0 oy
665 göst.
Diğer kategorisinde (881 puan) tarafından
Kızlar bu aralar çok garip bi durum var. Ben ne desem gerçek oluyo. Ablam sınava girecekti sen paralel park kolay diyosun dikkat et orda kalma dedim parkta  kaldı

2. Sınavda şu rampaya dikkat et trafiğe takılırsan kaldıramazsın arabayı dedim orda trafik olusmus normalde hiç oluşmaz kaldıramamış  arabayı 3. Sınavda yağmur yağar gibi geliyo dedim tam onun sınav saatinde şarıl şarıl yağmur yağdı arkadaşım özel ders veriyo öğrenci 7 de gelecek dedi bu saatte derse mi gelinir dedim öğrenci aradı gelemiyorum dedi. Görümceme de sen hiç dikkat etmiyosun sonun hastanelik olacak dedim kadını hastaneye yatırmışlar çok şaşkınım. Bu kadar tesadüf olur mu dua saatine falan mı denk geliyo anlamadım ki.

34 Cevaplar

+1 oy
(11,095 puan) tarafından
Halk dilinde şom ağızlılık diye adlandırılan olay :D 

Bence neden sonuç ilişkisi içinde, görüp ihtimali yüksek olan sonuçları söylüyorsun. Olunca da aaaa nasıl oldu diye şaşırıyosun o kadar. 
(881 puan) tarafından
Aslında evet ama garip olan benim bunları günler öncesinden söylemem ve gerçekleşme ihtimali düşük olan şeyler. Yağmur olayını günler öncesinden söylemiştim ve sadece ablamın sınava girdiği saat yağdı sonrasında o gün bidaha hiç yağmadı mesela
(11,095 puan) tarafından
Arada sırada dua vaktine denk gelmesi normaldir ya :)
-Reklam-
+1 oy
(197 puan) tarafından

Ne güzel keşke tanışsaydik belki ilerde bebişim olduğunu anlardin:)

0 oy
(1,178 puan) tarafından
Benimde dün abime dedim ki gitme kal fırtına var başıma bişey düşer dedim dinlemedi başına tabela düşmüş iyi çok şükür ciddi bişey yok
(881 puan) tarafından
Dua saatine denk geliyo belkide gerçekten çok garibime gidiyo böyle nokta atışı tutunca
(1,118 puan) tarafından
Olur demeyin o zaman olmasın eki kullanın yani
Başına birşey düşer değilde gitme başına birşey düşmesin diyin
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Dilimizden dökülen kelimelere dikkat etmemiz gerekiyor çünkü onlarindan bir enerjisi. O yüzden düşündüğüne soyledigine dikkat et iyi niyetle söylersin ama sonu farklı olur.
(881 puan) tarafından
Haklısın ben asla kötü niyetle söylemiyorum ama niyetim iyi de olsa söylediğim şey gerçekleşince karşıdaki için kötü bi durum oluyo her konuya yorum yapmamak lazım
(2,054 puan) tarafından
Kesinlikle öyle
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Bismillahirrahmanirrahim sen dikkat et ağzından çıkana bundan sonra :) 
(881 puan) tarafından
Ahahah vallahi ailem artık sen yorum yapma sus diyo hatta ablam bana söylemeden girmiş sınava kazandı garibim yine bişey derim diye korkmuş :D
(1,348 puan) tarafından
Bende korktum şuan :D
0 oy
(317 puan) tarafından
Bacım bide bana dua etsen gerçek olur belki :D
(881 puan) tarafından
Müslümanın kardeşine duası kabul olurmuş Rabbim gönlündekini nasip etsin hayırlıca :)
(317 puan) tarafından
Amiinn amiinnn
0 oy
tarafından

Benim için de İdil  sağ sağlim Bayburt’a gidecek ailesiyle hayal ettikleri hatayı yaşayacak der misin :D 

(881 puan) tarafından
Hatayı değil de hayatı diyim ben :D inşallah olur kız Allah herkese hayal ettiğini hayırlıca yaşamayı nasip etsin
(2,479 puan) tarafından
Hatayı? Dur bacım iş çıkarma başına :)
tarafından
Hayati yazacaktım ay bu klavye benim başıma bela olacak :D
0 oy
(2,944 puan) tarafından

Ya bi yandan komik bi yandan korkutucu o yüzden güzel şeyler söyle bari lehine çevir olayı :D

(881 puan) tarafından
Başta bizde gülüyoduk ama her işaret ettiğim olunca korkmaya başladık vallahi yalan yok kendim için iyi şeyler dileyim bari boşa harcamayım :D
0 oy
(2,479 puan) tarafından

Ağızdan çıkan herşey dua yerine geçebiliyor. O yüzden olumsuz kötü olanı değil iyi şekliyle söylemek dua etmek lazım. Resmen dua etmişsin canım şurada kalma yok hastanelik olcan vs. Yanlış mı düşünüyorum :D

(881 puan) tarafından
Aslında benim amacım önceden uyarmaktı tedbir alınsın diye ama olay çok başka yere gitti.
(2,479 puan) tarafından
İyi düşün iyi olur inşallah :) en azından öyle düşünsende söyleme. Annemde ablam gelin çıkarken bak düşcek o çocuk tut onu demişti enişteme. Ablam dışarı çıktı düştü :))) yerler yapılmamıştı o yüzden düşer gibi düşündü ama söylem tarzı yanlış. Düşcek dedi düştü:)
0 oy
tarafından

Ayyy tövbee o ne öyle bacım maşallahin var :D eee bana da bir dua eder misin kabul olur inşallah ☺

0 oy
(610 puan) tarafından
Bana da bir el atsana be bacım :D
(881 puan) tarafından
Ben üfürükçülüğe başlayıp paraya dökeyim en iyisi :D
0 oy
(693 puan) tarafından
Benim içnde düş eder misiniz:) 
(881 puan) tarafından
Keşke gerçekten dualarım hep kabul olsada herkesin isteği için dua edebilsem ama kimin duası kabul olur bilinmez ben yinede edeyim Rabbim gönlüne göre versin inşallah hayırlıca
(693 puan) tarafından
Allah razı olsun
Siz hiç olumsuz konuşmayın başınıza iş alırsınız:)
0 oy
tarafından
Kız banada desene sen bu ay ev sahibi olacaksın de evim olsun
(881 puan) tarafından
Ay inşallah olursun ya Allah sana gönlünden geçen güzel bi evde huzur içinde yaşamayı nasip etsin
tarafından
Amin canım sağol
0 oy
(180 puan) tarafından

Benim içinde çok zengin olacaksın der misin :D

Tabi önce sağlık 

(881 puan) tarafından
Ahahaha bende zengin olmak istiyorum ikimizde olalım :D
0 oy
(317 puan) tarafından
Senin ağzın da hiç hayır konuşmuyor be bacım :)
(881 puan) tarafından
Yaa demi ama vallahi kötü niyetli söylemiyorum amacım uyarmak ama sonuç herkesi üzüyo onlarda benim sözümü dinleseydi :D
0 oy
(1,585 puan) tarafından

Kız desene bana Allah sana ikinci çocuğu nasip etsin diye belki bende hamile kalırım :kissing:

(881 puan) tarafından
Amiin inşallah o güzel haberi al bu ay :D
(1,585 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(851 puan) tarafından
Kizzz hangi saatte dedin onlari söyle belki benimde işime yarar ..:)
(881 puan) tarafından
Şaka bi yana vallahi bunu düşündüm bugün. Keşke saatlere baksaydım diye :D
(851 puan) tarafından
Kız vala olur mu olur ..dua saatine denk geliodemek
0 oy
(163 puan) tarafından
Bendede aynisi var . Doğum yaptıktan sonra öldü ne olduysa . Ne dersem olur.  Rüyamda görürüm . Birde söylerim içimde böyle bir his var diye sonra olur 
(881 puan) tarafından
Ben normalde hep yanlış tahmin ederim kız derim erkek çıkar iyi derim kötü çıkar ama şu son zamanlarda nokta atışı tutuyo ve ürkütücü geliyo artık
0 oy
(48,820 puan) tarafından
ne olur su şom agzini ikbalin kizi kruptan kurtulsun diye aç bide ev alsinlar de ☺️☺️☺️
(881 puan) tarafından
Yaa canım benim geçmiş olsun çocuklar hiç hasta olmasın inşallah çok zor . Allah evlerin en güzelini versin :D
(48,820 puan) tarafından
aminn canim
0 oy
(768 puan) tarafından
Cano bide bana dua et kimbilir belki kabul olur eşimin beklediği bir işi var aylardır uğraşıyor hayırlısıyla beklediğinden güzel sonuçlar alsın:-)
(881 puan) tarafından
Geçen birine de iş konusunda çok içten dua ettim bakalım kabul olacak mı :D Şaka bi yana inşallah helalinden bol kazançlı işi olsun gönlünüzden geçen nasip olsun
(768 puan) tarafından
Amin inşaallah canım
(768 puan) tarafından
Amin inşaallah canım Adıyamanli mısın sen :)

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,370 göst.
13 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,391 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 387 göst.
26 Ekim 2022 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,813 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 750 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,700 soru

11,426,845 cevap

34,987 kullanıcı

...