0 oy
396 göst.
Diğer kategorisinde (4,171 puan) tarafından
Yani ben anlamıyorum ya 2 kişinin pazar masrafı bu kadar olmamalı ya 2 kişi diyorum da oğlum da var ve çoğu meyveyi onun için alıyorum zaten ama elimi attığımın kilosu en aşağı 20 30 meyveler zaten eski çeyrek altın parasına 50 60 Bi pazara gittik geldik aldıklarım hep yarım kilo bir kilo şeyler ve 800 küsür gitti evde patlıcan domates var diye onları almadım bile bu sene sos vs bile yapamadım yani kendi yediğimiz bu kadar daha onlara kalksam ne olur bilmiyorum ne bileyim Kıvırcık almadım çoğu sebzeyi almadım  meyve çeşitleri aldım ve patates soğan yeşillik oğlum seviyor diye mısır kabak kırmızı yeşil biber yarım kilo fasulye buzluğa börek atmak için yufka hani bakınca keyfi olarak aldığım Bi turşu var içlerinde o da 1 kilo ama yazıktır günahtır ya hadi ben bunlarla en aşağı 2 hafta idare ederim de kalabalık ailesi olan her şeyden 3 4 kilo alan nasıl yapıyor ben mi tutumsuzum var mı tüyonuz yoksa hayat mı böyle bir deyin hele 

25 Cevaplar

+1 oy
(3,513 puan) tarafından
On günde falan giderim pazara 400 rahat gidiyor ama dolu dolu alıyorum 
(4,171 puan) tarafından
Maşallah dolu dolu 400 çok iyi canım
(3,513 puan) tarafından
Bizim burası biraz uygun hamd olsun sebze meyve bol yetişiyor kuzum
(4,171 puan) tarafından
Ben Antalyadayım güya burda da bol kuzum ithalat falan hep burdan oluyor ama fiyatlar da böyle
-Reklam-
0 oy
(13,150 puan) tarafından
Bizde 2 kişi geçen hafta 530 tuttu 

Bizde genel de 1 veya 1.5 kilo aldık 

Uzun zamandır ben çıkmıyordum pazara şaşırdım kaldım 
(4,171 puan) tarafından
Valla her şeyden alsak içimiz yanmaz yani ya pazarda kadınlar da diyo suç bizde alıyoruz almasak ellerinde kalsa bu fiyata vermezler diye
0 oy
(12,744 puan) tarafından

Merhaba ☺️

Bende bu ara hiç anlamıyorum elimdeki para nasıl bitiyor her gün verdiği parayı harcıyorum farkındayım ama olmuyor tasarruf edılmıyor 

Bende beceriksizim :(

(4,171 puan) tarafından
Ahh kuzum inan ben de kendimi öyle hissediyorum millet pazarda kocasının verdiği parayı arttırıyor ben aksine üstüne cebimden de katıyorum ya
(12,744 puan) tarafından
Beter durumdayım . 2600 liralık mutfak lavabo alişverışi yaptık bi hafta olmadı ,her gün bıraktığı para harcanıyor,dolapta eksikler var yine
Yanı benim adam isyan etse hakli
Önüne geçemıyorum
(4,171 puan) tarafından
Dimi valla aynı şeyi bende eşim için diyorum kuzum Allah yardımcımız olsun ya hiç alamayanlara da yardım etsin hadi bizler alıyoruz bir şekilde hiç olmayan pazarın önünden geçmez bu fiyatlara ya ona üzülüyorum valla
0 oy
(10,096 puan) tarafından
Yani normal. Ben bayadir cikmadim ama peynir zeytin cecil pazardan aliyorum kisinda her hafta balik. Bundan 5ay once 1000 kusur tutuyordu bizim alisveris
(4,171 puan) tarafından
Aynen normalde bende peynir zeytinde yufkacımdan alırım ama bu hafta kart yanımızda değildi yufka ve turşuya da 167 verince o kalsın dedik artık evde var biraz diye
0 oy
tarafından
Vala haklısın biz de iki hftada bir pazara gideriz 200 ,300 gider ama bir mesela elma aldıysan dyger hfta almiyorim değişik alıyorum öyle öyle ilerliyoruz Allah yardım etsin 
tarafından
Vala cnm tabi insan dolu almak istiyor burda meyve sebze hep 35 TL'den başlıyor geçen dört yalan olmasın 5 armut 47 tutu yuh dedim bune kızıma bı kulotcorap alım dedim 50 küçük bebek kulotlucorap bune ya Allaşkina vala millet gerçekten kafayı yemiş bişey alsak bişey alamiyoriz çok zor oda yetmiyor zaten çocuk meyve çok sevyor sayılı alablyoriz o paralarla iki üç güne btyor meyve zaten dolabı açıyor sürekli elma salata dye
(4,171 puan) tarafından
Ayy yavrum benim ya çocuklara insan kıyamıyor ki eşimde sakın kısma çocuktan al her şeyden diyor ama dediğin gibi poşete 4 5 katıyorum Bi bakıyorum 50 diyo adam şaşıp kalıyor insan
tarafından
Vala bizde dyoruz günah alalım iki hfta bir aliyorum elma portakal arrmut artık 200 300 TL ne gelmişse ek ik yok olsaydı yapardım braz falza alırdım yada ihtiyaçlarimi alırdım
(4,171 puan) tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun canım ne diyelim ❤️
tarafından
Amin cnm ya
0 oy
(2,364 puan) tarafından
Eşim pazarcı pazar alışverişini o yapıyor baya gidiyor diyo 
(4,171 puan) tarafından
Kuzu senin eşin de 20 TL Lik poşete Bi o kadar daha doldurup burası 50 diyor mu valla Bi gün kavga edeceğim biriyle en sonunda ya ne geldiyse o olsun diyorum zaten 2 kişiyiz dolduruyor eline ne gelirse ee bu kadar kimisine hayır abi bak ben sana dedim çıkar diyorum ters ters çıkarıyor falan paramızla rezil oluyoruz ya
(2,364 puan) tarafından
Eşimin öyle yaptığını yapacağını hiç düşünmüyorum benimki işinde aşırı kuralcidir nettir yani
(4,171 puan) tarafından
Ayy ne güzel inan bazen söylemekten yoruluyorum Bi poşet dolusu eşyayı alıp eve gelip sinir oluyorum bide kendileri seçmeden çürük dolduruyorlar atıyorlar hemen üstüne ya daha da kötü oluyor evde zaten
0 oy
(2,442 puan) tarafından
Her hafta ücyuz gidiyordur kesin bende kurutmalık çok yapmadım eşimde kışın onu sever fasulye al dedim bir kilo fasulye 50 lira mandalina almış havuç pırasa domates biber hepsi bu 300 gitmiş daha çocuğa muz falan da yok ha beslnmede koyuyoruz biz kendi topladığımız üzüm vardı bağlardan üzüm günüydü onu koydum kuruyemiş haftada üç gün evde köyden ceviz vardı aşure zamanı üzüm kalmisti ceviz üzüm koyuyorum iki haftadır çocuk diye anne herkez güzel kuruyemiş getiriyor sıkıldım ben Allah yardımcımız olsun
(4,171 puan) tarafından
Oyy canım benim kıyamam ben ona gerçekten her şey çocuklar için kuzum ya başka şey alıyorsan ondan kıs da çocuga azar azar al yine çerezini olur mu hiç dayanamıyorum çocuklara ben bizde de borç harç çok ama çocuk her şeyden önce geliyor işte hepimiz anneyiz çok iyi anlıyorum seni Rabbim helalinden en güzellerini almayı nasip etsin insallah ❤️
(2,442 puan) tarafından
Almış almış kuzum eşim cesit çeşit bitek ondan kisamiyoruz işte
(4,171 puan) tarafından
Ahh evlattan kısılır mı canımız onlar bizim afiyet şifa olsun her gün çeşit çeşit götürsün artık ☺️❤️
0 oy
(321 puan) tarafından
Pazara gitmem ben burda büyük bir market var haftalık olarak ordan alırım sütü kahvaltılık sebze meyve filan 600 liralık haftalık sebze ve kahvaltılık alıyorum . Misal 30lu yumurta bi kilo peynir 4 5 paket süt ufak tefek şeyler bide meyve sebze filan 600 küsür 
(4,171 puan) tarafından
Ooo gayet iyi tutuyor o zaman canım ben bunların dışında ekstra market ve online alışveriş yaparım bide daha onlar var
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Sogan patlican domates biber elma üzüm Marul salatalık kabak hepsinden yarim kilo almış 250 tl verdim diyor haftada iki kere pazara gidiyoruz kavun karpuz erik kapya biberi patatesi zeytini peyniri ve bir çok şeyi marketten alıyoruz pazarımız cok pahali fasulye burda 80 tl
(4,171 puan) tarafından
Ya ben Antalyada yaşıyorum aslında sebze meyve cenneti burası gerek bahçeler gerek seralar olsun ama gel gör ki yine de pahalı ben fasulyeyi 50 den aldım eşim geçen haftalarda 35 den 3 kilo almıştı onu yapıp attım bunu da bu hafta yemek olarak bir gün yaparım diye aldım ama dediğin gibi bazen marketler de uygun oluyo canım
(1,043 puan) tarafından
Bende izmirdeyim cnm
(4,171 puan) tarafından
Evet İzmir de pahalı Bi şehir sanırım canım Allah yardımcımız olsun
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Dün 300 lira gitti ama meyve ağırlık aldım birde domates salatalık patlıcan başka birsey yok alsam daha fazla rutardi
(4,171 puan) tarafından
Valla bende saydıklarımı aldım canım meyve çocuk için mecbur alıyoruz yoksa ben çok aramam
(2,474 puan) tarafından
Bendede 3 çocuk var onlara mecbur alıyoruz kendimize nerede canım meyve bile lüks oldu artık :)
(4,171 puan) tarafından
Ahh gülüyoruz ağlanacak halimize ya Allah bu duruma getirenlere sorsun ne diyim canım
0 oy
(409 puan) tarafından
Geçen c.tesi gittik 2 kg şeftali,1.5 kg muz, 7 tane mısır,1.5 kg hamsi,1 kg kadar havuç,2 kg elma,1.5kg patates 1 kg soğan  240 tl tutmuştu . Öyle yeşillik vs. Alınmadı her hafta da gidemiyorum gittikçe ne laxımsa öyle almaya çalışıyorum bizde genel market alışverişi fazla tutar onu da en son 20 gün önce kadar yaptık 2.5 tuttu daha dün bikaç kahvaltılık aldım bitti diye 300 civarı verdim . Yapacak bişy yok boğaz bu yemeyince olmuyo mecbur aburcuburdan baya bi azalttım işte arada içecek falan alıyoruz bu kadar .
(1,043 puan) tarafından
Cok iyi 240 tutması burda hamsi 80 tl 1.5 kilosu 120 seftali 30 sana 60 muz 40 etti mi 60 elmA 25 50 oldu patates 20 1.5 kilosu 30 sogan da 10 burda 310 tl tutar hatta daha pahalı bile olur yani
(409 puan) tarafından
Ben yazayım canım fiyatlarını
Hamsi 1.5 kg 50,muz 1.5 kg42,şeftali2 kgyakın40,elma2 kg30,patatessoğan30 ,mısır50,havuç10, böyleydi akşam pazarıydı ama aldıklarım öyle çürük döküntü değildi eşim de dedi iyi tuttu yine ben daha fazla bekliyodum diye
(4,171 puan) tarafından
Akşam pazarı daha iyi oluyor diyolar ama bende ne zaman aksam gitsem aynı paraları harcıyorum sorun bende sanırım bide güzeli kalmıyor genelde ☺️
(409 puan) tarafından
Yok valla taptazeydi hatta şeftaliden 2 kg daha almadıgıma pişman oldum baya güzeldi bizim bu pazar 8 de kapanıyor biz gittiğimizde 6.5 falan dı ellerindekiler bitsin kalmasın diye düşürüyorlar fiyatları
(4,171 puan) tarafından
Ne güzel canım bence artık bu saattlerde git sende
0 oy
(2,101 puan) tarafından
Vallahi canım eşim Dün bana 500 lira verdi işte yani ihtiyaçları falan alacaktım bir de kremalı tavuk istedi onları almaya girdim ama 500 lirayı verdim çıktım Akşam tekrar verdi oğluma işte pirinç unu irmik tarzı şeyler alayım diye onları aldım ekstra olarak bebekler için yulaf unu aldım bir de tanesi 20 liraya 6 şarlı 3 paket priz koruma aldım dünyanın parasını verdim çıktım  irdeleyen üstüne markete gittim deterjan falan almaya 600 harcadım çıktım akşam eşim eve gelmesin diyorum içimden ksldjfldkfşdk Sanki o bana tutumlu ol dedikçe daha çok para harcıyormuşum gibi geliyor ama yani ihtiyaçlar bitmiyor Sonuçta ben deterjan almasam o çamaşırlar yıkanmayacak bez almazsan bu çocuğun altını bağlayamam ıslak mendili almazsam silemem yani aldıklarımın içinde keyfe keder harcadığım bir şey yok hep eksikleri aldım
(4,171 puan) tarafından
Çok çok haklısın temel ihtiyaçlarımızı alırken bile düşünür olduk yani hepsi ihtiyaç boğazdan kısılmıyor ki hele de çocuk varsa kendinden önce onu düşünüyorsun zaten
(2,101 puan) tarafından
Aynen öyle valla genelde bebeğimin yediği şeyleri alıyorum istemeden öncelik o olmuş geçen gittim pazara 8 aylık bebe yiyecekleri alıp eve dönmüşüm evde fark ettim
(4,171 puan) tarafından
Ahaha bende ek gıdanın ilk zamanları öyle idim Bi giderdim karnıbahar brokoli havuç kabak tatlı patates hep mama şeyleri almışım gelmişim diyordum ☺️
(2,101 puan) tarafından
Bende şuan öyleyim canım ona akıl geliyorum bir bakıyorum bir tek elimde dolmalık biber var jsşdldldldlfjflkdşdn
(4,171 puan) tarafından
Yaa şifa olsun bebişe insallah canım her şey onlar için ne yapalım ☺️❤️
0 oy
tarafından
4 kişiyiz her pazar pazarına gidiyoruz. 

400-500 TL tutuyor 
(4,171 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun kuzum çocuklar da olunca her hafta gitmek gerekiyor tabi
tarafından
Aynen canım meyve yiyiyor lar okula da koyuyorum
(4,171 puan) tarafından
Allah sana bağışlasın canları sağolsun da bir şekilde alacagız ne yapalım ❤️
tarafından
Alıyoruz vallah yeterki yesinler
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Bın mılyon mılyar sen sen bu parayı naptın 
(4,171 puan) tarafından
Ahahah Ayşenur ya gidiyor gidiyor nasıl olıyor bende anlamıyorum para resmen su gibi akıp gidiyor ☹️☺️
(2,366 puan) tarafından
Gıder vallah balım
0 oy
(2,917 puan) tarafından
Biz 4 kişi ve 3 yaşında oğlum var 

Rahat 2 bin lira her hafta gidiyor

Sanki evde ordu var sjsjd
(4,171 puan) tarafından
Aslında evde ordu yok da fiyatlar böyle olunca yapacak bir şey yok durumuna gelip alıyoruz canım el mecbur diye pazarda kadınlar diyo suç bizde işte bu paraya gelip alıyoruz alma ellerinde kalsın bak bakalım böyle yapabilirler mi diye
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Biz genelde domatesi çok alıyoruz haftada 2-3 kilo gerisi birer kilo yarım kilo aldığımda oluyor. 500-600 tutuyor. Allah kalabalık ailelere yardım etsin.
(4,171 puan) tarafından
Değil mi kalabalık aileler için durum daha da zor ben hatırlıyorum biz ortaokulda iken annem pazara aynı günde nerdeyse 3 kere giderdi birinde sepeti ağzına kadar doldurur gelirdi sebze ile çünkü bizde kalabalık aile idik gelenimiz gidenimiz de olurdu diğerinde meyve alır gelirdi babam Bi sepet dolusu karpuz kavun alır gelirdi her yemeğin kahvaltının yanına koyardık yani ve sadece babamın emekli maaşı ile olurdu bu alışveriş artı 3 çocuk okutuyordu o dönem hani ne değişti şimdi asla kalabalık bir aile öyle alışveriş yapamaz yani dolu dolu durumu çok çok iyi değilse diyorum ya bizim bir emekli maaşı idi o zaman
(1,766 puan) tarafından
Öyle bir dönemdeyiz ki bir evde en az 2 kişi çalışacak ki ev geçinsin.
(4,171 puan) tarafından
Aynen öyle öteki türlü de ay sonunu kredi kartı ile getiriyor herkes işte canım
0 oy
(4,275 puan) tarafından
Biz de bugun gittik 700 lira verdik. 2 hafta da bi gidiyoruz.
(4,171 puan) tarafından
Hemen hemen her yer aynı desene canım
0 oy
(845 puan) tarafından
Salı günü pazar yaptım 700 lira meyve sadece şeftali aldım herşey ateş pahası 
(4,171 puan) tarafından
Aynen öyle valla her şey ateş pahası Allah yardımcımız olsun canım
0 oy
(11,438 puan) tarafından
Her pazara çıktığımda 300 net gidiyor az deme bize çok patates, soğan, biber, domates, patlıcan, kabak hiç birini almıyoruz aldığımız 1 2 meyve 1 2 limon havuc gibi yan ürünler Allah yardımcınız olsun inan çok üzülüyorum biz burda ekiyoruz fazla geleni dağıtacak yer arıyoruz 
(4,171 puan) tarafından
Aaa yakınmışız kız ben de Antalyadayım ☺️ Burdur bucak a kız kardeşimi kayda götürmüştük ☺️
(11,438 puan) tarafından
Yakın canım yakın ama antalyaya bakarak burdurun merkezi bir köy  :D
(4,171 puan) tarafından
Merkezi Bi köydeyim mi demek istedin kız anlamadım ☺️
(11,438 puan) tarafından
Canim ben burdurun merkez koylerindeyim o ayrı konu burdurun bildiğin merkezi, çarşısı yani antalyaya kıyasla köy gibi demek istedim  :D
Yakın ama alakası yok anlamında :))
(4,171 puan) tarafından
Ha tamam kuzu ben mesafe anlamında dedim zaten yakınız diye alaka anlamında değil :)))
0 oy
tarafından
A dan z ye almaya kalkarsan zaten 1000 üzerinde tutar eşim çok sebze yemediği için kızım ve bana alıyorum onda da 500 net gidiyor sadece sebze meyve
(4,171 puan) tarafından
Yani saydıklarımda çok da a dan z ye yok ki kuzum benimki de sebze pek sevmez ama çocuk yesin diye azar azar mecbur alıyorum meyve zaten üzüm muz şeftali aldım
tarafından
Canım benim için  demek istedim zaten antepde Antalya'daki gibi pazarda herşey yok belirli seyeler beni eşimde hiç sebze yemez kizmla bana göre alıyoruz işte Allah tek kişi çalışıp asgari ücretle gecinene yardım etsin
(4,171 puan) tarafından
Değil mi aynen öyle bu devirde tek maaş kira olup bide asgari ücretse ve ev geçiniyorsa valla helal olsun o adama derim

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 588 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Bulut01 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 337 göst.
0 oy
36 cevap 626 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 225 göst.
15 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu