0 oy
170 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (252 puan) tarafından

:(iyi akşamlar kızlar ben 17 haftalık gebelim var grip oldum ve halsizlik var her yanım ağrıyor

Size sormak istedim bu bundan iki ay önce düşük riski yasadım halada yaşıyorum yine grip olmuştum ozmn da gece belime ve başıma çok şiddetli ağrı oldu sabah WC gittim de kanamam olmuştu ve o grip yüzünden gözlerime boğazıma ve kulaklarıma enfeksiyon yaymıştı bildiğiniz görmüyordum kulaklarım duymuyordu boğazım çok kötüydü

Sizlere sormak istedim şu yeni gribim halsizlik başımda ağrı gezime doğru akıntı var o da çok kötü şekilde midemi bulandırıyor korkuyorum tekrar düşük muhabbetini yaşar mıyım diye hiç başından geçen varmı :(

5 Cevaplar

0 oy
(920 puan) tarafından
Çok gecmis olsun, başucunuza 3 4 diş sarımsağı ezerek (keserek değil, ezerek, havanda veya bardakla vs.) bir kagit havluyla koyup bırakın ve oyle uyuyun. Solunum yollarıniza en yakin yere koyun. Bas ucu komodinine mesela. Başlangıç aşamasındaki hastalıklara çok iyi geliyor ilerlemesini engelliyor. Daha geçen gün bile yaptım inşallah tez zamanda iyilesirsiniz
(252 puan) tarafından
Yapmak çok isterdim ama gebelikden dolayı sarımsak soğan beni çok kötü yapıyor elimi bile sürmuyorum ama yinede çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(8,404 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım hiç yaşamadım inşallah aynılarını yaşamazsın. Kötü düşünme 
(252 puan) tarafından
Teşekkürler amin inşallah
0 oy
(3,665 puan) tarafından
Rabbım sifa versin gunahlarinin kefareti olsun insaAllah 

Kendi gebeliklerim geldi aklima 

Cocuk ana rahmine düştüğü anda ananin ömürlük cilesi başlıyor 
(252 puan) tarafından
Vallah öyle 4 aylık hamileyim üç buçuk ay yatakdan kalkamıyordum tek istem rabbim evladimi sağ salim kucama versin ve tüm annelerinde
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Sarımsak kürü yap canım lütfen dene şuan ilaç alacak durumun yok ve bu sana çok iyi gelecek Allah'ın izniyle hem kolay da günde iki defa yap kokuyor diye lütfen negatif düşünme hemen inan çocuk büyük demeden herkese çok ama çok iyi geliyor hem kolay da 

Bir diş sarımsağı ince ince doğra bir tatlı kaşığı bal 7 8 damla kadar da limon suyu sık karıştır her seferinde taze yap hemen ye sarımsak bekledikçe acı oluyo çünkü bu bağışıklık sistemin için harika bişey hem hamile olduğun için Allah'ın izniyle bebeğinde bağışıklığına harika bir destek olacak 

Bunun yanında yeme içmene çok önem vermen lazım kokuyor kötü diye aman aman yemem deme nolur bende hamileyken korona olmuştum kelle paça ve işkembe çorbası benim ilacım olmuştu ben eve söylüyordum dışardan içine ekstra sirke sarımsak koyuyordum sana yemin ediyorum bununla gözüm açıldı desem yeri bunun yanında turşu suyu içebilirsin az az sumaklı soğan yap yemeğin yanına bide genzin için de sirkeli tuzlu suyu gargara yapabilirsin bol bol su içmeyi de ihmal etme lütfen. Çok geçmiş olsun güzel anne korkma sakın şuan bağışıklığın zayıf olduğu için seni fazlaca halsiz bırakmış ama geçecek hele dediklerimi özellikle de sarımsak kürünü yaparsan hızlı bir şekilde etkisini göreceksin Allah'ın izniyle ❤️
(252 puan) tarafından
Öncelikle Allah razı olsun dedinisi denicem en azından çiğnemeden hemen yutarım çok sağolun
(1,499 puan) tarafından
Evet evet çiğneme inan benim hiç bir şeyden midem bulanmaz ama yine de çiğneyemem zaten ama sadece iki gün bile yapsan sabah akşam faydasını hemen göreceksin arkasından su da iç canım şifa olsun ❤️
(252 puan) tarafından
Amin inşallah olur hepinize çok teşekkürler güzel anneler ❤️
(1,499 puan) tarafından
Ne demek canım benim birbirimize bilmediğimiz konularda tabii ki destek olucaz hele ki faydasını görüp kendimde yaptığım bişeyse üşenmeden yazar anlatırım seve seve hemde ♥️☺️
0 oy
(2,008 puan) tarafından
Bacım öncelikle selam ben 2 ay sizin hibi hasta yatdım bana hic bir ilac iyi gelmedi size tavsiyem buhar makinesi kulanın 3 günün icinde iyleşiceksiniz gecmiş olsun bu arada bende hamileğim cok şükür direncim güclü düşük yapmadım inşallah srnde birdaha düşük yapmazsın sağsalim bebeğini kucağina alırsın inşallah allahın izniyle
(252 puan) tarafından
Amin inşallah cnm

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 647 göst.
27 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Mina (2,630 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 2,368 göst.

381,700 soru

11,426,535 cevap

34,987 kullanıcı

...