0 oy
570 göst.
Diğer kategorisinde (136 puan) tarafından
18 aylık Bir kızım var. Ve şu an 9+4 hamileyim. Kimseye söylemedik. Üçüncü Ay dolsun söyleriz dedik. Çünkü ilkinde hastaneden çıkar çıkmaz annemi aradım o da iyi bir şey söylememişti. Daha hamileliğin başlarında olduğum için şimdiden laf yemek istemedim. Saklama sebebimiz bu. Ben de biliyorum aralarında 2 yaş olacak. Evet zor olacak ama oldu artık ne yapayım? Aralarında 10 yaş da olsa illa bir zorluğu olacak. Zaten ben ikinci olduktan sonra çocuk düşünmüyorum. 30lu yaşlarıma gelince belki...

Konuya gelecek olursak annem her ay soruyor "adet oldun mu?" bıktım yeminle. Ocak ayında doğum günüm için yanıma geldiler o zaman geçiştirdim adetim diye. Şimdi tam o zamanlardayız soruyor günün geldi oldun mu diye. Bir de şey diyor, eğer bu ay da adet olursun nasıl korunuyorsanız daha da arttırın sakın hamile kalma. İkinciyi yapma. Yapacaksan da elindeki okulluk olsun öyle yap. İlk doğumum çok kötüydü. Normaldi ama sezaryenden farksız oldu ölümden döndüm. Bu da rahimle ilgili bir durum. Annem ikincide de olur diye diyor biliyorum benim in endişeleniyor. Bana diyor ki sakın hamile kalma bak doğumda ölürsün kızına kim bakacak? Allah aşkına böyle şey söylenir mi? Ben zaten hamileyim ve söylememe rağmen çoktan canımı sıkmaya başladı. Ben doktorla sa görüştüm yine aynı risk olabilir dedi ama bu kısa zamanda hamile kaldığım için değil. Benim vücudum böyle. Aradan 10 sene de geçse aynı risk olacak. Ecelin ne zaman geleceği belli değil ki. Daha şimdiden başımın etini yedi. Ay sonu söylicez bakalım o zaman ne tepki veriyorlar. 

23 Cevaplar

+1 oy
(13,398 puan) tarafından
Gerekirse tersleyeceksin ama susturacaksın çocuk isteyip istemediğime nasıl yorum yapıyorsun de neyle korunduğum veya adet olup olmadığımı sorup durma de ben çok sevindim hamile olduğuma şimdi olmazsa bir daha cesaret edemezdim de iyiliğimi istediğini biliyorum ama olumsuz konuşarak iyiliğimi sağlayamazsın de. Kısaca kötü düşüncelerini kendine sakla de 
-Reklam-
+1 oy
(1,060 puan) tarafından
Bence anneniz iyiliginiz icin soylemis kotu birsey yok sizde onun evladisiniz sizi en cok anneniz dusunur. Ama sizin regl gununuzu takip etmesi ilginc geldi. Bende plansiz bir sekilde hamile oldugumu ogrendim henuz annem dahil kimseye soylemedim .oglum 21 aylik bi sekilde nasipmis bende alismaya calisiyorum. Saglikla gelsin bebeginjz
+1 oy
(3,040 puan) tarafından
Artık sende bir annesin ,evlat ne demek biliyorsun.Ölümlerden dönmüşsün annen tedirgin olmakta korkmakta haklı.Sana nasıl bakacaksın vs demiyor yasin genç bekle yap kocanı takip et demiyor sadece seni düşünüyor.Ananeler babaneler torunlarını degil kendi evlatlarinin kucukluklerini hatırlayıp o günleri düşündükçe torunları kendi evlatları gibi seviyorlar.Senin annende toruna baktıkça seni yeni doğmuş gibi seviyor.Sakin annene kızma ters davranma tabiki o bu durumu öğrenince seni baz alarak tepkisel yaklaşacak bu torun istemediğinden yada size karşıma için değil sende bir evlatsın ve annen için bir mucizeye tanıklık etmesini sağlayan ne emeklerle büyüttüğü gözünden sakındığı evladısın.Ne kadar korku ve tedirginlik hissetse bu durumu kabullenecek ama seni gözünden sakinacak.
(136 puan) tarafından
Biliyorum benim iyiliğim için söylüyor ama söyleme şekli kalp kırıcı ve sinir bozucu oluyır. Ve evet bakamazsın da diyor elindekine yetebildin mi diyor. O yüzden sinirleniyorum ama bir şey diyemiyorum
(3,040 puan) tarafından
Deme sakin deme ,onun bütün korkusu ofkesi sensin neden korunma kısmını bu kader dert ediyor kendine senin sağlığından korktuğu için.Deme öyle yaptığında kocaman saril beni ne kadar sevdiğini biliyorum bende seni çok seviyorum ben sen nasıl evladinsam kıymetlimsin onlarda benim için kıymetli bende korkuyorum ama istiyorum anne demelisin bir güzel aglayip sarilmalisiniz.Sakin anneni kırma tek derdi senin sağlığın saçmalıyor olabilir senin aklındaki cümleleri kuramıyor olabilir ama yapmaya çalıştığı şey sen korumak ,endiselerine yenik düşüyor duygusunu nasıl yöneteceği bilmiyor.Sen genç yeni nesil bir annesin hayata bakış açın farklı artık sende annene birseyler öğretebilirsin annene duygularını yönetmeyi öğret bunu endişe ve kaygı ile yapmak yerine sevgi baglilik ile yapmayı sen yukarıda yazdığım konuşmayı yap inan bana ikinizde çok iyi gelecek.
0 oy
(790 puan) tarafından
Bizdede aksine  ben şuan 8 aylık namileyim ilkine annem şimdiden 2 sene sonra 2. Yi getirde beraber büyüsün diyor bende eşimle geçimim nasıl olacak bakalım diyorum çünkü sorunlarımız var  tek çocuk hiç çocuktur diyor dedim böyle diyip durma ben hiçmiyim  baban hayırlı adam olaydı 2. Yi isterdim bende diyor dedim bakalın damadın çocuk kaldırabilecekmi  ki hamileliğimi resmen annemin üzerine atarak geçiştirdi eşim kaynananın laflarını işittim annemde kalıyprum diye
0 oy
(660 puan) tarafından
Soyledigimiz seyler kaderi etkiler en kisa zamanda annenize gebeliginizi soyleyip uyarmaniz gerekir
0 oy
(88 puan) tarafından
Annenizde olsa sınırını bilsin bakacak olan sensin doğuracak olan sensin ki yatak odana karismasi insanlar nerde durması gerekeni bilmeli 
(136 puan) tarafından
Dimi ben de onu anlamıyorum. Annem olursa olsun ona ne benim nasıl korunduğumdan. Veya korunmadığımdan
(88 puan) tarafından
Yüzüne söyleyin buraya değil :)
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Kusura bakma da annene ne ki o mu doğuracak o mu bakacak ona ne yaa gerçekten okurken gıcık oldum 

Hayır korunma yontemine kadar soylemesi ne kadar ayıp ve terbiyesizlik 
(136 puan) tarafından
Bence de öyle ama işte. Kırılmasın diye bir şey demedim. Ama hamileliğimi söylediğim zaman yine bir şey derse ben de derim
(1,100 puan) tarafından
Hamile bi insanı uzmenin gunahini da soyle canim
0 oy
tarafından
Annenizin yaptığı çok ayıp yaa sizin yatak odanıza hayatınıza karışmaya hakkı yok
0 oy
(1,518 puan) tarafından
Benim annem de ikinciyi yapma der ama adet oldun mu diyecek kadar delirmedi henüz. Bu sizin hayatınız kimsenin bu kadar karışmasına izin vermeyin. Küsen küssün, konuşan konuşsun
(136 puan) tarafından
Valla ya zaten zor geçiyor günler. Bir de bunlarla uğraşıyorum
(1,518 puan) tarafından
Sanane anne ben doğuracam merak etme de geç. Artık sizde annesiniz, düşünmeniz gereken bebekleriniz var
0 oy
(2,813 puan) tarafından
Bnde de 3, u bekleniyor çevrenin yarısi bunlar az büyüsün bir yane daha yap snki kendileri bakıyorlar 
0 oy
tarafından
Ayni benim annem gibi ;D sakin hamile kalma doğumda ölürsün bunlar sana yeter gençliğini çocuk bakmakla geçirme falan filan :D :))))))))) aslında bizi dusunuolar cnm rahat büyütelim diye kotuyede anlamamak lazım 
0 oy
(3,499 puan) tarafından
Senin yine iyi araları benim oğlan 17 aylik 23 haftalık hamileyim 
0 oy
(555 puan) tarafından
Ay knka seni çok iyi anlıyorum annem de aynı öyle nasil korunuyorsun falan demiyor o kadar değil ama her konu geldiğinde biraz da kariyer anlamında ilerlemeye çalış çocuk yapma bida yasin genç çocuk düşünme suaan daha az biraz geçsin bilmem ne arkadaş bi dur sakin bi biz düşünelim acaba ben kariyer düşünüyor muyum bebek istiyor muyum eşim istiyor mu bırak da biz düşünelim tamam şuanda bende istemiyorum hazir değilim ama ola da bilirdi Allahını işi yani aman sakın ha yapmayın demenin ne mantığı var...ama sen gibi bende kırılmasın diye bisey demiyorum yok şuan düşünmüyorum zaten diyorum kapatıyorum konuyu ama senin bebeğin var ve duyunca inşallah uç bi tepki vermez ki bu konuşmalara bakılırsa sanki şey diyecek gibi ben anlamıştım zaten hamile olduğunu demedim mi sana dikkat et falan gibi konuşacak gibi geldi bana ama belki daha güzel şeyler der bilmiyorum kısacası bu sizin kararınız inşallah her şey güzel olur üzme kendini
(136 puan) tarafından
ben de öyle diyecek diye bekliyorum valla yalan yok hatta belki de daha büyük tepki verir. Verirse sen bakmican ben bakıcam derim. Daha ne diim
0 oy
(2,379 puan) tarafından
Cnm msjin tamamnini bitirmedim ama annen araları az diye mi kızdı çok zor oluyor çocuklar.mahvoluyor boz majvettik yani hele ki annen alıp rahatlasitrmiyorsa senden bide çalışıyorsan üstüne çok zor 
(136 puan) tarafından
Annem bir gün bile çocuğuma bakmış birisi değil. Evet doğum sonrası yanında bir hafta kaldım ama çocuğu sadece yıkamayı gösterdi o kadar. Gerisi hep bendeydi. Yemek yiyemem tek başıma diye çağırdı beni.
Bir de ben çalışmıyorum. Yaşım 22. Üniyi daha yeni bitirme aşamasındayım. İkinciden sonra çocuk düşünmüyorum. Büyüdüklerinde çalışmaya başlicam. Bundan 4-5 sene sonra ve biliyorum o zaman daha rahat olacak benim için
0 oy
(1,600 puan) tarafından
Tersleme bence. Ben çok endişeli bir anne gördüm anlattıklarında. Yani evet olmuş artık sen de haklısın ama o da yavrusuna üzülüyor. Benim annem olsa kendi bilir der geçerdi
0 oy
(296 puan) tarafından
Annende olsa ağzını açıp laf etmek cokda zor olmamalı veren Allah kolaylığınida verir
0 oy
(163 puan) tarafından
Ya bu ne cidden o ne biçim cümle terles gitsin manyak mıdır nedir kızım 19 aylık haftaya doğuma giricem annem yanımda iki ayda bakacak bize insna kızına o lafı nasıl söyler 
0 oy
(389 puan) tarafından
Cnm aynısını bende yaşadım oğlum 20 aylikti istemsiz hamile kaldim benim kendi ailem çok laf etti   şimdi bende 3. Hamileyim bunada korunmalı hamile kaldim oğlum 5 buçuk kiizm 2 buçuk  18 hafgalik hamileyim ilk öğrendiğimde korkarak söyledim biraz geri laf ettiler bahanem korunuyordum alalhin emri nee yapım oldu sanki onlar a dert ben çekecem sitene demi işte bir şey diyemiyorsun soyek gitsin boş ver ya takma kafaya
0 oy
tarafından
Bu anneler çocuklarının çocuk yapmasına neden bukadar burnunu sokuyor ben anlam veremiyorum kimene ya
0 oy
(15,325 puan) tarafından
Tam başta sinir olmuştum. İçimden yuh diyodum. Ama hayati tehlike gibi bir durum varsa annen haklı.  Bişey deme kadına. O da senin için üzülüp korkuyor. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 454 göst.
0 oy
12 cevap 600 göst.
9 Ekim 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 341 göst.
18 Mayıs 2022 Aile kategorisinde garipkus9 (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 202 göst.
27 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde kubra1992 (3,551 puan) tarafından soruldu