0 oy
92 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar oğlumda muhtemelen eşim gibi taşıyıcı ve ben nedense hiç içim rahat etmiyor şuan yaptırdığımız kan tahlilinde değerleri düşük ne yapabilirim ne yedirmeliyim ya Allah rızası için fikir verin 

6 Cevaplar

0 oy
(2 puan) tarafından
Beyaz et folik asit yedirebilirsiniz kırmızı et ve yedirdiğiniz et çeşitlerini kontrol ettirmelisiniz demiri yüksek olan yiyeceklerden kaçınmalısınz ve en kısa sürede konusunda uzman bir doktordan net bir görüş almanızı tavsiye ederim :) 
tarafından
Teşekkür ederim cnm beyaz et yediriyorum kırmızı er yemiyor 2 hafta oldu doktora gittik test yapıldı netten değerlerine baktım anemi değerleri esikdede var zaten sonuçları göstermek içn randevu gününü bekliyoruz
-Reklam-
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Siyah çekirdekli kuru üzüm. Benim hamileyken hergun yiyerek 1 ayda iki değer birden yukseltti
tarafından
Ay teşekkür ederim cnm Allah razı olsun
(6,047 puan) tarafından
Şifa olsun canim. 1 ay boyunca hergun yesin sonra gidip bı kan verin çıkıyorsa yemeye devam etsin
0 oy
(3,502 puan) tarafından
Eşimin amcasının oğlunda  var ilaçları  artik yurt dışından gelecekmiş    et soyu  hep veriyorlar 
0 oy
(16,168 puan) tarafından
Bende taşıyıcıyim ama ilaç kullanmıyorum pekmez içiyorum ben
0 oy
(310 puan) tarafından
Tek söylüceğim demir deposu yüksek şeylerden kaçının bende de var taşıyıcıyım b12 vitamini felan dikkat ettiğim yiceklere dikkat etmem ne yapılırsa yapılsın kan değeri yükselmiyor zaten fazla hep düşük kalıyor ama demir konusunda ilaç ve yemek için dikkatli olunmalı bende kötü yan etki bırakıyor 
tarafından
Neden demiri yüksek olan şeylere dikkat etmem gerekiyor ki anlamadm cnm
(310 puan) tarafından
Tıbbı nedeni bilmiyorum hayatımda ilk defa demir yönünden ilaç verildi kullandım ellerimle birşeye dokunamaz oldum çok canım acıdı kaldı ki acı eşiği yüksek insanımdır soğuk ısırığına yaklaşmadan nasıl döner sıcakla buluşturunca ellerimizi bi sızı olur kat kat yükseğini yaşadım 2 gün kullanildim ilacı doktora geri götürdüm talesemi taşıyıcısı olduğun için demir deposu yüksek ilaç kullanma ondan dolayı böyle olmuşsun diyip başka ilaç verdi ilacı bıraktığım gibi ellerim normal haline döndü

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 73 göst.
16 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emine314 (225 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 102 göst.
4 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Pamira (1,043 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 408 göst.
0 oy
14 cevap 222 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Meryemmozer (238 puan) tarafından soruldu

382,316 soru

11,446,675 cevap

35,022 kullanıcı

...