0 oy
702 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Merhaba ben 7.5 aylık evliyim ailemden 1 saat uzak bi şehire yerleştim fakat alışamıyorum naparsam yapayım sanki evim hala ordaki evmiş gibi eninde sonunda oraya gidecekmişim gibi hissediyorum lütfen yardım edin aynı şeyi yaşayan var mı hiç iyi hissetmiyorum 

29 Cevaplar

+1 oy
(547 puan) tarafından
Bende öyleydim ailemden 4 saatlik mesafeye gelin geldim 1 sene kendimi yabancı gibi hissettim ailemin yanına gidince hiç evlenmemisim gibime geliyordu yavaş yavaş düzeldi şuan 2 yıllık evliyim anneme gidince yabancılık çekiyorum evimi arıyorum alışırsın sende zamanla
(1 puan) tarafından
İnşaAllah.. İnşaAllah öyle olur
-Reklam-
0 oy
(7,951 puan) tarafından
Hiç böyle hissetmemiştim oyuzden bilmiyorum:D
0 oy
(3,585 puan) tarafından
İki adımlık yerde oturuyorlar ben ona rağmen alisamamistim  ertesi gün ağlayarak ben kendimi çok yanlız hissediyorum diye gitmiştim bizimkiler hem gülüp hem ağlamıştı:)) gitme tmm deseler gitmicem de eşim korkmuştu balayi gittik ben hala agliyorum bir sene falan ben neden evlendim modumdaydim eşimle alakaki bir durum kesinlikle değildi tamaman benim annemgilin evi çok benimsenen ile alakakydi:)
(197 puan) tarafından
Aynı ben ya:) annemlerin karşı siteye gelin gittik bahçeye çıkınca iki adım at annemlerin site öyle yakın pazar evlendik p tesi sabah annemlere kahvaltıya gittik çok ağladım nasıl yapacağım diye eşim sağ olsun gel gidelim her özlediğinde gideriz neyi dert ediyorsun dedi ilk günden gidilmez komşular falan yapamadı bunlar boşanacak der bal dedim kim ne derse desin demişti gitmiştik bu da hala bizim ailede dalga konusudur
0 oy
(12,638 puan) tarafından
1 saat mi 

Benimkiler ülkede uçakla 6 saat en son 2018 da gittim

Ailen artık eşin. Sadece o. Kalan herkes kendi yoluna belli saatten sonra 
(30 puan) tarafından
Ne kadar güzel bir yorum ... gerçekten haklsin ailen eşin
Rabbim guzel yazılar yazsın es yedi kat yabancı komşu kapısı kadar mesafe de gurbet olmasın kimseye ...
(2,884 puan) tarafından
Eyvah tek değilsin
 Uçakla 5tt saat en son 2019 da gitmiştim
(12,638 puan) tarafından
Ben böyle mutluyum artık iki oluyor çocuklar görmek isteyen gelir
0 oy
(2,307 puan) tarafından
İlk 2 sene öle olyr bacı bnde cok ağldım şimdi 3 senlik oldm alıştım artık bebem de var sağlık olsun da gerisi hallolur ya bazen yatmya gidince gelesim gelmyr ama yapck bişy yok 
0 oy
(13,089 puan) tarafından
Bence çocuk olana kadar öyle hissediliyor ben gidince eşimle sevgiliyiz veya nişanlıyız gibi hissediyordum şimdi artik o his kayboldu
0 oy
(268 puan) tarafından
Kız ben hemen evimi benimsemiştim. Zaten bende o anaçlık evi çekip çevirme işlerini çok seviyordum. Bekarken de evi hep ben çekip cevirirdim. O yüzden zorlanmadım. Hatta tam tersini yaşadım sizden. Baba evine girdiğimde çok çekiniyorum :D neden bilmiyorum ama öyle. Kendi evim kendi duzenim var. En güzeli. Alışmaya bak. Misafir değilsin o evde orası senin evin 
0 oy
(231 puan) tarafından
Başta öyle oluyor ben kaç ev değiştirdim ki oturamadım hep eşimden uzaktaydı yan yana olduğumuz günlerde oldu alışamadım kendi evime geçsem de alışamıyordum sonra yavaş alıştım bir senedir kendi evimdeyim oluyor zamanla evinizi sevmeye bakın değişiklik yapın misafir ağırlayın
0 oy
tarafından
Alışırsın canım evindeki kavga gürültüye rağmen annene gidince yatağını özlüyor olacaksın insanın kendi evi kendi düzeni gibisi var mı. Evlilikte beni zorlayan tek şey yemek konusu oldu. Ben siyahsam eşim beyaz o kadar farklı yrmr aliskanliklarimiz var. Onun yedikleri bana çok ağır benim yediklerim ona çerez bile gelmiyor orta yolu bulamıyorum 
(1 puan) tarafından
Allah kolaylık versin güldürdünüz beni
tarafından
Alışırsın canım kavga gürültü de etsek eşimi evimi duzenimi özlerim. Baba evinde uyumak bana çok zor geliyor artık sabah ağrılarla uyanırım ama kendi yatağımda öyle değil.
0 oy
(1,533 puan) tarafından

Benimde 4. Ayım evlilikte bende de oluyor bazen kuzum genel anlamda alıştım ama hala çok özlüyorum bazen ağlıyorum kendi kendime gülüyorum:D benimde çok uzakta ailem ha deyince de gidemiyorum neyse ki eşim dağıtıyor kafamı ♥️

(1 puan) tarafından
Allah kolaylık versin hepimize  siz hangi şehirdesiniz aileniz hangi şehirde çok mu uzaksınız
(1,533 puan) tarafından
Aminnn aminnn kuzum deprem bölgesindeler Hatay'da ben Kayseri :(
(1 puan) tarafından
☹️☹️ Rabbim can sağlığı versin bol bol da sabır versin hepimize..
0 oy
(2,273 puan) tarafından
Evine eşyalarına odaklan onları benimse sana ait onlar öyle düşün veya yaşadığın şehir sana ait mis gibi 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Valla benim 6 sene önce doğduğum büyüdüğüm ev yıkıldı o zaman alıştım 
(1 puan) tarafından
Allah sabır versin..
0 oy
(471 puan) tarafından
Yeni evliyken ben de öyleydim. Her haftasonu cumadan annemlere kalmaya giderdim aramız arabayla 10 dakika falandı ona rağmen o eve gittiğimde kendimi çok huzurlu çok güvende hissederdim. Annemi çok özlerdim hala da özlüyorum günde 4 5 kez konuşuruz. Ama çocuk sahibi olduktan sonra ve yeni evime taşındıktan sonra burayı sevdiğim için artık eskisi kadar sık kalmaya gitmiyorum annemlere. Kendi evimde kendi düzenimle daha rahat ettiğimi farkettim. Ama yine de Allah göstermesin bir terslik olsa gideceğim ilk kapı annemlerin kapısıdır orası hala benim evim onlar da hala başımın tacı ailemdir. Biraz zaman ver kendine, eminim sen de alışacaksın :) 
(1 puan) tarafından
İnşaAllah.  Çok teşekkür ederim
0 oy
(1,889 puan) tarafından

Evliliğe değil de 6 sene alışamadım yaşadığım yere ki 40 dk ya gidiyodum Rabbime şükür eşimin işi dolayısıyla doğup büyüdüğüm mahalleme hatta eski evimin yan binasına geldim

(1 puan) tarafından
Darısı başıma mı desem bilemedim
(1,889 puan) tarafından
Çok kalabalık bi yerdi boğuyodu beni. İnşallah huzurlu olacağın yerde olursunuz
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Hiç yaşamadım sadece evlendikten sonra 1 buçuk ay boyunca evdeki her iş bana battı ki normalde evde işleri zaten ben yapardım yemek mi yapilcak Ocak batcak bulaşık olcak ben yapmak istemiyorum diye kaç gün annemlerde yedik eşim sonra ben bari yapayım orda burda nereye kadar demişti makineye çamaşır atcak isyamdaydim ben neden atıyorum sadece benim değil ki ben atarsam sen asarsin sofrayı kurarsan kaldırmam hiç canım istemiyor sürekli boyleydim ya ev konusunda yabancılık çekmedim çünkü biraz öncesinde tutmustuk evi ve pandemi olduğu için yasaklarda evde kalıyorum temizlik yerleştirme için zaten
0 oy
(401 puan) tarafından
İlk zamanlar öyle oluyor cnm bnde ailemi çok özlerdim. Kndimi buraya ait hissettmiyordum zamanla alışıyorsun
0 oy
(3,414 puan) tarafından
Canım alisirsin gurbet zordur ben annemlerde kaldigimda evimi özluyorum direk hamileyken biraz kalmistim o bir kac gün gecmemisti
0 oy
(119,338 puan) tarafından
5 yil bitti bemde alismadim gibu bisi ☺️
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Ben oğlum doğana kadar hep ağlıyor dum geceleri kardeşimi çok özlüyordum şimdi oğlum oldu artik alıştım
0 oy
(426 puan) tarafından
Ben gurbet ele gelmeme rağmen hemen alışmıştım bende mi bı tuhaflık var anlamadım :D

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 99 göst.
19 Aralık 2023 Aile kategorisinde gunesss2503 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 458 göst.
15 Ekim 2023 Aile kategorisinde Duru2121 (406 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 111 göst.
26 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 62 göst.