0 oy
823 göst.
Diğer kategorisinde (15 puan) tarafından
Bu karşılaştırılamaz bile benim için orası ayrı tabi. En büyük halim cok ama cok istiyorum. Eşimde arabayı cok ıstıyo hemde fazlasıyla. Biz kredi cekmiyoruz yani bırıkımle olursa ol olmazsa kredi faiz isine girmedik girmiyoruz da haram olduğu İcin. Ve onumuz Bı fırsat cıktı umre mı araba almak mı diye sorgular olduk esim ilerde gideriz diye dusunuyo ama ben boyle Bı fırsat varken umreye gidebilmek istiyorum. Dunya malı olsa da olur olmasa da dusuncesındeuım. Siz olsanız ne yapardınız

26 Cevaplar

+1 oy
(15 puan) tarafından

En İyi Cevap
Bu arada eklemek istiyorum. Gecen gun ruyamda öleceğimi gördüm o kadar caresiz korkmuştum ki. Olcegımı biliyordum ve hemen namaza basladım dualar ettim ruyamda kendimi boyle gordum. Ve bu Bı uyarı diyerek namaza basladım cok sukur ınsallah bırakmamak uzere. Ve psikolojik mı bilmiyorum ama dun İcim kalbim o kadar huzursuzdu ki namaz kılmadıgım ve gunah olduğunu bile bile yaptığım seyler İcin ıcten ıce pis anlık yasadım tuhaf oldum. Bunun da etkisiyle bu fırsatı kacırmamak istiyorum o rüya sanki gerek gibiydi hatta sanki ölcem gibi hissettirdş
(4,325 puan) tarafından
Ruyani bilmem de araba alip  bi sene sonra iki kat giyatina satip bi sene sonra umreye gtmek icin hem paran kaybolmaz kemde ekstra kar yaparak umre para. CikardiZ seneye kadarda az cok brikim yaomis olsan hani umre masraflari artacak haliyle bi senede. Arabadan ettgin kar be bir senelik birikimin le gidersin. Ana paran duanki paran kalir yine cebine
(15 puan) tarafından
Askm suan fırsat cıkmısken hemen gitmek ıstiyorum ben ölüm bu kime nez aman gelecegı belli degıl ki. Hemde birikim yapamayız maalesef 2 cocuk kıra asgari ucretle birikim olmuyor suan altınlarım var onlarla gitmek istiyorum yoksa birikim zor
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Umereye gider araba icin orda dua ederdim :)
(15 puan) tarafından
Demi kız :) haklı Bı cevap
tarafından
Allah vermez mi yaa . Esine soyle kabeyi ilk görünce dualr kabul olur diye tecrube edenler var :))
(15 puan) tarafından
Soyleyım bakalım vanmm
+1 oy
(2,367 puan) tarafından
Umreye gıderdım   ... Çünkü ordan sonra ne kapılar acılır Rabbim bılır.. Nıyet ibadet olursa kulun duası yerını bulmazmı
(2,868 puan) tarafından
Bulur kııızzz❤️ nasip olsun o zaman inşallaaahhh☺️
(15 puan) tarafından
Cok cok dogru soyledın canımm. Eşimle ben hep sey dedik mesela biz harama bulamıyoruz istesek smdi gider kredi ceker alırdık arabayı ama biz faizin azabını gunahını bıldıgımız İcin bulamadık Allah ta bize en hayırlısını helal sekılde nasıp eder dedık hep boyle dua ettik. Suan da kararsız kaldı esim ben kararında net olsamda
+1 oy
(409 puan) tarafından
Bi öğrtmenim anlstmıştı bir arkadaşı aracını satıp hacca gitmiş herkes sa.lk mısn falan mal satılır mı vs. Gitmiş gelmiş Allah öyle bi kapı açmış ki daha iyisini almış .  İbadet için verilen para maldan eksiltmez diye bir söz de duydum
(15 puan) tarafından
O kadar haklısın ki canım bende bu dusuncedeyım
0 oy
(690 puan) tarafından
Araba alırdım:)  evim arabam olduktan sonra hayallere sıra gelir
(15 puan) tarafından
Ev araba altın mal mulk dunya malı ve dunyevi seyler için hiç çabam yok yani oraya gidebilme in dusuncesi bile gozlerımı dolduruyor :)
0 oy
(2,868 puan) tarafından
Bu kişiden kişiye göre değişir. Yani burda kimisi tabiki umre der kıyaslanamaz bile diye kimisi de önce arabam olsun yine biriktiririm der umre için. 
(15 puan) tarafından
Haklısın canım :) ben dünyevi seyleri onemsemiyorum hiç hevesim de yok ıyı mı kotu mu bilemedim :\
0 oy
(119,578 puan) tarafından
2 kisilik umre parasina araba bulman imkansiz umre arabadan daha hesapli
(15 puan) tarafından
Canım hıc guncel umre veya hac fiyatına bakmadım eger oyleyse hacca da gidebilecek kadar bıtce var demekkı ama ben her ne olursa olsun kararımda netim esinde cok ıstıyo ama araba agır basıyo sanırım onda ya
bacim 5*otelde 3veya 4 haftalik umre fiyati kisi basi 55 60 bin tl arasi 2 kisi 120 bin desek 10 binde hediyelik icin harclik alsan yanina 130 bin civari haa sen hediyeligi abartirim dersen 140 bin olur o fiyatada araba yoktur mumkun degil arac olmaz o fiyata ama hac dersen kisi basi 100 bini gecmistir bide kolay kolay herkeze hemen hac kurasi cikmiyo
(15 puan) tarafından
Yanı bu durumda benim kararım daha ıyı her anlamda
bencede❤️
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Enn büyük hayalimdir umreye gitmek arabamız eski elimizde birazda para var araba için ama eşim umreye gidelim diyor bende çol istiyorum kızım iki yaşında bir yere gitmek çok zor çok huysuzlanıyor biraz daha büyüse hiç beklemeyiz gideriz Nasip olursa inşallah mal mülk herşey yerine gelir ama  manevi değerler kolay fırsat geçmez ele  Rabbim gitmek isteyen herkese nasip etsin 
(15 puan) tarafından
Insallah Rabbım nasıp eder size de :) bıde gencken gitmek cok daha kıymetli geliyo bana hazır fırsat varken gidebilmek cok buyuk Bı hayal benim İcin ve gerceklesmıs olcak. Zaten mal mulk araba ev olsa da olur olmasa da
(2,835 puan) tarafından
Rabbim sana da nasip etsin cnm çok çok  güzel yerler peygamberimizin (s.a.v) ayak bastığı topraklar gidilmem istenmezmi Allah’ ın evine misafir oluyoruz bundan daha güzel bir duygu olabilir mi
(15 puan) tarafından
Dusuncesi bile huzur veriyo ınsana keske hep ord akala ilme yasayabılme imkanımız olsa diyorum. Orda oranın temizliğini yapan insanlar o kadar sanslı lı
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Önüne böyle fırsat çıkmışken dünya malı için geri çevirme bence ölümlü dünya her müslüman oralari görmeli Allah herkese makbul hacılar umreler nasıp etsin 
(15 puan) tarafından
Aynen oyle kuzum aminn ındallahh
0 oy
(6,465 puan) tarafından
Dini bütün biriysen umreye git derim. Ben değilim açıkçası arabayı tercih ederdim.
(15 puan) tarafından
Saygı duyarım canım bende dunyevi hıc bısey merakım hevesim yoktur valla o yuzden umre ıstıyorum
0 oy
(2,729 puan) tarafından
Kesinlikle umre canım 
(15 puan) tarafından
Benım ıcınde oyle kuzum ınsallah nasıp olur
0 oy
tarafından
Tabiki umre umre için herseyimi veririm yeterki nasip olsun 
(15 puan) tarafından
İsteyen herkese nasip etsin Rabbım ınsallah
tarafından
Amin inşallah:)
0 oy
(157 puan) tarafından
Ben olsam dünya malı için orayı bırakmazdım. Yarının garantisi var mı. Umreye gider hakkıyla ibadetimi yerine getirmeye çalışırdım. Dünya malı bir gün var bir gün yok. Araba yine yerine gelir yine alınır ama orası bambaşka herzaman kısmet olmaz bu.. bu kez de sen kendini hazır hissedersin tamam araba alındı bu defa Umreye gideyim dersin önüne engeller çıkar fırsat varken gidin derim.  Bu belki karar imtihanın öyle düşün 
(15 puan) tarafından
Evet ya iste bende o dusuncedeyım o sekılde bakıyorum duruma. Ama esim farklı dusunuyo ve en cok ıstedıgı sey araba. Cok arada kaldım
0 oy
(845 puan) tarafından
Rabb'im nasip etse umre ile kıyaslayacağım birşey olmaz 
(15 puan) tarafından
Benım İcin de oyle kıyaslanamaz bile ama iste esim arabadan yana
0 oy
(7,212 puan) tarafından
Biz tüp bebek parası biriktirmeye başlamıştık hamile olduğumu öğrendiğim gibi başvuru yapıp ümreye gittik ertesi sene de rabbim nasıp etti araba aldık. Ümre niyet ve nasip işi kesinlikle fırsat varken gidilmeli. 
(15 puan) tarafından
Yaa ne guzell.esımde anlasa keske
0 oy
(1,714 puan) tarafından
Ben umereye gitmek isterdim. Eğer gidersen bizler için de dua et canım. Rabbim bizlere de gidip görmeyi nasip etsin. Çok çok çok aminnnn
(15 puan) tarafından
Insallah gidersem ederim kuzumm. Rabbım isteyen herkese nasip etsin
(1,714 puan) tarafından
Amin canimmm aminn
0 oy
(1,161 puan) tarafından
Umre tabiki 
0 oy
(5,016 puan) tarafından

Bende gitmeyi çok isteyenlerdenim içim tuhaf oldu birden ah ahh.

Gitme kapilari açıldı ise degerlendirip gidin tabiki hiç dusunmezdim sanırım. 

Kabeyi ilk gordugu de ettigin dua kabul olurmus usulunce hakkinizda afiyetli olacak bir araba istersiniz Mevla nin hazinesi dar degil ya :)

Eger gidersen bak buraya yaz sana dua ismarlayalim lutfen :)

(15 puan) tarafından
Yaa canımm Rabbım nasıp eder ınsallah giderim. Esimin araba ıstegıyle benim ıdtegım arada kaldık ama gidersem ınsallah yazarım kuzum
0 oy
tarafından
Valla bence umreye git . sonra tekrar araba için biriktirirsiniz inşallah.orda bol bol dua edin Rabbimin rızasını kazanmaya bakın siz.
(15 puan) tarafından
Bende oyle istiyorum yani araba alsak ne almasak ne onemsız benim İcin ama esim cok ıstıyo arabayıda arada kaldık
0 oy
(2,158 puan) tarafından
Fırsat varken umreye giderdim çünkü herkese nasip olmuyor 
(15 puan) tarafından
Rabbım isteyen herkese nasip etsin ınsallah canım

İlgili sorular

+1 oy
28 cevap 2,879 göst.
15 Eylül 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde ceylanrabia (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 168 göst.
26 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 486 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Glstanbeste (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 209 göst.
15 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Kirazim (257 puan) tarafından soruldu

381,711 soru

11,427,270 cevap

34,987 kullanıcı