0 oy
331 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
İkinciye hamileyim iki haftamız kaldı hayırlısıyla büyük oğlum 2 buçuk yaşında ve ben hala ayrı odaya gidebileceğini düşünmüyorum yapamıyorum da. Deprem korkusu hep var. İlk çocuğumu büyütürken depremi gördük. Bir ara hasta değilken birden kusmaya başladı uykusunda, eşim dürttü de yetiştim hemen yan cevirmesem bogulurdu da. 

Bu tarz şeyler olduktan sonra iki çocukla aynı odada yatmayi düşünüyoruz ona göre hazırlık yapıyoruz. Sizler nasıl yapabilirdiniz bazen okuyorum 6 aylıkken ayırdım bir yaşında ayırdım diyenleri tebrik ediyorum vallahi 

30 Cevaplar

+1 oy
(2,312 puan) tarafından

Ay küçük ya bnce ayrıma bnm kız 2 bucuk yaşında ayrı asla uyumaz babası ile bilem uyumaz annem nerde bn orda dio:D

tarafından
Ay sorma doğumun yaklaştığını hissediyor mu diye düşünüyorum bende kucagimdan inmez oldu
 Neyle uğraşıyor olursa olsun ben odadan çıkar çıkmaz ardımda bitiyor. Uzansam yapisiyor oturs yapışıyor ağırlaştim artık zor nefes alıyorum gelip kucağıma oturuyor yapışıyor sürekli. Odada yoklugumu farketsim hemen aramaya başlıyor
(2,312 puan) tarafından
Zor valla senin icin ya kızımda öle inan illa temas olcz
-Reklam-
+1 oy
(1,580 puan) tarafından
Valla 4 bucuk yasinda hala yanimda zaten baska oda da yok ayiramiyorm ama olsa da ayirmazdm ben pimpirikliym kapiyi acar gidermi yok deprem olursa yetisbilrmiym flan
(523 puan) tarafından
Ama mahremiyet konusu çok sakıncalı . 3 yaşından sonra çat pat hatırlayacak.  Bence artık ayrı oda da yatmalı.  Oturma odasına yatak yapabilirsin .
(1,580 puan) tarafından
Hatrlamaz cunku biz onun yaninda hic bisey yapmiyoruz gerekrse baska odaya geciyorz ondan snra geri donuyorz ama kesinlikle hatrlocagi hic bisey yok cok dikkat ediyorm oyle seylere mesela kizim 7 aylik dha onun yaninda bir kere bile bsey olmadi
(523 puan) tarafından
Dikkat etmeniz çok iyi . Bazilari çocuk daha hatırlamaz diye düşünüyor ama hatirliyorlar.
(1,580 puan) tarafından
Hatrlasada hatrlamasada ayip ya neblm oyle olnaz
0 oy
tarafından
Bence de ayırma yanından daha belli kızanlar olacaktır ama ben kreşe filan başladığında ayırmayı düşünüyorum tabi benim tek oğlum var 
tarafından
Vallahi deprem bölgesindeyiz çok da kötü gecti. Uykuda kusması vesaire olayları olunca oda ayirmadim
 Şimdi belki ayıracak zaman aslında ama bu sefer çocuğun doğumuna iki hafta kaldı beni disladilar diye hisseder. Deprem korkusu da var olduğu için ayırmayı düşünmüyorum. Merak ettim gerçekten 6 aylık 1 yaşında ayırdım diyenlerde hiç benzer korkular olmuyor mu ???
tarafından
Ayrıma canım gerçekten olacak olan Allah korusun alnımıza me yazıldıysa o olur ama 2.5 yaş çok erken ben oğlumu dediğim gibi kreşe anca ayırırım ben deprem bölgesine yakınım bayburttayım hani hiç deprem filan aklıma gelmiyor yaşamadık çünkü ama küçük oğlum daha 14 aylık 2.5 ta olsa ayırmam okula başlar bilinçlenir filan anca öyle
0 oy
(4,712 puan) tarafından
2bucuk yasi gecmisti tamamen ayirdim
tarafından
İki buçuk yaşındaki çocuk evet kusma vesaire yönünden artık tehlike arz etmez ama deprem diye bir gerçegimiz var deprem bölgesindeydik ve çok kötüydü. Şimdi ikinci çocuk geliyor artık odasını ayirsam dışlanmış hisseder diye ve depremden dolayı onu da aynı odada uyutacaz.
(4,712 puan) tarafından
Bizde urfada yakalandik ama yan odamda ins bisey olmaz
tarafından
İnşaallah olmaz. Bazı şeyler travma kalıyor işte.
(4,712 puan) tarafından
Travmalarla basa cikman lazim canim zor ama yapmak zorundasin
Odasini onun sevecegi sekilde dzayn et guzel olur alisir hemen
0 oy
(8,404 puan) tarafından
Tam yaşında odasında uyumaya başladı. 
0 oy
(851 puan) tarafından
Odası olduğu halde şuan yanımda uyuyor,4 yaşında odasında uyuyunca bn uyuyamıyorum 
(252 puan) tarafından
Bence ayrı yatır çünkü ben oğlumu altı yaşında ayırmaya başladım 7 yaşında hala yanımda yatmak istiyor erken yaşta ayırmak bence daha iyi
(851 puan) tarafından
Siz tabi tecrubelisiniz daha iyi bilirsiniz ama uyku tulumu da giydiriyorum aklım kaliyo üstünü örtmuyo üşütür diye
(252 puan) tarafından
Emin olun aynı değişmiyor ha şimdi ayirmisin veya 6 yaşında ama gerçekten yası buyudukce çok zor oluyor
tarafından
Biz çok kardesli bir aileyiz. Ablamla birlikte uyurduk küçük kız kardeşim annemlerden ayrilip bizimle uyumaya başladı. Ama ablamın elini tutarak 8. Sınıfa geldi. Bize ait bir oda oldu. Ranza var ama ayrı yatamiyor diye yerde uyudular bir süre. Ablam isyan bayraklarını çekti. Dua okumayı biliyorsun korkunca dua oku dedi. Bu başladı ranzada uyumaya.

Sonra ne mi oldu. ?? İkimizi tek tek odadan atti uykusunu böluyormusuz ☺️☺️☺️
(832 puan) tarafından
Bende uyuyamıyorum vala kendi ayırttı odasını sonra memlekette geri alştı yatmak istemedi zorlanmadım ben annemle cok yattm dogurcaktm yıne yattm:D oğlum da kendi yatagnds uyur ama bzmle aynı odada
0 oy
(7,864 puan) tarafından
4 yasinda oglum bizsiz akli cikar hayatta yatamaz bi ara denedik ama olmadi koridorun isiklari yaktim kapisini acik biraktim ama gece aglayarak yanimiza geldi :)
tarafından
Birşey olmaz askere gidince ayrı uyur artık ☺️ bu bizim içinde geçerli tabi
tarafından
Tek başına olduğu için belki zordur. Şimdi evimiz küçük daha ferah bir eve geçince ikisine oda yapıp ikisini birden ayırmak daha mantıklı gibi geliyor
0 oy
tarafından
Tam yaşına girince ayırdım 
0 oy
(7,465 puan) tarafından
ayırma canım boşver benimkide 2 yaşında daha kücük yani yanımda olunca icim rahat ediyo 
0 oy
(1,573 puan) tarafından
1 yaşında oda yapmıştık. Tam 1 yaşına girdi öyle ayırdık. Şu an 19 aylık odasında tek yatıyor. Sabah bir ara uyanıyor yanıma geliyor. Telsiz aldım odasında duruyor. Oradan duyuyorum sesini, öyle yanına gidiyorum. İlk zamanlar bende çok korkuyordum ama zamanla alışıyor insan. Nereye kadar beraber uyucaz sonuçta. Hem onun kendine güveni için daha sağlıklı diye düşünüyorum. 
0 oy
(994 puan) tarafından
6-8 aylıkken ayıran duydum ne kadar erken o kadar iyi bence ama sen bilirsin bence ayırmak istiyorsan ya telsiz ya kamera al 
0 oy
(175 puan) tarafından
1 yaşında ayıracağım kısmet olursa
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Ayırma takı kardeşi doğup iki yaşına gelene kadar ben öyle yaptım şimdi iki kardeş ayrı yatıyor hatta bazen eşim yanlarına git der onlar beni almıyorlar diyorum :) biri 6 yaşında diğeri 2 buçuk 
0 oy
(832 puan) tarafından
Ben ayrcaltm yatak almıştım o sıra deprem oldu sonra ayrdm ama aklım kaldı odasj uzak kalk yat Zor geldi uyuyamadım 3 bucuk yaşında smdi eşim Hep olmuyor zaten  3 haftam var doguma Bebek sesine rahatsız olursa biraz ben salonda yatmayı düşünüyorum ilk zamnlar büyük ihtimalle zaten öyle yaprm sesine rahatsız olmazsa bazası odamzda gözümün önünde olsun görmezsem bnm içim rahat etmiyor yazın kllıma açıp salonda yatıyoruz saten cok sıcaklarda çokda fark etmıyo mesele bebek sesine uykusundan kalkarmı 
0 oy
(12,748 puan) tarafından
Tam bir yaşında sütten kestim sonra odasını ayırdım.

18. aylikken kardeşi doğdu 

Küçük bir bucuk aylık onunda odası ayrı ikisinin yan yana pinpon topu gibi gidip geliyorum arada
0 oy
(809 puan) tarafından
Benimki 5 yaşında hala Bizim odada uyur boyle  iyiz valla belki kimine göre yanlış ama buda bizim normalimiz işte heleki deprem korkusu o.banbaska zaten 
0 oy
(1,062 puan) tarafından
Bir kızım 5 yaşında diğeri de 3 yaş 10 aylık yeni ayırdım daha odalarını o da 2 kişi oldukları için..

Daha bazen eşim yanında yatıyor istiyorlar diye ilk Zamanlar çekindiler galiba artık tamamen alıştılar:)
0 oy
(1,153 puan) tarafından
Gece beslenmesjnj biraktiklro gibi odalarini ayirdm ben uzun zaman anne babayla yatilmasini dogru bulmuorm herkezn bi mahremiyeti var sonucta odalri dibimde oyuzdende bukadr rahatim sanirjm bilmiorm ama dedigim gibi covuklarn uzun sure anne babayla yatmasi dogru deil sonucta onund amahremiyeti ogrenmesi gerekior bagimsz yasamayi bilmesi gerekior baskalarina dogru gelmeyebilir ama dogru olan bu 
0 oy
(1,804 puan) tarafından
Tabiki kendini ifade edene kadar ayırmayı düşünmüyorum sonuçta söylediğiniz gibi balgam tıklayabilir Allah korusun herşey olabilir 
0 oy
(389 puan) tarafından
2 yaşında oğluma şuan oğlum 5 kızım 2 buçuk ayrı uyuyorlar 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 556 göst.
2 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Yakamoz (107 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 306 göst.
14 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Mevah (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 382 göst.
8 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 822 göst.
27 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Anasının bal arısı ❤ (1,072 puan) tarafından soruldu

381,692 soru

11,426,380 cevap

34,985 kullanıcı

...