0 oy
349 göst.
Aile kategorisinde (261 puan) tarafından
Arkadaşlar dün akşam paylaşmıştım annem eşimi akşam yemeğine davet edip mantı yaptı kadın. Eşimde geldi neyse iiy hoş derken çıktık annemlerden eve geldik eşim söylenmeye başladı hiç hoşlanmam emrivaki den diye. Ben soğuk üşüme tenhalarda yürüme diye annenlerden almak istedim ama artık annenlerden kendin yürüyerek gelirsin seni almam dedi ben orada tepki gösterdim üfledim mutfağa gittim sonra yanına geldim birşey sordum yani uzatmadım.  Eşimde benimle konuşma ben tepki gösterilecek birşey demedim sen bana tepki gösterdin bende sana değil bu muhabbete tepki gösterdim dedim o da yok bana diye ısrar edince evet sana dedim ve odadan çıkıp daha da konuşmadım. Sabahta ayrı uyuduk normalde işe giderken kalkar yolcu ederdim ama kalkmadım da o da kendine çıktı gitti. Siz olsanız ne yapardınız? Akşam ki paylaşımıma bakarsanız daha iyi anlarsınız 

7 Cevaplar

+1 oy
(1,568 puan) tarafından
Bence fazla abartılmış eşin gelmek istemiyo mu bosvereceksin keza ben öyle yapıyorum.

Mesela annemlere gidiyorum annem çağırır gelemiyom  yorgunum diyo cart curt hiç tartışma yaratmam sen bilirsin diyorum sıra kendi ailesind gelince ailem çağırdı diyince bende yorgunum uykusuzum gelemiyorum diyorum 
(261 puan) tarafından
Canım zaten çok sık gidip gelmeyiz ki ailelere. Kendi ailesi bile 5 dk uzaklıkta oraya da gitmez ben derim annenin evi yabancı değil diye. Ben zorlamıyorum annemlere gelmesi konusunda. Onun dışında da annem direkt eşimi aramış gel diye o da tamam demiş yani benlik çokta bir durum yok zorlamadım yani. Beni kızdıran şey şu oldu bundan sorma annenlerden kendin yürüyerek gelirsin demesi oldu. Ben gelirim sıkıntı yok ama kadın kötülük etmedi geldi sonra bana kızdı
(1,568 puan) tarafından
Tabiki kötülük etmedi cnm bizim kocalara iyilik yaramiyo malesef biri iyi davrandı g.tleri kalkiyo hemen
-Reklam-
0 oy
(4,708 puan) tarafından
Kendi ailesinden ilgi gormeyenler boyle yaapiyor canim benim esimde ayniydi
(261 puan) tarafından
Kesinlikle doğru canım. Ailesi eşime değer vermez hatta eleştirir çoğu konuda ama benim ailemde ona sevgi ilgi saygı gösteriyorlar bizden abimden benden ayırt etmezler. Hatta gelinimiz var ondan daha çok severler ama eşim hep böyle yapıyor. Annemler böyle ona karşı iyiyken onun böyle davranmasından rahatsız oluyorum ve ben kimseyi kimseye ezdirmem o yüzden eşimle akşamda sabahta konuşmadım konuşmayacağım da. Gerçi o hep doğru ve o hep haklı ve en mağdur benim eşim :)
(4,708 puan) tarafından
Magduriyette kapisirlar kiz.d.d. Benimki de yazin gideriz yeminle babamin karti donmez 1gun kala vs olsa yine de etle donatir evi sirf esim seviyor diye bi kulp bulur ilk baslarda tamam vs diyordum daha cok konusmaya basladi simdi hic aldiris etmiyorum konusmuyor en azindan sende aldiris etme :)
(261 puan) tarafından
Yaaa ben kimseyi kimseye söyletmek istemiyorum canım. Yani anne babam eşim hakkında hiç olumsuz kötü şeyler memnuniyetsizlik söylemezler ve ayırt etmezler iyi davranırlar. Eeee eşimde buna karşılık bu tür şeyleri sorun etsin istemiyorum. Ve izinde vermem. Benzer durum eşime yapılsa onu da korurum. Bence duymamazlığa verdikçe daha da abartıyorlar. O yüzden dur demek lazım
0 oy
(2,001 puan) tarafından
Eşin gereksiz bir tepki göstermiş ya. Bunun neresi emrivaki sonuçta kadin aramış söylemiş kapiya seni almaya gelince deseydi gel yemek yiyelim öyle git diyr bu emrivaki olurdu. Madem hoşlanmıyor bi daha gitmesin sende tek git gel annenlere ona bağlı değilsin. Çokta şey sanmasin kendini 
(261 puan) tarafından
Ben zaten çoğu zaman öyle yapıyorum canım eşim bırakır sonra da iş çıkışı alır çoğu zaman bu böyle oldu. Eee annemde dün hiç yemek yemedik birlikte birlikte yiyelim dedi bende sen bilirsin ben söylemem istersen sen ara de dedim. Annemde direkt eşimi aramış yani bunda ne var Allah aşkına. Bende dün üfledim diye eşim benimle konuşma dedi bende akşamda sabahta konuşmadım
0 oy
(792 puan) tarafından
Ne güzel kadın düşünmüş böylelerine iyilik yapmayacaksın. Bidaha annem ararsa böyle bisey için sende isim var bisey uydur de madem eşine zorla gelme de. Benim eşim dahada mutlu oluyor böyle olunca koşa koşa gidiyor hemen mesela. Bazılarına iyilik haram. Sende onun ailesine gelince öyle yap canım hiç alttan alma 
(261 puan) tarafından
Asla alttan almam zaten zorla gelme diye kaç kere dedim. Aslında çokta gitmiyoruz valla. Ama eşime o ki rahatsız oluyorsun anne ve babama uygun bir dille diyeceğim seninle iletişimi minimuma indirecekler hakedilen kadar değer verecekler. Onlar sana değer veriyor ayırt etmiyorlar ama sen böyle yaptıkça kıymet bilmedikçe ben rahatsız oluyorum.  Ben kimseyi kimseye ezdirmem aynı şekilde onlarda sana öyle yapsa izin vermem.  Diyeceğim herkes haddini ve yerini bilmek zorunda kim olursa olsun
(792 puan) tarafından
Iyi Olur Canım annelerde çok yüz vermesin o zaman anlar belki değersiz hissedince kendi ailesinden görmeyince başkasından görünce böyle oluyor
0 oy
(788 puan) tarafından
Tatlım annene çıtlat durumu deki durum böyle böyle benimkide seninki gibiydi 2 saatlik yolu bana zehir ederdi anneme çıtlattım ki benim annem birde benim tarafımı tutmaz normalde eşimi tutar aileye yabancı olmasın diye birgün  oturup bir ağladım annemin yanında dedim ben iyi bir eş değilmişim sen hep onu tutuyormuşsun geçimsizmişim vs. Ben iyi evlat olsaymışım sen beni tutarmışsın oturdum 2 saat ağladım birde benimki 2.5 sene çocuğumun olmamasınıda yüzüme vuruyordu sen ne iyi evlat olabildin ne iyi bir eş nede anne allah seni biliyorki  sana çocuk emanet etmiyor vs. Neler neler annem şimdi çağırmıyor yemeğe *** yesin diyor annemle ananem biliyor annem diyor sen depresyondasın ben seni iyi görmüyorum daha önce boşanacaktım annem dur kızım biraz bekle siz alışmadınız birbirinize vs. Dedi tabi bu kadar fena olduğunu bilmiyordu anlatmıyordum  eltim 2. Ye hamile kaldı doğurdu bana hergün millet 2. Yi doğurdu sen bitane doğuramadın diye yüzüme vurdu o bebeği görmeyi içimden gelmedi hiç bu yüzden eltim benle küstü 2 çocuğunun olmasını ksıkanmışım o yüzden günlerce arayıp sormamışım ben çocuk doğuramıyormuşum içim hasetlenmiş felan o yüzden ne eşimle ne benle görüşmek istemiyormuş eşim geldi sen eltini mi kıskanıyorsun diye o yüzden kızdı bana  abisi senin hanım benim hanımı kıskanıyo demiş eşimin şuan annemlerin gözünde gram değeri yok yemek istersen bir şeyler getirelim diyor yok cevabını alırsa üstelemiyorlar önceden benim annemde arardı şimdi hiç aramaz bende bunaldıkça anneme gidiyorum eşim sayesinde 25 yaşımda saçımda siyah saç kalmadı yaşama sevincim tükendi resmen kızım var kızım için ayakta kalıcam bundan sonra 7 aylık hamileyim
(261 puan) tarafından
25 yaşındasın... Allah bağışlasın canım. Ama sana bir kardeş tavsiyesi kimsenin seninle bu şekilde konuşmasına ithamda bulunmasına seni aşağılamasına izin verme...  Kısasa kısas yapmayı bil haketmediği şeylerde karşındakini kırmaktan haddini bildğrmekten korkma. Lütfen bunları okurken ben delirdim resmen. Sen daha 25 yaşındasın ve eşin sana bunları diyor öyle mi çok afedersin ama si.... Git demeyi bilmek lazım. Büyük konuşmuyorum ama ben de bir yıldır bebek istiyorum olmuyor eşim ilk zamanlar benzer şeyleri söyledi direkt testi çektim ve bir yol osmra eşimden kaynaklı olmadığını öğrendik şimdi ilaç tedavisi görüyor. Yani demem o ki eşine de haddini bildir sne önemlisin ve değerlisin. Şimdi bende eşimle konuşmuyorum ama o konuşana kadar konuşmayacağım sonra da haddini durması susması gereken yerleri öğreteceğim.
0 oy
(3,608 puan) tarafından
Bırak ilk adımı o atsın gelmek istemiyorsa anne isim var gelemicem deseydi suç sana niye kalıyor fazla değer verince bir yeri kalkmış 
(261 puan) tarafından
Aynen öyle valla suç bana kaldı. Kaldı ki kadın da kötü birşey istemedi yani ne var bunda. Zaten ayda yılda sen de bir kere geliyor annemlere de. Artık gelsin istemiyorum bu ne yaa insanlar değer verdikçe şımarıyor
0 oy
(10,472 puan) tarafından
Senin eşin beni tansiyon hastası etti. Çok bir tarafı kalkık ciddiyim. Allah sana yardım etsin. Yani hiç mi insani muamele görmemiş mutlu olması gereken her şeyi sorguluyor
(261 puan) tarafından
Aynen öyle mutlu olması gereken herşeyi sorguluyor. Evet ailesinde sevgi şevkat merhamet nedir görmemiş. Anne baba zaten yıllardır hır gür içerinde en sonunda boşandılar ve babası gitti annesi desen evlat ayırt eder. Felanda filan işte

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 327 göst.
6 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 615 göst.
24 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Kbrpymylmz (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 672 göst.
11 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Musmutlu anne-16 (494 puan) tarafından soruldu
+2 oy
34 cevap 1,060 göst.
5 Nisan 2021 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu

381,723 soru

11,428,004 cevap

34,988 kullanıcı

...