0 oy
724 göst.
Diğer kategorisinde (3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sürekli okulda masraf çıkarıyorlar o etkinlik bu gösteri gezi parası falan kocamda daha ilk çocuğunda bıktı okula para vermek istemiyor vermiyor daha ilkokul ortaokul lise var bende napacam bilmiyorum sizde durumlar nasıl??

15 Cevaplar

+3 oy
(13,558 puan) tarafından
Anaokulu kreş tarzı yerler çocuğun gelişimi için kaliteli zaman gecirmek istiyor gayet haklılar. Çocuk okutmak büyütmek başlı başına masraf eşin ne bekliyordu ki bu kadar şikayetçi 
(4,437 puan) tarafından
Yani bide izin vermemek insanin elinde olan bise degilki. Her cck golklore gderken seninki sinifta tek mi oturacak. Mesela benim kiz okulun etutlu sinifinda . Sabah 9 aksam 4 bucuk okulu z saat 10 da ve 3 de araogun yapiyorlar beslenme koyuyoruz. 34 kisilik sinif 33 kisi oglen yemekhaneye gdiyor gunluk 60 tl . Benimkiz gerseyi secer yemez. Ama yemekhaneye yazdirdim onuda  mecbur. Arkadaslari hadi yemege gdelim derken tek basina sap gibi kalmasin sinifta. Ve belki arkadaslarindan gore gore belki alisir diye 4 cesit yemek cikio vorba makarna yada pilav hergun oluo. Yanina ya tavuk kofte et. Sebze yemegi. Salata cacik yada tatli puding falan. Cirba pilavdan ikiser kasik yese bile yeter diyirum mcbur verdim yemege. Ayri kalmasin kendini ayrismis hissetmesin diye
-Reklam-
+3 oy
(695 puan) tarafından
Daha okul masraflarını ödeyemiyorsaniz neden ikinci çocuğu yaptınız acaba sadece kardeşi olsun diye mi bu çok büyük haksızlık lütfen sadece bakabilecegniz kadar çocuk yapın hayat eskisi gibi kolay değil 
+2 oy
(2,677 puan) tarafından
Büyüklerimiz de şu zamanda çocuk büyütmeye ne var ki bez mama her şey kolay diye ikinciyi yapamaya korkanlara baskı yapsın dursun. Mevzu çocuk büyütmek değil insan büyütmek. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Sonumuz iyiye gitmiyor 
(3,895 puan) tarafından
Ben napayım bacım? Daha anaokulundayız her hafta etkinlik için para istiyorlar ilkokulda da mı böyle? Bende okula gittim ama on yildan fazla fazla süre geçti.Benim zamanımda bu kadar para istemiyorlardı.
(2,677 puan) tarafından
Bizlerin zamanı gibi değil ki şimdi hem ne eskisi gibi ki. Her seneleri ayrı masraflı olacak bir de akran zorbalığı var arkadaşının giyindiği her şeyden isteyecek Rabbim hiçbir anne babayı çaresiz bırakmasın
(2,092 puan) tarafından
Çok kötü valla eşimden iki bin nafaka alıyorum o günleri düşündükçe korkuyorum.
Allahim hayırlı mutlu günler versin böyle çok zor.
Okul zamani daha da zor olcak
+2 oy
(2,665 puan) tarafından
O zaman çocuk yaparken düşünecekti onu , ki bu daha başlangıç 
(5,416 puan) tarafından
Artını ben verdim bak :D
(2,665 puan) tarafından
Hahahhaaa sağ ol canım :))
+1 oy
(10,613 puan) tarafından
Okulda ödenekler yetersiz maalesef öğretmen de çocuğu okula adapte edecek şeyler yapmaya çalışıyor. Kreşe gidiyor kızım özel bir kreş ona rağmen fazlaca etkinlik için masraf yapıyoruz. İlkokulda da olacak bu masraf ortada da lisede de. Ücretsiz eğitim olayı bir yerde tıkanıyor. Velinin talebi bol etkinlik ona da materyal lazım. Ben anlıyorum öğretmenleri bu noktada canım. Ben de öğretmenim de benim kulvar lise bizde öyle çok etkinlik yok :) 
+1 oy
(590 puan) tarafından
En sevmediğim şey sürekli veliden para istemek. Hem çekiniyorum hem de bunun kaydı kuydu sıkıntı. Herşeyi makbuzlamak gerekiyor. Ayrica set aldırmak yasak:) şimdiye kadar hiç set aldırmadım. Zaten günlük fotokopi ve devletin kitabı bunun için yeterli oluyor
0 oy
(48,906 puan) tarafından
evet bitmiyor sürekli etkinlik aidat cikti bide
(48,906 puan) tarafından
hiçbirimiz istemiyoruz ama mecbur ödüyoruz
(8,106 puan) tarafından
İkbal ne kdr ödüyorsunuz aidatı bizim 150 TL
(14,045 puan) tarafından
Bizim okul 300 ikbal sizde ne kadar
(48,906 puan) tarafından
250 canim ilk donem 1250 ikinci donem ,1250 toptan yatiyo bugun yatirdik 1250 yarin dekontu vericem anaokulu mecburi olmadığı icin para toplama merkezi iste
(8,106 puan) tarafından
Bizimde yılık 1200 sizin daha çokmuş
0 oy
tarafından
Valla çoçuk bakmak zor ama kocanın çoçuğunuzdan kesmeside garip 6 aylık bebeğem var 2. Şimdilik düşünmüyorum maddi manevi tamamen bu bebeğime yoğunlaştık eşimle belki bebeğmi 8 9 yaşına ğelince kardeş yaparız devir kötü eşim askerinin üstünde alıyor baya ama yetmiyor neredeyse askeri ücret alanları düşünemiyorum allah yardımcınız olsun
(2,175 puan) tarafından
Hayat şartları zor Allah yardımcın olsun
0 oy
(2,829 puan) tarafından
Valla bnde sinir oluyorm surakli bişi istemelerine daha çocuğum okula başlamadi ama duyuyorm her hafta baska bişi herke ayni imkanda degil okul için liste veriyorlar bide dışında bin tane şey istiyorlar ,, herkez ayni kefede değil cidden kirada olup çocuk okutmak çok çok zor tek maaasla hemde çocuk ihtiyaçları da ayri bir bütçe valla çok pahalı 
0 oy
tarafından

Kocamdan Allah razı olsun ben bazen kısmak istediğim zaman kaynanam kaynım kocam kayınpederim hepsi kızıp tepki gösteriyor :angel: gerekirse sadece çocuk der. Sahip çıkamayacağını neden yapmak ister bir insan anlamıyorum 

0 oy
(2,646 puan) tarafından
Daha ilk sene boyleyse ohooo. Bu cocuklar belese okumicak devlet okuluna bile gitse. Etkinligi  kitabi harcligi o zaman napicak? Bakamayacagi cocugu yapmasaymis o zaman diyesi geliyo insanin.
0 oy
(11,113 puan) tarafından
Anaokuluna gitmedi büyük oğlum durumlar nedir bilmiyorum ama ilkokulda da isteyecekler sık sık para. Kitap alma meselesi benim de canımı sıkıyor ama alıyoruz sınıfla aynı gitsin diye mecbur. Sonuçta eğitimin ücretsiz olduğu söylenmesine rağmen 1. Sınıftan itibaren ek kitap istemeleri insanı deli ediyor. Sınıf gezisi yapacaklarmış 80 lira istediler bak o beleş yani çünkü kendim götürsem 1000 liradan aşağı dönemem eve biliyorum. Haftaya yerli malı yapacaklarmış 100 lira da ona istediler. Öncesinde fotoğraf için istediler, onun öncesinde gösteri için kostüm parası, yok katkı parası, yok kitap parası diye diye azar azar bi sürü para gidiyor. Geçen sene bi iki sefer laf edecek oldu benim herif, iki carladım sustu. Alışmak zorunda eşin de bu duruma. Okul hayatı boyunca sürekli masraflar olacak çünkü. 
0 oy
(5 puan) tarafından
Anaokulu bence fuzuli benimde tek çocuk  bilim dergisi alıyorum 30 tl aylık ekstra gelişimini yakından takip ediyorum anaokulunda mukavva ya çeviriyorlar beyinlerini
(5 puan) tarafından
Cahil adam derken bilim diyorum :))
(526 puan) tarafından
Zaten anaokulunda calisiyormussunuz hakimsinidir diyr dusunuyorum
Benim kizim bagimsiz bi devlet okuluna gidiyor 3 yas grubunda ingilizceden seramige satranca halk oyunlarina kulup derleri var
Elektroy dersleri var
Sayilarda 4 yazmaya gectiler mesela
Yaptiklarinetkinleri siz daha cok bilirsiniz
Mesela 29 ekimde gosteri yaptilar
Daha bir suru sey ben memnunum
Cocuga kattigi cok sey oldugunu dusunuyorum bi dergi alip evde iki boyama yapmaya benzemiyor
(5 puan) tarafından
Çocuklarımızın bilgi ve becerilerini yarıstırmayj doğru bulmuyorum zira öyle bir şey yaparsak yanlıs anlama da çocuğumla yakından özel olarak ilgilendim her alanda   güveniyorum
(526 puan) tarafından
Ozaman anaokuluna giden cocuga mukavva beyinli demeyelim dimi benim soyledigim hicbir seyde yaristirmak yok ogretilenlerin kucuk bi kismindan bshsrttim iyi gunlwr diliyorum
(5 puan) tarafından
Ben Montessori adı altında yapılanların çocuğu aptallastırdığını düsünüyorum sınırlıyor çocugu çocuklar aksine bizden daha zekiler ne verirsen kaparlar e sen mukavva verirsen her dk çocuk mukavva beyinli olur mesela mukavva dan kelebek yaptıracagına canlı gerçek kelebeği göster belli kalıbı taşırmadan boyatacağına taşan sürrealist resimler yaptır  aslında anasınıfı önemli yaparak yaşayarak çocuk eğitim almalı oyuncağa kagıda boğulmamalı
0 oy
(94 puan) tarafından
Türkiye halı hiç iyi değil herşey aşırı pahali evlilikler bile bitiyor maddiyattan erkekler resme yurtdışı delisi oldular ama herşey para değil ölüp gidicez ama herşey aşırı pahali bisey yapılmadı lazim
0 oy
(18,064 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun cocuklarina herseyi yapmasi gerekirken niye boyle cimri borcumu var 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 934 göst.
11 Mart 2023 Diğer kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 463 göst.
23 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Ayda kuşum (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 466 göst.
22 Kasım 2022 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 478 göst.