0 oy
259 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,133 puan) tarafından
Kızlar yarın Ramazan in  ilk sahuru biliyorsunuz..  şükür kavuşturana.. Ben normalde salata yemeklerin yanında çok severm. Bazen vaktim olmuyor bazen erindigjmden yapmıyorm... kaynanam bazen yapıyor görüyorm onu 2 3 gün yiyor. Ben hiç denemedm dograyp dolaba koymayı. Geçende instagram da denk geldm haftalık salata diye. Marul yeşillik dograyp dolaba koyuyordu sanirm.. boyle dograsam  3 4 günlük kadar dolapta dursa bisey olur mu kizlar. Renginde faln sararma olur mu..?? Böyle yapıp memnun kalan var mı??

16 Cevaplar

0 oy
(7,993 puan) tarafından
Bende bekleyim burda nasıl oluyo acaba
-Reklam-
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Hiç bişey olmaz . Ben çalışırken haftalık yapıyordum . Büyükçe bir saklama kabına marul , havuç , mor lahana , soğan doğruyordum . Karıştırmadan ama . Sonra akşamları üstlerinden biraz alıp soslayıp kullanıyordum . Belki yine yaparım pratik oluyor . Domates koyma ama suyunu salar kötü olur . 
(1,133 puan) tarafından
Sadece marul ve yeşillik doğurcam domates biber salatalık flan çıkarıp doğrarm diye düşünüyorum
(1,186 puan) tarafından
Saklama kabının altına peçete koy bide malzemelerin üstüne . Tazecik kalır .
(6,465 puan) tarafından
Soğanda sulanip koku yapmıyor mu
(1,186 puan) tarafından
Ben yeşil soğan doğruyordum bişey olmuyor
(6,465 puan) tarafından
AA pardon ben salataya genelde yemeklik soğan dograrim ondan diyorsun sandım. Yeşil soğan sıkıntı olmaz evet
0 oy
(7,260 puan) tarafından
3 4 günden bişey olmaz sosunu ekleme ama 
(1,133 puan) tarafından
Yok sos eklemem. Sadece marul ve yeşillik
(7,260 puan) tarafından
Bişey olmaz canım bugün annemde diyodu doğrayıp dolaba koycam diye
0 oy
(3,366 puan) tarafından
Ben yeşilliklere domatese filan bıçak dedikten sonra daha hızlı sulandiklarini düşünüyorum sevmiyorum o yüzden taze taze yaparım sever yaptığım için de zor gelmiyor 
(1,133 puan) tarafından
Yok domates dogramqm sadece marul ve yeşillk
(3,366 puan) tarafından
Yeşillikler de sulanıyor bence sulanması bile bi içleri geçiyor yumuşuyo gibi oluyor
0 oy
(6,053 puan) tarafından
İlk defa iki üç gün yenen salata duydum benim bildiğim günlük taze taze yapılır ertesi güne kalırsa vitamini ölür
(1,133 puan) tarafından
İnstagram da çok görüyorm. Haftalık yemek bile yapıp buzluga atıyorlar
0 oy
(350 puan) tarafından
olur niye olmasın güzelce yıkayıp suyunu iyice suzecek sonra sevdiğin gibi yap soğan hariç karıştır yiyeceğin kadar al yağla tuzla oh miss
(1,133 puan) tarafından
Sadece marul ve yeşillik diğerlerini çıkarıp eklerm
(350 puan) tarafından
aynen soğan domates ekleme sadece kokar yumuşar hani diğerleri bişey olmaz ağzını da kapat koku sinmesin
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Maruldu yeşilliği hiç bir şey eklemeden doğrayıp saklama kabında koruyabilirsin. O götürür seni. Ama iyice kurulaman gerekiyor. Islak bırakırsan çürür. Ben hep yıkayıp kuruluyorum sonra doğrayıp dolaba atıyorum. Misafir gelşnce iyi oluyor. Direk Domates salatalık ekliyorum.  
(1,133 puan) tarafından
Aynen bende öyle yapaym djyorm marul ve yeşillik sadece.
(1,575 puan) tarafından
Doğra bir şey olmaz canım. Ama iyi kurulamaya bak. Şimdiden ellerine sağlık.
0 oy
(1,026 puan) tarafından
Sadece marulu doğra saklama kabına koy bı haftaya kadar diri kalıyor annem hep öyle yapardı sos felan koyma canm miss gibi oluyor hazır doğranmış al hemen ye solma sarrama olmuyor
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Yıkayıp kurutup kapaklı saklama kabında muhafaza edilir, bir şey de olmaz. 
0 oy
tarafından
Denemedim hiç taze taze yaparız ama tuzunu sosunu koymasan 2 gün dayanır herhalde 
0 oy
(6,465 puan) tarafından
Benim kayınpederim haftalık olarak yapıyor

Bir saklama kabına marulu dogruyor üzerine geçecek kadar zeytinyağı döküyor. Ayrı bir saklama kabına da kıvırcık dogruyor altına peçete koyuyor çünkü ıslak olursa çürür.  Soğan dogramani tavsiye etmem çünkü kokar ve sulanır. Ama ben mesela soğanı yemeklik doğrayıp buzluğa atıyorum yemek yapacağım zaman çıkarıyorum sende öyle hazırda bekletebilirsin.
0 oy
(3,680 puan) tarafından
Tuzlamazsan 2 gün falan kalır tuzlayınca sönüyor salata
0 oy
(2,691 puan) tarafından
Tuz sosunu eklemesen iki üç günde birşey olmuyor:)
0 oy
(367 puan) tarafından
Sebzeleri güzel yikayip kuruladiktan sonra bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Sebze kurutucular var ya onlardan alabilirsiniz ya da yikadiktan sonra süzülmesi için beklemeniz lazım. Sulu doğrayıp koydugunuzda büzüşebilir
(1,133 puan) tarafından
Kurutucum var canım
0 oy
(430 puan) tarafından
Hiç bişey olmuyor canım bayada pratik oluyor tavsiye ederim arada bende yapıyorum
0 oy
(4,171 puan) tarafından
Ben de salatayı çok sevdiğim için genelde gözüme hep az gelir bol bol yaparım Bi kaç kez baktım ziyan oluyor kalan dökülüyor artık yapınca bakıyorum çok yarısını soslamadan saklama kabına alıyorum direk öyle 3 4 gün kaldığı bile oldu çıkarıp sosladım hiç Bi fark olmadı marulu yeşillikleri salata kurutucun varsa iyice kurut öyle daha da uzun süre dayanır ben marul havuç kara lahana mısır salatalık koyuyorum çıkarınca da soğan eklersin oh mis pratik daha ne olsun 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 90 göst.
15 Nisan 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,133 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.
13 Nisan 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ayse1312 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 322 göst.
5 Nisan 2023 Moda kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 114 göst.
7 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Eda-HiraNur (405 puan) tarafından soruldu

381,710 soru

11,427,343 cevap

34,987 kullanıcı

...