan) tarafından
Üzgünüm ama ortalama bi 5 senen daha var.. Zamanla buluyor insan yolunu.
(2,145 puan) tarafından
Öyle valla doluyum karmaşık duygular içerisindeyim bilmiyorum ya çok hassas ve gururlu davranıyorum
(11,113 puan) tarafından
Ne zaman insanları boş verip kendi kendine değer vermeye başlarsan o zaman rahatlarsın.
(2,145 puan) tarafından
İnşallah ablacım
(11,113 puan) tarafından
Rabbim içine ferahlık versin, sıkıntılarını gidersin..
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Sevilmek eger görmek ve varligini bu şekilde gosteriyorsun. Fazla fedakar ve hatir diyememenin altta yatan sebebi. Onlari kaybetme korkusu, görmezden gelinsin istemiyorsun aslında. 

Ama olay ne biliyormusun. Suan yapma en kötü sen olursun. Herkes sana cephe alir. Once sen bi hayir demeyi öğren isim var demeyi. Bununla alakali bircok video var mutlaka izle. Özellikle serhat yabanci hocayi tavsiye ederim
(2,145 puan) tarafından
Mutlaka cnm çok sağol güzel anlatmışsın
0 oy
(4,774 puan) tarafından
Kalbim kırıklığı kadar kırarım asla dogrumdan şaşmam ama çoğu zaman yaptıklarım kimse için degmiyor
0 oy
(997 puan) tarafından

Değer görmek istiyorsan ilk önce sen kendine değer vereceksin. Egolu olacaksın ya seni küçük gören insanları sen daha çok küçük göreceksin ezeceksin ezik yerine koyacaksın.  Öyle arkalarından değil ama yüzlerine karşı yapacaksın onu. Bu huyumdan dolayı  g*tumun dibinden ayrılmıyorlar:D

(2,145 puan) tarafından
Keşke bend yapsam onu bazen koyarım tabiki tavrımi vs ama konu sadece ben ve eltim değil çocuklar arasında da ayrım geçiyor onlara yapılıyor benim çocuğuma yapılmıyor örneğin ha çokmu muhtacım sanki şükür rabbim rızkımizi veriyor ama insan evladı da aynı derece değer görsün istiyor
0 oy
(4,545 puan) tarafından
25 yaşımda kendimi olduğum gibi kabul edip, kendimle barıştım. Garip bir dönemdi. Birden aydınlandım resmen. O günden beri kendime olan şefkatim sonsuz :) daha öncesinde en büyük düşmanım benmişim. 
0 oy
(6,552 puan) tarafından
Bizde de durum aynı. Aile apartmanındayz daha bir kere ne surat astım ne tartıştım en önce herseylerine ufak bebeğimle ben koştum. Hamilelikte kimsenin bir yardımını görmedim beklemedim. Düğünümde de aynı asla ne ailem ne ben şu bu olsun demedik. Sonuç sürekli küsen kavga eden masrafa sokan eltim el üstünde ondan korkarlar laf diyemezler bişey olsun öncelik o aranır hasta olsun hemen çorba yapılır. Benim annemde böyle şanssız babamda bende. İnşallah kızım bana çekmez.

Yapmayı bırakınca da aynı oldu canım değerim yükselmedi ama sesimi biraz daha çıkarmaya başlayınca onları bastırdigimi fark ettim.
(2,145 puan) tarafından
Aynen öyle vallahi sen bensin bebim anama çekti kaderim malesef ki

İlgili sorular

+1 oy
40 cevap 804 göst.
6 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Zhlfrk (6,918 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 1,553 göst.
18 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Oylesinekimsee (393 puan) tarafından soruldu
+5 oy
20 cevap 539 göst.
31 Ocak 2024 Aile kategorisinde Edcmnf (587 puan) tarafından soruldu