0 oy
755 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (765 puan) tarafından
Kizlar adet dönemim gelince inanılmaz ağrılar yaşıyorum doktora gittim magnezyum veriyo oda fayda etmiyo yumurtalıkları aldırmak nette parayla yaziyo durumum şuan yok siz adet agrisini nasıl geçiriyorsunuz yardım edin

17 Cevaplar

+1 oy
(909 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Bekarken her regl dönemimde hastanelik olurdum çektiğim acı yüzünden bayılırdım hatta. Babam imam evlendiğim zaman dini nikahımı kıyarken sancımı kesti evlendikten sonra o sancılarımdan eser kalmadı :) bence bir hocadan sancını kestirmesini isteyebilirsin illa nikaha gerek yok inanç önemli bu arada. Yumurtalıklarını aldırmak sağlığına zarar verebilir bilemezsin

(909 puan) tarafından
Tamam ben anneme sorayım doğrudan babamla konuşmaya utanırım Annem babama sorsun olumluysa haber ederim olur mu
(765 puan) tarafından
Olur canım çok mutlu olurum okumuyorsa bile hangi ayetse yada nasılsa dua bana yazarmisin
(909 puan) tarafından
Kuzum anneme sordum annem dedi suya okuyacak içecek o şekil olur anca dedi ama sende burda değilsin

Euzü bi’izzeti’llahi ve kudrethi min şerri ma ecidu ve uhaziru”
  3 defa besmele çekip 7 defa bu duayı suya oku iç regl döneminde de tekrarla Allah ın izniyle çare olucak. Ben artık sancı cekmiyorum
(765 puan) tarafından
Allah'ım senden razı olsun canim ne muradın varsa versin
(909 puan) tarafından
Amin canım benim sendende cok saol :) inanç önemlidir unutma bişeyin kalmayacak hafif sancı olur oda normaldir önemli olan yerleri tırmalamayacak derecede olmasın Allah yardımcın olsun
-Reklam-
+1 oy
(2,529 puan) tarafından
Bu durum erken menopoza falan sebeb olur mu yada adet kesilmesine adetin gelmezse siserşin sürekli kilo alırsın o zaman daha kötü olabilirsin  insan iki gün gecikince patlayacak gibi oluyor 
(765 puan) tarafından
Valla canım sonuclari neler bilmiyorum
(2,529 puan) tarafından
Benim annem kistten dolayı aldırmış dediklerimi yaşıyor 100 kiloyu gecti
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Neden sağlığınızla.oynamak istiyorsunuz onuda anlamadım ama kanser vs olmadığı sürece ülkemizde öyle bişey yapılacağını hiç sanmıyorum 
0 oy
(2,144 puan) tarafından
Yani eminmisniz ne kadar ağrıyor ki seni bu düşünceye itti başka bir yol düşünsen yaşın gençtir eminim yaşın kaç ve çocuğun varmı 
(548 puan) tarafından
Bence çok genç çok çok erken sizn için menepozu var ilerde çok sağlık sıkntı çekersin adet olmayan hep hasta bu adet anını arasın belki nerden bilcen 2 tandgm var 1 er oglualri oldu sıkntlar vardı dokotr mecbur  rahmi aldilar çok kötü hata arkdasim ablası geçen kist çıkmış yılar sonra yumrtaliklar yok die çok sıkıntılar yaşıyormuş  zaten adet oldmu daha iyi enznda rahtlarsin benim adet düzensizliğim var geç olunca hep acbalar neden olmadım falan stresli geçiyor başka sıkntı yoksa bence  riske atamyin ilerde ne olacağını bilmesin benimde bu son kaç yıldır ilk 2 gün sancılı geçer göbeğimin altı dusceke gibi ozleikle ilk 2 gün sonra normale döner ayagmi sıcak tutarım karın bolgemi soğan suyyu bı kaç gün içerim rahatlıyor içimde ısınıyor o dönemde soğan suyu için ilk gün yada kekik çayı yani belki iyi gelir tabi herkesin bünyesi farklı iyi gelirmi bilemyom ama zararı da yok denersin  Bi ara enazinda  rabbim şifa versin
(1,150 puan) tarafından
Zaten öyle biz kadınlar için adet olmak velinimet. Ne kadar erken menopoz o kadar erken hastalıklar başka çare düşünün Rabbim şifa versin inşallah
(548 puan) tarafından
Tabi cnm doktorlar bile bas bas bağırıyor adet dönemi sizn için işgence olmasin pislik olmasın en doğal olan şey rahim vücut yenileniyor annem menpoza girdi 3 4 yıldır hep strestli agresif ateş basmalr falan çok zor bide 40 yaş üstü ama yinde zor
(1,150 puan) tarafından
Canım zaten 40 lar bile erken. O ateş basmalari gece uyuyamamalari vs. Annem 57 yaşında daha 2 3 senedir girdi menopoza yine de rahatsız oluyor hala
(548 puan) tarafından
Yani bide genç yaşta daha sıkntı o yaştaki annler dayanmyor o menpoza
0 oy
tarafından
Bence ileride pişman olabilirsiniz.ssgljk sıkıntısi yoksa almayın menopoz olursunuz menopoz olmak daha kötü 
0 oy
(7,845 puan) tarafından
Bitkisel çaylar denedin mi birde üşütmemeye dikkat et üşüttügümde o ay karnım çok agrir
0 oy
(156 puan) tarafından
Ilık dus almayı dene benimde sdet yaklaştı mi agizim yara oluyor hiç birsey iyemiyorum
0 oy
(1,184 puan) tarafından
Yumurtalıklarını aldırmanın ani ölüm ve felç gibi ağır sonuçları olabilir . Basit bir şey değil bu . Ağrın için de ekstra ne yapabilirsin inan bilmiyorum neden bu kadar çok ağrıyormuş doktor bir şey demedi mi . Kist falan vardır belki 
(765 puan) tarafından
Hayır sadece magnezyum la ağrı kesici veriyo gonderiyo
(1,184 puan) tarafından
Bakıldı mı ultrasonla
(765 puan) tarafından
Evet bakti
(1,184 puan) tarafından
Kızılay maden suyunun Erzincan olanı var magnezyumu çok yüksek . Günde 1 tane içmeye çalış . Bende de magnezyum eksikti ama hamileydim . Hem hap kullandım hem maden suyu . Çünkü yetmiyordu . Baya faydasını gördüm.
0 oy
(5,377 puan) tarafından
Ben lisedeyken aşırı kötü olurdum. Midem bulanır kusardım. Bacaklarım karnım ağrırdı. Yatak döşek yatardım ilk gün. Her ay bi gün okula gitmezdim sınıfımdaki s.alak erkekler bile anlar gülerdi. Yaşım ilerledikçe hafifledi. Şimdi sadece karnım ağtıyo ağrı kesici içince  azalıyo. Normal doğum yapmama rağmen o ağrı tam geçmedi. Seni çok iyi anlıyorum inşallah çözüm bulursun
(765 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(7,518 puan) tarafından
benim cok ağrır ben sıcak su yaptımı cok iyi geliyo 1 gün sonra zaten ağrısı geciyo
(765 puan) tarafından
Evet öyle canım bir gün suruyo ama o gün içinde bebeğime bile bakamıyorum inan köyde yaşıyorum şuan ineklerim yok ama alınca onlara da bakamam
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Bunu yaparsan dogal dengeni elinle bozmuş olup, cok daha ağır sonuçlarla karşılaşabilirsin. İlla ki bunu düşünene kadar çok agri cekmissindir kolay değil ama çok büyük bir hamle yapmak istediğin ve bütün hormonal dengeni bozulacaktor. Menopoza girmiş gibi olursun. Geçmiş olsun 
0 oy
(262 puan) tarafından
Başka doktorlara görün illaki bir sebebi vardır bu kadar ağrının tedavisi vardır... ben bekarken acillik oluyordun günde 5 defa ağrw kesici içerdim seni çok iyi anlıyorum çok berbat birşey ama bana ilaç vermişti kadın doğum hapı gibi epey azaltmisti şimdi de ağrır ama öyle bekarken gibi değil 
0 oy
(3,128 puan) tarafından
Göbek deliğinden ve kasıklardan sülük öneririm.  
(765 puan) tarafından
İşe yariyomu gercekten
0 oy
(322 puan) tarafından
Sakıncalı değilmi ya yumurtalıkları aldırırsan menopoz gibi kemiklerin yavaş yavaş erir çabuk yaşlanır çökersin diye biliyorum. Özele gitmeden önce bunu iyi bir kadın hastalıkları kadın doğum doktoruyla konuş zararlarını faydalarını ögrenmelisin. Özel hastane para için hemen yumurtalıklarını alır ama önemli olan senin saglığın. Saglık gittimi geri gelmiyor canım dikkat et kendine. 
0 oy
(123 puan) tarafından
Ben hamile kalmadan önce adet sancısı çekerken resmen yerlerde sürünüyordum. Her ay 2 gün boyunca ağlamaktan gözlerim sisiyordu. 4 5 tane ağrı kesici içiyordum ve en etkilisinden. O zaman ben direk kendimi oldurseydim yani. Allah'ın vermiş olduğu bişey sonuçta yumurtalık aldırmak nedir 
0 oy
(2,006 puan) tarafından
Ağrı kesiciler fayda etmiyormu 
(765 puan) tarafından
Ediyo ama sonra daha da şiddetli agriyo
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Yumurtalık kanseriyim. Sol yumurtam alındı. Sağ yumurtaya müdahale edildi, öyle alayım kurtarayım olsaydı benim hali hazırda hortlayacak kanserden sebep ben çeker aldırırdım.  Sırf hortladımı diye 15. Dk için 2500 TL veriyorum doktora. Herşeyi Rabbim bizim için yaratmış. Üstelik erken menopoza girecem bu sebepten. Normalde 37-38 di ,doğum yaptığım için 2 yıl ileri atılmış. Siz ayağınızı sıcak tutun. Bitki çayları olmadı ağrı kesiciler. Regl dönemi bile kadın için bir nimet. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 136 göst.
0 oy
7 cevap 306 göst.
10 Nisan 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 304 göst.
0 oy
5 cevap 139 göst.
5 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde clk38 (1,374 puan) tarafından soruldu

382,782 soru

11,458,953 cevap

35,042 kullanıcı

...