0 oy
75 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,119 puan) tarafından
İnanır mısınız bilmem ama bunca zaman hiç patatesli yapmadım böreği ya kıymalı ya pırasa lor ıspanak patlıcan soğan her türlü yaptım ama bir patatesli yapmadım patatesin iç harcını 

Nasıl yapıyorsunuz hamurlaşma yapmıyor değil mi gerçi yapmama sebebim de bir kez biri yapmıştı patatesli börek bildiğin için hamurdu tadını beğenmedim hiç o yüzden hiç kullanmadım

5 Cevaplar

+1 oy
(2,053 puan) tarafından
Once pattattesi haşlıyorsuun sonra patatesin soğumasını bekle soğuduktan sonra patates kabuğunu soy vede patatesi ez  sonra soğani soy soyduktan sinra doğra tavayı ısıt yaği dök sonta soğanı dök iyice soğani kavur kavurduktan sonra soğumasını bekle soğudukta sonra soğanı ezdiğin patates puresini icine dok tuzunu vur nane kara biber pul biber döke bilersin yani isteğe bağlı
(1,119 puan) tarafından
Böyle yapayım canım
(2,053 puan) tarafından
Aynen bacım
-Reklam-
0 oy
(9,751 puan) tarafından
Hamur dediğin patates ki ezip koyuluyor ya iç 
(1,119 puan) tarafından
Ya patates içinde bildiğin hamur gibiydi pişmemiş çiğ hamur olur ya aynı onun gibiydi yediğimde ondan ben de hiç kalkışmadım zaten patatesli yapmayı da şimdi patatesim çok var yarın akşam da misafir gelecek
(9,751 puan) tarafından
Ben  haşlıyorum iyice çatalla iyice eziyorum soğanlı salçalı kavuruyorum hiç öyle olmuyor
0 oy
tarafından
Ben hasliyorum canım 
(1,119 puan) tarafından
Haşladıktan sonra kavuruyor musun soğanla falan
tarafından
Ben kvururum canım yada kavurmam ama hiç hamurlasma olmadı.bugune kadar
0 oy
(3,094 puan) tarafından
Ben patatesi haşlıyorum soğuyunca çatalla eziyorum sonra bi tavada ince doğradığım soğanları kavuruyorum biraz da salça ekliyorum azcık kavuruyorum sonra patatesin üzerine döküyorum biraz soğuyunca yapıyorum böreği hiç hamur kalmadı bu güne kadar ama ben yufkalara  sos döküyorum öyle sarıyorum üzeri çıtır içi yumuşak oluyor. Sosundan biraz kaldıysa yumurta sarısını da içine döküp öyle üzerine sürüyorum sardığım böreklerin
0 oy
(600 puan) tarafından
Patatesleri haşlıyorum soganları kavuruyorum az karabiber atıyorum cok az salca patatesin üstüne atıp ezerek karıştırıyorum cigden yapmam tadı lezzetsiz geliyor bana 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 106 göst.
6 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kurabiye canavarim (703 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 121 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 346 göst.
27 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 137 göst.
2 Kasım 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Vesile hakan (844 puan) tarafından soruldu

383,008 soru

11,464,785 cevap

35,063 kullanıcı

...