0 oy
540 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (19 puan) tarafından
 kızlar bebeğim 37 haftalık hamile iken karnımda melek oldu dünyam başıma yıkıldı bebeğimin eşyalarini rabbim nasip ederse ikinci bebeğim olursa bu eşyalarını ona kullanmalı mıyım yoksa değiştirmeli miyim bilemedim

16 Cevaplar

+1 oy
(11,085 puan) tarafından
Canım kullanılır tabi ki.. Rabbim hayırlı sağlıklı evlat versin sana.. 
(19 puan) tarafından
Amin insllh güzel dileğin için teşekkür ederim rabbim isteyen herkese sağlıklı evlatlar versin ama esyalrini eksiksizti şimdi bunları değiştirsem olmaz versem olmaz herşey çok pahalı bilemedim
(11,085 puan) tarafından
Kalsın canım bakma kimseye. Eşya yani ne olacak giyse kardeşi
-Reklam-
+1 oy
(4,268 puan) tarafından
Kullan canim bencede.  Kardesi giymis olcak . Melegin nasibi kardesine  ilsun tum iyilik guzellik temizlikleriyle.
(19 puan) tarafından
Amin insllh güzel duanız için ne desem az kalır çok çok teşekkür ederim  insllh sağlıkla güzellikle olsun
0 oy
tarafından
Kullan ne olacak ki canım 
(19 puan) tarafından
Kullanma dediler ama bebeğim hiç esyalrini bı kez bile kullanmadı diyorlar ki iyi olmaz aklım iyice karıştı
tarafından
Niye iyi olmasın atma yazık giydir ne olacak ki canım
(4,268 puan) tarafından
İcine sinmiyorsa ver baskasina yada sat yada degisim yao divem amayikanmis edilmistir sonucta. Bem olsam kullanirim diyirum ama o anki pskljiyledd alakali. Baktikca kotu olacagini dusunuyosan kullanma. Ama baktikce melek olani hatirlar abine yada ablana bunlari almistim senin nasibinmis diye dusunursen her dusundugunde. Melek olani yad edip iki dua gornderir anarsan bence daha guzel olur .  Tamamen senin dusuncen ic sesin ne diyosa onu yap. Suan cok yeni. İkinciye hamile kal suanki pskljinin yerini yeni bi bebek haberi bastirsin. Yeni benege odaklan. Ozaman net karar veirirsin. Suan kaldir bi koseye valizle yadakutula dursunlar cok gozune ilismeyecek biyerde
0 oy
(6,018 puan) tarafından
Kullan tabiki ne zararı var daha hiç kullanılmamış çamaşırları çöpe mi atıcaksın kullanmayıp
(19 puan) tarafından
Hayrina ver dağıt diyorlar ama herşeyin en iyisinden almıştık baya eşyası var şimdi alaya kalksak 20 binden fazla tutar inanın bu ekonomide de zor aklım iyice karışmıştı
0 oy
(424 puan) tarafından
Şimdi bunada kesin kullanma onun omrude kısa olur demişlerdir bı insanın hayatı kumas parçasına bağlı değil kullan tabikide 
(9,626 puan) tarafından
Bunu da söylese söylese geri kafalı eskilerden numune olanlar söyler,dediğin gibi çocuğun ömrünü kaderini Rabbim daha ana rahmine düştüğünde yazar bi bez parçasına baglamalari ne kadar saçma,aynı şaş kesmek gibi saçını kesme ömrü kısalır diyolar ya ne alaka yani niye cahilsiniz bu kadar
(424 puan) tarafından
Zaten bunların bu saçma sapan şeylere bağlılığı yüzünden ne olursa oluyor hiç bisey olmicaksa bile sonra bide bak ben demiştim diye kendilerini onayliyolar
(19 puan) tarafından
Evet aynen öyle dediler onun enerjisi ona geçer dediler içim yanarken bide bunları duyunca daha kötü oluyor insan
(424 puan) tarafından
Öyle bişey yok tabikide sen bildigini yap
(19 puan) tarafından
Teşekkür ederim bende insllh rabbim sağlıklı sıhhatli nasip etsin tabi kolaylıkla hayirlisiyla istemeyen herkese
0 oy
(4,552 puan) tarafından
Rabbim sabır versin kullan bence tekrar alma
0 oy
(3,051 puan) tarafından
Rabbim dayanma gücü versin canım kimseye bişey deme onları sakla soran olursa lafı geçiştir ama mutlaka giydir öbür dünyada şefaatçin olsun büyük birinin kıyafeti olsaydı saklanmaaz derler de o melek giydir için de kalmasın ama kimseye deme acına acı eklemesinler 
(19 puan) tarafından
Herkes bişey diyor inanın acının ustune bide bunları düşünmek duymak insanın içini parçalıyor rabbim sabrımı versin hiç kimsede bu acıyı vermesin
(3,051 puan) tarafından
Amin canım senln derdin var bide kıyafet dedine mi düştüler ya rabbim dayanma gücü vrsin sana
(19 puan) tarafından
Amin rabbim kimseye evlat acısıyla sinamasin ama kıyafet ne bilim bana daha hic kullanmadı paketlerinde duruyir hepsini versem içim acır tekrar olursa insllh sağlıklı ekonomi belli kafam daha kötü oldu
(3,051 puan) tarafından
Yok verme canım dursun rabbim yeniden hayırlısıyla sağlıkla güzel bir evlat nasip etsin
(19 puan) tarafından
Aminnn amin. Güzel duaniz için teşekkür ederim
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Bende ilk evladımı kaybettim ikinciye hiç bise almadım hep ona aldıklarımı kullandım. Sen millete bakma kullan tabiki onun nasibiymis. Rabbım sabır versin basın saolsun bu arada canım.:/
(19 puan) tarafından
Allah'ım razı olsun içim bı nepze olsun burda okuduğum mesajlarl düzeliyor nasil dayandiniz peki evladinizin açısına neler yaptınız
(7,412 puan) tarafından
Canım öncelikle Rabbım kimseye taşıyamayacağı yükü vermez biliyorsun. Her zaman beterin beteri  vardır diye düşünüyorum. Hiç bir acı ilk an ki gibi kalmiyor. Bide benim acımı dindiren en büyük tesellim. Yavrumun en guzel yerde oldugunu bilmek.  Ve belki bize şefaatçi olacak onun sayesinde cennete girecegiz. Rabbım derdi verince dermanını da veriyor. Benim kızım da doğdu 3 gün yaşadı kucağıma Bike alamadım kokusunu çekemedim. Sadece cenazesini alınca dokundum ve öptüm.  Diyorum belki kucağıma alsam kokusunu duysam daha zor olacaktı. Tabi ilk bebek olunca çok daha Bi zor oluyor ama insaAllah enkisa zaman da Rabbım kucağını doldursun ozaman bir nebze daha rahatlıyor insan. Nihanimi kaybettikten 1 sene sonra ikinci kızımı kucağıma aldım. Bütün eşyalarını ona kullandım. Şimdi kizim 4 yasinda sürekli Nihan ablasindan bahseder sorar. InsaAllah zaman herseyin ilacı sende ilerde yavruna eşyalarını giydirince mutlu olacaksın. Bebeğine diyeceksin bunlar senin ablanindi yada abinindi. Şimdi herkes herseyi der. Sen kimseye takılma cabim. Sadece zamana ihtiyacın var
(19 puan) tarafından
Mesajınızı okurken içim hem yandı hem de içim rahatladi insllh rabbim sağlıklı evlatlar nasip etsin hayirlisyla mesajı okurken yaşadığım acıları aynısını hisssettim o kadar zor ki bende 37 haftalık karnımda kontrol diye gittim ölüm haberini aldım o kadar zor o kadar acı ki rabbim düşmanına bile vermesin ben bı kez olsun sarilamadim dokunamadim resimlerini gösterdiler rabbim diyorum sen en iyisini bilirsin vardır bunda da bir hayır ama sabrımı da ver diyorum bebeğimin eşyaları a dan Z ye herşeyi vardı en iyilerden almıştım ama kullanmak nasip olmadı içim içimi yiyor elimden birşey gelmiyor sadece dua rabbim bana benim gibilere tez zamanda sağlıklı sıhhatli hayırlisiyla kolaylikl evlatlar nasip etsin tekarar mesajını, için teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
(8,385 puan) tarafından

Sana bağlı canım baktıkça üzülüyorsan kullanma derim... Rabbim sabır versin inşallah :'(

(19 puan) tarafından
Bakmıyorum bakamıyorum zaten hepsini toplayıp kaldırdım gözümün görmediği yere sadece dışardan soylenenler aklima takildi
0 oy
(470 puan) tarafından
Psikolojik olarak demişlerdir yoksa ne olacakta basın sagolsun bu arada neden vefat etti ki dogmalik olmuş 
(19 puan) tarafından
Kalbinde sorunlar vardı bide doğum anamolisi dediler doğduktan sonra
0 oy
(7,985 puan) tarafından
Eğer o eşyalar seni üzecekse giydirme.ama uzmezse giydir ne olacak 
(19 puan) tarafından
Hepsini kaldırdım gormemek için ama rabbim tekrar nasip ederse o zmana kadar cikarmicam
(7,985 puan) tarafından
Rabb'im bir daha yaşatmasın kimseyi evladiyla imtihan etmesin inşallah
(19 puan) tarafından
Amin insllh
0 oy
(2,479 puan) tarafından

Benimde bebeğim 10 günlükken vefat etti. Kıyafetlerinden en güzel olanlardan, bazılarını onun hayrına verdim.

Diğer herşeyini (içinde giydiği bazı kıyafetlerde var) kardeşine kullandım, kullanıyorum. Birşey olmaz sadece üzülürsün diye demişlerdir belki. Başka birşeyden olacağı aklıma gelmiyor.

Başın sağ olsun Allah sabır versin canım. Allah hayırlı evlatlar nasip etsin. Üzülme <3

(2,479 puan) tarafından
Birde ilk oğlum olacağını öğrendiğimizde ilk bi patik ayakkabı almıştık onun heyecanıyla.Giyemedi zaten ama onuda verdim. Onu gördükçe belki o zamana gidebilirdim.
(19 puan) tarafından
Amin insllh onun enerjisi ona geçer dediler içim kötü oldu ama bebeğim eve bile gelmeden karnımda melek oldu kullmak nasip olmadı herşeyi a dan Z ye var rabbim nasip ederse tekrar olacak olan bebeğime kullnamak istiyorum insllh
(2,479 puan) tarafından
İnşallah kullan hiç bir şey olmaz Allahın izniyle. Bi kaç bişey verebilirsin belki
(19 puan) tarafından
Vericem hayrına insllh mesajlarınız için çok çok teşekkür ederim biraz olsun insan burad mesajlarla rahatlıyor
(2,479 puan) tarafından
Gerçekten zor. Sana bir mesaj attım bir nebze olsun için ferahlar inşallah
0 oy
tarafından
tabiki kullan sonucta kardesinin esyalari olacak
0 oy
(3,740 puan) tarafından
Ablam kıyamadı, 3 ölü doğumdan sonra olan bebeğine kullandı. Gariptirki o eşyaları her kokladığımda farklı bebek kokusu alıyorum diyordu. Rabbim sana hayırlı ahlaklı ve sağlıklı bir bebek nasip etsin inşallah. 
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Bacım aklına gelir üzülürsün diye dediler büyük ihtimalle giyilmemiş eşya napcan başka niye atasin niye satasin 
(19 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama öyle dediler aklıma takıldı etkiliyor insanı bu sözler acaba böyle bişey var mi diye düşünüyor insan
(4,430 puan) tarafından
Yok be bacım sen takilma
(19 puan) tarafından
Teşekkür ederim insllh Rabbimin izniyle
(4,430 puan) tarafından
İnşallah canım rica ederim
0 oy
(178 puan) tarafından
Ben de 38 haftada kaybettim. İlk bebeğim erkekti kızım doğdu sonra iki kıyafeti unisex di onları giydirdim  sadece bir kez   çok hayalini kurmuştum onların içinde nasıl durur diye o yüzden yüreğim dayanmadı. Bilmiyorum çok zor bir durum Ben sadece arada bir ağlamak için valizini açar öper koklar kapatırım. Yıpratacaksa seni kullanma. Ben dayanamadım.
(19 puan) tarafından
Başınız sağolsun çok çok zor biliyorum ben hepsinizi kaldırdım görmeyeceğim bir yere koydum tekarr açıp bakmaya yüreğim dayanmaz o yüzden görmeyeceğim bir yere koydum eğer rabbim izin verirse tekrra hamile kalırsam o zman esyalarini kullanmak için açarım
(178 puan) tarafından
Senin de başın sağolsun Rabbım tez zamanda gönlüne göre versin
(19 puan) tarafından
Aminnn güzel duan için Allah razı olsun insllh rabbim sağlıklı sıhhatli hayirlisiyla kolaylıkla nasip etsin amin isteyen herkese tabi
(178 puan) tarafından
Aminn canım

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 1,389 göst.
4 Eylül 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 138 göst.
15 Mart 2024 Aile kategorisinde Elifmelek35 (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 562 göst.
12 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,620 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 246 göst.
4 Temmuz 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde mys62 (1,830 puan) tarafından soruldu

381,233 soru

11,413,290 cevap

34,958 kullanıcı

...