0 oy
1,703 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Arkadaşlar, lütfen beni kınamayın, kötü sözler demeyin. Çünkü ben zaten böyle düşündüğüm için vicdan azabı duyuyorum. Fakat elimde değil, birazdan yazacağım şey neredeyse her çocuğuma baktığımda aklıma geliyor ve üzülüyorum. Bu sıkıntımı ilk kez sizlere yazmış olacağım. Aileme, arkadaşlarıma, kimseye söyleyemiyorum. Lütfen halimi anlamaya çalışın ve durumu yorumlayın. Bana nankör demeyin, kötü sözler etmeyin.

Ben aslen İtalyan kökenli bir kadınım. Kumralım ve daima beğenilmişimdir. Eşim Türk, o da kumral ve eli yüzü düzgün bir adam. Bizim 1,5 yaşında bir çocuğumu var ve çocuğum çilli ve kızıl. Ama böyle çok cart bir kızıl. Eşime de bana da benzemiyor pek. İkimizin de ailesinde kızıl kimse yok, kime çekmiş olduğunu bilmiyoruz. İnsanlardan çocuğumla ilgili hiç iltifat almıyorum, hep neden kızıl oldu bu ya deyip duruyorlar. Ve bu beni çok üzüyor. Büyüdüğünde de tipiyle dalga geçecekler, onu üzeceklermiş gibi hissediyorum.

Sevenlerimden bile çocuğumun tipini, kızıllığını sorgulayan "annesi babası güzel de bu çocuk niye böyle oldu" diyen var, sevmeyenlerimi varın siz düşünün.

Çocuğumu seviyorum ve iyi bakıyorum, bu konuda şüpheniz olmasın. Ama 1,5 yıldır neredeyse her gün bu konuda bazen düşünüp huzursuzluk hissediyorum. 

60 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Ay onu dıyenler *** yesin, acaba Turkıyede kac kızıl bebek varmış? Kac tane gormusler bugune kadar, senın bunlardan etkılenmemen lazım kargaya yavrusu şahin gozukurmus valla ben kızımın burnuna patlıcan burunlu derım biri dese sen o burnuna bak dıye hemen cemkırırım, guzellık algısına uymak zorunda degıl herkes 
(997 puan) tarafından
Birde bi italyana göre harika bir Türkçe ile yazılmış :D
tarafından
İtalyan kokenlıyım dıyor ama, Turkıyede herkes bıyerden kokenlı :D benım babamın babası azerı mesela, babanem romanyadan göçmüş :D sanmam nazlı olsun nazlı bu kadar uzun yazamaz :D
(997 puan) tarafından
:D ahahaha bende Trabzonluyum ama soyumuz yunanlara dayanıyor"muş" :D annemler hep öyle derdi . E devlette soy ağacında gözükmüyor

Nazlinin Türkçeside bu kadar iyi değildi bacım :D
(9,679 puan) tarafından
Noktalama işaretleri kullanmış arkadaş, kesinlikle nazlı değil :D
(1 puan) tarafından
Siteye dün kayıt oldum, bahsettiğiniz kişi değilim.
Yorumuna dün gece cevap verdiğim kişiler oldu, sonra uyumuşum.
İzmir levanteniyim. Ailem Osmanlı topraklarına ticaret için gelip yerleşmiş. Ben Türkiye'de doğdum, dedem de, babam da. Fakat isimlerimiz ve soyisimlerimiz İtalyan.
-Reklam-
+2 oy
(10,485 puan) tarafından
Merhaba Monica belluci. Evladını değil ama seni merak ettim :) kızıl ve çilli ise çok da sevimlidir açıkçası 
(1,147 puan) tarafından
Kız adıni ne bildin kadınınn
(10,485 puan) tarafından
Monica belluci dünyaca ünlü bir sinema sanatçısı/manken. İtalyan asıllı
(1,147 puan) tarafından
Ben kendi adımı unutmuşum artık :) hiç bilmem
+1 oy
(891 puan) tarafından
Huyu ahlakı güzel olsun annesi huyu güzel olanın gerçekten yüzüne vuruyor o güzellik merak etme 
+1 oy
(2,373 puan) tarafından
Merak ettimi paşayı şimdi 
+1 oy
tarafından
Neden başkalarının çocuğuna iltifat etmesini bekliyorsun ki çocuk doğup büyüyene kadar bir sürü değişiklik yaşıyor ilerde böyle kalmicak sen ona bakıp üzülürsen ona bunu hissettirirsen ilerde kendine güveni olmayan eksik hisseden bı çocuk olucak kim ne derse desin benim gözümde dünyanın en tatlı çocuğu diyebilmelisin bunu çocuğuna hissettirmen lazım çevredekiler her yorumu yapar dilin kemiği yok ama senin bunlara asla takilmaman lazım Allah seni layık gormuski sana evlat nasip etmiş herşeyden önce onu yaratan allah yaradanami üzüntün yaratanamı yapma Allah aşkına şeytanın vesveselerine kulak asma 
+1 oy
(1,499 puan) tarafından
Hahahhaahha İtalyan kökenliymis canım senin gibi yüz tane İtalya'nın kökü gelse o çocuğun tırnağı kadar güzel olamaz sen güzel bakmayı beceremediysen çocuğun ne kabahati var eltim kaynanam kayınlarım içinde bir tek benle oğlum sarışınız oğlumun ilk saçını kestigimde sarı saçları gitti kahve rengi oldu saçları kayananmla eltimin nasil hoşuna gitmişti görsen ohh oğlun bize benzicek esmer olcak dediler bende dedim ki sülaleniz de oğlum kadar güzel bir esmer bulunur mu acaba hepinizden güzel benim oğlum bir daha da ağızlarını açamadılar bende bitek bu tuhaflık elttimde var sanıyordum kızı esmer Güzeli ama her fotoğraf paylaştığında kızını siyah beyaz ceker valla linclemeyin demişsin amacım linclemek değil ama senin çocuğun adına ben çok üzüldüm onda ki güzelliği göremediğin için bişey diyemiyorum 
+1 oy
(9,008 puan) tarafından
Ay bir dizi var anne with ann e diye. Onu izle bir kere. Kızıl olsun ne varmış. Her türlü bebek yani çok tatlıdır eminim. Büyüyünce de çok güzel olur. 
(1 puan) tarafından
İzledim. O kız da hep kahverengi saçlara sahip olmak istedi ve dış görünüşü açısından aşağılandı. Benim bebeğimi de böyle fütursuzca eleştiriyorlar bu anne babadan nasıl oldu böyle diye. Büyüyünce de okullarda zorbalık yaşamasından çekiniyorum. Tüm bunlar beni üzüyor.
(9,008 puan) tarafından
Bizim de Rus bir komsu var. Kızı kızıl çilli..okulda çok ilgi cekiyo herkes çok seviyomus. Tek derdin bu olsun canım. Saç boyanır çiller kapanır. Sağlığı yerinde olsun.
0 oy
(7,994 puan) tarafından
Merak ettim oğlunu şahsen 
0 oy
(757 puan) tarafından
Canisi 750 bin gen var yani senin çocuğun zenci bile olsa sorgulama çünkü o 750 bin gen senin sulalenin sülalesinin 7 ceddinden gen gelir .  Bence çocuğun çok tatlı  millete bakma
0 oy
tarafından
Hayır hayır insnalar saçı saçı olsa niye sarı doğdu der kumral olsa sana az benzemiş der ay bırak milletin ağzını sen eli ayağı düzgün saglikliysa herkese kulagaini tıka yavrucugunu bol bol sev 
(1 puan) tarafından
ama bunu kendi annem ve kız kardeşim de yapıyor
tarafından
Sana bişey diyim mi iki teyzem var annem en büyükleri ortanca teyzem kucukle dalga geçermiş senin cocuklarinda senin gibi esmer kara kuru olur diye kendisi de bembeyz bir kadın şimdi küçüğün çocukları renkli gözlü bembeyaz kendisi cocukari çok esmer :) insanlara kinadiklarini göstermeden öldürmüyor Allah kulak asma asla onlar dedikçe daha çok sarıl op kapatırlar cenelerini bizim ailede de var annesi çok güzel babası çok yakışıklı kardeşi sarışın küçüğü kızıl dediğin gibi çilli bir defa düşünmedik bu çocuk niye kızıl diye
(2,006 puan) tarafından
Bizimde gelin var bir tane gorumcesinin biraz zekası düşük ben demiyorum doktor da yüzde 60 mi cikmis az çıkmış işte 11-12 yaş çocuk gibi ama topluma ayak uyduruyor ,konusmasi biraz kötü onun konuşması ile çok dalga geçermiş gelin  peltek konuşuyor bazı lafları tam çıkaramıyor diye bir kaç kere taklitini yaparken görmüşler taklit yapıp gülmüsler falan tabi kayinvaldesin çok gücüne gitmiş, sonra kendi çocugu doğdu ağır otizimli doğdu , liseye gidecek asla  konuşmuyor konussada farklı şeyler söylüyor tam çıkaramıyor  anlamıyorsun ,göz teması kurmuyor , lise çağında şimdi bir kere anne dese dünya mutlusu olacaklar dediğin gibi insan kinadigin şey başına geliyor
0 oy
(1,218 puan) tarafından
Atsana bakayım kızıl kivirciga:)
0 oy
tarafından
Resmi atabilir misiniz 
0 oy
(8,020 puan) tarafından
Hastanede karışma gibi bir durumu var mı.benim kızım daha karışıyordu yani hala var karışma gibi durumlar

Birde takma kimseyi benim oğlum çekik gözlü kumral ne benle ne babası ile alakası yok herkes sorguluyor niye böyle ama kardeşimin tipkisi dayisina benziyor diyorum.ha benzemeseydide kardeşime gene takmazdim eminim benim oğlum karışmadı çünkü:)
(1 puan) tarafından
Gerçekten bunu düşünürdüm ama doğumdan önce ultrasonla bebeğime bakılmıştı birkaç kez. Ekranda gördüğüm yüzün aynısı.
0 oy
(1,480 puan) tarafından
Kuuzum benm anlıyorum senı bnm bebeğim doğduğunda çikolata gibiydi o kdar esmerdi abisi beyaz ablası sarışın milleti bırak bn bile cok şaşırdım sjsjsj ilk doğduğunda narkoz etkisinle karışmasın bizde bu kdar esmer yok bile demişim. Kızımdan içinde gerzek insanlar laf etmeye kalktı ağızlarına kapatrdım. Şimdi cürret edemiyolar gerçi teni açıldı ama bna sonradan çok tatlı geldi narkozu atınca sjsj
0 oy
(488 puan) tarafından
Ayy gözümde canlandırdım da kızıl ve çilli. Çok aşırı güzel, havalı ve farklı bir çocuk canlandı gözümde. Benim çocuğum öyle olsa çok mutlu olurdum herhalde. Üstelik ailedeki tek kızıl çocuk. 
(1 puan) tarafından
yanaklarında hafif çiller yok. tüm yüzü çilli.
(488 puan) tarafından
Çok tatlıı eminim. Oldun olası çillere aşığım
0 oy
(11,099 puan) tarafından
Bi tek bana mı muhteşem geliyor kızıl ve çilli yüzler. Kim ne diyorsa desin UMURSAMA. Rabbim çeşit çeşit insan yaratmış ve bence çok güzel kızıllar hayranım hatta görünüşlerine 
0 oy
tarafından
insanlara takilirsaniz mukemmel de olsa hersey uzulursunuz duya duya gercekten kotu olmayan sey bile kotu gelir ki ben cocugum kizil olsun cok isterdim.rabbim emanetlere layikiyla annelik babalik yapabilmeyi nasip etsin bu tur dusunceler seytandan sizi geriletir ileri bakin saglikli akilli daha ne olsun cirkin de olsalar kotu de olsalar her haliylr bizim evlatlarimiz siz neden aldiris ediyorsunuz etrafa onlar cok mu dogru soyluyor.cevremizdekilerin %90 i bizim iyiligimizi falan istemiyor.dusunup de kendimi huzursuz bile etmem buna ihtimal dahi vermem benim oglum herkesten guzel herkestwn baska cunku o benim oglum o bana allahin emaneti BANA emanet edilmis her haliyle sukurler olsun
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Eminim ki yavrunuz da sizin kadar güzeldir ama bakış açınız ile alakalı bir durum bence. 

Sizin için güzellik algısı çevrede beğenilmek yada hoş iltifatlar duymak ancak kriteri çevreniz belirlemiyor  unutmayın ve güzellik çok göreceli bir kavram.Mesela ben kızıl olup çilli olanlara bayılırım ve bana acayip sempatik acayip tatli gelirler şimdi ben zevksiz biri miyim size göre yada başkalarına göre ☺️☺️Bana göre acayip zevkli bir kadınım benim çevremde genelde benim beğendiklerime ve tercihlerimi genelde beğenirler begenmeselerde umrumda mi o da ayrı bir soru ..

yada ben açık  mavi gözlü insanları soğuk mat bulurum antipati duyarım ama bu insanlar çirkin demek degil ki yada ben öyle düşünüyorum diye soğuklar mi ??

Önce bu durumu kabullenip önünüze bakın şimdiyi çözmeden birde geleceğe sorun yaratıyorsunuz farkında mısınız.

Allah herkese can sağlığı evinde huzur mutluluk versin.
0 oy
(1,194 puan) tarafından
Canım senin bebeğin çok az bulanan biseye sahip dünyada kızıl bebek sayıları çok azdır ve kızil olanlar çok. Akilidir bilimde kanıtlanmıştır kızıl olanlar çok güzel farklı gelirler ilgi cekicidirler ve bence senin çocuğun anlattığına göre çok tatlı çekici bı çocuk 
0 oy
(625 puan) tarafından
Türkiye’de yaşıyosanız ve Avrupa’da yaşamak için küçük bir ihtimaliniz bile varsa durmayın bence. Densiz saygısız insanların yetiştirdiği çocuklar da aileleri gibi oluyor çünkü ve malesef çok fazlalar. Okulda orda burda zorbalıktan geçilmiyor sonra.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 188 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Nesliss193. (244 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 201 göst.
14 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Merve atabay (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 311 göst.
27 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Esraesma63 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.