0 oy
472 göst.
Diğer kategorisinde (551 puan) tarafından
Kızlar şu anda müstakil bir evde kirada kalıyorum. Allah nasip ederse bir ev var onu almayı düşünüyoruz ama mutfağa çok küçük yani hayalimdeki gibi değil. Evin bir odası var onu mutfak yapalım dedim eşime ama havalandırma boşluğu apartmanda herkesin aynı oluyormuş herhalde yani bizim evin mutfak olan kısmı herkeste aynı olmalıymış diğer tarafa alırsak aspiratör boşluğu nasıl olacak diyor eşim. Daha önce hiç apartmanda oturmadığım için bu mantığı bilmiyorum sizce mutfağı değiştirebilir miyim yoksa aynı yerde olmak zorunda mı herkesle?

17 Cevaplar

+1 oy
(5,784 puan) tarafından
Olmaz tabi bir tek havalandırma değil ki giderler de aynı şekilde hepsi aynı yapılıyor ama sen yinede soruştur 
-Reklam-
0 oy
(4,983 puan) tarafından

Giderlerde sıkıntı olma, ki

Yan odaysa duvarı yıkıp mutfağa katabilirsin 
0 oy
(2,375 puan) tarafından
Ancak plan proje ile iç mımarısı buyutulebılır bence. Degıstırılmez o zaman heryer leş olur havalandırmadan gıtöeyecegı ıvın sıze bıle ezıyet olur ama duvardan dısarı verılebıljd benım ev öyle aslında üstte boş dolap orda havalandırma delıgı var 
(551 puan) tarafından
Aynen duvardan çıkabilir ancak. Mutfak çok küçük başka odayı değerlendirelim dedim
0 oy
(1,802 puan) tarafından
Sadece havalandırma değilki lavabo ne olacak ?giderler ne olacak 
(551 puan) tarafından
Ev zaten içinde adan zye hepsi değişecek. Tesisatlsrı da değiştiririz öyle bişey olursa
(1,802 puan) tarafından
Genede sorun olabilir belki aslında olur çünkü şuan bir tanıdık dublex evi dizayn ettiriyor alt kata vc mesela bilemedim iç mimara sorun
0 oy
(7,705 puan) tarafından
Halam değiştirdi mutfağı başka odaya taşıdı küçüktü mutfak şimdi hem oda degistirip balkonu da kirdirdi kocaman oldu ama çok maliyetli olmus
(551 puan) tarafından
Zaten evi kopmle tadilata sokucaz. Hazır tadilata girmişken tesisat değişsin dedim ama havalandırma nasıl olacak
(7,705 puan) tarafından
Onu bilemedim evin ona uygun olması lazım degisebilmesi için
0 oy
(5,952 puan) tarafından
Aspiratör  boşluğu  bacasınamı diyor 
(551 puan) tarafından
Evet evet onu diyorum yerini başka odaya alabilir miyiz diye sordum
(5,952 puan) tarafından
Benim şuan oturduğum evde baca yok karbon filtreli Kullanıyorum  binada kimsede baca çıkışı  yok   başka odaya alabilirsin ama tesisatı  çekilecek  kırılacak  cok uzun masraflı olur
(551 puan) tarafından
Zaten evin sadece duvarı kalacak. Masraflı ev aldık bilerek, ki kendi zevkimize göre yapalım ve dolap tuvalet vs ilk kullanan ben olayım diye. Diyorum tadilata girmişken oluyorsa yerini değişelşm mutfağın. Ama olmuyormuş galiba
0 oy
(768 puan) tarafından
Proje planlar hepsi aynı oluyor canım ben sitede oturuyorum benim katimdaki alttaki üsteki hepsi mutfak salon banyo hepsi aynı yerde.olmaz bencede
(551 puan) tarafından
Hadi ya. Mutfak da çok küçük ya. O kadar eşyamı nasıl sığdırcam bilmiyorum
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Bizim binada ortak plan kuzum herkesin aynı yerde tabi odaları değiştirebilirsin ama mutfak ve lavabo konusunda emin degilim giderler falan sorun olabilir 
(551 puan) tarafından
Aynen araştırmak lazım onu bi
0 oy
(4,480 puan) tarafından
Olmaz malesef ama şöyle yapabilirsin. Mutfak ve salon duvarları yan yanadır. Yüzde99 öyle oluyor. duvarı kırdır açık plan yap. 
(551 puan) tarafından
Şansa bu mutfağın yan tarafı tuvalet. Duvarı kursam karşısı tuvaltet
(4,480 puan) tarafından
Diğer duvarları nereye bakıyor?
(551 puan) tarafından
İlk girişte sol kapı direkt mutfak onun yanı tuvalet onun yanı da banyo
(4,480 puan) tarafından
Onu çizen mimarın gözüne sıçem ben bacım
(551 puan) tarafından
Kız gece gece ne güldüm ya :D
0 oy
(414 puan) tarafından
Benim ablam yaptı normalde oturma odasıymış mutfak yaptı komple tadilat yapıldı eve ondan dolayı gelen ustalar halletti ama tam teferruat bilmiyorum neyi nasıl yaptılar diye 
(551 puan) tarafından
Apartman mıydı onun evi. Apartman mantığını bilmiyorum çünkü
(414 puan) tarafından
Evet apartman canım adana'da oturuyor
0 oy
(27,507 puan) tarafından

Zor yani gider dolap düzen fln

(551 puan) tarafından
Düzen işi kolay da havalandırma nasıl olur
(27,507 puan) tarafından
Sıkıntı iste
0 oy
(3,359 puan) tarafından
Pencere uzerinden bi delik acilir zor bisi degil ki yada duvardan 
(551 puan) tarafından
O benim de aklıma geldi olur mu ki
(3,359 puan) tarafından
Tabiki olur
0 oy
(2,595 puan) tarafından
Evet havalandirma ile kalsa iyi, giderlee vs ona gore yapiliyor. Yan yanaysa ancak birlestirip mutfagi genisletebilirsin.
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Ben çift daire üzeri oturuyorum çocuk odam ve mutfagım havalandırma boşluguna bakıyor ki senin dediğini ben yatak odam için düşündüm balkonu odama eklerim gibi ama bize plan projeli dairelerde değişiklik yapılamıyormuş satışta filan sorun olurmuş planı değiştiği için bende karışmadım daha şimdilik idare ediliyor ama benim evde ufak sadece tek temennim kiradan kurtulduk en azından 
0 oy
(1,487 puan) tarafından
Sadace sana iş çıkıyo ama evini değiştircekmişsin sorun olmaz ben değiştirdim giderler flan değişti o kadar
0 oy
(6,236 puan) tarafından
Canım yorumlarda gördüm de madem ev masraflı bir ev masraf yapacaksınız yapacağınız masraf da çok olacak Ona göre bir başka ev alsanız olmaz mı
(551 puan) tarafından
Burada evler 2 milyondan başlıyor oda full masraf ve hep 5inci kat asansörsüz. Zar zor araştırdık burada çok güzel bir mevkiide 1700 E bulduk bu fırsat kaçmaz dedik. Hem mutfağı tuvaleti laminant fayans hep kendi zevkime göre yapıcam ve ilk kullanan ben olucam. En önemlisi ara kat okul ve pazar yanında şok bim sağlık ocağı dibinde. Fırsat daire kaçmazdı yani
0 oy
(295 puan) tarafından
Sana baya masraf çıkar gibi canım çünkü su borusu giderlerde aynı yerdedir hepsinin onları diger odaya nasıl taşıyacaksın baya bi evin kırılıp yeniden borular döşenmesi gerekir ki buda baya masraflı olur bende kurutma makinesini koridora koymak istedim çamaşır makinesinin üstünde kombi var başka yerde yok maalesef eşim gider borusunu buraya nasıl takıcaz çok tadilat ister masraflı dediği için vezgeçmek zorunda kaldım bende 
(551 puan) tarafından
Kız kurutma makinasına gidere gerek yok ki
(295 puan) tarafından
Gerçekten mi gider borusu olması gerek demişlerdi bana
(551 puan) tarafından
1 hafta önce kız kardeşim aldı banyosunda yer yoktu yatak odasına taktı. Sadece fişi taktılar.. gider fslsn olmuyor canım
(295 puan) tarafından
Ayy çok sevindim ya öyle duymuştum birinden hiçte araştırmadım eşimede gider borusu lazım onu napcaz demiştim olmaz demişti alırım ozaman yaa balkonum da yok çok zor oluyordu çamaşırları kurutmak çok sağol :)
(551 puan) tarafından
Rica ederim canım ama sen yine de Bi araştır belki her model farklıdır. Kız kardeşim deki Hoover marka

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 273 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 273 göst.
0 oy
5 cevap 141 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Dilaray1404 (309 puan) tarafından soruldu

382,069 soru

11,438,728 cevap

35,007 kullanıcı