0 oy
452 göst.
Diğer kategorisinde (179 puan) tarafından
Sinirden oturup ağladım kendimi dövdüm.. ağzımdan birşey çıkmasın diye çok korkuyorum. Kızım 3yasinda 2yasinda da bir kardeşi var kardeş demeyim sanki kardeşi onun düşmanı.. sabahtan başlıyor mızmızlık her çocuk ağlar, mızmızlanır, tutturur tamam anladık orasını peki bu çocuk neden sürekli herşeye ağlar? Yemek yapıyorum sandalyeyi tezgaha dayar yemek yapıncaya kadar tamam kızım tamam annem herşeye elini atar çamaşır sererim ben serecem diye çamaşırları yerlere atar bulaşık makinasını bosaltrm ben ben deyip herşeyi ben yapacam..  artık evi saldım diyorum kızmayım hava soguk hep evde yabancı gelse evi b.k götürüyor tv de açıyorum oyuncakları vs herşey her yerde sırf kızmayım diye. Kardeşi var asla onu kabul etmiyor her ne alırsam ilk onun olur kardeşine birşey vermemek için herşeyi çantasına tıkar yani kendi içinde rekabet halinde.. ben çocuklara tek bakıyorum yardım edecek kimse yok olsa bile kızım asla bu konuda yardımcı olur ablam kaç defa dedi gel bende bırak ablam bir kere uzerimi değişmek istedi kıyameti kopardı herşeyi ben yapacam içerden mutfağa kafa dinlemeye gidiyorum beş dakika sonra hemen dinimde banyo kapısında bekler.. çok huysuz sürekli.birseylerden şikayetçi tamam benim evladım ama ben artik yapamiyorum az önce yine tutturdu bende hayır deyince kıyamet koptu ama bütün gün tabiki birikti sürekli bana sen evden git senden biktim ama hep dibimde diğer kızımın yemeği dışında.cocukla vakit geçiremiyorum çocuk yemin ederim kendi büyüdü. Doğduğu günden beri bu çocuk hep ağlak ya ben sabırlı olsam eyvallah ama ben asabi birisiyim az önce sinirden kendimi tokatladım ne yapacağım Allah rızası için akıl verin 

15 Cevaplar

0 oy
(4,171 puan) tarafından
Off okurken sinirlerim gerildi bacım Allah yardımcın olsun ya tamam çocuklar beraber büyür gider diyolar ama böyle olunca da işte anneye hayat zindan olıyor çocuğa da bir şey diyemiyorsun ki o da daha bebek kardeşi daha kendi bebekken kardeşi olmuş annesini paylaşmak durumunda kalmış onun da böyle olması normal sabırdan başka elden ne gelir bilemedim biraz büyüseler şöyle biri beş biri dört falan olsa beraber oynarlar rahat edersin insallah 
tarafından
+1 yaşasın tek çocuk :D bu postları okudukça 2. Çocuğa noooo
(4,171 puan) tarafından
Dimi bende öyleyim valla ben zaten tek istiyorum böyle postlar gördükçe de ara ara coşan kız çocuk isteğim de geri kaçıyor ☺️
tarafından
:D kaçsın bacim kaçsın ne güzel paşalar gibi büyüyor benimkide prensesler gibi :D
-Reklam-
0 oy
(3,094 puan) tarafından
İçinden 100 e kadar say canım sakinleşmek için. Benim kızım da aynı ne ev işi ne birşey 18 aylık laftan da anlamıyor kızsam da anlamıyor temizlediğini yeri dağıtır buzdolabından birşeyler alıp yemeye çalışır evi pisletr bezi de dahil komple soyunur yani bende bıktım oyuncak oynamaz laf dinlemez yaramaz hareketli bende çok sinirleniyorum ama yapacak hiç bişey yok. Büyüdükçe düzelir dedim hep büyüdükçe daha da azıyor ben de ne yapacağımı şaşırdım 
0 oy
(50 puan) tarafından
Benim kızımda öyle canım 3 tane var kızım 4 yaşında o gün kendiliğinden ağladı benel ilgilenmiyosun diyo hep diğerleriyle ilgilenmiyosun sok oldum küçük kardeşi hastaydı mizmizlandigi için kucagimdaydi öyle diyince şaşırdım ne yapım Ka ben hergun değişik adetler yeni nesil böyle heralde ilgi istiykdur kiskanclik döneminde
(179 puan) tarafından
Canim sen sinirlendiğinde napiyorsun. Yani normal sinir değil ama hani bazen çileden çıkarmak için özellikle yaptıkları şeyler oluyor ya o zaman sinirini nasıl bastırıyorsun. Bazı kadınlar çok gamsız takmaz keşke öyle olsam
(50 puan) tarafından
Patliyorum valla bazen kardeşlerine bı vuruyo düşman dogrumusim kardeş değiller sanki bı gör ne yapıyorsanız yapın diyorum ne yapım arada kiziyom ama işte nafile ne yapayım kendi hallerine bırakıyorum nazende sarıl op kardeşin yapma annecim böyle fln ama kızım büyüdükçe çok degisyo gibi güzel anne değilsin seni sevmiyorum halbuki ne istese ne yapsa alırım ederim ama bazen öyle dediğinde çok uzluyorum
0 oy
(332 puan) tarafından
Canım bişey sorucam merak ettim mesela kızın ne isterse yapıyormusun  
0 oy
(21 puan) tarafından
Bence yaşından dolayı böyle. 3 yaş 2 yaştan daha kötü derlerdi gerçekten de öyle. Benimde kızım 3 yaşında herşryi ben yapıcam derdin de ve inatçı ona zarar verecek şeylerde tatlı dille yapma derim yapar rica ederim sana kızmak istemiyorum lütfen bırakır mısın dediğimde bazen bırakır ya da ağlar ama nası ağlama kesinlikle susmak bilmez ağlamasına artık dayanamadığmı hissediyorum eşimden destek alıyorum çoğunlukla ama bazen kızım babasını istemiyor direkt beni istiyor durumu açıklarım yine ağlar yine ağlar..

Yapı meselesi de olabilir belki. Doğduğundan beri mızmız huysuz bir çocuktu. Hala daha devam ediyor. 2 yaşında durulmuştu ama 3 te daha da kötü oldu.

4 aylık oğlum var çok şükür ablası gibi değil emzirir bırakırım ablasına odaklanırım çoğunlukla. 

Bazen ben de sinirden dayanamıyorum diyip ağladığımı bilirim. Geçeceğini düşünerek Sabredeceğiz sanırım bu çocukların yapısıbu deyio kabullenmek gerek herhalde
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Oğlumu anlattın sandım bı an gerçekten söylediğinin hepsi mevcut 34 aydır öyle çok doldum ki sağlığım bozulmaya başladı. Çok kızmaya başladım gittim doktora sakinleştirici yazdırdım. Ben tek çocukla bu dediğin haldeyim ev her yer her yerde ben çocuk peşinde... İkinci düşünemiyorum bile. Çok zor gercekten Allah yardımcın olsun 
0 oy
(3,455 puan) tarafından
Benzer şeyler yaşıyorum. İnsan bu kadar uzun ağlayabilir mi istediği olmadı diye

Ağlıyor. Elimden bişey gelmiyor. 
0 oy
(191 puan) tarafından
Ablaminkide aynı suan okul tatil kacacak yer ariyor hemen baslasin diye anaokul. Bence arada fark yok ya hani yas farki ilk bebege ilgi cok ikinciye az oluyor ikinci kiskaniyor ondan aglamaya hep bahane ariyor. Arada daha fazla yaş olmasi lazim bence.
0 oy
(4,479 puan) tarafından
İyi de bacım olması gereken bu. O yaşlarda herşeyi kendi yapmak istemesi çok normal. 1.5 yaşında kızım var Allah seni inanadırsın dediğin herşeyi yapıyor. Yani sağlıklı olan bu. Tersini yapsaydı sorundu. Niye hayır diyorsun ki beraber yapın
0 oy
(5,542 puan) tarafından
Canım bı pedagog a git belki o yardımcı olur benim kızlarım da peş peşe oldu tabi ki oldu ve hala oluyo kıskançlık eşyayi paylaşamama ama bu kadar değil Allah yardımcın olsun çok zor annen felan yok mu o gelsin biraz yanına ya da kızınla ilgilenecek biri felan 
0 oy
(1,218 puan) tarafından
Csnim cok fazla kardeş kıskançlığı yaşıyor gibi büyüğü kreş verme imkanın var mı hem bir şeyler öğrendin oyun oynasın sosyallessin hem de kardeşini biraz özlesin 
0 oy
tarafından
Şey mi denesen açana kırtasiyeleede renkli şekilli emiciler çiçekler yıldızlar oluyor ya onlardan alıp birde fon karton alıp tablo türü bursey yapsan işte ne biliyim kendin yemeğini yediğinde istediği bi yıldızı yapıştırın anlamadığın da bi şekil daha yapıştırın konuş onunla yıldızların çok olduğu zaman de ki oyuncakya gideceğiz istediğin 1 oyuncağı alacağız bi denesen bisey kaybetmezsin bnce
0 oy
(4,738 puan) tarafından
Canim seninki en azından ben yapiyim diyor benimki gun boyu sebepsiz aglar cocuk diyip gececez sorgulayayinca inan saha cok hayat zindan oluyor Allah yardimcin olsn
0 oy
(2,815 puan) tarafından
Kararlı olsan hayır diyince asla yapmayacak ,bnmde 3 yasnda oglm 6 aylık ta bir oglm var büyüğü küçüğü asla oyuncak vermiyor sen seç diyirm getir bide şuna alıştı bnm bundna başka yok bı getir diyisim var mecbur getiriyor oyna kardeşinle diyirm oynamıyor otur oynuycaksin diyrom 3 muz bir oynamaya calisiyorz zor oluyor ama alışması lazm 
0 oy
(1,374 puan) tarafından
Biliyorum çok zor ama inan hepsi gelip geçiyor dönemsel geçişler bunlar. Bu şekilde her şeyi ben yapıcam diye tutturmadan önce ben çamaşır asıcam gel bana yardım et beraber yapalım bulaşık makinasını beraber boşaltalım sen yardım edersen ben çok mutlu olurum gibi  teklifte bulunsan olur mu. Birde kreşe verme ihtimalin varsa mutlaka ver derim. Kreş onun içinde senin içinde iyi olucak . Biraz kaygısıda var gibi. Sürekli seninle vakit geçirdiğinden sen etraftan kaybolduğunda lavaboya falan gittiğinde kaygılanıyor gibi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 159 göst.
27 Aralık 2023 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 505 göst.
5 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Gamze amar (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 663 göst.
19 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 253 göst.