0 oy
304 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (218 puan) tarafından

Sulu yemek deyilde yarin için ne yapsam diye düşünüyorum bana iki çeşit tarif verirmisiniz :'(

15 Cevaplar

0 oy
(179 puan) tarafından

Yeni gelin misin çok tatlı geldi ya :) köri soslu tavuk yapabilirsin canım çok güzel oluyor,yada evinde ne malzemen var söyle ona göre tarif yazalım 

-Reklam-
0 oy
(1,113 puan) tarafından
nasıl bişe istiyorsun yani nasıl bir yemek içinde ne olcak malzeme söylersen ona göre tarif daha rahat verilir 
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Karnıyarık pilav 

Tepsi kebabı pilav

Köfte patates 

Karışık dolma sarma
0 oy
(1,026 puan) tarafından
Papates doğra halka halka borcama diz somra az kıyma kavur yağlı salcali ustune dok bidaha ince patates köy üstüne az kadar fırına at lezzetli oluyor salçalı yağlı yedirdiyor ben patatese tzu felan atmam slacanin baharatı yeter ona canm yanına makarna da olur
0 oy
(1,113 puan) tarafından

İzmir köfte yanına pirinç pilavı

güveç yanına pirinç pilavı

tavuk firinla sade yada tüm poşete at kizart yanına bulgur pilavı yada patates püresi
.
bizim bugünkü menü ,zeytinyağlı enginar garnitürlü tavuklu şehriye pilavı yogurt .

mantar sote ,

fırında makarna beşamel soslu
beşamel soslu karnabahar brokoli havuç fırında 

(susuz yemek aklıma gelmiyor )
 tavuklu pilav salata cacık,
karnıyarık
islim kebabı 
balon kebabı 
kabak sandal
patates sandal (YouTube de hepsinin tarifi var canım)
fırında tavuk şiş 

kıyma tava fırında sebzeli

tavuk dünyası menü yapabilirsin ,

beyti kebabı 

çökertme kebabı 

ben örneğin yarın için düşüncem taze fasulyem var buzlukta ,taze fasulye pirinç pilavı  cacık

mantı 

0 oy
(2,364 puan) tarafından
Elindeki malzemeleri yaz fikir verelim canım 
0 oy
(367 puan) tarafından
Sulu köfte

Nefis Yemek tariflerinden bakabilirsiniz. Yine aklımda kaldığı kadarıyla verim tarif. 

Köfte harcı için 

Kıyma 

Kısırlık bulgur 

Sarımsak 

Baharatlar karıştır güzelce. Yuvarlak yuvarlak yuvala elinle. 

Patates küp küp doğrayın kapya biber yeşil biber julyen doğrayın tepsiye dizin. Ayrı kapta salça domates sos baharatlar tuz yağ su  üzerine döküp fırına verin. Bu tarifi tencerede yaptığı için köfteleri una buluyor ama siz fırında yapın bence çok daha lezzetli oluyor ve una bulamayin. Ben bilmiyordum una bulamistim fırında pisirmistim çok sert oldu köfteler sonra unsuz yaptım enfes oldu. 
0 oy
(50 puan) tarafından
Tavugu bir geceden yada sabahtan  baharatlı yoğurtlu sarımsaklı salçalı  beklediginde  fırında güzel oluyor 
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Benim evde önceden kalan köfte pilav vardı.bugun patlıcan domates kozledim fırında.patlicani yogurtladim.domatesi de maydonozla nar eksisiyle sala yaptım güzel gitti
0 oy
(4,712 puan) tarafından
Domates corbasiyla vanakta papates pureli basamel soslu tavuk yapcam salata bide 
0 oy
(348 puan) tarafından
Ben isbanak kömbe yapmayı düşünüyorum kombeyi bilirmisin bilmem de fikir olur dedim yanıda çorba 
0 oy
(809 puan) tarafından
Güveçte tavuk yap en alta patates püresi üstune tavuk onun üstüne kaşar peynir yanına pilav çorba birde alinazik 
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Canım İzmir köfte yap fırında çok kolay gelmişti bana geçen yaptım bizimkilere çok beğendiler kolayda köfteleri kizart o yağda elma dilim patatesleri de az çevir biberleri de aynı boyut doğra onlari da aynı çevir yağda fırın tepsisine koy üzerine salçalı sos yap bir tane de domates rendele minik bir diş te sarımsak ez köfte patateslerin üzerine dök salla fırına yalnız bir püf nokta tepsiyi kapat pişmesine 10 15 dakika kala aç üzerini tamam miss gibi oluyor dene derim 
0 oy
(143 puan) tarafından
Patlıcan kebabı yap cmm
0 oy
(564 puan) tarafından
Ptlican kebabı yap 

Yanına lavas yap youtubdan bak tarifine cok kolay zaten 

Soganı domatesi fln meze tarzi hazirla ayran tamam 

Daha biseye gerek kalmaz bu menude

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 203 göst.
12 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 876 göst.
20 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,163 göst.
30 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,726 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 100 göst.
12 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Bol gunesli gunler (726 puan) tarafından soruldu

381,697 soru

11,426,465 cevap

34,985 kullanıcı

...