0 oy
188 göst.
Diğer kategorisinde (156 puan) tarafından
Kızlar 15 aylık kızımın şimdiye kadar naptiysam uyku düzenini oluşturmadım her yolu denedim .Lütfen şunu yap bunu yap diye tavsiye vermeyin çünkü gerçekten her yolu denedjm .Hala daha gece 3-4-5 o şekilde uyuyor .Yani anlamıyorum saatler öncesinden uyku sinyali alıyorum gerçekten uykusu oluyor fakat saatlerce uykuya dalamiyor bir türlü bizde eşimle bu damlayı kullanmaya karar verdik çünkü gerçekten sinir sistemim bozuluyor istemeden kızıma yansıtıyorum sonra çok üzülüyorum. 9-10 saat uyanık kalıyor o da sersem gibi dolanıyor onun için de iyi olacak diye düşünüyorum. Bu uyku konusunda bir uzman desteği de alicam zaten fakat o gune kadar kullanmak istiyorum var mı aranızda kullanan fayda gören bir zarari yok değil mi ?

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Zararı yok canım düzenli kullan etkisini 1 haftada anca görürsün 
tarafından
Canım çocuğu meme bağımlısı yapmışsin memeyi biraktir artık düzene girer
(363 puan) tarafından
Meme bağımlısı doğdu benimki yenidoğan döneminde de çok çektim 2 saatte bir emzirmem lazımdı kıyametler kopuyodu saat dolana kadar. Şuan o düşkünlüğü yok Allah'a şükür ama kalkıp oyun oynamak istiyor. Gece 5te pilim bitti, eşim işe gidene kadar ilgilendi de biraz uyudum, adamda uykusuz uykusuz gitti işe ki zaten sesimizden uyuyamadı bütün gece. Allah nasip ederse 2 yaşına kadar emsin istiyorum ama bıraktıktan sonra da düzene girmediği oluyomuş ondan da korkuyorum. En son suriye damlasına başlıcam 2 gün uyutuyomuş :D :P
(363 puan) tarafından
Kız 1.30dan 4e kadar full emzirmedim orda anlam hatası oluşmuş :D
(156 puan) tarafından
Merve.2022 Canım benim kız da aynısını yapıyor biliyor musun .Emerek uyuyor dün gece 11 de başladım uyutmaya tee gece 2 buçuğu geçti anca uyudu .Sende bu damlaya başla bakalım bi fayda görürüz belki
(363 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah
-Reklam-
0 oy
(659 puan) tarafından
Ben hıc kullanmadım ama oglum dıl terapiye gıdıyor peltek oldugu ıcın orada bir bayan var torununu getiren soyle ıddia ediyor cocuga anne hep bı uyku damlası vermıs o yuzden guya konusmuyo dıyo o kız 4 yasında ve hıc konusmuyo sahıden ben dedıgım gıbı yalan dogru bılmıyorum hıc kullanmadım. Bence once en azından saglık ocagına gıt sor canım bı ne olur ne olmaz ona gore ver. Allah yardımcın olsun 
(659 puan) tarafından
Dedıgım gıbı ben bilmiyorum hıc kullanmadım kadın oyle anlatıyor her onune gelene konuyla alakası olunca soyledım sadece. Baska bir fikrim yok bu konuda bısey diyemem ben kendim vermedım hıc dıye aa asla vermem falan demogıjısıne de giremem uyumayan cocuk zor olur illaki ben oglumda hıc yasamadım uyku sorunu yasayana zor gelir umarım duzelır
(156 puan) tarafından
Canım eğer annesinin bu damlayı kullandığını biliyorsa sebebi ona bağlamış olabilir aklınca .Yaşlılar kendi bildiğine yorumluyorlar her şeyi. Ölü doğum yapmıştım. Eşimin babaannesi 1 gün önce bir şeye çok güldüğümü biliyordu sebebini ona bağladı hala daha der o gün çok güldün ondan oldu diye .Fazla ciddiye almamak lazım bazen
(659 puan) tarafından
Terapistte o kız cocugu ıcın  cocukta bazı ılacların yan etki yaptıgını soyledı o cocuk ıcın bu by by damlası degıl sadece sanırım baska uyku ılacları da verılmıs tı baya anlatır da ben dinlemem genelde dıger anneler ıle konusurken kulak misafiri oluyorum. Hatta neden annesı getirmiyor demısler Dı uzaklaştırma emri vardı annenın cocuktan.
(156 puan) tarafından
Tüh ya ne vermiş çocuğa o dereceye getirecek .Ben bu damlayı bile 40 kere düşünüp aldım hala tereddütte kaldığım için buraya soruyorum
(659 puan) tarafından
Baya uyku ilacı falan vermıs sorunlu bırıymıs yanı bilmiyorum gunah almakta istemem ınan sadece konuyla alakalı dıye anlattım ama senın dedıgın bitkisel bıseymıs ve cogunluk memnun madem sadece saglık ocagına danısarak deneyebilirsin. Bende sımdı 2. Bebegı dusunuyorum asla vermem ben dıye buyuk laf etmek istemm ama duyunca benım ıcımde korku kaldı ıste.
0 oy
(931 puan) tarafından
Hiç bir faydasini görmedim ben
(156 puan) tarafından
Hadi ya
0 oy
tarafından
Bizim sitede görevli kızları için kullanıyor. Bir ara bizimde uyku düzenimiz bozulmuştu onu kullan diye tavsiye etti. Düzenli kullandığında faydasını görüyormuşsun. Bizim uyku bozulması geçici olduğundan pek üzerinde durmadım. Ama iyi araştırmak lazım sağlık ocağına bir sor yine de olmadı kendi doktoruna danış canım. 
(156 puan) tarafından
Doktora danisicam zaten fakat burda da Bi sorayım dedim çok teşekkürler cevabın için:)
0 oy
(204 puan) tarafından
Ben faydasını gördüm kullandık bitti sonra aylar geçti ben diğer oğlumu kaybettim biraz kötü geçti ozamanlarım  diğer oğlumla ilgilenemedim uyku düzeni falan hep bozuldu şimdi tekrardan başlayıp düzene sokmak istiyorum 
(1,625 puan) tarafından
Başınız sağ olsun
(156 puan) tarafından
Ah canımm başın sağolsun kaç yaşındaydı bilmiyorum ama küçük olduğunu düşünerek diyorum ki o bi melek .Rabbım şefaatine nail etsin cennette buluştursun sizi
(6,552 puan) tarafından
Canım benim ya çok üzüldüm neden vefat etti yavrucak
(204 puan) tarafından
2. Bebeğimdi doğum yaptım küveze girdi 4 gün küvezde kaldı vefat etti ben bir kez görebildim dokunamadim koklayamadim bile ama kendi ellerimizle mezara koyduk olsun Allah'a şükürler olsun evlat acısı çok zor 6 ay 5 gün oldu günler zor geçiyor ama bir şekilde geçiyor ilk oğluma adadım kendimi herşeyimi ztn   yaşım18 onunla birlikte büyüyorum diyelim
 sağolun Allah razı olsun sizden
0 oy
(2,939 puan) tarafından
Bende kullanıyorum canım

Bebeğim 2 aylıkken başladım şimdi 3 aylık oldu 

Doktor tavsiyesiyle aldık

Bebeğimde fıtık vardı

Ağlamaktan değil yanlız

Fıtık olduğu için ağlıyordu

Uyku sıfır

Şimdi maşallah gece beslenme dışında pek kalkmaz 
(156 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim bir de biz deneyelim bakalım
0 oy
(3,534 puan) tarafından
Ben yetişkin olararak kullandım zararı yok ama beni çok mayıştıriyordu birakdim bebek de zararı olmaz
(156 puan) tarafından
Anladım çok teşekkürler
0 oy
(1,954 puan) tarafından
Gercektende 30 40 dakikaya uykuyu getiriyor 
(156 puan) tarafından
Çok teşekkürler
0 oy
tarafından
Bn 2seneye yakın kullanmıştım kızlarımda çalıştığım sürecte gecen eşim oğlum için alalım dedi gerek yok dedim çalışmıyorum ztn uykusu iyi 
(156 puan) tarafından
Bir problem olmuyor demi çocukta yan etki , gün boyu sersemlik falan .Büyüdüklerinde de ihtiyaç duyulmuyor bağımlılık yapmıyor yani demi ?
tarafından
Yok cnm şimdi 3 4yasındalar ne konusma geriliği ne sersemlik hiç bişi olmadı 20damla veriyodum keser kesmezde hiç aramadılar
0 oy
(994 puan) tarafından
Ben bir şişeyi bitirdim ama aralıklı olarak kullandım inşallah faydasını görürsün
(156 puan) tarafından
Her kullanmanda fayda gördün mü canım .Bebeğin kaç aylıkken başladın kullanmaya
(994 puan) tarafından
Mart ayında basladim canim telefonum bozuldu bakamiyorum trendyoldan almistim hangi ay yanlis olmasın mart diye hatirliyorum evet içirir icirmez yarim saat sonra etki ediyordu ama büyük rahatlık. Her isimi kizim uyuyunca yapıyordum 19 aylıkken basladim sanirim uygulama olmayınca bilemiyorum ama 1,5 yaşını bulduğu kesin ilac kullanmamin
0 oy
(139 puan) tarafından
Hic boşuna para verme bende 16 aylikken aldim verdim ama hiç bir faydası yok kullanmadım dolapta öylece duruyor büyük ihtimalle dişleri falan çıktığı için yada emdiği için uyku düzeni yok ben çareyi sutten kesmekten buldum sabaha kadar meme ağzında 10 defa uyanan cocuk sumdi bir yana iki defa en fazl uyanır rahatladim
(156 puan) tarafından
Canım ya bizim sorun çok uyanması değil.Uyudumu MaşaAllah sabaha kadar uyanmadigi bile oluyor fakat uykuya dalma problemimiz var .Uyanıklık süresi çok fazla 11 saat uyumadığını biliyorum düşün .Uykuya dalmasini kolaylastirmasi açısından kullanmak istiyorum

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 233 göst.
28 Mart 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,986 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 87 göst.
8 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Tugba1234567 (1,253 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 269 göst.
13 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 125 göst.
12 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Semlid (47 puan) tarafından soruldu

383,048 soru

11,465,887 cevap

35,067 kullanıcı