0 oy
881 göst.
Aile kategorisinde (44 puan) tarafından
Arkadaşlar 1.5 senedir evliyim eşim halamın oğlu olur. Görümcem yani kuzenim geçen sene bir kere nişanlanıp nişan attı. Bende 1 ay önce doğum yaptım . Eşim doğumdan sonra ailesinin yanına bir kaç defa gitti ve eve geç döndü telefonlarıma da cevap vermiyordu. Ailesinin yanında diye ses etmedim . Neyse geçenlerde bir akrabamız bana hayırlı olsun görümcen nişanlanmış gibi bişey döyledi yok dedim öyle bişey olsa duyardım yani hem görümceö hem kuzenim. Neyse akşam eşim geldi eve dedim böyle nişey duydum. Bana dedi ki evet verdik rümeysayı Allah Allah dedim ne ara verdiniz falan ya ben sana söylicektim de annem kimseye söyleme dedi . Nasıl yani dedim ne zamandan beridir böyle bi konu var dedim 1 aydır dedi 2 gün sonra da nişanı varmış . Çok sinirlendim ben düşmanmıyım benden saklıyorsunuz dedim 2 gün sonra nişanı var ben başkasından duyuyorum . Eşim ailesinin yanına gittiği günler de aslında görücüler gelip gidiyormuş isteme falan olmuş.çok sinirlendim gelmiyorum ben dedim eşime nişana falan dedim ses etmedi haklısın dedi sadece . Niaşn günü de gitmedim kaynanam aradı niye gelmedin falan dedi bende oğlunu tembihlemişsin bana söylemesin diye ne alaka ben aileden değilmiyim gizli saklı iş yapıyorsun dedim gelmiyorum dedim. O da uzatma gelip alıyorum seni dedi.  Eve geldi istemiyorum dedim gelmek . Zaten kaynanmla konuşmuyorum babamla araları bozuk bana da hep yansıttı doğum yaptım hiç gelmedi ne hamileyken ne hastanede ne eve geldi. Konuşmuyorduk. . Ben gelmiyorum diyince sinirlendi daha bir aylık bebeğimi kucakladığı gibi evden çıktı mecbur alal acele çocuğa iki parça kıyafet kundak falan alıp peşinden gittim . Keşke gitmeseydim pişman da oldum nişanda benimle hiç konuşmadı yüzüme bakmadı el gibiydim zaten ailemi de çağırmamış tı. Siz olsanız gidermiydiniz

45 Cevaplar

+6 oy
(2,704 puan) tarafından
Kocan koca değilmiş ki anası ne olsun
-Reklam-
+2 oy
(5,373 puan) tarafından
Millet sorarsa diye seni zorla götürmüş yine seni değil kendini düşünmüş.. Gitmezdim ailemi bile katardım bu kavgaya nasıl olsa haklısın 
(44 puan) tarafından
Zaten öyle millet gelinin nerde demesin diye
+1 oy
(383 puan) tarafından
Bu yüzden akraba evliliğine çok karşıyım yedi kat yabancı olsun 
+1 oy
(1,573 puan) tarafından
Bebegını evimi basıp kacırdım dıye polısı arardım rezıl ederdım o mukemmel nısan gununde onu.. 

kocanda kusura bakma gram adam degılmıs karısından saklar mı ınsan ya ne alaka ya
(44 puan) tarafından
Annesi şey demiş zaten bi kez nişan attı kardeşin kimseye söyleme laf olmasın belki buda olmaz gibisinden oda anlamamış tamam kimseye söylemem dedimş de ben kimse değilim onu anlamamış benden bile gizlemiş
(1,573 puan) tarafından
Anlamamıs degıl aılesı olarak senı benımseyemememıs hala anasının etegınde kocan valla resmen dıslamıslar senı
(48,880 puan) tarafından
yoo istemede gidpp geldiginde esin nerde dememis mi ailesi ailesini aklamaya calisiyo. esinde izguzar onlarda
0 oy
(2,302 puan) tarafından
Seni ve aileni hiç e saymış canım ben olsaydım gitmezdim babanın kardesi herseyden önemlisi 
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Tabikide gitmezdim hatta bebegimi alir eve dönerdim orda durmakla hata etmişsin   düğüne falanda gitme terbiyesizlik resmen eşinde suçlu neden annesinin lafını dinleyip söylemiyor 
0 oy
(13,190 puan) tarafından

Onlarla aran bozulmuş ama eşin de nasıl saklamış

Büyük konuşmayayım ama hiç bir güç beni oraya götüremezdi herhalde al git derdim çocuğu blöf yaparak zaten gidemez dönerdi 
0 oy
(2,013 puan) tarafından
asla gitmezdim o ne oyle senden saklanms aileden deilmsn sen hem kuzenisinde soylememelernn amaci ne
(44 puan) tarafından
Dediğim gibi halamla babam araları bozuk konuşmuyorlar eşimle benim bir kavgam yüzünden. Bu yüzden halam bana düşman kesildi kardeşimle senin yüzden kavga ettik diye.
0 oy
(5,789 puan) tarafından
Asla ama asla gitmezdim bebeğimi zorla alan birini annede osla saçından tutar kapıya atardım hatsiz ya 
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Eşin aile olamamış.. hala annesinin eteğinde 
0 oy
(6,242 puan) tarafından
Gitmezdim, el gibi davranmışlar. Ben de el gibi davranır gitmezdim. 
0 oy
(15,377 puan) tarafından
Gitmezdim. Asla bı daha da yüzlerine bakmazdim. Eşinde asıl suç. Nasıl senden bu kadar uzun süre sakliyor. Onun yapması gereken karımı istemiyosaniz ben de gelmiyorum demekti. Kaynanan da çocuğu götürürken bı olay çıkaracaktın aslında. O olacaktı. Senden saklama sebepleri ne acaba ben onu anlamadım. Ben olsam yedi düvele yaptıklarını anlatırdım.
(44 puan) tarafından
Bi kere nişan atmış belki bu iş de olmaz laf söz olmasın kimse olana kadar bilmesin diyeymiş.
(15,377 puan) tarafından
Öyle de olsa eşin senden rica edebilirdi bunu. Aramızda kalsın sen ailedensin ama başkası duymasın diyebilirdi.
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Ben gitmezdim hadi bebeğimi aldı gitti gider bebeğimi alırdım geri eve dönerdim hiç hoş bir davranış değil dışlanmak ne ya el miyim ben valla sen iyi durmuşsun ben bebeğimi alır çıkardım durmazdım
0 oy
(11,107 puan) tarafından
Ben de bebeğimi kaptığım gibi geri dönerdim o nasıl hala yaa.. Ama asıl tepkiyi eşine vermen gerekiyodu kaynanandan çok o suçlu. Hiç mi diyememiş karım el mi diye. Kimseye söyleme denilen şeyi başkasından duyuyorsan demek ki birilerine söylenmiş. Sen önemsenmemişsin. Sen de onları umursama. Yerinde olsam düğüne de gitmem
0 oy
(8,041 puan) tarafından
Ne giderim ne hayırlı olsun derim
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Valla tatlım öylede böylede gitmişsin sorsan ne 

Ve şu çok önemli gitmem demişsin zorlada olsa seni götürdülerdimi götürdüler yapacağın şey bu saatten sonraki hamleler ve ben senin yerinde olsam eşime koyarım tepkimi hayırdır karısından gizliyecek ne bu altı üstü götü boklu Görümceyi istemeye gelmişler 
(44 puan) tarafından
İşte kaynanam eşime demiş ki kardeşin bi kere nişan attı belki buda olmaz millet duymasın kesinleşenene kadar oda ben dahil kimseye söylememiş ama özellikle banada söylememsini söylemiş benim ailemle konuşmuyorlar ha onlara söylerim vs. Diye
(5,373 puan) tarafından
Post sahibi değilim de Vala yani ne bu saklamalar sanki devlet sırrı gibi. Memleket ruh hastası dolu ya
(1,347 puan) tarafından
Valla eşime kim ne derse desin ilk önce bana gelip söyler kusura bakmasınlar nişan attıysa Nolmuş baya abartmışlar memleket meselesi yapmışlar
(1,347 puan) tarafından
Minik 20 demi ya kendilerini pek Bi önemsemişler haspalarım
(44 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(4,740 puan) tarafından
Orası en büyük hatayı esin yapmış 
0 oy
(635 puan) tarafından
Büyük konusmuyum ama böyle bir durum da gitmezdim gorumcem yok ama kaynıma nisan koyasa bana soylemese kuserim 
0 oy
(419 puan) tarafından
Asla esin de yanlıs yapmıs sanakarsı
0 oy
(13,841 puan) tarafından
Gitmezdimmmm net 

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 840 göst.
23 Aralık 2023 Aile kategorisinde Minikii (526 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 158 göst.
15 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Birdirbir (298 puan) tarafından soruldu

382,118 soru

11,440,805 cevap

35,011 kullanıcı

...