0 oy
142 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (555 puan) tarafından

Daha mı ince acmaliydim  acaba biraz fqzla kabarmış geldi❣️

image

image

4 Cevaplar

+1 oy
(1,046 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Biraz ince olmalıydı ama nefis görünüyor ellerine sağlık:)
(1,046 puan) tarafından
Öyle tabi ben hiç bilmem mesela Diyarbakır da doğdum büyüdüm annemler hâlâ orda annem hep yapar bana :) ilkine göre çok başarılı
(555 puan) tarafından
Bende Diyarbakırlı yım kız on yıllık. Çalışma hayatından sonra qncq ev hanımı. Oldum şimdi bir denim dedim  benim de annem güzel yqpar bqkalim hafta sonu ona goturcem beğenecek mi
(1,046 puan) tarafından
Diyarbakır da nerde oturuosunz ben senede iki üç gün gidiyorum iki hafta flan kalıyorum,:) sen anladığım kadarıyla Diyarbakır a gelin gitmissin değil mi. Annende beğenir eminim:)
(555 puan) tarafından
Yok canım Diyarbakırlı yım merkezdeyim  diclekentteyim evlenmeden önce hep çalıştığım için böyle şeyleri annem yapardı bende yeni yeni deniyorum
(1,046 puan) tarafından
Bende oyleydim ya evlendikten sonra yaptım bende okuduğum için bir türlü mutfağa giremezdim:) aa eskiden evimiz ordaydi şimdi yeni stadyumun ordalar
-Reklam-
0 oy
(178 puan) tarafından
Güzel gözüküyor tarif istiyorum 
(555 puan) tarafından
Canım diğer yoruma yazdim
(178 puan) tarafından
Diyarbakır da mı oturuyorsun
(555 puan) tarafından
Evet cnm
0 oy
(922 puan) tarafından
Tarif yazar mısın canım ben de diyarbakir geliniyim yapayim:D
(555 puan) tarafından
Canım bir  paket mayayı   yarım bardak su  ve bir tatlı kaşığı şeker  ile  bir kasede  on dk bekletip aktiflestirdim  yoğurma kabima   bir kilo  unu aldım ortasını havuz şeklinde açıp aktif   hal getirdigim mayayı  ekledim   mayadan uzak. Kısımlara  bir tatlı kaşığı tuz bir buçuk yemek kaşığı  mahlep. Bir buçuk yemek kaşığı  Diyarbakır'daki adı mayana  baharatı  ama  siz  anason  yada  rezene olqrak alabilirsiniz   ekledim iki yemek kaşığı  çörek otu  iki yumutanin beyazı  içine sarıları üzerine sürdüm 125 gram margarini eriterek ve bir çay bardağı sıvı yagekledim  hafif  ılık iki bardak sütle kontrollü olarak ilerledim  sizde kontrollü ilerleyin kulak memesinden bir tık  yumuşak olacak  yarım saat mayalandirdim  mayalandirdiktqn sonra. Hamurumu  4 e  böldüm  tezgahta  silindir şekli verdikten sonra   tezgahta  yukarıya doğru  uzunlamasına  bir parmak kalınlığında açtım  dikdörtgen  olacak sekilde  hafif yassı  olacak şekilde böldüm  sonra görsel açısından tam bqstirmadan karelere ayırdım  resimdeki gibi ayirdigim.  Yumurta sarılarını sürdükten sonra üzerine  beyaz susaam  döküp  180 derecede  fırına verdim pişince çıkardım  Afiyet olsun
(922 puan) tarafından
Canım çok sağ ol ekran resmi alıyorum insallah yaparım o zaman fotoğraf atarim sana. Ben silvanda yaşıyorum o söylediğin baharati burada bulurum heralde değil mi
(555 puan) tarafından
AA bende küçükken orda okul okudum  tabi. Baharatciya gidip çörek baharatı desen. Bile verir
0 oy
(591 puan) tarafından

Maşallah baya kabarmış ellerine sağlık çok güzel görünüyor miss gibide kokuyordur şimdi of off çayımı alıp geliyorum :D

(555 puan) tarafından
Ah keşke gelsen sıkılıyorum zaten cayinida ben  yaparım sen. Gel yeter
(591 puan) tarafından
Canımsın ya ♥️

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 558 göst.
7 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Aser2135 (4,700 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 126 göst.
15 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde poyrazlina22 (248 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 419 göst.
13 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Habis57 (2,350 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 188 göst.
18 Ağustos 2021 Moda kategorisinde misafir tarafından soruldu

382,173 soru

11,442,739 cevap

35,012 kullanıcı

...