0 oy
1,236 göst.
Diğer kategorisinde (62 puan) tarafından
Kaynanam yeni evine taşınacak yıkanması gereken 4 tane halısı var kızları biz gelip yıkarız demişti kaynanama. Ama kaynanam diyo yarın köye götürecem orda yıkarım diye ama köye gidecek olan benim yani o halıların hepsini yıkayacak olan benim. Halı yıkamak sorun değil de kızlar 4 haftalık hamileyim şuan evde bile ağır birşey kaldırmaya korkuyorum geçen yıkamam gereken bir halim vardı kız kardeşimi çağırdım o geldi yıkadı ben sadece su tuttum yanı yikamadm bile halim ince hafif idi kaynanamın ki hepsi iplik ağır halılar hepsini ben nasıl fırçalayayim yikayayim ya. Eşime söyledim yapamam diye bana diyo olsun sen gel ben yardım ederim sana diye ama hiç inanmıyorum çünkü böyle konularda çoğu defa bana öyle söyledi ve hep beni kandırdı asla yardım etmedi şuan korkuyorum gebe olmasaydım yıkardim ama anlayın beni korkuyorim eşime soylim mi acaba ya 

54 Cevaplar

+1 oy
(2,813 puan) tarafından
Kız düşük faln yaparsin islannc ahali ağır olur ilk 3 ay riskin var bide daha 1 aylık hamielsin gitme ne işin var anlat eşine güzelce 
(62 puan) tarafından
Eşime söylesem düşüneceği tek şey anneme yardım etmek istemiyorsun gönlünden gelmiyor falan diyecek çünkü ne zmn birşey reddetsem bana annemi istemiyorsun sevmiyorsun etmiyorsun falan filan kullanıyor böyle şeylerden çok skldm en küçük gelinim diye hepsini ben yapmak zorunda değilim ki hep ben hep ben sesimi etmedim bugüne kadar ama bende insnaim bana da biraz değer kıymet verilsin eşim asla değerimi bilmiyor kötü düşünme birşey olmaz diyo hep . Herşey düşünce ile bitseydi kimse düşük yapmazdı o zmn
(538 puan) tarafından
Yani nasıl diyimi söyle hamileyim anla beni düşük olursa falan ne olur ki kendisi düşmesi lazm bu kaynaya  yardm etmek istemiyorum analmina gelmez 2 tarfinda duşunemsi lazm ilk hamile kadın nasl yapsn 6ci ayima gircem halen ağır iş yapmadım eşim kızyor ilk aylar hiç birsey yapmıyordum eğilip kalmak heleki böyle şeyelr konuş yani çocuğa birşey olsa bunu önce eşnin duşunemsi lazm inan kimsen iki nnkimseye Hayri Yok Allah  korsun sana bege zarar birşey olsa
(2,813 puan) tarafından
Valla aklın varsa hamile hamile de gidip iş vs yapma birka.kendi yapan yikamaya versin smdi önünü almazsan yandın diyim
(294 puan) tarafından
Vallahi aynı durumdayız herseylerini ben yapıyorum 4 aylık hamileydim düşük riskimde vardı bana diyor pencereleri sil hayır demeyi bileceksin bilmediğin zaman herşey bekleniyor senden k.b dedim düşük riskim var yapamam kızın ne işe yarıyor yapsın o esimede söyledim hayata beni savunmaz bu sefer hak verdi bana
(2,813 puan) tarafından
Kardeşimle eşi tadavi surecindeler anneme ozellikle iş yapmasin gelin dedim torun istiyorsan yok şu temizlik bu bilmem ne bahane duymiycam dedim 2,5 yıllık evliler , annemde sağolsun yardımcı oluyor kaynanaligid avar ama anne gbi oldu gelien
-Reklam-
+1 oy
(686 puan) tarafından
Pardon da geliniz hizmetçi değil bende böyle işler yaparken ikizlerimin birini düşürdüm kızımda 34 haftalik doğdu seni senden başkası düşünmez ona göre 
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Yıkamak zorunda değilsin 
0 oy
(355 puan) tarafından
Tabiki söyle daha ilk haftalardasiniz eon haftada olsa dikkatli olmanız lazım sağlık bu pişman olmayın sonra lütfen daha dikkatli olun . Kırmadan dökmeden annecim dr ağır iş yapma dedi hem usuturum hem zorlanırim . Ben başka biseyde yardımcı olayım de 
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Kaynananin derdi neymis kizlarinin da oldugu yerde yikasin sen de yemeklerini falan yaparsin. O da bi is bence. Du tutar yardim edersin. Oyle söyle sen
(62 puan) tarafından
Onun derdi eziyet gerçekten kndine eziyet etmeyi çok seviyor belinde platin var bir eli kırık ama yinede durmuyor bırak işte 5 tane kızın var yıkayalim diyolar daha ne istiyorsun
0 oy
(1,519 puan) tarafından
Yıkamak zorunda değilsin. Ben hamileyim kusura bakmayın de geç. Ayrıca yıkamacı diye bir şey var versinler yıkansın. Eşinizde tuhaf, bebeğini düşünüp sizden önce hayır yıkayamazsın diye kızması lazım
(62 puan) tarafından
Benim eşim çok düşüncesiz biri çok ağır bir iş olsa bile bana demez bırak canm sen yapamazsn ben yapayım diye asla böyle şeylerde düşüncesi olmaz hep kötü düşünme kötü şeyler olmasn diyo tek dediği şey bu
(1,519 puan) tarafından
Olduktan sonra ne yapacakmış. Hamile olmasan bile halı yıkamak kolay mı? Herkes kendi halısını yıkasın
0 oy
(13,400 puan) tarafından
Ben yikamayamam de çık işin içinden hamileliğin daha başındasın evet hamilelik hastalık değil ama içinde de can taşıyorsun o her şeyden önemli gelsin kızları yıkasın ha sen hiç karışmayacaksan nerde isterse orda yıkayabilir 
0 oy
(1,770 puan) tarafından

Afedersin ama bunu kocanında düşünmesi gerekiyor daha çok yeni hamileliğin Allah göstermesin düşük yaparsın 

(62 puan) tarafından
O annesinden başka hiçbir şeyi düşünmez
(3,145 puan) tarafından
Kız hakikatten de. İnsan ölçülü olcak yeni aynı arkadaş ile hamile haftası olan arkadaşim var kocası yemek bile yaptirmiyormuş yorma kendini bebeğe bir şey olmasın diye ne ev süpürme ne silme adam annesini çağırıyormuş. Ah buda tam tersi koca koca halı yikatcak karısına. Valla yâ çok seviyor madem anasını kendisi yikasın ne diye kızı yoracak. Ay sinir krizine giriyorum. Herkes ölçülü olsa keşke :'( her şeyin fazlası kötü kararinda olmak lazım.
(1,770 puan) tarafından
Sende evladından başka kimseyi düşünme yapmıyorum de geç

Gerçekten öyle Nuray benim eşimde fazla abartmaz ama yapma etme diye söyler  dikkat eder
tarafından
Kesinlikle ölçü önemli ilk gebeliğimde benım esımde asırı evhamlıydı hıc bırsey yaptırmazdı bırgun kapı çaldı bı actım kayınvalidem elınde bezler falan girdi ıcerı ardında kocam 3 ayak merdivenle geldı :D noluyo ya dedım sen yar odaya gıtte camları sılıp perdelerı yıkıcaz dedılee bakakaldım annesıne demıs camları sılıver bende temızlık yapayım annem gibidir çokta severim kayınvalidemı çokta mutlu olmuştum ama benı cok bunaltmıştı esım her hafta sonu temizlik yapıyordu elletmıyordu o yokken yapsam anlar dıye korkuyordum detaycı birde :) neysekı zamanla saldı ıkıncı gebelıgım daha güzel gectı bu konularda
0 oy
(3,145 puan) tarafından
İşin içinde daha önce yaparım değip yapmayan koca var ise ben yapmazdım. 

Gebeyken hep halı yıkadım elhamdulillâh bir şey olmadı acayip enerjiktim. Ama dediğim gibi senin olay farklı kendi halini da kardeşin yıkamış Allâh râzi olsun sen de o 4tane kütük gibi halıyı yıkıma kayınvaliden kendisi yikasın veyahut gebe olmayan kızları varsa onlar yikasın.
0 oy
(9,023 puan) tarafından
Söyle canım açık açık ilk haftalarındasin. Allah korusun bebeğe bişey olabilir. Hem havalar soğuk hem halıyı kaldirmasan bile fırçalarken zorlanırsın. Ben bu riski alamam açıkçası 
0 oy
(1,249 puan) tarafından
Seni kendinden başka kimse düşünmez. Yaparsın sonra bebeğine bişey olur yapmasaydın derler. Kesinlikle yıkama eşinde ne düşünürse bırak düşünsün
0 oy
(665 puan) tarafından
Ben olsam yikamam ha madem kötü olurum diyisan bir tane yıka kendini yerlere at sancım var de gerisine karışma aklın varsa tabiki ben olsam onu da yarıda birakirdim
0 oy
(665 puan) tarafından
Soğuk alır aylarca çekersin ilaç da vermezler madem kızları yıkarım demiş başla yarıda bırak kendini yerlere at 
0 oy
(3,602 puan) tarafından
Sakin sakın halı falan yikayim deme daha yeni hamilesin hiç birşey senden bebeğinden önemli değil o halı iikanir kirlenir ama sana bebeğine birşey olsa acısı senden çıkmaz 
0 oy
(776 puan) tarafından
Köye gitmesen aslında 
(62 puan) tarafından
Gitmek istemiyorum zaten bende ama eşim zorluyor beni
(776 puan) tarafından
Ağrım var de o gün hastayım de götürmez belki
0 oy
tarafından
Esin annesini düşünüyorsa paraya kıyıp yıkamaciya versin hiç susma çenen işlesin düşük yapsan gelip bir tas çorba yapacak mı kaynanan
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Eşine tabi ki söyle bebek daha çok küçük. Eğer ki düşük yaparsan mesuliyetini vebalini kabul edecekmiş mi. Ne insanlar var yaa. Benim eşim koştuğumda uyarır dururdu koşma etme diye. Halı yıkamak bideee
0 oy
(268 puan) tarafından
1. Yıkamak zorunda değilsin. 

2. Hadi yıkamak mecburiyet olsa hamilesin daha çok yeni. Ya düşerse? Bunu kaynanan göze alabiliyor mu ? 

Kaynanama söylerim ben yikayamam diye eşime de tekrar söylerim. Eğer yok illa yıkanacak derse de yıkarım ama eğer birşey olursa bana ve bebeğime.o zaman herkesi silerim. 
0 oy
(1,394 puan) tarafından
Valla benim ki anne sen nasıl yikayacaksin kizlar gelicektibya bence dursun bend eyikayamam hamileyim ya derdim yıkamada isim.gucum.yokmkendi halimi yıkılmaya veriyrodumda canımı sokakta bulmadim 
0 oy
tarafından
Versin bi hali yıkama  firmasına yıkama bosver 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 724 göst.
23 Ağustos 2020 Aile kategorisinde KendiAdımıVeremedim (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.
31 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Meleksss (4,712 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,978 göst.
4 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 720 göst.
28 Aralık 2020 Aile kategorisinde Kurabiye canavarim (703 puan) tarafından soruldu

381,701 soru

11,427,032 cevap

34,987 kullanıcı

...