0 oy
368 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (405 puan) tarafından
İyi geceler kızlar patatesi kızartmalık yada yemeklik doğrayıp buzluğa atan var mı acaba eşim çok almış da bende buzluğa atarım dedim ama cesaret edemedim 

11 Cevaplar

+1 oy
(131 puan) tarafından
Çok aldıysa patatesi neden doğrayıp buzluğa atıyorsun ki canım soymadan dursun öyle aylarca birşey olmuyor zaten 
(405 puan) tarafından
Kötü oluyor canım ya bir ara yine ucuz diye çok almıştık bir hafta sonra kararmaya durdu birde filizlendi
-Reklam-
+1 oy
(1,012 puan) tarafından
Valla ben dogradım dondurdum. Airfryrda kızarrmistim. Marketlerde de satilıyor zaten kızartmalık dilimli patatesler. Istersen bir iki patatesi dondurup dene begenirsen hepsini atarsin.
0 oy
(3,366 puan) tarafından
Ayyy ben patatesi soyup buzluha attim da eriyince cok lotu oldu soguk almis gibi
(405 puan) tarafından
Nasıl yani cnm zaten pisirince çözülmesini beklemeden pişirmek gerekmiyor mu ki
(3,366 puan) tarafından
Ben kizartmak icjn fazla soymusum dilimli sekilde buzlga attim buzluktan cikarrtigmda eridiginde simsiyah kirmjzimsi suyu akti ve asla yencek halde degildi kabukli duran patatese bisi olmuyo biz koyde kabukli ton ton patataesi ambarlarda muhafaza ediyoruz
(405 puan) tarafından
Ya bir keresinde eşim yine ucuz diye çok almıştı bir hafta sonra kararmaya durdu o yüzden bunu da karartmadan buzluğa atayım dedim ama atan kimse yokmuş her halde
(10,097 puan) tarafından
Canim eritmiyceksin ama onu. Kaynanam cok atar mesela. Buzluktan aldigi gibi tavaya atip kapagini kapatiyo
(3,366 puan) tarafından
Erittim ben demek ondan oyke oldu ;)
0 oy
(48,804 puan) tarafından
börek falan yapip at
(405 puan) tarafından
Kız o kadar patatesle nasıl börek yapayım
(48,804 puan) tarafından
ee annemler çuvalla aliyo duruyo oylece dursun seninde
0 oy
(262 puan) tarafından
Kizartmalik atacaksaniz ön pisirim gerekir yani kizartna yapar gibi hafif yagi cekmeye baslayinca cikartin tavadan sogutup dondurun yiteceginiz zamanda buzluktan cikardiginiz gibi kizartin. Haslamalik denemeyin igrenc bisi oluyor.
0 oy
(1,545 puan) tarafından
Patatesi hiç görmedim ya atılmaz bence ,ayrıca patatese aylar dursun birşey olmaz ki
0 oy
tarafından
Ben 1 çuval 50 kilo patatesi 1 sene boyunca sakladım sizin 1 haftada nasıl bozuldu ? Ki 2 kişiyiz biz tek alımda 5 kilo alırım o bize 1 hafta gider 
0 oy
(3,145 puan) tarafından
Ben atıyorum ama çözdürmeden kizartiyorum 
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Ev doğalgazsa balkonda durabilir canım orda filizlenme bozulma falan olmaz 
0 oy
(248 puan) tarafından
YouTube bak orda kızartması için dondurucu ya patates nasılsın saklanır gösterir orda 
0 oy
(377 puan) tarafından
Canım patatesi sıcak yere değil serin yere koy hatta bi dök yere içindeki çürük olanları ayır sonra balkona falan koy ama altına bez üstüne de bez ört donar bu defa da serin yerde muhafaza etsen hiç bişey olmaz 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 61 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 148 göst.
5 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Cansu880 (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 167 göst.
17 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 89 göst.
13 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,691 soru

11,426,259 cevap

34,985 kullanıcı

...