0 oy
645 göst.
Diğer kategorisinde (295 puan) tarafından
8 yıldır evliyim bir türlü anne diyemedim diyemiyorum da teyze diyorum neden anne demiyorsun diyor kayınvalidem hep ama diyemiyorum nedense:)))) siz anne diyormusunz 

62 Cevaplar

+1 oy
(809 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Derim ama zoraki sadece dilimde oda eşim anneme dediği için 
(295 puan) tarafından
Valla cnm eşim de demedi bende eşim deseydi bile demezdim çünkü anne değil düşman gibiydi
(809 puan) tarafından
Al benden o kadar benim annem eşime bebek gibi deger elinde çayı altina minderi asla yüzünü eksitmek ondan ama kaibvalidem ölsem kadin demez nasil oldun diye artık ağzım alıştı mecburi diyorum ya keske yemeyeydm hiç
(295 puan) tarafından
Artık yapacak birşey yok lafta kalsın
(809 puan) tarafından
Kesinlikle eee lafta:)))
-Reklam-
+1 oy
(6,228 puan) tarafından
nişandan sonra annemin zoruyla dedim. o da o kadar zor oldu ki. ama o zaman demeseydim herhalde zor derdim. baştan dedin dedin yoksa zor
(295 puan) tarafından
Valla denemeye başladım bir baktım onca kötülüğü oldu vazgeçtim anne dediğin kötülük yapmaz dedm
(6,228 puan) tarafından
o durum başka, ona bir şey diyemem :) sebebin varmış
0 oy
(734 puan) tarafından
Evet eşimin annesi sonucda benm de annem anne derim prenses derim bazen 
(295 puan) tarafından
Maşallah:))valla diyemiyorum ben
0 oy
(5,184 puan) tarafından
Evet anne derdim ben 
(295 puan) tarafından
Şuan demiyor musunuz özel değilse
(5,184 puan) tarafından
Vefat etti canım
(295 puan) tarafından
Aaa Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
(5,184 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim ❤️
0 oy
(1,551 puan) tarafından
Anne diyorum tabii ama dilim benimde hâlâ varmıyor 9 yıl olacak 
(295 puan) tarafından
Valla denemek istedim ama bana çok kötülüğü oldu bende vazgeçtim anne dediğin kötü olmaz
0 oy
(2,376 puan) tarafından
16 yıldır evliyim hep anne baba dedim onlara
(295 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(2,665 puan) tarafından
Tabiiki diyorum demeyeni de anlamıyorum eşim anneme anne diyorsa ben de onun annesine öyle derim 
(295 puan) tarafından
Eşimde demiyor cnm hiç takılmadm da neden demiyorsun diye oda teyze diyor
(2,665 puan) tarafından
Haa o zaman dememekle iyi yapiyorsun
(295 puan) tarafından
Bide çok anne dememi hak etmediler açıkçası yoksa eşim demiş dememiş çok takilmazdm
0 oy
(7,483 puan) tarafından
bende zorlanıyom canım diyom benim eşim annemi babamı seviyo hic utanmıyo ondan dolayı 
(295 puan) tarafından
Valla eşimde anne babama demez bnde demem hiçte takılmadm ama kayınvalidem çok takılıyor
(7,483 puan) tarafından
o demese demem bende canım herşey karşılıklı kimsenin kalbi kırılmasın benim annem oğlu gibi görüyo eşimi
(295 puan) tarafından
Yok kayınvalidem ilk zamanlar çok tırnaklarını gösterdi şimdi yeni iyi oldu ama artık iş işten geçti
0 oy
(2,958 puan) tarafından
Bende 3 buçuk yıllık evliyim asla anne demeye dilim varmıyor iyi biri olsaydı belki derdim ama kötü olduğu için dilim varmıyor yapacak bir şey yok 
(295 puan) tarafından
Benim de ilk sene çok kötülük yaptılar asla unutmam ondanda kaynaklı biraz maalesef:((
(2,958 puan) tarafından
Ben demiyorum valla umrumda da değil aman beni üzen kıran birine hiç de anne diyemem
(295 puan) tarafından
Âynn öyle bnde o kafadaym
0 oy
(11,099 puan) tarafından
Diyorum yaa aman gerçekten anne olduğu için mi sanki :) annemin arkadaşı var bi tane, ona daha içten annemmmm diyorum mesela :) 
(295 puan) tarafından
Çok güldüm buna:)) Valla demek için deniyordum ama bana çok kötülüğü oldu ilk zamanlar boş ver dedim demesem daha iyi
(11,099 puan) tarafından
Kötülüğü dokunduysa tabi ki zor diyemezsin yani... Benimkinin kötülüğü yok Allah'a şükür iyidir
(295 puan) tarafından
Maşallah İlk sene berbattılar şuan iyi olmaya çalışıyorlar ama unutulmuyor yapılanlar malesef
(11,099 puan) tarafından
Saygını koru yüz göz olmaya gerek yok salla gitsin
0 oy
(380 puan) tarafından
Ben nişanlandıgimdan beri anne dedim eşim de anneme anne dediği için bende hemen dedim 
(295 puan) tarafından
Eee karşılıklı cnm eşim de demez bnde demm
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Nisanliyken hep bekleniliyordu densin diye laf atıyorlardı bende bir türlü soyleyemiyordum evlenince söyledim ama bence çokta zorunlu birşey olmamalı bu artık ya herkes kendi annesine babasına desin benim annem babam gibi hayatta olamayan insanlara bir anda anne baba diyosun aslında çok saçma 
(295 puan) tarafından
Valla demeyi denedim bı baktım onca kötülük yapıyor boş ver deme dedim kendi kendime anne bu kadar kötü olmaz
(1,529 puan) tarafından
O zaman hiç içinden gelmez canım normal yani anne denilmesini istiyorlarsa en azından birazcık anne gibi hissettirsinler 8 yıldır dememissin zaten şuan çok daha zor olur senin için
0 oy
(938 puan) tarafından
4yıllık evlıyım teyze dıyorum ıcım almıyor anne demeye
(295 puan) tarafından
Ayyy bndensin:))))
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Ben hep anne derdim ve gerçekten içten derdim çünkü annemdi onu o kadar güzel hissettirirdi ki , Allah rahmet eylesin:(
(295 puan) tarafından
Amin bak ne güzel anlatıyorsn kayınvalidemi anlatsam roman olur bide anne dersem anneme haksızlık yapmış olurum
(1,431 puan) tarafından
Bir elin beş parmağı bile eşit değil iken insanlar aynı beklemek doğru değil tamamen insanın vicdanına bağlı , ona bakarsan benim babaannem de anneme çok çektirdi ama annem bir melek eşime bildiğin annelik yapar hiç eşim kaynana gözüyle bakmaz annem der , Allah kaynananıza doğruyu nasip etsin
0 oy
(7,880 puan) tarafından
Hic diesim gelmiyi
(295 puan) tarafından
Aynıyız demeki:)))
0 oy
(310 puan) tarafından
Ben ismiyle birlikte diyorum Ayşe anne mesela. tek anne diyemiyorum kayınpederime de amca diyorum babamı küçük yaşta kaybettim baba diyemem üzülürüm kendimce eşim de bi şey demiyor o da öyle sesleniyor çünkü bence ismiyle birlikte söylesen de hoşuna gider :)
(295 puan) tarafından
Valla cnm eşim de anneme babama anne baba demedi bnde bu saaten sonra da hiç dymm galiba:)))
(310 puan) tarafından
Yani siz bilirsiniz yine de o da deseymiş iyiymiş ama olsun :)
0 oy
(598 puan) tarafından
Diyorum sinirlendiğim zaman nadire hanım derim bazen sacma konuşması oluyor 
(295 puan) tarafından
Saçmalık da olmasa olmaz onlar için:)
0 oy
(1,599 puan) tarafından
İsteme, söz, nişan bir yaptım ben. İstediler ettiler. Hediyelikleri dağıtıcam. O sıra kayınpederim kızım iş yerindeki Duygu gelemedi hediye veririm abi dedim. Ağız alışkanlığı işte. Orada herkes baba diceksin kız dediler. Tabi yüzüm kıpkırmızı. Sonra kayınpederim orada dedi. Önemli olan Duygunun anne baba demesi değil. Bizim ona anne babası gibi davranıp onu üzmememiz diye. O an eridim. Kapıdan çıktıkları an anne baba dedim. Ondan sonra da annem babam dedim hep. Ne kaynanam ne kayınpeder dedim. Ailem nasılsa onlarda benim için aynıdır.
(295 puan) tarafından
Maşallah keşke herkes böyle güzel anlatsa ama maalesef bazen olmuyor ilk zamanlar çok tırnaklarını gösterdi kayınvalidem şimdi azda olsa iyiler ama unutmuyorm
(1,599 puan) tarafından
Evlenmeden önce 3 senedir tanışıyorduk. Eşimi ve ailesini iyi tanımadan evlenmek istemedim. 2de görümcem var ikisi de canım gibiler. Hepsinin huyunu suyunu iyi bilip evlendim. Allah onlardan razı olsun. Allah herkesin kayınvalidesine kayınpederine görümcelerine eltilerine hepimizin insan olduğunu, bu gün var olup yarın olamayacağımızı kalp kırmanın ne kadar günah bir şey olduğunu idrak etmelerini nasip etsin.
0 oy
(10,107 puan) tarafından
Evet ilk gunden beri anne diyorum
(295 puan) tarafından
Maşallah
(10,107 puan) tarafından
Sen ne diyosun peki
(295 puan) tarafından
Teyze:))))))
(10,107 puan) tarafından
Kiz bari hicbisey deme teyze ne :D
(295 puan) tarafından
Onuda laf olsun diye dyrm:))) yoksa onuda hak etmiyor
0 oy
(3,495 puan) tarafından

Gelinim bana valide sultan der hep :D

(295 puan) tarafından
Demeki siz iyisinizki oda o güzellikle söyleye biliyor ben ilk aydan kafayı yemek üzereyken Allah'tan evim ayrıldı yoksa kafayı yiyerdim kayınvalidem sayesinde
(3,495 puan) tarafından
Çok şükür iki yılı bitirdik herkesin evi ayrı yolu ayrı oda rahat bnde rahatim
(48,854 puan) tarafından
kiz senin asker geldi mi
(295 puan) tarafından
En güzel maşallah Allah'ım daim etsin
(3,495 puan) tarafından
Ohooooo kız asker mi kaldı gitse birdaha gelirdi

İlgili bir soru bulunamadı

381,991 soru

11,436,118 cevap

35,003 kullanıcı