0 oy
186 göst.
Diğer kategorisinde (131 puan) tarafından
Arkadaslar daha onceki hamileliklerim zor geciyordu ama 9 en gec 10. Haftada bitiyordu bulantilar. Hic bir ilac kullanmamistim önceki hamileliklerimde. Şuan 11. Haftadayim ve prilam kullaniyorum 6. Haftadan beri bugun artik birakma karari aldim. Yogun bir mide bulantisi kusma istegi geliyor. Bagimlilik gibi geldi bana.  Biraz arastirdim bir cok anne prillami doguma kadar kullanmak zorunda kalmis bu sebepten. Fikirleriniz nedir.

13 Cevaplar

0 oy
(9,318 puan) tarafından
Ben 38+5'te doğurdum, 35 haftaya kadar falan kullandım bir sıkıntı yaşamadım. içmediğim zaman kusuyordum o günüm zehir oluyordu yani
-Reklam-
0 oy
(389 puan) tarafından
Cnm benimde öyleydi 1i haftaya kadar kullandım sonra bıraktım geçti bulantjlarjm her hamilelik bir değil cnm demekkj daha günün var
0 oy
(3,453 puan) tarafından
Sanmıyorum. 4.  Ay civarı kullanmayacak ladar rahatlamıştım. 
0 oy
(195 puan) tarafından
16 17 arasında bıraktım mide bulantım da bitmişti. Sizin bulantılarınız daha bitmemiş bence. Prilam içmediğimde istifradan serum takmak zorunda kalıyorlardı bana. Resmen velinimet :)
0 oy
(1,600 puan) tarafından
16. Haftada bitmişti bulantılarım sonrasında kullanmadım. Bağımlılık yapmıyor her hamilelik farklı. Ben ilk gebeliğimde karnımın büyümesi dışında bir şey yaşamadım ama ikinci hamileliğimde her şeyi x2 yaşadım
(44 puan) tarafından
Nedne bu 2. Hamilelik bu kadar zor. Benmde öle suan
0 oy
(3,590 puan) tarafından
3-4 aylar arasında kullandım sadece bulantı geçince bırakmıştım 
0 oy
(698 puan) tarafından
Ben doğurduğum güne kadar istifra ettim ilacıda kullandım ilacı kullanmasam günde 4 5 defa her yediğimi çıkartıyordum onu içtiğimde günde 1 defa istifra ediyordum. 15. Haftada bırakayım dedim baktım yok fena oluyorum devam ettim qra ara bıraktım içmeyi yine aynı psikolojik olduğunu düşünmüyorum baya rahatsızlanıyordum çünkü. 
0 oy
(1,646 puan) tarafından
İkinci hamileliğim de kullandım bende kullanmadığım zaman unuttuğum da vs çok kötü oluyordum bana çok iyi geldi
0 oy
(580 puan) tarafından
bi işe yaramıyo ki bağımlılık yapsın bomboş bi ilaç
0 oy
(1,662 puan) tarafından
24. Haftaya kadar kullandım sonra bulantılarım geçti bıraktım bağımlılık yapsa doğumdan sonra falan da kullanmam gerekirdi yok öyle bişey inanma
0 oy
(5,413 puan) tarafından
20 +4 haftalığım hala kullanıyorum kullanmadığımda bulantı oluyor dediğin doğru olabilir
0 oy
(596 puan) tarafından
Öyle bir bulantı yasadım ki gecen hafta kızımda yasamadım sabah ondan geceye kadar istifra ettim ama kullanmadım prilam hem uyku yapıyor hemde yarınsa aynı durum bıraktım artık kullanmayı 
0 oy
(494 puan) tarafından
Bence alakası yok hormonlarla alakalı bende 7 haftalıkken başladım aşırı derece mide bulantısı akşam akşama istifra ederdim ve herseyden ama herşeyden tiksinirdim asla bişey yiyemezdim yoğurt ve yoğurtlu makarna dışında. Bugün kullanmadım şuan iyiyim ne tiksinme ne bulantı hissetmiyorum sadece dünden beri baş dönmesi başladı o kadar tekrar tiksinirsem mide bulantısı başlarsa kullanırım 
(131 puan) tarafından
Kac haftalik suan
(494 puan) tarafından
Şuan gebeliğimin 9+0 haftasındayim ve mide bulantisinin yoğun olduğu dönemler

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 141 göst.
18 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ikra ece (497 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 61 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Asafmuho (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 146 göst.
14 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 322 göst.
15 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Ummebrar (1,169 puan) tarafından soruldu

381,701 soru

11,427,003 cevap

34,987 kullanıcı

...