0 oy
121 göst.
Diğer kategorisinde (911 puan) tarafından
Kızlar sorum yukarı da erken ayırmak daha mı sağlıklı erken dediğim 1 yaşın da felan? Yoksa beklenmeli mi? 

9 Cevaplar

+1 oy
(4,325 puan) tarafından
Gec bile bence nekadar erken okadar iyi. Kizim 7 aylikti. Oglani dogar dogmaz ablasiyla ayni odada yatir aktim asla  yanimda odamda yatirmicaktim. Ama ablamiz okula kalkiyor sabahci. Kardesin sesine uykusu bolunmesin diye malesefki geciremedim.memeyi btaktik. Ara tatilde kasimda hallettim olayi. Ablamisim yaninda artik . Yatak odasi cocuk odasi mekik dokumaya raziyim geceleri. Ama bence cck cck odasina en erkenden alismali.
(911 puan) tarafından
Bende açıkcası düşünüyorum erkenden odaya geçirmeyi eşim çok erken buluyor diyorum çocuk her şeyi bilir anlar en güzeli erken yatırmak alıştırmak  diyorum sonra iyice alışırsa geçmek istemez diye düşünüyorum zorlanır diye düşünüyorum
(4,325 puan) tarafından
Kesinlikle. Bide buydukce buyudukce yataktan da vikacak. Yaniniza gelip atlayip yatacak. Kuzenimin ccklari 8 ve 4 yasindaki surekli anan babayla yatiolar yatagi enlemesine kullaniyolar. Diger kuzemin 9 yas oglu boylu poslu gorem 15 yas der. Anan babasiyla yatio. Bazen babasi kucaklayip vovougu odasina goturuo uyaninca kalkip ana babasini. Yanina geliyot. Cck cunku orayi benimsemis. Bence anne baba odasi ve benim odam bilinci cocukta olusmali en bastan
(911 puan) tarafından
Abooo o ne ya koca çocuklar tövbe tövbe mahna vermek istemiyorum eşimi ikna etcem bakalım
-Reklam-
0 oy
(10,096 puan) tarafından
Bence ne kadar akli ermeden ayrilirsa o kadar rahat oluyo. Ben ilkini 9.ayda ayirdim ama 2. 11 aylik daha benimle onuda en yakin zamanda ayiricam insallah
(911 puan) tarafından
Bende erken ayırma taraftarıyım ama eşim olmaz diyor
(10,096 puan) tarafından
Niye esine ne oluyo :D
(911 puan) tarafından
Küçük olurmuş 1 yaş ayrılmazmış
0 oy
tarafından
1 yaşında ayırdım odasını. Sadece hasta olduğu zamanlar odasın yatıyorum yerde. O da git gel olmasın diye. 
0 oy
(589 puan) tarafından

13 aylıkken ayırdık. İyi kide ayırmışız. Çocuğun özgüveni, benlik duygusunun gelmesi açısındanda çok güzel. Benim kendime ait bir odam var, oyuncaklarımı oynayacağım bir odam var düşüncesi oluyor. Olur mu demeyin gerçekten oluyor. Mesela gece çok uyanan çocuğum odasını ayırdığım anda sadece emmelerde uyanmaya başlamıştı. Hiç zorlanmadım odasını ayırırken. Çok araştırma yaptım. Nasıl üzmeden, kendisini dışlanmış hissetmeden ayırabilirim diye. Bizim oğlan beşiğinde yatmıyordu. Ona yer yatağı yaptım kendi beşiğinin içindeki yatağından. Bende bir yorganla battaniyenin üstünde tam 1 aydan fazla süre yanında yattım alışması için :D mahvolmuştum o süreçte ama değdi. 2 hafta yanında yattım ve bu yattığım süreçte hep ona burası artık senin odan, sen büyüyüp kocaman oluyorsun. Annenin babanın odası ayrı senin odan ayrı. Sen çağırdığında annen hemen senin yanına gelicek. Biz seni çok seviyoruz diye her odasında yattığında, gündüz uykularında bunları söyledik. 2 haftadan sonra yavaş yavaş ondan uzaklaştım ama aynı odanın içindeydik yine. Neyse en sonunda onunla konuşup odadan ayrıldım 1 aydan fazla süreden sonra. Ondan sonra hiç ağlamadı, üzülmedi. Aksine daha rahat etti çünkü uyandığında beni görmediği için memeye düşkünlüğüde olmadı uyanmadı geceleri. Ben aşırı rahatlık olduğunu düşünüyorum. Sabaha karşı uyanırsa yanımıza yatmak için geldiyse geri çevirmem bizimle yatar mesela. Öyle zorla odasında yatacak hissiyatıda vermedik. Oda çok mutlu odasında

(911 puan) tarafından
Ben de kendine ait bir alanı olsun orda zaman geçirsin istiyorum eşime kalsa 2-3 yaş da ayıracak ama bu sefer de çok zor olur bizden ayrılması
(589 puan) tarafından
Bence ayırmanızı tavsiye ederim. Tamam bu zamanları bir daha gelmeyecek bende çok duygusal davrandım ama zaten onu özledikçe ara ara geceleri birlikte yatabilirsiniz. Böyle daha keyifli oluyor
0 oy
(7,446 puan) tarafından
10 aylıkken ayırdık şimdi miniğimin ayırcaz bu akşam itibariyle mobilyaları yeni geldi iki kardeşe uygun oda yaptık en başından miniğim de 11 aylık ❤️
(911 puan) tarafından
Maşallah :)
Bende erken ayırma taraftarıyım açıkcası ona özel bir alanı olsun istiyorum ama eşim öyle düşünmüyor erken diyor
(7,446 puan) tarafından
Yok yok ayırın sonra zor olur  pişman olmazsınız :)
0 oy
(12,747 puan) tarafından
Bir yaşında ayırdım odasını. Hemen alıştı 19 aylık şimdi uyanır oyuncaklarıyla oynar bi saat sonra fln gelip benı uyandırır
(911 puan) tarafından
Bende istiyorum erkenden ona özel bir alanı olsun orda vakit geçirsin eşim erken diyor
(12,747 puan) tarafından
Hiç erken değil inan k
(911 puan) tarafından
Umarım eşim de ikna olur
0 oy
(283 puan) tarafından
9 ayına girdiği ilk gün ayırdım odasını 
(911 puan) tarafından
Eşime kalsa 2-3 yaşında ayıracak diyorum çocuk anlar her şeyden erken diyor 1 yaş
0 oy
(2,053 puan) tarafından
Şöyle diyim 8 aylıkken kendi odasında yattı 
(911 puan) tarafından
Bende ayırayım edeyim diyorum 1 yaşın da çünkü ne olursa olsun çocuk her şeyden anlar bir odası olsun orda zaman geçirelim felan istiyorum eşim çok erken diyor ona kalsa 2-3 yaşın da ayırcak
(2,053 puan) tarafından
Geç bile kalırsın ayır canım o zaman daha çok gec olur zorlanirsin
0 oy
(13,887 puan) tarafından
2 yaşında odasını ayırdım o zaman ayırabildik anca 
(911 puan) tarafından
Zor mu oldu odasını ayırmak çocuğunuz istemedi mi

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 277 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (343 puan) tarafından soruldu
0 oy