0 oy
321 göst.
Diğer kategorisinde (334 puan) tarafından
Sezeryan dogum yaptım geldim eve spinaldan boyun agrilari cektim baya kafami kaldiramadim. Bebegim meme almadi sagdim verdim annem yardim etti kendim asla yerimden kalkamiyordum 14cu gunundeyim boyun agrilarim gecti şimdide boynumda ucuklar cikti herpes dedi doktor bünye zayıflayınca olurmuş şimdide o çıktı kendimi berbat hissediyorum dogumdan bu yana bebegime dogru durust bakamiyorum:( ona haksizlik yapiyorum gibi geliyor o yüzünü bana cıvıl cıvıl bakan gözlerini görünce agliyorum onun bana ihtiyacu var ama ben cokk yetersizim. Herpes ona bulasmasin diye yuzume boynuma dokundurmamaya calisiyorum sadece emzirince aliyorum aglayincada kendime cok yaklastirmayacak derecede kucagimda tutuyorum. Neden beni buldu bunlar diye agliyorum hepp(( ben onu dogurdum istedim dunyaya gelmesini o degil şimdide bakamiyorum hic ona

12 Cevaplar

0 oy
(9,008 puan) tarafından
Ayyy kuzum hayırlı olsun az sabır sadece. Bikac güne toplarlarsin merak etme. Çok yeni daha. Bol bol bebişini kokla sev. Tadını çıkar bugünlerin.
(334 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim inşaAllah cabuk toparlarim
-Reklam-
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Öncelikle sakin ol her kadin için en zor dönem lohusa dönemi bence herkes bu dönemde farkli sorunlar yaşıyor ne güzel evladın sağlıklı annen yaninda böyle ufak şeyler geçicidir inşallah üzme kendini 
(334 puan) tarafından
InşaAllah en kısa sürede geçer canim
0 oy
(13,407 puan) tarafından
Canım toparla kendini bu geçici bir süreç annelik ömür boyu konunu alıyorsa ihtiyaçları karşılanıyorsa bu şimdilik yeter ona sakin ol gözün aydın geçmiş olsun herpes nasıl bir şey tam bilmiyorum ama bu sonuçta geçici bir süreç bitecek inşallah sen bebekten arta kalan zamanlarını kendine ayır 
(334 puan) tarafından
Herpes bi virus ucuklar şeklinde çıkıyor hani dudak kenarlarinda olur ya içi sulu gibi benim boynumda çıktı bünye zayıflayınca ortaya çıkarmış malum dogum sonrasida beden çöktü bendede
0 oy
(197 puan) tarafından
ah kuzum kimler neler neler çekti bir bilsen bir bebek dünyaya kolay gelmiyor kolay asla gelmiyor geldikten sonra o çocuğu büyütmek ayrı bir çaba sabır istiyor vücudundan bir parçalar değişiyor doğum yaptığın için ağlamaklı dersin bir de karnına geri giremeyecek için ağlamak mı dersin tepiş hissedememek mi dersin ben doğurduğu zaman yukarı çıkartırdıkları zaman ağlamıştım doğum yaptığım için çünkü bir daha geri karnıma giremeyecekti 6 saat sonra ağrılarım başladı sezeryan doğum yaptım sezeryan bana çok koymadı ağrılarım falan neyse de göğsüm mastit oldu sürekli göğüslerim ağrıyordu ateşleniyordum kimsem yoktu annem beni bırakıp gitti sürekli kafama takıyordum yemek yok temizlik yok bebeğime bakmakta zorlanıyordum kimse yardım etmedi üstüne bir de benden yemek beklendi temizlik beklendi anneli sorgulandı bir de yavrum sarılık oldu ilk çocuğum ne yapacağımızı b bilemedik benim çok acılı geçti Allah herkese yardım etsin
(197 puan) tarafından
Şimdi bebeğim de sekiz ay olacak daha bugün gene eski fotoğraflara bakarak ne acılar çektiğimi hatırladım asla aklımdan gitmiyor yaşanılanlar daha bu anlattıklarım sadece üçte biri sezeryan ağrıları desen kabızlık sorunları desen bağırsak sorunlarım oluştu diş sıkıntılarım oluştu belim çok ağrıyor durduk yere karnım çok ağrıyor hiç böyle problemlerim yoktu doğumdan sonra ne olduysa oldu Allah’ın gücüne gitmesin de dünyaya bir evlat getiriyoruz ama bütün sağlık problemleri ortaya çıktı anlayamadım yaşımda bu arada 24 Bülbül gibi öpmem gereken yaşta Sümbül gibi söndüm
(334 puan) tarafından
Ah canım en azından bana yardım edenler var senin daha zor olmuş( inanirmisin agrim sizim yok eve geliyoruz bebekle arabada bi bebegime bakiyorum bi aklimda dusunuyorum ben baka bilecekmiyim. En buyuk hayalim gercekleşti işte havalara uc diyordum kendime ama yetememe duygusu o andan başladi bende eve geldikten sonra agri sizi rahatsizliklar olucada dahada artdı. Dogru her dogum sagligindan bi şeyler aliyor kolay olmuyor hiç bişey inşaAllah yıllar sonra bu günleri hatırlayıb zor oldu ama geçti diye biliriz
(693 puan) tarafından
Sezeryan hariç aynısını yaşamiş gibiyiz ama geçiyor elbet o psikoloji de her şeye takıyor insan
0 oy
(3,026 puan) tarafından
Doğum çok güzel olduğu kadar çok da yıpratıcı bir süreçtir. Hepimiz yaşadık, tek değilsin ama geçiçi süreç. Kendini yakında çok mutlu hissedeceksin.
(334 puan) tarafından
InşaAllah tek duam 1 2 ayin hizli gecmesi toparlanmam icin
0 oy
(156 puan) tarafından
O boyun ağrısını tam 3 hafta çektim kıpırdayamaz durumdaydim erken doğum olduğu için bebeğim 13 gün kuvezde kaldı sütüm hemen inmedi emziremedim çocuğum hastaneden çıktıktan 3 gün sonra sarılık oldu 2 günde öyle kaldık çok çok zorlu bir süreçti hiç geçmeyecek sanıyordum ama geçti seninde geçecek yanında kalan var bebeğini emzirebiliyor ve kucağına alabiliyorsun hiç olmazsa yaşadığın diğer bir sıkıntı geçici öyle düşün ve kendini motive et inan sana ihtiyacı olacak çok zaman var önünüzde Allah kolaylık versin 
(334 puan) tarafından
Ben sezeryandan zorluk çekmedim boyun agrim beni bitirdi yataktan kalkamiyordum aglayarak süt sagiyordum zorla yatakta oturup şimdide boynumda ucuklar cikti o canimi acitiyor insaAllah oda gecse ilgilene bilsem tam olarak kendimi yetersiz hissetmem. Bide seninde zor gecmis cok sukur geride kalmis zor zamanlar
(156 puan) tarafından
Benimde bilakis öyle spinalden kaynaklı bir ağrıydi kaç defa damarı bulmaya çalıştılar bulamadılar en sin bulduklarında da uyuşmadım spinalin dışında genel anestesi verildi. Kendini yetersiz hissetme senin elinde olan bir durum değil öyle düşün Kendi kendini motive et kolaylıklar diliyorum
0 oy
(7,257 puan) tarafından
Hiç öyle deme canım bunlar gelip geçici benim oğlum 20 aylık şimdiden eski videolarını o boncuk gözlerini görünce özlüyorum 1 ay önceki halini özlüyorum anın tadını çıkar gönlünü ferah tutmak senin elinde agrincancin yoksa kalk bi güzel duş al eline yüzüne biseyler sur eşofman bile giysem gecelik bi giysen güzel giyin saçını güzel topla kendini iyi hisset aynaya bak ve anın tadini çıkar 
(334 puan) tarafından
Bende dusunuyorum ozlegeceymi ama bu zamanlari agrilarla falan gecirdim diye tadini cikaramadim henuz anneligimin boyun agrilarim gectide simdide boynumda ucuklar cikti onlar canimi acıtıyor diye hic rahat edemiyorum
(7,257 puan) tarafından
Zamanla geçecek bak kulağında küpe olsun ge bu lafım hayatindaki acıları tatlilarla bastır acılarını hissetmmeye çalış düşünmemeye çalış ki güzelliklere odaklan
0 oy
(7,446 puan) tarafından
Omega takviyesi kullan eczacım demişti bana kullanmaya başlayınca rahatladım başucunuzda dua olsun Ayetel Kürsi Felak nas olsun mutlaka 
0 oy
(2,628 puan) tarafından
Bu düşünceler doğumla beraber dengesi bozulan hormonların yüzünden. Yakında dengeye gelir. O yüzden aslında o kadar da kötü durumda değilim hormonlardan böyleyim diye düşünmeye çalış.

Bu arada o virüse kreminden çok bildiğimiz sade süt sürmek iyi geldi bizde. Sık sık sür. İyileşir en azından doya doya sarılırsın bebeğine bi an önce. 
0 oy
(13,168 puan) tarafından
Sabret geçecek Stres yaparsan üstüne eklersin daha çok 
0 oy
(15,343 puan) tarafından
Hormonlardan böylesin. İnsan lohusayken.kendini garip ve kötü hissediyor 
0 oy
(8,934 puan) tarafından
Canım bu gecici Bi süreç hepimiz bu yoldan geçtik ilk günler yetersizlik hissi yorgunluk uykusuzluk hersey aynı anda olduğu için insanın psikolojisi allak bullak oluyor şuan yapacağın tek şey bebeğini bol bol kucağına al yattığın yerde kucağında kalsın senin kokunu alıp sana güldükce sende sakinleşince inan ki geçiyor hersey gerekirse parol al ağrıların icin bebeğini kendinden uzaklaştırma bu dönem şuan ikinizin birbirinize çok ihtiyacı var teselliyi birbirinize bulacaksınız 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 478 göst.
12 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 209 göst.
10 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Mlknkrc (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 846 göst.
22 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Hasret_ (2,941 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 202 göst.