0 oy
183 göst.
Aile kategorisinde (2,715 puan) tarafından
3 yaşında bir kızım var. Arada inatlaşıyor, her yaptığıma karışıyor bazen iş yaptırmıyor. 2 yaşa nazaran çok çok daha iyi ama tam ne kadar sıkıntısız bi çocuk oldu derken tekrar huysuzlukları başlıyor.

Kardeş düşünüyoruz. 

2 çocuk oldu mu işler gerçekten daha mı zor oluyor?

İyi örnekleri yok mudur? 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben 2 çocuk isterdim ama 1 de kalacaz öyle gözüküyor 
-Reklam-
0 oy
tarafından

Bence öyle  :D 2 kızım var  ablası okulda iken bal gibiyiz ama ikisi bir arada çıldırıyorum (bazen canıımm arada)

Birinden biri olunca daha sakin daha anlaşılır oluyor ama ikisi bir arada olunca ara yapmak kavga ayırmak dur sus vs çok oluyor. Hele benim 3. Yolda bakalım ne olacak  :D

0 oy
(5,596 puan) tarafından
Tabi ki öyle değil canım elbette zorluğu var ama sonra onların oyun oynaması sarılmasi herşeye bedel oluyo ikisinin arasında 18 ay var çok korktuydum ama sonra sonra çok iyi olmuş dedim ilk zaman zor oluyo büyük alışana kadar ondan sonra kardeşine bak iki dk desen yanında duruyo 
0 oy
tarafından
Büyüğüm 10 yaşına girecek ortancam 6 yaşında okuldan gelir gelmez kıyamet kopuyor evde birde erkek çocuğu hepsi en küçüğüm 1 yaşında zor çok zor ama kardeşsiz tek çocuk olarak büyüdüm ben o dahada zor..bazen ucunu oynarken sohbet ederken görmek unutturuyor her zorluğu ☺️
0 oy
(1,047 puan) tarafından

4 çoçuğa bakan ben bu postan çikar:D

0 oy
(971 puan) tarafından
2 çocukla iler daha zor ama bazı açıdan daha kolay kardeşi olunca oynama yaşına gelince örnek 1 yaş mesela o zaman kardeşiyle oynuyo senin eteklerinden ayrılıyor. Ben şimdi daha rahatım birlikte oynamaları çok güzel 2 çocuk bambaşka güzel bence 
(10,152 puan) tarafından
Aralari ne kadar canim merakettim :) benim buyuk 3 yasini 1 ay gecti kucuk 8aylik
(971 puan) tarafından
Büyüğü 3 yaş küçüğü de 22 aylık
(10,152 puan) tarafından
Hee seninkinin aralari yok kiz ondan :)
(971 puan) tarafından
Evet
0 oy
(3,844 puan) tarafından
2,1den

4te 3ten herzaman daha iyidir. Bu konu üzerine Amerika da tezler yazılıp tv'lerdeki demeçler viral olmuştu bir ara. Bende katılıyorum. 
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Benim de 10 yaşında çocuğum var tek çocuğunda zorlukları var. Asla kıymet bilmiyor, hayatın onun etrafında dönmesine alışmış. Bir tane olunca ilgi bölünmüyor anne baba olarak ta elimizden geleni yapıyoruz. Bazı olumsuz yönleri oluyor. Bu kadar beklediğime pişman oldum 
(10,152 puan) tarafından
Kiz daha yapma zaten bu saatten sonra :)
(1,100 puan) tarafından
20 haftalık hamileyim. istedik bir tane daha çocuğumuz olsun
(10,152 puan) tarafından
Ay Allah yardim etsin ya keskeler anlamsiz ama keske o kadar ara vermeseydin :)
0 oy
(625 puan) tarafından
Ben 3 isterdim ama 1den fazlasını bu pahalılıkla yapmak için milyarder olmak gerekiyor. Yoksa çocuk yapılır, karın doyurulur onda bi şey yok.
0 oy
(7,446 puan) tarafından
Var tabiki benim iki oğlum var 2 yaş ve 8 aylık öyle güzel anlar ve eğlenceli anlar oluyor ki anlatamam tabiki zor oluyor ama iyi ki demediğim bir an bile yok ❤️❤️
(7,446 puan) tarafından
Neden öyle dedin ki :) valla yorucu oluyor ama gün sonunda uyuyolar belli bir düzen kurmaya çalıştık eşim çok yardımcı işten gelince yardım eder her konuda bu böyle ama illaki zor oluyor ama canları sağolsun bir can değil iki can yetiştiriyoruz kolay olmayacak tabi  ;) ben tek çocukken ohooo çok rahattım ilk oğlum akıllı uslu beni hiç üzmedi hala da öyle ama miniğim bir dakika durmaz 2 senede yaşamadığımı 8 ayda yaşattı ama çok gülüyorum orası ayrı :))
(10,152 puan) tarafından
Iste avantajin o. Ilk cocugunun daha uslu olmasi :) kuzeniminde oyle buyuk olan daha uslu sakin o yuzden 2.ye ayak uyduruyo. Ama benimki tam tersi buyuk olan cok fena o yuzdende herkese kafayi yedirmis durumda :))
(7,446 puan) tarafından
Tam tersi olsaydı ikinciyi yaparmıydım bilmem ama hep derim hamileliğim çok rahat geçti büyük oğlum laftan anlardı kötüyüm dediğimde sarılıp yatardık ben uyurdum beni beklerdi iyi olana kadar ben iyiyim annecim dediğimde öyle uyurdu ah bitanem benim ya❤️❤️
(10,152 puan) tarafından
Ay yok nerde bizimki tam bir çılgin :D
(7,446 puan) tarafından
Benim miniğim öyle valla :))
0 oy
tarafından
İyi tarafı kardeşi olacak onunla güzel vakt geçirecek kardeşinden kardeşi ondan güzel şeyler öğrenicek.  

Onlar beraber oynarken anneye biraz daha vakit kalıyor. Evet zorluğu var ikisine bakmak konusunda ama ona bakarsan 1 çocuğa da bakarken zorlanıyor anneler. 
0 oy
(10,152 puan) tarafından

Benimde oglum 3 yasinda 8aylikta bi kizim var tek cocuk gercekten hic hic cocukmus. Esimde oyle diyor :D

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 224 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Erkekannesigm (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 350 göst.
7 Mart 2020 Aile kategorisinde Prens-annesi44 (516 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 172 göst.
20 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Mevah (1,513 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 120 göst.
17 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Biriiste (413 puan) tarafından soruldu

383,036 soru

11,465,589 cevap

35,065 kullanıcı

...