0 oy
420 göst.
Diğer kategorisinde (2,599 puan) tarafından
Kızıma kitap aldık bgunde renkleri öğreteyim dedim...canı istediği zaman rengi söylüyor istemediginde bilmiyorum diyorr. Kackere soylesemde unutuyor sanırım rengi nasıl öğretebilirim

24 Cevaplar

+8 oy
(2,580 puan) tarafından
2.5 yaşındaki bir bebek renkleri ya da 10 a kadar saymayı bilirse çok zeki olacağı mı düşünülür. Şimdiden onları bu strese sokmayın renkleri sayıları vakti gelince zaten öğrenecek, bırakın oyun zamanının tadını çıkarsınlar. 
(2,796 puan) tarafından
İdilt senn yerine ben verdim canm
Bencede ben öğretmeye çabalamıyorum kendi kendine hayvanları  öğrenmiş öğretince inatlaşıyor bide söylemiyor
(703 puan) tarafından
Çok sağol canım Valla benim oğluma da ben gösteriyorum oyuncak arabalarıyla oynarken kırmızı yeşil diyorum işte Ali baba çiftlik derken şuan bütün hayvanları biliyor mesela üstün bir çaba sarfetmiyorum çünkü yaşı gelince gerektiği yerde gerektiği şekilde öğrenecek böyle önceden herşeyi bilen çocukların okul zamanlarında daha çok zorlandığını adapte olamadıklarını duymuştum okudum da aynı zaman da
(1,060 puan) tarafından
Vallahi ya bende anlamıyorum biz koşuyoruz zipliyoruz çoğu şeyi de biliyor oynarken sarı topu ver kırmızı çorabı ver diyorum öyle öyle öğrendi .saymayi da şarkı soyleyerek yapıyorum sayıyor benle .tek sayamiyor.renklerine göre ayırmayı biliyor söylüyor ben hiç kitap sevdiremedim sevmiyor napim zorlamaya gerek yok vakti gelince ogrenecek
(163 puan) tarafından
Sayı konusunda zorlamiyorum arada oynarken parmak sayarız ama renkleri biliyo ben ona şarkı söylüyorum kırmızı araba nerdesin mavi uçak nerdesin diye o da oyuncaklarının içinden alıp geliyo bide çamaşır asarken yeşil mandal verirmisin filan öyle oyunla öğrendi bütün renkleri ayırt ediyo 27 aylık ama hepsini söyleyemiyo yavaş yavaş öğrenir ben zaten zorlamıyorum oyun amaçlı dışarı çıkıncada arabaların rengini motor kamyon artık ne görürsek öyle konuşa konuşa geziyoruz
(703 puan) tarafından
Çok güzel yapıyormuşsun :)
-Reklam-
+1 oy
(1,410 puan) tarafından
3 yaşında kızım 10 a kadar sayıyor ama tâbi tanımıyor sayıları 
(17,651 puan) tarafından
Aslında etkinlik yaparsanız çabucak kavrıyolar :)
(1,410 puan) tarafından
Aynen ama işte bende o hefes yok ay;)
0 oy
(6,839 puan) tarafından
Benimki 2 yaşında kelime olarak soylemiyo ama biliyo şu renk nerde bu renk nerde derim bulur sayıları ki ki ki diyo parmaklarını gosteriyo 1 2 3 demek istiyo ama sayıları da biliyo kelimesi az konuşmada sıkıntı yaşıyoruz biz çünkü tek başımayım başks kimseyi gormuyo ondan ama biliyo kitap nasıl bir kitap 
(2,599 puan) tarafından
Konuşması iyi canimbir duyudugunu unutmaz ama renkler de neyse kaldik
(6,839 puan) tarafından
O daha zor canım dil bi kere cozulunce devamı geliyo renkleri ezberlemek zor bin tane renk var napsin çocuk haklı sen tektek öğret renkleri hepsini birden söylememe
(2,599 puan) tarafından
Tmn canim çok sağol öyle yapayim
0 oy
(1,864 puan) tarafından
18 ci aydan beri söylüyor biliyor canım çocuğa göre değişiyor bu işler şuan 30 aylık tam çok net bilir sayıları renkleri alfabenin bir kismini ama biz kitap çok okuduk birde etkinlik kitapları çok yaptık 14-15 aylıktan itibaren etkinlik kitapları çözüyorduk hep 
(2,599 puan) tarafından
Ben yeni aldım etkinlik kitapları o zamanlardayken eşim sadece resim kitabı alıyordu.
(1,864 puan) tarafından
O zaman komusuyorsa normal bir durum canım yani öğrenir yeni yeni daha yeni baslamissiniz çünkü, başlarda bizimkide karistiriyordu
0 oy
(2,306 puan) tarafından
Biliyordu.

Renkleri oyun içinde eşleştirme yaparken öğrenmişti. 
0 oy
(3,859 puan) tarafından
18 aylikken ben sorduğumda gösterirdi renkleri 20 aylikken de isimlerini söylemeye başlamıştı:) 2 buçuk yaşında hem Türkçesini hemde İngilizcesini öğrenmisti. Ama benim kızım ne duysa veya görse hemen aklına yazıyor. Bu mesela adreste olabiliyor bir yere gittiğimiz de ikinci kez kendi goturuyor
0 oy
(216 puan) tarafından
1.5 yaşında renkleri alfabeyi ve ona kadar saymayı öğrendi.trendyol da bultaklar var renkli sayılar alfabe ve geometrik şekiller var tavsiyem onlardan alman oyun oynayarak öğrendik biz.
0 oy
(544 puan) tarafından

Renkleri biliyor ama sayıları karıştırıyor. Renkleri bayapı erken ögrenmişti ekstra bişey yapmadım kitaptan resim vs gösterirken kırmızı top mor araba falan diyordun hep 1.5 yaşında anca vardı ögrendiğinde. Sayıları da ekstra bişey yapmıyorum kitapta önünüze cıkarsa söylüyorum bul tak oyuncağı var onları yaparken sayıyoruz ama karıştırıyor.

Ama illa renkleri öğreteceğim diyorsa ana renklerden başla. Kırmızı yeşil mavi sarı gibi. Kırmızı öğretirken bu kırmızı vu mavi deme. İlk öğrenirken bu kırmızı araba bu kırmızı değil diye öğret yoksa kafası ksrışır
0 oy
(15,609 puan) tarafından

Kızım iki yaşında herşeye yeşil diyor :D sayıları da ona kadar sayıyor oğlum ondan zekiydi o yaşlarda 

0 oy
(841 puan) tarafından
Daha konuşmayı çözemedi:):):):):)
0 oy
(1,496 puan) tarafından
Renkleri biliyor sayilarida simge olarak bilmiyor ama sayiyor 10 a kadar kac yasindasin deyince parmagini gösteriyor 
0 oy
(2,235 puan) tarafından
27 aylıkken konuşmaya başladı kız ne rengi ne sayısı acele etme çok küçük daha 
(673 puan) tarafından
22 aylık konuşmuyor diye evham mı yaptım boşuna yükleniyorum oğluma
(2,235 puan) tarafından
Valla bnm kızım sadece anne baba dede diyordu tuvalet eğitimine başladım ben 27 aylıktı sonra sürekli ilgilenince ona çiş demeye kaka demeye sonra ikili cümleler kurmaya başladı ben hiç takilmadm renkmis sayiymis şuan 4 yaşında hepsini biliyo üstüne çok gitme ama ilgilen sürekli konuş onunla
0 oy
(345 puan) tarafından
Kızım 1.5 yaşındaydı mandallarla renkleri ögrendi. Şimdi 2.5 yaşında 15 renk biliyor söylüyor maşallah sayılarıda 10 a kadar biliyor . Hayvanların çıgusunu bilir özelliklerini sayar bu nedir der :) toplama çıkarma işkemi bike yapıyor  ama canı sıkılırsa asla oynamıyor konuyu sapıtıyor :) kartlar bultaklar çok işe yarıyor bu süreçte . Alfabe bultak ı almıştım kırık geldi iade ettim. Şimdi alfebeye geçmemiz gerekiyordu .
(1,604 puan) tarafından
Neden alfabeye geçmesi zorunluluk gibi konuştunuz?
(541 puan) tarafından
2.5 yaşında nasıl toplama çıkarma yapıyor merak ettim açıkçası ? Biz de öğretiyoruz renkleri meyve sebzeleri zaten etrafında gördüğü Herseyi de biliyor. Şimdiden beyinlerini bu kadar yormaya gerek var mı zaten okulda ya da okul öncesinde öğrenecek
(2,736 puan) tarafından
Benim çocuğum da 2.5 yaşında. Çift dille ilerliyoruz yaşadığımız yerden dolayı. Her iki dilde de alfabeyi hem sayıyor hem tanıyor, 20ye kadar sayıları hem sayıyor hem tanıyor, renkleri, gezegenleri, hayvanları ve sesleri, meyve sebzeler, inşaat makinelerinin neredeyse hepsini biliyor ve tanıyor, şekillerin çoğunu biliyor vs vs. ve bunları 20. ayından beri biliyor. Toplama çıkartma yok tabi. Ama özel bir çaba sarfetmedim bunlar için, normal etkinlikler yaptık, gösterdim, herkes gibi kitapta denk gelince ya da sokakta anlattım vs. İlgisi vardı ve kendisi öğrendi. İlla anneler yükleniyor veya zorluyor diye bir durum yok. Çocuğum kendisi keyif alıyordu. Getiriyordu kitaplarını. Her çocuk farklı ve ilgi alanı farklı.
(345 puan) tarafından
Ben kızımı elbette zorlamıyorum ve hiç birşeyi luan ögrenmek zorunda da değil. Eglence amaçlı bilinçli bir şekilde bunlara başladık. Telefonda toplama çıkarma işlemleri olan oyunlar var onun üzerinden oynuyoruz.ya da elimize meyveler oyuncaklar alıp oynuyoruz. Zaten yorulduğunu anlasam p.sikopat değilim ona bunu zorlayayım . Boş şeyleri ögrenmesindense bu tarz eğitici şeyler öğrenmek ona da keyif veriyor.
(345 puan) tarafından
Shz alfebeye geçme zorunluluğumuz yok elbette  . Elimizdeki bütün oyunları oynuyoruz yeni kitaplar alıyorum yönler vs ama bultak lardaki oyun kadar etkili çok şey göremedim. Alfabeye de şimdiye başlardı anlamında söylemek istedim.
0 oy
(188 puan) tarafından
Kız ne yaptın ben kaç aydir üç rengi zor öğrettim hemen nerden öğrenecek herkes öyle yani hemen öğrenmez
0 oy
(181 puan) tarafından
Ya aslında bu meraklarına bağlı mesela oğlum 4 yaşına kadar daha yeni öğrettik ve öğrendi ama kızım 2  buçuk yaşından sonra o kadar meraklıydı ki bune falan diyordu bizde söylüyorduk bütün her şeyin rengini öğrendi 4 yaşında şuan gördüğü herkeste gözlerin hangi renk falan diye soruyor :))
0 oy
(17,651 puan) tarafından
Sayıları karışık şekilde biliyor :D renklerdende bazılarını biliyor iki yaşında yes ve no olarak iki kelimede ingiliççesi var :D
0 oy
(762 puan) tarafından
Bwnumki 1 2 3 4 kadar eliyle sayiyir bazen kuran gidince od elife eli diyir bazenxe  birlestirerek burseyler soyluyur  halasi okurken oda yaninda okuyir
0 oy
(31 puan) tarafından
Kızım 2.5 yaşında bütün renkleri biliyor 20 ye kadar sayıyor. Benimki çok erkene konuşmaya başladı. Bende renkleri sayıları havyan isimlerini meyve sebzeyi öğrettim 
0 oy
(995 puan) tarafından
Renklerin bazıları biliyor alfabeyi İngilizce biliyor abisi ders çalışırken öğrendi sayilarida yarı Türkçe yarı ingilizce 
0 oy
(2,467 puan) tarafından
2 yasımda kızım renkleri şekilleri sayıları ögrendi ama kelimesi çok az konuşmaya geçemedik hala renkleri sarıyı ver kırmızıyı mor'u buraya köy dediğinde komutlarla yapabiliyo şekilleri tanıyo yapboz lar aldım yapabılıyo ama işte konuşma olayı ilerlerdi henüz 
(2,599 puan) tarafından
Knusuyor çok şükür onları bilmiyor sdce

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 77 göst.
17 Nisan 2024 Aile kategorisinde Alyakus (2,359 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 276 göst.
9 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,384 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
16 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (995 puan) tarafından soruldu