0 oy
723 göst.
Diğer kategorisinde (726 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Fırın a ihtiyacım vardı. Ama ankastre fırını koyacak dolap im yoktu. Eşime söylüyordum hiç almamı istemiyordu. Bende yılbaşı günü zam gelmeden arcelik ankastre fırın aldım. Eşime söyleyince o gün bağırdı çağırdı sustu. Marangoz çağırdık dolap yapmak için. Yaptı ama sürekli sorun çıktı. Dolap istediğim gibi olmadı. Elektrikte sorun çıktı. 

Dün eşim bunların hepsi benim gönlüm olmadığı için öldü dedi. Dün çok ağladım küstüm. Bugün ararsa açmışım telefonu. Cok zoruma gitti

Bende çalışıyorum onu alacak maddiyat var. Bı elektrikçi getirecek ama ben yaparım diyor süründuruyor

35 Cevaplar

+3 oy
(257 puan) tarafından
Eşi haklı diyenler şaka misiniz siz kadın kendi çalışıyor ediyor çocuk var evde fırına ihtiyacı var kadının zaten kendi kartindan almış bu kdr da herşeyi erkeklere bırakmayın sonra tepemize çıkıyorlar..kız sen sonuna kdr haklısın ayretten niye ağlayıp kendi suçlu duruma düşürüyor sun asıl tavrını köy eşin hata yaptığını anlar
(726 puan) tarafından
Aynen tamemen senin gibi düşünüyorum. O na kalsa hiç birşey almayacak. Pinti. Milletin evi dupduzgun. Yenilik adına hiç birşey yok kendisinde. Ne yaptıysam kendi cabamla alıyorum yapıyorum. Bide laf söylüyor. Aglamamin sebebi isim bı turlu bir seferde olmuyor hep birşey çıkıyor ugrasiyorum
(257 puan) tarafından
Kendini üzme cnm sen doğru olanı yaptın
(726 puan) tarafından
Sağol cnm teşekkür ederim
(1,950 puan) tarafından
Ayyy bu milleti boşverin her şeyi de kocamıza soracak değiliz
(726 puan) tarafından
Perşembe günü a101 e homend filtre kahve makinası gelecekmiş.internete göre 250 lira ucuz. Filtre hahve makinasını çok gereksiz buluyor. Ana ben alıştım seviyorum tadını. Alacam direk.
-Reklam-
+1 oy
(4,548 puan) tarafından
Başka zaten yaptığınız hatanki rızası olmadan küçük birşeyde olsa ben doğru bulmuyorum. Ve sizin değil eşinizin trip atması gerekiyo. Ağlayacak da birşey görmüyorum orda hamile yada logusa değilseniz gereksiz bence
(726 puan) tarafından
Beni destekleyip sorunları çözeceğine işimi zorlastiriyor. Bı elektrikçi getirmesi gerek ben yaparım diyor. Düzgün yapamıyor ondan agliyorum
0 oy
tarafından
Eşinden habersiniz böyle şeyler yalman hiç hoş değil 

Evet bu sorunlarda o yüzden çıkmış bence 

Ama eşinden habersiz ankastre set 

Alacak kadar seni sıkıntıya koyyuyorsa esinde haketmis bence 
(726 puan) tarafından
Set değil cnm. Fırını sadece
tarafından
Her neyse bir fırın için seni bu kadar aglatmasi senin aglamanda hoş değil
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Hem suçlu hem güçlü ☺️ keşke rızayla alınsa yani ikna edilirdi bir şekilde aldığınız şey de 1 koli yumurta değil hani 
(726 puan) tarafından
Ama 1 ay söyledim bahaneleri sıraladı. Ona kalsa hiç almayız ama neyi bekliyorumki
0 oy
(303 puan) tarafından
Fırın ihtiyaç bı eve hele çocuk okula vs gidiyosa lazım yani
(726 puan) tarafından
Evet eskisi hiç iyi pisirmiyordu. Almışken ankastre fırın olsun istedim bende
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Adam haklı ya yapmayın böyle şeyler Allah aşkına 
(726 puan) tarafından
Maddi anlamda sorun yokken niye almayın cnm. O hiç bişe istemiyor
0 oy
(5,769 puan) tarafından

Bide üstüne küstün ha :O 

(726 puan) tarafından
Kız bende çalışıyorum. Maddi güç var almak için. Ama o eve 1 çivi bile caktirmak istemiyor
(5,769 puan) tarafından
Ama canım benim mesele para değil ki habersiz yapmak bana doğru gelmiyo ikna etmenin mutlaka bir yolunu bulurdun bence
0 oy
(10,470 puan) tarafından
Eve iğne dahi alsam kendi parası olmasına rağmen haber veririm. Sen hatalısın
(726 puan) tarafından
Kendi paranla alsan damı. Yok diyor ama
(10,470 puan) tarafından
Evimizin parasdır o. Hanede gizli iğne alınsa rızasız ne yapılırsa yapılsın bereket kaçar. İkimiz de bilgi veririz. Senin postlarına baktım tanımadığım için sen iyi harcama yapan birine benziyorsun. Yok deme sebebi bu olabilir. Bir de uygun seçim de yapmayıp pahalı bir seçim yapmışsın mesela. İhtiyacı lükse kaçıran durumlar bunlar. Rızasız iş hayır getirmez. Kazanıyor olabilirim o hanenin parasıdır. Bence sen gönlünü almaya çalış canım eşinin. Amacım kırmak değil dışarıdan görüneni söylüyorum ben sana
(726 puan) tarafından
Evet postlarima baktım. Birşeyler almakla ilgili. Ama buradan fikir almak için açıyorum. Birde fiyatlar artmadan eksikleri tamamlamak için son zamanlarda fazla almış olabilirim. Ama zam geliyor herseye
(10,470 puan) tarafından
İşte aralık vermeyince kızma sebebi bu olabilir. Ben durumu yorumluyorum sadece canım eşinin huyunu suyunu bilmiyorum açıkçası. Hani üst üste geldiyse ve çok açılmışsanız o yüzdendir tepkisi. Yine de haber etmeden alma  bence. Dediğim gibi kese ortak bereketi kaçırır bu
0 oy
tarafından
Esin çok haklı hatanı telafi ettirmeye çalış ona kuserek daha çok sorun çıkar 
(726 puan) tarafından
Ama ona kalsa hiç bişey almayalım. Ödeyecek durum da varken insan istiyor fırın
tarafından
Erkeklerin bazıları öyle malesef ama ikna edip almak daha mantıklı ne kadar gizli alırsan o eşya sana zehir olur bak görmüş oldun
0 oy
(303 puan) tarafından
Fırın kaç liraki
(726 puan) tarafından
11 bin. Ama bende çalışıyorum. Kendi kartımdan aldım. Yoksa hiç almaya aldırmaya gönlü yok
0 oy
(13,398 puan) tarafından
Ev eşyalarının eşle istişare ile alınmasına taraftarım çok uzun zaman istediğim şeyi bile eşimi ikna edince alırım bu hep böyle olmuştur aksininde huzur getireceğine inanmam 
(726 puan) tarafından
Aynen öyle oldu. Ama bişey alacağımız zaman hep böyle yapiyor
0 oy
(696 puan) tarafından
Bardak tabak değilki bu koskoca fırın habersiz niye alırsın ki ve ağlanacak bişey Yok haksizsin canım bence sen ara adamın gönlünü al
(726 puan) tarafından
Cnm bende çalışıyorum. Ödeyecek durumu muzda var. İstiyorum eve bir çivi cakilmasin
0 oy
tarafından
Eşin çok haklı yani eşinden gizli neden alıyorsun adam haklı 
(726 puan) tarafından
Aldırmıyor onu koyacak yerimiz yok bilmem ne. Ama ihtiyacım var. Maddi durum da var neyi bekliyimki
0 oy
(1,064 puan) tarafından

Eşinden habersiz alman evet olmamış ama eşin neden bu kadar karşı çıkıyo yani. Hanımının istediği bir şeyi güzel olmasa bile gereksiz olsa bile gönlü olsun diye bile yapılır ya. Maddi açıdan diyeceksiniz de kadınlar zaten maddiyatı erkeklerden daha çok düşünüyor var ki istiyosa olmasa zaten istemez kadın. Eşinde de suç var sendede onun bu kadar karşı çıkması senin kafana göre iş yapmana sebep olmuş. Şimdi küsmenin değil orta yolu bulmanın zamanı güzelce oturup konuşun hatalarınızın farkına varın. Ve öpüşüp barışın:P

(1,064 puan) tarafından
Bunu diyen ben bir akşam eşim balkondayken robot süpürge siparişi vermiştim tabi kart onun olduğu için mesaj gitti geldi sordu söyledim biraz yüzü düştü ama düzeldi. Ama bende çok istemiştim ve eşimin bana sözü vardı doğum hediyesi alacaktı bir türlü vakit bulamadı almaya tabi düşündüğümüzün bir tık pahalısını aldım ama benim gönlüm olsun diye hiç ses etmedi sağolsun. Yani bende senin gibi yaptım önemli olan burda herkesin kendi hatasını görmesi ve anlaşması
(726 puan) tarafından
Cnm kendi kartımdan aldım. Ki bende çalışıyorum. Bildiğin pinti. Ömrümü tüketiyor. Nasıl barisayim ben bunla
(1,064 puan) tarafından
O zaman bişey diyemicem sen daha iyi bilirsin küsmek fayda ediyorsa bir zaman sonra akıllanıp barışmaya geliyorsa öyle yap. Yada bir aile büyüğüne anlat birlikte konuşun. Annesi babasıyla aran nasıl onlar arkanda duruyorsa onlar destek olsun.
0 oy
(3,512 puan) tarafından
E adam haklı burda çok görüyorum gizli onu aldım bunu aldım doğru değil bu davranışlar sonrada kartını vermiyor parasını saklıyor diye yakınıyorlar
(726 puan) tarafından
Bende çalışıyorum kendi kartımdan aldım. Onu beklesem hiç almayacak ama
(3,512 puan) tarafından
Yinede haber vermen lazımdı gizli yapılacak şey değil
0 oy
(6,171 puan) tarafından
Eşinin sana fırın almaması evet hata senin de habersiz alman hata. Üzülme, her şey düzelir 
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Agalama canım madem aldın huyuna git yumusasin
(726 puan) tarafından
Yok sorun şuan elektrik tamiri falan gerekiyor. Ben yaparım diyor doğru düzgün de yapmiyor. Bide bana bunlar benden habersiz olduğu için oluyor diyor sinirlerimi bozdu
(1,219 puan) tarafından
Olsun yaparsın sen de hadi yap de
0 oy
(7,465 puan) tarafından
böyle büyük şeyleri sormadan almasaydın
(726 puan) tarafından
Cnm 2 aydır bekliyorum dayanamadım bende
0 oy
(4 puan) tarafından
İyi yapmisin al kiz ihtiyacin varsa nesi yanlis kadin ihtiyacini almis sonucta oda niye yok diyor kendi ailesi para istese werir ama bu erkeklere acimiycaksin sen yemezsen baskasi yer iykide almisin 
(726 puan) tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum pintinin teki eve 1 çivi dahi takılmasını istemiyor
(4 puan) tarafından
İyi yapmisin öyle olurmu ama ihtiyac hersey hic sewmiyorum o tipleri desin o sen ihtiyacini mecbur alacaksin yoksa böyle alisir ihtiyacım vardi de gec konusturma bukadar erkek ne bilir neye ihtiyacın oldugunu zaten sende sonucta keyfnden almiyorsun
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Ben olsam eşinin yerinde almayı biliyorsan takmayı da bil derim elimi bile sürmem eşler birbirinden habersiz yapmamalı bence şahsina ait değil ev eşyası sonuçta adamı takmayip almışsın yani ağlayacak bişey yok
(726 puan) tarafından
Ben halledecem o ellesin istemiyorum. Ama tutmuş elektrikci çağırma ben yapacam diyor

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 234 göst.
9 Haziran 2021 Aile kategorisinde poyraz3307 (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 900 göst.
24 Mart 2024 Aile kategorisinde anneoluncaaanladim (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 515 göst.
31 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (778 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 654 göst.