0 oy
132 göst.
Diğer kategorisinde (1,497 puan) tarafından
Cehaletim yuzunden oğlumu emziremedim korktum göğüslerim yara oldu devam edenedim 1 aydan fazla , sadece 1 ay emzire bildim.sanki hakkını aldım elinden yavrumun ... Mama verdim hep Gecen yil doğdu oğlum. Bu yilda kizim doğdu 1.5 aydir kızımı emziryorum sütümde bol oluyo sağıp oğlumada veriyorum  13 aylik oğlum. Komik bi durum ama hepsi korkumdan tecrubsesizliyimden oldu. Ama bu sefer kizimi asla kesmemeyi düşünüyorum. Amma bi yandan diş çıkarırsa napcam nasıl emzircem o dişlerle diyede endiseleniyorum sağım yapıb veririm belki ama sütüm o zaman azalmazmı?

5 Cevaplar

0 oy
(2,103 puan) tarafından
Sütüm çok fazlaydı ama bebeğimi 45 gün emzirebildim 

Sıkıntı stres yüzünden eşimin telefonunda bir erkek arkadaşı ile kızlar hk yaprığı sohbetleri görünce işitme kaynanamın cimcikleyerek oğlumu uyandırıp sütün yok yetmiyor aç bu çocuk yetersizsin lafları ile sütüm birden bire kesildi o an ki yaşadığım psikolojik olarak çöküntüyü bir ben bir allah bilir 

O 45 gün de mama + meme gittik  sütüm 7. Gün azaldı bu olaylardan 

Mesela şimdi ikinci bir bebeğin olsa ( ki çok şükür bir tane var allah isteyene versin) deli gibi sağarım buzluğa atarım her şeyi denerim yani 
(2,103 puan) tarafından
Adam olmayı öğrendi canım üstünden 1 sene geçti eşyalarımı toplarken sinir krizi geçirdi geberiyordu neredeyse zaten kalbi sorunlu sırf çocuğum için şans verdim denemem lazımdı çünkü bende boşanmış aile çocuğuydum ne kadar annem mühteşem olsa da o baba yokluğunu yaşadım yaşamadım değil şimdi iyiyiz ama bu olaydan önce hep iki çocuğum olsun isterdim şimdi düşünmüyorum belki 8-9 sene sonra zaten yaşımda 23 yani öyle işte elim ayağımda titredi o an gördüğümde bebeğini emziriyordum yutkanamadım evde bebeğini göremeyen babam gelmişti sadece tek dediğim şey babam gidince konuşucaz olmuştu
(1,497 puan) tarafından
Evet cocuk falan düsünme simdilik nasıl adam oluyo ileride ona gore karar ver bende iki cocuk istemisim hep ikiside var cok sukur ama ust uste istemiyordum doğumdan iki uc ay sonra hamile kaldim . Şimdi kaç yasona bebisin.
(2,103 puan) tarafından
13 aylık şimdi bebeğim istesem de şuan yapamam zaten pcos çikti doğumdan sonra adet olmuyorum yani böylelikle de yumurtlama da yok demek :)))
(1,497 puan) tarafından
Pcos nedir onun cika sına ne sebep oluyo. Peki iliski durumunu etkiliyormu bu durum? Bende istemiyorum cocuk istemiyorum yumurtlama falan olmasın yaaa ama tabi bu bi hastalik sonuçda
(2,103 puan) tarafından
Valla canım şahsen istemezdim ama oldu en büyük düşmanı kilo ondan oluyor ben hamilelikte çok kilo aldım 62 den 82 kg oldum yunurtalıklarda kist oluyor adet olmadığın için birikiyor çalamayan yumurta öyle kalıyor cinsel ilişki de bir sorun olmuyor
-Reklam-
0 oy
(7,280 puan) tarafından
İkisinede şifa olsun canım iyi yapmisin oda süt kuzusu daha 
(1,497 puan) tarafından
Evet oda süt kuzusu daha , emzirmeye korkuyorum dişleri var . :D . Ama bi yandanda diöer bebemde 5 ,6 aylik olunca onunda disleri cikacak o aciya nasıl katlanacam diye dusunuyorum
(7,280 puan) tarafından
20 aylıktı kestigimde birşey olmaz canım hepsinin var dışı :))
0 oy
(1,268 puan) tarafından
Çok iyi yapıyorsunuz. Korkma ısırıp koparmıyorlar kız :) minik ısırık ayıp yüüzne bakıyor tepkine zaten. Ki hepsi de ısırmıyor
(1,497 puan) tarafından
Googleden arastırıncada bakiyorum bi çok kadında ısırıyo diye post açiyo bende bundan cekiniyorum
(1,268 puan) tarafından
Emzirip sağmak çok zor en azından 2 numarada böyle yapma, korkulacak bir şey yok sen onu aradığın için buluyorsun o postları :)
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Kız sacmalama dişle ne alaka emzirmenin kızım 2 yaşına gircek bu ay tüm dişleri düzülü normal emiyor dişi hissetmiyorsun bile ay böyle şeyi de ilk defa duyuyorum dişi çıkınca sağıp vermek yapma iyle yazık kızına öyle şey mi olur
(1,497 puan) tarafından
Bilmiyorumki  arastırınca bazı kadınlarda açmış bu konuda postlar. Bebeğim emince ısırıyo diye
(1,572 puan) tarafından
Yok kız bir kez yaoar yalarsa iki kez yapar tepki vermezsen birdaha yapmıyor ah uh acıdı dersen devam eder oyun sanıp yaparsa tepki verme ısırmak dediğin basit bişey öyle kopma gibi acılı bişey değil tepki vermezsin olur biter bence oğluna süt vermeye devam et kızını da emzirmeye devam et şifa olsun bebislere
(1,497 puan) tarafından
Allah razı olsun canim, işin sırrı tepki vermemekde yani?
(1,572 puan) tarafından
Tabikide canım mesela normal zamanda öyle yere biseyi bilerek döktü diyelim gülersen Yafa hayır dersen yine yapar ama tepki verme unutur
0 oy
(15,304 puan) tarafından
Dış çıkardığı zaman hepimiz emziriyoruz. Korkmana gerek yok. 2 yaşına kadar emer inşallah 
(1,497 puan) tarafından
İnşAllah bende emrake diyordum nasıl emziryosunuz dişli haliyle diye
(15,304 puan) tarafından
Dişsiz zamanındaki gibi emmeye devam ediyolar. Isırdığı zaman dışı olmasa bile can acitiyo. Kolay kolay ısırmaz merak etme

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 46 göst.
5 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lale030507 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 69 göst.
0 oy
21 cevap 745 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Sirius76 (1,320 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.
29 Nisan 2021 Aile kategorisinde Zelis18 (327 puan) tarafından soruldu

381,234 soru

11,413,267 cevap

34,957 kullanıcı

...