+2 oy
2,397 göst.
Aile kategorisinde (616 puan) tarafından
Eşimi kaybedeli 7 gün oldu. Şehit oldu. 4 yaşında oğlumla kaldım. Dün eşimin arkadaşı taziye evinden bayrağı toplamaya giderken. Veraset çıkaracaklarmış dedi. Haberim yok benim. 1 ev ve 1 arabamız vardı. Hiç bir destekleri olmadan aldık. Evin kredisi devam ediyor. Arabanın ise 250 bin lira borcu kaldı. Bunlar ortak olabilir mi bunlara. Bilgisi olan var mı? Acım çok taze. Böyle zamanda bunu yapacakları aklıma gelmezdi. Bilgiye ihtyacım var?

56 Cevaplar

+13 oy
(793 puan) tarafından
Başın sağolsun, Allah sabırlar versin canım. Böyle bir hakları yok ama bir yolunu bulmayı deniyorlar anlaşılan.. Acın çok taze ve belki bu işleri yapmayı doğru bulmuyor olabilirsin şu an ama evladın için bunu yapmalısın. Sahip olduğunuz her şey senin ve evladının hakkı. Akbabalara karşı tedbirini al bence ve bir avukata danış ne yapılması gerektiği konusunu. 
(4,320 puan) tarafından
boyle ana babada yani dusman basina. agin tazeyken sen elalemin malini ne dusunuyosun. yada hadi konustunuz dusundunuz geline soyleyin kizim bole bole olum hak kiras helal bis bole bole dusunduk sen acilisin senin yerine bizlerden biri kostursun diye ama es kadar ana baba kardes de acilidir yani sehit . rabbim sabir versin
-Reklam-
+1 oy
(6,052 puan) tarafından
Başın sağolsun rabbim sabırlar versin canım bilgim yok çok üzüldüm 
(616 puan) tarafından
Teşekkür ederim sağol
+1 oy
(3,765 puan) tarafından
Ne mutlu eşine ki şehadet şerbeti içmiş, başın sağolsun, Allah sizlere sabırlar versin. 

Benim çocukluk arkadaşım da 6 yıl önce şehit oldu. Eşi de arkadaşımdı. Kayınvalidesigil veraset çıkarmaya çabaladılar hak sahibi şehidin eşi ve çocukları oldu. Borçta mirasta eş ve çocuklara kaldı. Anne babası hiç bir hak iddia edemediler. 
0 oy
(27,453 puan) tarafından

Ya :(( Eşin Türkiye'de.mi şehit oldu basın sağolsun 

Ne kadar anlayışsiz insanlar ya;/

(616 puan) tarafından
Evet. Maalesef öyle
(27,453 puan) tarafından
:( Rabbim sabır versin
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Başın saolsun olamazlar canım birincil varis eş eşe kalır yani fazla bir mal olmadığı için 
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Başınız sağ olsun. Ruhu şad olsun, mekânı cennet olsun inşaallah. Onlar sizin zaten onlara nasıl düşebilir ki. Bir de şehit ailelerine para ya da memuriyetlik veriyorlar diye biliyorum. İkisinden birini tercih ediyor eşi. Eşiniz oma bir şey olduğunda kime haber verilip, yatacak paranın kime verilmesini istediyse ona verilir. 
0 oy
(896 puan) tarafından

Basın saolsun rabbim mekanını cennet etsin :( Metin ol oğlun için güçlü ol hep Allah yardımcın olsun inşallah acını hafifletsin. 

0 oy
(1,160 puan) tarafından
Eşinin ailesi sensin kimse Bir şey yapamaz Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun 
0 oy
(368 puan) tarafından

E yuhhhhhh Allah belalarını versin diyim mi şimdi. Bu ne acele ya. Hakları olsa dahi bu ne acele!! :woot:

Acı sadece senin acın galiba

(368 puan) tarafından
Bu arada başın sağolsun mekanı cennet olsun cnm ya çok üzüldüm
0 oy
(15,325 puan) tarafından
Başınız sağolsun. Allahim sabırlar versin. Cennette şefaatçi olslacak inşallah sixlere. Malesef sorun hakkında bilgim yok 
0 oy
(2,568 puan) tarafından

Oncelikle rabbim sabrini versin, basiniz olsun cok uzuldum.

Veraset icinde ailesi hic bisey alamaz esinizin veya sizin uzerinizeyse, hak sahibi sen ve cocugundur.
(616 puan) tarafından
Eşimin adına hepsi. Zaten oğlumun bu dyodu
(2,568 puan) tarafından
O zaman hic bisey alamazlar. Kanunen zaten haklari yok. Boyle bi zamanda mal derdine mi dusmusler yazik.
0 oy
(7,864 puan) tarafından

:(basiniz sağolsun ne anlayışsız insanlar ya bu zamanda bu konumu ortaya çıkartmışlar yazık gercekten nalet insanlar ya

0 oy
(624 puan) tarafından
Başınız sağolsun Rabbim size ve yavrunuza ömür sağlk versin. Evlat acısı görüp de dünya malına düşeni de görmemiştim hele de şehit bir evladın arkasından. İnsanlar acımasız
0 oy
tarafından
Allah rahmet eylesin Rab bim sana ve kalanlara güç kuvvet versin babamı kaybettiğimizde borcu maaşı bağlananların ödemesi talep edilmişti bilmiyorum olay aynı mı tam bilgim yok Allah yardımcınız olsun
(616 puan) tarafından
Borcu ben ödeyeceğim. Aldığım malları ve alacağım parayı istiyolar.
tarafından
Dava aç verme sende kuzum yalnızsın çocuğun var onlar senin hakkın
0 oy
(232 puan) tarafından
Canim mal varisi ölen kişinin evladıdır bı evladın var ve şehit eşsin hem sen hep oğlun magdursunuz... Öyle bir haklari yok bence ha kalan borcunu birbirlerine ayırır verirler onu bilemem ama hayırlısı bakalım çok üzüldüm vallahi..... rabbim mekanını cennet eylesin rabbim siize sabır versin çok zor gercekten 
(616 puan) tarafından
Borcu ben ödeyeceğim. Onlardan isteğim yok. Sadece mallara ortak olabilir mi onu merak ediyorum
(232 puan) tarafından
Canim zaten borcta sana arabada evde sana kalacak baktın olmadı arabayı satıp borci odersin evinde sana kalır mal senin oğlunun ve senindir hakları yok
0 oy
(580 puan) tarafından
evladını kaybetmiş ana baba nasıl bunları düşünebilir ki..Allah sabırlar versin sana canım benim♥️ayrıca merak etme hiç birşey yapamazlar
0 oy
(1,683 puan) tarafından
P.slikler oğulları şehit olmuş mal derdine düşmüşler. Hadi seni düşünmüyorlar torunlarını da mı düşünmüyorlar. Basın sagolsun oyle bi hakları olduğunu sanmıyorum 
0 oy
(162 puan) tarafından
Başınız sağolsun Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah. Acın taze Rabbim sabr versin. Ev araba kime ait se eşin den sonra sana kalır birde çocuğuna sakın evrak vs imza atma. Özel avukata danış. Üzgünüm çok şehit maaşı.sozlesmeli ise tazminat vs onları araştır çocuğun için ayakta dimdik dur canım Rabbim güç kuvvet versin inşallah.
0 oy
(697 puan) tarafından
İlk önce basın sağolsun

Nasıl insallar size sahip çıkması gerekirken tersine mal mülk peşinde Allah onları bildiği gibi yapsin
0 oy
(869 puan) tarafından
Basın sağolsun. Canım acım var diye bu konuyu bekletme hemen yarın avukata git. Senin ve çocuğunun hakkını kimseye yedirtme. 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 615 göst.
5 Nisan 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 132 göst.
30 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 245 göst.
15 Haziran 2023 Aile kategorisinde Dilaraysun (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 55 göst.