0 oy
155 göst.
Diğer kategorisinde (6,465 puan) tarafından
Aşırı derecede bunaldım artık.  Kahvaltı yemek ne olursa görünce o sofraya oturmamak için ağlıyor. Şu an lokmasını ağzında tutup ağlıyor. Düşünüyorumda 2 çocuğum olsa aynı anda böyle yapsalar.. neyse sanırım kafayı yiyorum şu an 

12 Cevaplar

0 oy
(2,679 puan) tarafından
Eltimin oğlu da böyleydi her sofrada hatta sofra tam kurulmadam ağlamaya başlardı midesi bulanır karnı ağrır saatlerce ağlardı 4 yaşlarındaydı ben yeni evliyken şimdi 1. Sınıfa gidiyor ailesi az ye diye baskı kuruyor şimdi de doymak bilmiyor maşaallah 
(6,465 puan) tarafından
İnşallah kanser olup ölmezsem bende gormek isterim o günleri
-Reklam-
0 oy
(3,366 puan) tarafından
Benim kizim da ayni asla sofraya oturup bizle yemek yemez asla ben ugrasmasam aciktim demez arkasinda tabakla kosardi annem baktik olmuyo pes ettik bizle hala yemesede zar zor yiyo
(6,465 puan) tarafından
Bazen bende pes ediyorum koyuyorum önüne ister yesin ister döksün ama yok öyle de yemiyor. Nasıl acımıyor anlam veremiyorum
(3,366 puan) tarafından
Valla 5 yasina girdi hala ayni problem var mi diyr kemik yasina kadr baktirdik kan degerleri de Allah a sukut iyi cikti bende saldım sabah ekmekli mercimek corbasi ile aksam eder
(2,698 puan) tarafından
Zencefil bak alta foto attım ben alıştırdım ama onları alıştırana kadar canım çıkdı kız
(3,366 puan) tarafından
Ayy evet bak benjmki kuzenleri gelince adami yiyo ;) kiskancliktan cocuk ariyo yajiba :)))
0 oy
(1,214 puan) tarafından
Ayni benmki yemek görünce midesi bulanmış gibi yapıp öksürüyo odadan kaçıyor 
(6,465 puan) tarafından
Tiyatrocu :)
0 oy
tarafından
Görür görmez saldırır içine eder  
(6,465 puan) tarafından
Hayırlısıyla bı büyüselerdi.
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Canım benimki de yediği ve tok olduğu halde sofraya ardılıp tekrar yer eşim  tok evin aç kedisi der o yüzden gören aç bırakıyoruz sanar
(6,465 puan) tarafından
Maşallah nazar değmesin canım sen dile getirme her annenin imrendigi çocuk sendeki :)
(2,103 puan) tarafından
Şimdi düşündüm her konudan çok rahatım 1 yaş bebesi ile amigurumiye başladim hobi olarak yanımda oyun oynar acaba ikinci olsa böyle olur mu
Ben hiç sanmıyorum oğlunun karakteri ne ise bu sefer tam tersi olur ama çok zor eltim den biliyorum 4 yaşında kızı çok zor yer ağlaya ağlaya
Benimkinin tek sorunu mama sandalyesi olacak illa mama sandalyesi olmayan ortamda isek bebek arabadında yediririm öyle yerde otursun yesin o yok kıpır kıpır anam durmuyor dur gitme otur demekle geçiyor
(6,465 puan) tarafından
Şu an kaç yaşında senin bebiş
(2,103 puan) tarafından
Cumartesi 1 olcak
(6,465 puan) tarafından
Her daha küçükmüş kız benim kızım o aylarda yiyordu. Şimdi 20 aylık olacak son 3 aydır falan hiç yemiyor ağzında tutuyor falan
0 oy
(2,698 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Yok kız bak aksine sofrada oturup yemek yediler buda son durum ama duvarları hiç görme es geç hahah

:=) 

(2,698 puan) tarafından
Valla kızlar sormayın sormayın büyüdüklerinde nasıl olacak acaba çok merak ediyorum gaynana olacam ben yaa :=)
(6,465 puan) tarafından
İnşallah canım Allah mürüvvetlerini göstersin
(3,366 puan) tarafından
Ayy sofraya saldiran kiz cocugu da gordum valla ohhh 3 gelin sende kaynana ,))
(2,698 puan) tarafından
Amin kızçeler hepimize inşallah
tarafından
Kardeş arkadaş olursunuz inşallah gelinlerinle sjsj
0 oy
(12,498 puan) tarafından

Mutfakta yemek hazırladığımı görünce basıyor çığlığı yine mi yemek diye ağlıyor :D

(6,465 puan) tarafından
Valla alemler ya
0 oy
(48,821 puan) tarafından
5 yastan selamlar düzelmedi hala yemek yedirmek İskence
(6,465 puan) tarafından
Ana yüreği boşverilmiyorda yani yemeden de olmaz ki bunlar nasıl büyüyecek
(48,821 puan) tarafından
bir öğün bosveriyorumnikincide olmuyo sinirleniyorum olmuyo napcaz bilmem
0 oy
(3,453 puan) tarafından
Üstelemeyin. O kadar baskı yapılmış ki çocuk sofraya karşı olumsuz koşullanmış. 

Önce sofra hazırlandığında hiç o ve sofrayla ilgili cümle kurmayarak işe başlayın. Bırakın o istediğini yapsın. Siz yiyin kaldırın. Sofranın korkutucu, ağlanacak bişey plmadığını anlasın, hissetsin, ikna olsun. 
(3,453 puan) tarafından
Sofraya karşı bu tutumu bi yaşanmışlık sonucu oluşmuştur. Aylarca da sürebilir ama tamamen rahat bırakın. Acıkınca bi talepte bulunacaktır.
(6,465 puan) tarafından
İşte acıkmiyor benim kızım denedim elbette canım
(3,453 puan) tarafından
Kan tahlili yaptırdınız mı?
(6,465 puan) tarafından
Evet kan ilacı kullanıyoruz biraz düşüklük var
(3,453 puan) tarafından
Anladım. Evet kansızlık iştahsızlık yapar. Zamanla düzelir allahın izniyle.
0 oy
(693 puan) tarafından
16:saat yemediğini bilirim artık işleri kopardım kızdım falan iki üç kaşık çorba içti logusalık çok zor diyordum da yemeyen çocuk tımarhanelik edermiş:(
(6,465 puan) tarafından
Hem benim kızım kolikti sürekli ağlaması geceleri uyumayı sevmezdi bunlar bile mesele değilmiş bu yemesi beni benden alıyor.
(693 puan) tarafından
Benimki doğdu dogalı ne emerdi ne mama içerdi doğru dürüst şimdi de çık yemiş gibi yemek görmek istemiyor kuru ekmek yiyor ama bilmiyorum sağlıklı olsun da yemesin diyorlar da vicdan el vermiyor işte yememesine
(6,465 puan) tarafından
Çok haklısın canım Allah iştah  verisn bu çocuklara   :)
(693 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(362 puan) tarafından
5 yaşında valla çok zayif
(6,465 puan) tarafından
Yemesi nasıl peki canım
0 oy
(2,433 puan) tarafından
Ben de de tam tersi sürekli elimden çekiştiriyo mutfağa sokuyo bana bişey yap diye 1 saatte bir ağlıyor yemek için doyuramıyoz yani dönem dönem değişiyorlar önceden böyle yemezdi
(6,465 puan) tarafından
Maşallah kullandığınız bir şey var mı vitamin şurup falan
(2,433 puan) tarafından
Yok kendisi böyle geçen ay aynı seninki gibiydi ağlardı herşeyi tükürürdü

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 138 göst.
8 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,686 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 538 göst.
2 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Eserimo (2,868 puan) tarafından soruldu
0 oy