0 oy
894 göst.
Aile kategorisinde (33 puan) tarafından
Kızlar benim kaynım var üni cağında bi de görümcem var 27 yasında bekar. Esim astsubay. Yıllardır yurtdısında ırak suriye gibi yerlerde calısmıs ve ailesine bakmıs. Onlara ev almıs arabasını vermiş falan. Neyse biz evlendik nafakaları kesildi diye aile beni bi istemedi. Hazmedemediler. Ceplerine para girmez oldu cünkü. Büyük olan kaynımı VİP 20 bin liralık dersaneye yollamak istediler parasını bizden istediler verdirmedim. Taksitle bilmem neyle kendileri yolladı gelin görün ki kaynım avare avare gezip asla ders calısmadı sadece para yedi ve üniyi kazanamadı. Bu sefer de beni özel üniversiteye yollayın demeye basladı. Kayınvalidem görümcem ben ve bu kaynım oturuyoduk esim dışardaydı, kaynım beni özel üniye yollayın demeye basladı iste kayınvalidem görümcem nasıl yollayalım bizim o kadar paramız mı var dicek sandım cocuğu heveslendirmeye başladılar, eşimden için abin evini arabasını satsın yollasın dedi Kayınv. Sonra görümcem ordan atladı "abi değil mi yapacak!" dedi. Kızlar cok edepsizler asla ağzımı acmadım eşime kendileri söylesin diye bekledim. Kaynım heveslendi tabi abisi evini arabasını satıp beyefendiyi biraz daha avarelik yapsın diye özel üniversiteye yollayacakmış. Kızlar evimiz arabamız düğünden sonra benim takılarımla alındı. Arabamızın da borcu var hala ödüyoruz. Bu arada bileziklerimi de eşim biriktirmiş ailesinden bi sey görmedik. Yani evi arabayı eşim kendisi aldı. Ve benim altınlarımla alınan evimizi arabamızı özel üniversite icin satacakmışız! Tercih dönemi geldi eşimi aradılar eşime evini arabanı sat demek yürek ister onu diyemediler ama özel üniversiteye gitmek istiyo denince eşim ben yollayamam devlet üniversitesi geliyosa yazsın gelmiyosa tekrar hazırlansın dedi. Kızlar günah keçisi ben oldum. Ben yollatmadım sanıyolar. Ama ben eşime ağzımı bile acmadım. Arkandan evini arabasını satsın dediler kardeşini heveslendirdiler bacınla anan demedim. Kendileri aradı kendileri ağzının payını aldı ama ben suclu oldum. Ağzımı bile acmadım halbuki. Şimdi sizce ben eşime arkandan böyle dediler diye anlatmalı mıyım? Bunun sonu yok cünkü yarın da diğer kaynım icin aynı şeyi bekleyecekler. 

40 Cevaplar

+6 oy
(3,023 puan) tarafından
İstedikleri kadar seni suçlu bilsinler, susman hata. Ben olsam orada cevabı verirdim. Tabi biraz daha avarelik etsin diye biz varımızı yoğumuzu satalım.. Çok istiyorsan hem oku hem çalış, bizden kimse bir şey beklemesin artık derdim.
(2,367 puan) tarafından
Vallahi ya daha bıde korkuyor ben bırsey demedım benden bılırler dıye bilsinler çokda bılmem ne yanı ;)
(3,023 puan) tarafından
Bence de benden bilsinler zaten ne var ki bunda :)
(6,171 puan) tarafından
okurken sinir krizi geçirdim, eşin yine mantıklı adammış, satmamış. ama bir olur iki olur aklına girerlerse fena. arkadaşa katılıyorum. madem her şekilde sen suçlusun, anlat her şeyi.
-Reklam-
+2 oy
(101 puan) tarafından
Tabiki de soyle. Söylenecek şey var söylemeyecek şey var. Ama bunun söylenmesi gerekiyor. Adam uzakta gurbette çalışıyor bunlar burda g.t yelliyor. Bırak abisi nasil yaptıysa kardesi de yapsın. 
+1 oy
(411 puan) tarafından
Ben anlatrdim vala yolacak kaz ario kaynanangil ay gıcık oldum ha
+1 oy
(2,006 puan) tarafından
Ay böyle birşey olsa tedbir koydurum sattirtmam gerekirse bosarim malın yarisini alırım çocuğumun riskini kaynina yedirecek halim yok ben direk derdim ya bosarim öyle birşey olursa diye eşime ailesine derdim ve tedbir koydurdum mallara hemen  git bir avukat ile konuş tedbir koydur kimsenin keyfi için çocuğumun riskini veremem 
+1 oy
(1,986 puan) tarafından
Aman salla kuzum eşin senin gibi mantıklı düşündükten sonra isteyen istediğini desin 
(792 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum
+1 oy
(48,820 puan) tarafından
ay nasil.durdun ya o saniye mesaj yazar söylerdim 
0 oy
(7,865 puan) tarafından
Bi an esin de bunlara uyuyor sandim Allahtan oyle deilmis.Susma bence ac agzini yum gozunu .Bu kadar terbiyesizlik olurmu okuz oldu ortaklik bitti bu kadar lafin gelisi yani
0 oy
(119 puan) tarafından
Ay ne kadar yuzsuzler adam canını dişine takıyor gurbette çalışıyor oda bedavadan özelde okicakmis yok ya şöyle kardeşim eşine bilsin ne var ne yok zaten her türlü gozlerinde kötüsün 
0 oy
(3,590 puan) tarafından
Hayır evini arabasını satsın dediklerinde neden ses çıkarmadın veya eşine neden anlatmadın neden bu kadar sessiz kalıyorsun bi suçun var da onlar her şeyi yapmayı hak görüyorlar gibi sen bu kadar susarsan yani kayınvaliden yurtdışına tatile bile gider sizin paranızla 
(1,133 puan) tarafından
+++ yazmaya geldm ama yazmışsın canım kesinlikle bende öyle düşünüyorum
0 oy
(2,666 puan) tarafından
Nasıl olsa senden biliyorlar en detayına kadar anlat. Bilsin eşin. Ben olsam daha ordayken söylerdim sizin kafaniz yerinde mi diye ? 
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Sen niye sustun ki niye anında söylemedin ki.tabi seni söyledi zannedecekler. yiyorsa kendileri göndersinler özele.ayy nasıl gıcık sinirnodkum şuan var ya nasıl kolay söylüyorlar ev araba satsın diye.essek gibi çalışsın adam olsun iş sahiibi olsun okuyacagina 
0 oy
(548 puan) tarafından
Ayy ben ne okudum ne kaynanalar var yaa eşine soyle bence 
0 oy
(15,327 puan) tarafından
Gerçekten yuh ya. Bu nasıl bir kendini bilmezliktir. Sasiriyorum ben bu insanlara . Eşinle akşam çay içerken konuşun. Muhabbet havasında. 
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Onu söylerken zaten seni yoklamışlar annesi ile kizi.Arpanin suyu kesilince zaten kötü olmuşsun.Ogullarina birsey derlerse hiç olmaz böyle yıllarca konu değişir sana bakış açıları değişmez.Hic umursama aynen devam.Takilma istedikleri huzursuzluk ortamına taş dosuyorlar sen yardımcı olma bence.
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Güzelce söyle ben sana o zaman söyleyemedim ama böyle oldu de . Eşin zaten aklıbaşında davranıyor . Buna şükür diyelim . Boş ver kaynananlarda öyle bilsin daha iyi ya senden çekinirler . 
0 oy
(6,236 puan) tarafından
Onlar öyle derken 2 dakika seslerini kayıt edemedin mi vide kamerayı acamadin mi 

Rahat rahat eşine anlatırdın 

Eğer eşin onlara uymuyor ise dert etme 

Ve bu konuyu da anlat 
0 oy
(1,306 puan) tarafından
Esin nasıl zamanında nasıl sorumluluk aldıysa kardeşi de alacak hayır bir erkek nasıl kazanamaz yapamaz bide yüzsüzce özel üniversite diye ısrar eder hevesi olan okur arkadaşım bırak sen yaptın bilsinler hiç oralı olma 
0 oy
(10 puan) tarafından
Ne kadar yanlış bir düşünce ya evlenmiş artık ve böyle yüksek istekler istemeye hakları yok mecbur mu arabayı evi satmaya valla ben senin yerinde olsam derdim ev ve araba kolay alınıyor sanki bizde ev aldık eşim benden önce almış ama borcu benimle evlendikten sonra ödendi benim eşim de uzmandı sürekli eşimden para bekliyorlardı benim en son da ağzım açıldı eşim tek kuruş göndermedi aldığı maaş bize yetiyordu kayinbabam arabasını satsın evin üzerine ev yaptırsın filan dedi üzerine düşer ben o arabayı sattiririm dedi ben eşime anlattım eğer benim rızam olmadan yapmaya kalkarsan gider boşanma davası açar tedbir koydururum dedi o ev ile araba hakkında seninde konuşmaya hakkın var yarısı senin çünkü o yüzden zaten sen kötü olmuşsun eşine de anlat
0 oy
(41 puan) tarafından
Oha artık çüş. Böyle bi devirdi ev araba aldınız diye sevinip destek olacaklarına satmanız için uğrasıyolar öyle mi? 
0 oy
(51 puan) tarafından
Ay ne kadar kolaymış ya şunu al bunu sat demek! Siz kimsiniz acaba? Oğlunuzun parası olmasa yüzüne bakmazsınız

İlgili sorular

+2 oy
24 cevap 821 göst.
1 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 621 göst.
23 Haziran 2023 Aile kategorisinde Sevgi2 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 266 göst.
17 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Hwuain90 (455 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 324 göst.