0 oy
103 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (32 puan) tarafından
kizlar ben spiral taktrcam ama çok korkuyorum araştırdım çok zor olmadigi kısa Bi işlem olduğu yazıyor ama napiyim bilmiyorum bu korkumu nasıl yencem iki tane evladım var bir daha da istemiyorum her zamanda hamile kalma korkusuyla yapmak istemiyorum 

6 Cevaplar

0 oy
(1,435 puan) tarafından

Ben üç ay önce taktırdım kaydı tekrar açtım şimdi sorsan tekrar yapmaya cesaretim yok öyle ağrılı bişey de değil aslında :D

(1,535 puan) tarafından
Aynen o çata çıkmaktan nefret ediyorum bende çıkınca yine doğumda olanar aklıma gelir
(32 puan) tarafından
aynen canım benimde o yüzden napcan nasıl yapcam.bilmiyorum hegun hamile kalma kalma korkusu ya da spiral jorkusu
(1,535 puan) tarafından
Hergün napionuz kiz :D . Spriala kadar tutun kendinizi
(32 puan) tarafından
o anlamda değil canım şuan zaten iş için şehir dışında 10 gün sonra gelcek yani ama ister istemez insanın içinde ufakta olsa Bi korku oluyo o yuzden
(1,535 puan) tarafından
Tabiki bilmezmiyim canim umarim kaza kursunu olmaz . Benim bebekler ikiz gibi oldu , 1ci 2, 3 aylikken hamile kadlım bu ocakta doğurdum daha yeni 1 , ay oluyo , 3şim 3cü diye laf sokmaya baslamış
-Reklam-
0 oy
(1,531 puan) tarafından
8 ay önce taktırdım iyikide taktırdım 
(32 puan) tarafından
Peki takarken çok hissediyor musun o anki işlemi nasıl canın yaniyo mu takılırken. takılınca
(1,531 puan) tarafından
Kan alırlar ya ine batırılır ya ağrısı o adetliyken git acı yok korkma
0 oy
(1,535 puan) tarafından
Bu ayni ben bend eacacaktim bu postu şu köşede beklyim
(32 puan) tarafından
sende mi taktrcaksin canim
0 oy
(934 puan) tarafından
Spiral tam koruma sağlamıyor canım daha geçenlerde arkadaşım spiralle hamile kaldığını söyledi diğer bebegide daha küçük ağrılı acılı bir işlem değil aslında 5 dklık bir işlem ama bende korktum taktıramam ben öyle şeyler şuan 35 haftalık hamileyim dogumdan sonra uygun bir zamanda doktorumla konusup kol altına takılan implantlar var 3 yıl garanti koruma sağlıyor onu taktırcam inşallah 
(888 puan) tarafından
Emzirme döneminde yapılır mı cnm
(934 puan) tarafından
Onu saglık ocagındaki ebeyle bir görüş onlar yönlendirir seni canım tam bir bilgim yok emzirme konusunda
(888 puan) tarafından
Tm cnmm saol İnsalah buluruz bı caresini
(934 puan) tarafından
Bulunur ya sıkma canını ama tedbiride elden bırakma ne olur ne olmaz
(888 puan) tarafından
Tabi cnm
0 oy
(9,039 puan) tarafından
Bende korkuyodun.ama hamile kalmaktan daha çok korktuğum için paşa paşa taktırdım. Öyle söyledikleri kadar ağrılı acılı olmadı. Ben taktirdigimda adet li değildim. Bir iki gün âdet olacakmiş gibi kaşık ağrısı yaşadım o kadar. Hazırlanıp taktırmasi 5 dk sürdü toplam 
(32 puan) tarafından
Ne zamn gidersek takılıyorum mu yoksa adetlik mi gitmek lazım canim bide tam koruma sağlamıyor diyorlar kafam karışık kokuyorum napcam bilmiyorum canim korktuğum için cesaret esemiyorum
(9,039 puan) tarafından
Ben hap ile korunurken kaldım ikinciye. O yüzden sprial taktırdım ek olarak eismde korunuyor. Adetliyken daha kolay takiliyomus ama ben ilk doğumdan sonra 14 ay adet olmadan hamile kaldım o yüzden adet olmayı beklemedim bebeğim 2 aylıkken taktırdı.
(32 puan) tarafından
Bende mecbur Bi şekilde takarsan ama nasılsın olcak bilmiyorum canım şuan eşim iş için yanımda değil o yüzden rahatm ama o olunca mecbur Bi şekilde yapcam
0 oy
(12,752 puan) tarafından
Bende istiyordum geçen uç post gördüm fazla kanama oluyor adet uzadı diye korktum valla kaldık prezervatif la
(32 puan) tarafından
ama o kişiden kişiye değişiyor galiba canim.bende bilmiyorum ama
(12,752 puan) tarafından
Öyle görünce vazgeçtim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 424 göst.
11 Şubat 2022 Diğer kategorisinde 2kiz.anasi (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 46 göst.
10 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,063 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 185 göst.
11 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Damla berna (1,751 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 406 göst.
22 Ocak 2021 Aile kategorisinde Lovebayb (401 puan) tarafından soruldu

381,949 soru

11,434,953 cevap

35,002 kullanıcı

...